روشن نشدن موتور ام‌وی‌ام ۳۱۵

مدیران خودرو

روشن نشدن موتور

اگر موتور روشن نمی‌شود، موارد زیر را چک کنید:

۱- زمانی که احتراق به حالت Start می‌چرخد، صدای موتور نمی‌تواند کاملا شنیده شود اما یک سری صداهای تیک‌تیک را می‌توان شنید یا صدای تیک‌تیک ضعیف خواهد بود؛ این نشان می‌دهد که سیستم کار نمی‌کند و یا سرعت آن بسیار پایین است.

  • کلید احتراق را به حالت ON بچرخانید و چراغ‌های جلوی خودرو را روشن کنید و سپس کلید احتراق را از حالت ON به حالت Start بچرخانید.
  • اگر چراغ‌های جلویی کمرنگ شود، فیوزها را چک کنید. اگر فیوزها خوب کار کنند، این نشان می‌دهد که کلید احتراق و یا مدار راه‌انداز خراب است؛ لطفا برای بررسی با نماینده مجاز مدیران خودرو تماس بگیرید. در صورت لزوم، قطعات مربوطه را عوض کنید.
  • اگر چراغ‌های جلویی کم رنگ شود و یا نور آن برود، این ممکن است به دلیل تمام شدن باتری و یا تماس ضعیف حاصل از خوردگی در اتصالات قطب الکترود باشد.

۲- زمانی که احتراق در حالت Start باشد، صدای عادی راه‌انداز را می‌توان شنید. اگر سرعت راه‌انداز بالاتر از سرعت عادی باشد، موتور نمی‌تواند به درستی روشن شود. لطفا موارد زیر را بررسی کنید:

  • بررسی کنید که روشن شدن موتور به درستی انجام می‌شود.
  • مقدار سوخت را از طریق درجه سوخت چک کنید. اگر سوخت ناکافی باشد، افزودن سوخت ضروری است.
  • ممکن است مشکلاتی در سیستم برقی خودرو وجود داشته باشد، لطفا برای بررسی در اسرع وقت با نماینده مجاز مدیران خودرو تماس بگیرید.

تذکر

اگر قادر نباشید عیب را رفع کنید، لطفا برای بررسی با نماینده مجاز مدیران خودرو تماس بگیرید؛ در صورت لزوم قطعات مربوطه را عوض کنید.

۳- قطب مثبت باتری کمکی را به قطب مثبت باتری که فاقد برق می‌باشد، از طریق سیم A وصل کنید.

باتری به باتری

۴- یک سر سیم B را به قطب منفی باتری کمکی وصل کنید و سپس سر دیگر را به قطعه فلزی سخت موتوری که باید روشن شود، وصل کرده و آن را محکم کنید. زمان سیم‌کشی، مطمئن شوید سیم B را به قطعات فلزی غیرسخت موتوری که باید روشن شود، وصل نکرده باشید.

احتیاط

سیم کنتاکت روی قطب منفی باتری جانبی را به قطب منفی باتری فاقد برق وصل نکنید؛ در غیر اینصورت، ممکن است جرقه‌هایی ایجاد شود که این منجر به احتراق همزمان گازهای قابل اشتعالی شود که از باتری خارج می‌گردد.

۵- دوباره مطمئن شوید که کابل کنتاکت B با قطعات متحرک موتور برخورد نمی‌کند.

۶- موتور خودرو را روشن کنید و پای خود را از روی پدال گاز بردارید تا موتور در حالت بی‌باری کار کند. وضعیت اتصال سیم‌های کنتاکت را چک کنید تا مطمئن شوید اتصالات سیمی درست می‌باشند.

۷- بعد از راه‌اندازی نرمال موتور، سیم کنتاکت منفی B را از خودرو جدا کرده و سپس سیم کنتاکت منفی B را از باتری کمکی جدا کنید. در نهایت، سیم کنتاکت A را از باتری که برق کمی دارد و قطب مثبت باتری کمکی جدا نمایید.

Previous «
Next »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک

اینستاگرام

اخبار