رینگ اسپرت

هر آنچه در مورد رینگ اسپرت باید بدانید

تعویض رینگ اولین گزینه برای تبدیل خودرو به مدل اسپرت است، زیرا تأثیر زیادی در ظاهر خودرو برای تبدیل شدن آن به یک مدل اسپرت دارد. رینگ‌ها در اشکال مختلفی تولید و استفاده می‌شوند. در این میان انتخاب رینگی که مناسب خودرو و کاربرد آن باشد اهمیت زیادی دارد، توجه به مواردی مانند این که خودرو یک سدان است یا یک شاسی بلند و نیز میزان استفاده‌ای که از خودرو می‌شود حائز اهمیت است.

رینگ اسپرت

در کل رینگ اسپرت صرف نظر از این که می‌تواند بر زیبایی و ظاهر خودرو تأثیر زیادی داشته باشد، معایب و مزایایی دارد که در زیر به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

با نصب رینگ اسپرت پس از مدتی مشاهده می‌شود که استهلاک خودرو بیشتر از آن چیزی است که مورد انتظار است و علاوه بر هزینه اضافی که باید برای تغییر لاستیک‌ها به لاستیک پهن پرداخت شود، هزینه‌های مربوط به سیستم تعلیق، جلوبندی، عدم فرمان پذیری و کاهش شتاب خودرو از جمله موارد محسوس است که راننده متوجه آن‌ها می‌شود. از عمده مشکلات خودروهایی که رینگ اسپرت بر روی آن‌ها نصب شده است افزایش مصرف سوخت می‌باشد، معمولا این مشکل اگر به دلایل فنی در موتور خودرو نباشد به همان رینگ اسپرتی بر می‌گردد که استانداردهای لازم را ندارد و صرفا به دلیل زیبایی ظاهری بر روی خودرو نصب شده است. این رینگ‌ها نسبت به رینگ‌های معمولی سنگین‌تر هستند و به قدرت بیشتری برای حرکت نیاز دارند که این قدرت باید از طریق موتور تهیه شود و به چرخ‌ها هدایت شود. یکی از مهم‌ترین مواردی که هنگام تعویض رینگ و لاستیک باید به آن توجه داشت ثابت نگه ‌داشتن قطر رینگ و لاستیک در محدوده استاندارد کارخانه است. زیرا تغییر قطرکلی چرخ سبب ایجاد خطا در کیلومتر شمار و اشکال در نحوه‌ی تعویض دنده‌ها به خصوص در خودروهای دنده اتوماتیک می‌شود. در خودروهای دارای ترمز ABS نیز سبب اخلال در کار ECU خواهد شد.

روش ساخت و تولید رینگ‌های آلومینیومی

با توجه به ماهیت آلیاژهای آلومینیوم و پیچیدگی فرآیند انجماد آن‌ها، هر کدام از روش‌های ساخت رینگ‌های آلومینیومی دارای معایب و مزایایی هستند. انتخاب روش ساخت استاندارد به خصوص برای تولید قطعات ایمنی همچون رینگ اهمیت زیادی دارد. رینگ‌های غیر استاندارد که به روش‌های کارگاهی و غیر استاندارد تولید می‌شوند هیچگاه توصیه نمی‌شوند، مناسب‌ترین و کم خطاترین روش برای تولید قطعات با ضریب ایمنی بالا، روش فورج آلیاژهای آلومینیوم در حالت مایع ـ جامد است. مزیت این روش در ایجاد ساختار یکپارچه و بدون نواقص معمول آلیاژهای ریختگی آلومینیوم مانند مک‌های گازی و انقباض است. جدا از مواردی که بیان شد، اگر بخواهیم مزایای رینگ‌های اسپرت را بیان کنیم جدا از زیبایی و تنوعی که در تولید رینگ آلومینیومی وجود دارد می‌توان به انتقال حرارت بیشتر و نیز توزیع یکنواخت آن در رینگ اشاره کرد. لاستیکی که بر روی رینگ آلومینیومی بسته شده است ۱۰ درصد خنک‌تر از لاستیکی است که روی رینگ فولادی بسته می‌شود و این ویژگی در سرعت‌های بالا بسیار محسوس است چون لاستیک هر چقدر خنک‌تر باشد مقاومت بیشتری در برابر سایش دارد. از دیگر مزایای رینگ‌های اسپرت آلومینیومی می‌توان به مقاومت به خوردگی و زنگ زدگی این رینگ‌ها در مقایسه با رینگ‌های فولادی، بالانس مناسب‌تر به دلیل مقاومت بیشتر در برابر اعوجاج و نیز قابلیت جذب ارتعاش بیشتر نسبت به رینگ فولادی می‌باشد.

رینگ اسپرت

[تعداد: 5    میانگین: 5/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک