با چراغ بنزین روشن تا چند کیلومتر رانندگی کنیم؟

با چراغ بنزین روشن تا چند کیلومتر رانندگی کنیم؟ 

با چراغ بنزین روشن تا چند کیلومتر رانندگی کنیم؟ 

رانندگی با چراغ بنزین روشن یکی از دلهره‌آورین‌ترین کارهاست. دائم در این حالت با خود می‌گویید الان است که دیگر بنزینی برای سوزاندن درون باک خودرو باقی نماند و ماشین خاموش شود.

آدم در این حالت حتی تابلو یک نانوایی را نیز ممکن است با پمپ بنزین استباه بگیرد و خلاصه وحشت خاموش شدن ناگهانی خودرو و یا ماندن در کنار مسیر باعث می‌شود مرتبا صدایی در ذهن‌تان شما را ملامت کند و بگوید کاش تا پیش از روشن شدن چراغ بنزین فکری به حال پر کردن باک ماشین می‌کردی؟ اما بیایید کمی از دلهره‌تان بکاهیم. اگر بخواهیم بررسی کنیم که خودروها از ابتدای روشن شدن چراغ چه میزان پیمایش دارند، می‌توانیم این دلهره را کاهش دهیم.

استاندارد کلی 

اگر بخواهیم یک استاندارد کلی در مورد زمان روشن شدن چراغ به دست بیاوریم، می‌توانیم به استانداردهای ارائه‌شده بین‌المللی اشاره‌کنیم. بر اساس بررسی بیش از ۴۰ خودرو و محاسبه میزان باقی‌مانده بنزین در باک آن‌ها، مشخص شد متوسط بنزین باقی‌مانده در باک خودروهای خارجی به‌صورت متوسط ۲.۶ گالن است. اگر بخواهیم این عدد را به لیتر تبدیل کنیم، می‌بایست آن را در ۳.۷۸ ضرب کنیم که شاهد عددی در حدود ۹.۸ لیتر خواهیم بود.

اگر در باک خودرو شما ۹.۸ لیتر بنزین باقی‌مانده باشد، می‌بایست مصرف سوخت خودروتان را با آن بررسی کنید. در زیر به بررسی ۴ خودرو متفاوت می‌پردازیم. البته می‌بایست به‌صورت پیش‌فرض استفاده از خودرو را در حالت رانندگی بدون ترافیک در نظر بگیریم.

پراید: این خودرو به دلیل مصرف حدود ۶.۵ در مصارف شهری و شرایط بدون ترافیک می‌تواند با بنزین باقی‌مانده از لحظه روشن شدن چراغ، در حدود ۱۳۰ کیلومتر را بپیماید.

پژو ۲۰۶: خودرو افسانه‌ای که پژو که یک تنه در دوران عرضه پژو-سیتروئن را از ادغام با دیگران بی‌نیاز کرد، با متوسط مصرف ۸.۹ در مصارف شهری، از لحظه روشن شدن چراغ بنزین می‌تواند در حدود ۱۰۹ کیلومتر را بپیماید.

رنو کولئوس: نسل سوم شاسی بلند رنو که با جادو طراحی ون دن آکر از ظاهری جذاب و امروزی بهره می‌برد، با مصرف ۱۱.۸ در شهر، می‌تواند از لحظه روشن شدن چراغ، در حدود ۸۰ الی ۸۵ کیلومتر را طی کند.

سوزوکی ویتارا: شاسی بلند آرام و خوش سابقه اما قدیمی و از مد افتاده ایران خودرو می‌تواند با مصرف ۱۲.۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر، حدود ۸۰ کیلومتر را بپیماید.

Previous «
Next »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک

اینستاگرام

اخبار