بررسی دستاوردهای زندگی بنیانگذار کمپانی تسلا موتورز

ایلان ماسک

بررسی دستاوردهای زندگی Elon Musk بنیانگذار کمپانی تسلا موتورز

نبوغ و دیگر هیچ

دیگر روزی نیست که در سرخط خبرهای خودرویی جهان نام و نشانی از خودروهای الکتریکی و پاک نبینیم. به دلیل ملاحظات زیست محیطی و تلاش‌های قانون گذاران در افزایش محدودیت میزان آلایندگی خودروها، بسیاری از مهندسان، مخترعان و خودروسازان بزرگ جهان در پی ساخت و بهبود عملکرد و بازده خودروهای سبز الکتریکی هستند. اما یکی از مهمترین و کلیدی‌ترین برندها در این زمینه تسلا است که یک خودروساز تازه وارد اما تاثیرگذار در صنعت خودرو است. تسلا که با خودرو اسپرت انقلابی رودستر نام خود را بر سر زبان‌ها انداخت، امروزه به تدریج با محصولاتی جدیدتر و بهتر سعی در تصاحب بخش قابل توجهی از بازار رو به رشد خودروهای الکتریکی دارد. در این مطلب به طور خلاصه به بررسی مهمترین دستاوردهای خودرویی زندگی ایلون ماسک، بنیانگذار اصلی تسلا موتورز می‌پردازیم.

ایلان ماسک

جوان جویای نام

ماسک در ۲۸ ژوئن سال ۱۹۷۱ در شهر پرتوریای آفریقای جنوبی متولد شد. خانواده او مهاجران انگلیسی-کانادایی تحصیل کرده‌ای بودند و پدرش در هر دو رشته مهندسی برق و کامپیوتر تخصص داشت. از همان کودکی ایلون علاقه عجیبی به رایانه و برنامه نویسی داشت و در سن ۱۲ سالگی توانست با فروش کد یک بازی که خودش ساخته بود، ۵۰۰ دلار به دست آورد.

او پس از اتمام تحصیلات متوسطه در ۱۷ سالگی به کانادا رفت و از طریق مادر خود اقامت آن کشور را بدست آورد و در ۱۹ سالگی وارد دانشگاه کوئینز کینگستون در اونتاریو شد. پس از مدتی و در سال ۱۹۹۲ او به دانشگاه پنسیلوانیا منتقل شد و مدرک خود را در رشته فیزیک بدست آورد و بعد از آن از کالج وارتون مشغول به تحصیل در رشته مدیریت شد. بعدها او در زیر رشته مدیریت هنری نیز مدرک کارشناسی گرفت و بلاخره در ۱۹۹۵ به کالیفرنیا رفت تا در مقطع دکتری رشته فیزیک کاربردی در دانشگاه استنفورد مشغول به تحصیل شود. با این حال او به دلیل مشغله کاری صلاح دید تا تحصیل را رها کند تا بیش از پیش به فعالیت‌های خود در زمینه برنامه نویسی بپردازد.

آغاز غیر ماشینی یک ماشین باز

در سال ۱۹۹۵ ایلون به همراه برادرش شرکت Zip2 را تاسیس کرد که به تولید نرم افزار اشتغال داشت. این شرکت برای همکاری با نشریات معتبری همانند نیویورک تایمز برای تولید نرم افزار راهنمای شهری قراردادی امضا کرد.

نتیجه این فعالیت تولید حدود ۲ میلیون دلار ثروت بود. دقیقاً در همین زمان بود که ایلون یک دستگاه مکلارن F1 نقره‌ای رنگ خریداری کرد. به سبب پیشرفت‌های ایلون و شرکت Zip2، این خرید او توسط برخی رسانه‌ها و در طی مستندی مرتبط با نحوه مدیریت و ثروت اندوزی سریع و قانونی پوشش داده شد. بعدها این مکلارن سرنوشت خوبی نداشت و در طی یک تصادف نسبتاً سنگین،شدیداً خسارت دید و ایلون پس از بازسازی آن را فروخت. در سال ۱۹۹۹ ایلون تصمیم گرفت تا با همکاری دوستش وبسایت X.com را راه اندازی کند.

