دفترچه راهنما سمند-روغن ترمز سورن

دفترچه راهنما سمند-روغن ترمز سورن

روغن ترمز سورن

روغن ترمز سورن

ترمز

مهمترین بخش ایمنی خودروی شما یعنی ترمز، در جلو و عقب به ترمزهای دیسکی و نیز به یک مدار هیدرولیک دوگانه مجهز است. به هنگام روشن بودن موتور، سیستم بوستر ترمز نیروی لازم برای فشار بر پدال ترمز را کاهش می‌دهد.

روغن ترمز

طی استفاده مداوم ممکن است سطح روغن بر اثر ساییدگی لنت ترمز کاهش یابد و نیاز به افزودن روغن ترمز باشد. چنانچه طی مدتی کوتاه افت قابل ملاحظه‌ای در سطح روغن مشاهده کردید به نمایندگی مجاز مراجعه کنید. چنانچه سطح روغن ترمز پایین‌تر از سطح حداقل علامت گذاری شده در مخزن می‌باشد از رانندگی خودداری کنید.

بررسی روغن ترمز

– برای جلوگیری از ورود گرد و خاک به مخزن، درب مخزن را کاملاً تمیز و سپس باز کنید و مخزن را تا علامت حداکثر (MAX) با روغن ترمز پر کنید. اجازه ندهید سطح روغن ترمز از علامت حداقل (MIN) پایین‌تر بیاید. بیش از اندازه لازم هم در مخزن روغن نریزید.

– تنها از روغن تازه در قوطی سربسته استفاده کنید. (روغن‌های کهنه و باز و یا روغن‌هایی که قبلاً از سیستم نشت کرده باشند، رطوبت جذب می‌کنند و ریختن مجدد آنها در مخزن تأثیر منفی در عملکرد سیستم ایجاد می‌کند)

– تنها از روغن ترمزهای استاندارد و برندهای مورد تأیید و بسته‌هایی که توسط شرکت ایساکو ارائه می‌گردد، استفاده شود.

اخطار

– روغن ترمز شدیدا سمی است و باید در ظرف سربسته و دور از دسترس کودکان نگه داشته شود. در صورت خوردن روغن ترمز، سریعا به پزشک مراجعه کنید.

– از تماس روغن ترمز با دست و چشم جلوگیری کنید. در صورت تماس با پوست، محل را فورا با آب فراوان بشویید و در صورت تماس با چشم، پس از شستشو به پزشک مراجعه کنید.

– به دلیل احتمال آتش‌سوزی، مراقب باشید روغن ترمز را روی موتور گرم نریزید.

هشدار

روغن ترمز، سطوح رنگ شده را خراب می‌کند. روغن را ابتدا با یک تکه پارچۀ تمیز جمع کنید سپس محل را با آب و شامپوی مخصوص خودرو بشویید.

Previous «
Next »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک

اینستاگرام

اخبار