این وبسایت با همکاری شرکت Confinity سال بعد سیستم PayPal را راه اندازی کرد که به تدریج به یکی از مهمترین سیستم‌های خرید اینترنتی بدل شد. PayPal تا سال ۲۰۰۲ حدود ۱۶۵ میلیون دلار برای شخص ماسک از طریق بازار بورس سود آوری داشت. پس از کسب ثروت کافی بود که ماسک تصمیم گرفت تا رویای خود برای تاسیس شرکتی فعال در زمینه صنایع فضایی را در سال ۲۰۰۲ به تحقق برساند. شرکت SpaceX توانست به عنوان پیمان کاری برای سازمان فضایی NASA در دو پروژه فالکن ۱ و فالکن ۹ نقش اساسی ایفا کند.

داستان‌های علمی تخیلی ایزاک آسیموف در ایده‌های ایلون ماسک در شرکت SpaceX نقشی اساسی داشت. این شرکت هنوز هم به ساخت و سفینه‌های فضایی، ایستگاه‌های پرتاب و پروژه‌های مرتبط با فرستادن انسان به فضا نقش فعالی دارد.

ایلان ماسک

آغاز تسلا موتورز

در سال ۲۰۰۳ ماسک به همراه مارتین ابرهارد،جی بی استراوبل، یان رایت و مارک تاپنینگ شرکت تسلا موتورز را به هدف گسترش و بهبود کارایی خودروهای برقی ایجاد کرد. بنابر گفته خود ماسک، فلسفه تسلا موتورز ساخت خودروهای الکتریکی کارا و قابل استفاده با قیمتی مناسب و کیفیت ساخت بالاست.

اندکی بعد ماسک به دلیل خرید سهم بیشتری در تسلا به عنوان مدیرعامل برگزیده شد. دو پروژه اساسی در تسلا تقریباً همزمان با هم استارت خوردند؛ پروژه اول تسلا همکاری با خودروسازان دیگر برای ساخت نمونه‌های الکتریکی برپایه محصولات عادی این خودروسازان بود. سیتسم‌های شارژ و پیشرانه‌های برقی این خودروها باید به گونه بودند که علاوه بر قیمت مناسب و کارایی بالا، با فیزیک و ابعاد و موارد استفاده خودروها همخوانی داشتند. یکی از اولین خودروسازانی که به سراغ تسلا آمد بخش آمریکایی تویوتا بود. تویوتا برای تولید نمونه برقی یکی از خودروهای موفق خود یعنی RAV4، به سراغ تسلا رفت و با همکاری این شرکت مدل برقی شاسی بلند شهری خود یا RAV4 EV را پدید آورد.

  • نفوذ محدود

این خودرو به طور محدود وارد ناوگان تاکسی نیویورک شد و توانست نام تسلا را بیش از پیش مطرح کند. در پی موفقیت همکاری این دو خودروساز، تویوتا بخشی از سهام تسلا را خرید و تا پایان سال ۲۰۱۴ یکی از مهمترین سهامداران تسلا محسوب می‌شود. پس از تویوتا، مرسدس بنز به سراغ تسلا آمد تا برای ساخت نمونه‌های الکتریکی محصولات شهری خود با تسلا همکاری کند. دستاورد این همکاری تقریباً ده ساله، ساخت نمونه‌های الکتریکی اسمارت، کلاس A و کلاس B بود.

علاوه بر این مرسدس بخشی از سهام تسلا را تا پایان همکاری یعنی سال ۲۰۱۴ در اختیار داشت. در تمامی این مدت ماسک به عنوان مدیرعامل در انتخاب شرکای تسلا نقش مهمی ایفا کرد، اما مهمترین تغییر اساسی در جایگاه ماسک در سال ۲۰۰۸ و با رسیدن او به جایگاه سخنگوی شرکت و رئیس هیات مدیره (علاوه بر مدیرعاملی) رخ داد.

بدین ترتیب در حقیقت او علاوه بر این که معمار فلسفه خودروهای تولیدی تسلا محسوب می‌شد، از نظر سیاسی نیز مسئولیت بخش بزرگی از تسلا به او سپرده شد. به دلیل تلاش‌های او برای بهبود کارایی و پیشرفت در زمینه خودروهای برقی، در سال ۲۰۰۶ به او جایزه Global Green اهدا شد. شایان ذکر است که ماسک همواره بخش زیادی از ثروت شخصی خود را در پروژه‌های تسلا سرمایه گذاری می‌کند.

فعالیت‌های تسلا به عنوان یک خودروساز مستقل

ماسک یک ماشین باز حرفه‌ای است و به همین دلیل ارتباطی تنگاتنگ با پروسه طراحی خودروهای برند تسلا دارد. در راستای علاقه شدید او به خودروهای سبک وزن (مکلارن F1 و لوتوس اسپریت جیمزباند در کلکسیون شخصی او جا خوش کرده بودند) ماسک تصمیم گرفت تا یک خودرو سبک وزن سریع با تکنولوژی الکتریکی تسلا روانه بازار کند.

در سال ۲۰۰۴ لوتوس به عنوان شریک تسلا در این پروژه انتخاب شد و پلتفرم الیزه به دلیل قابلیت‌های بالا و وزن اندک برای کار مناسب تشخیص داده شد. در همین دوره ماسک شخصاً هدایت بخش مهمی از پروژه این خودرو اسپرت را بر عهده گرفت و به اصرار او بدنه خودرو از فیبرکربن ساخته شد. محصول نهایی در سال ۲۰۰۸ به نام رودستر و به عنوان اولین محصول نسبتاً  مستقل تسلا موتورز روانه بازار شد. خود ماسک در پروسه طراحی و تست این مدل تاکید داشت که باید شتابگیری آن با مکلارن F1 قابل رقابت باشد.

پس از موفقیت ماسک در بازاریابی مدل رودستر (همکاری شخص او با بسیاری از نشریات و رسانه‌ها برای تست و بررسی خودرو و حضور او در کنفرانس‌های خبری و تبلیغاتی) و موفقیت نسبی خودرو، تصمیم گرفته شد تا مدل‌های جدیدی به سبد محصولات تسلا اضافه شود. در سال ۲۰۱۰ و همزمان با موفقیت‌های تسلا، ماسک به عنوان مدیر سال صنعت خودرو انتخاب شد. پس از اتمام تولید رودستر در سال ۲۰۱۲، مدل S به عنوان یک سدان لوکس الکتریکی معرفی شد. هیات مدیره تسلا به همراه تیم طراحی تصمیم گرفته بود تا مشکلات مدل رودستر همانند رنج اندک و گرم شدن بیش از حد برخی قطعات و پک‌های باتری را حل کند.

  • تعویق تا ۲۰۱۲

به دلایل ذکر شده در بالا تصمیم گرفته شد تا تولید محصولی در کلاس جدید تا سال ۲۰۱۲ به تعویق بیفتد. قرار گرفتن پیشرانه این سدان در قسمت عقب و ایجاد برخی شباهت‌ها با یک خودرو اسپرت نیز مهمترین تاثیر ماسک در پروژه S بود.سود حاصل ناشی از ممانعت از هدر رفت انرژی در مدل S به قدری است که به گفته ایلون ماسک، تنها ۱۶ هزار کیلومتر طول خواهد کشید تا انرژی مصرف شده در ساخت هر خودرو جبران شود.

به عبارت دیگر تسلا اس در طول ۱۶ هزار کیلومتر به قدری در مصرف انرژی صرفه جویی می کند که با این میزان انرژی مصرف نشده می توان یک تسلا اس پاک و برقی دیگر تولید کرد. پس از عرضه S نیز قرار شد تا در نیمه دوم سال ۲۰۱۵، مدل شاسی بلند X وارد بازار شود.

ماسک در تمامی این مدت در سیاستی شبیه به استیو جابز، تنها یک دلار را به عنوان حقوق سالیانه دریافت می‌کرد و درآمد او بسته به تغییرات ارزش سهام تسلا است. اما در سال ۲۰۱۴ شخص ماسک در مصاحبه‌ای پرده از ورود تسلا به عرصه رقابتی تنگاتنگ با محصولاتی همانند مرسدس کلاس C و ب ام و سری ۳ با عرضه مدل سوم خبر داد. این سدان ۳۰ هزار دلاری قرار است تا تمامی محسنات مدل‌های جدید تسلا را به همراه قیمت کمتر و کارایی بالا یکجا داشته باشد.

علاوه بر این تسلا سعی دارد تا سیستم شبکه شارژ سراسری Tesla Stationsرا به طور کامل در سراسر جهان گسترش دهد تا در عین بهبود وضعیت باتری‌ها و سیستم شارژ به به افزایش سرعت شارژ می‌انجامد، دسترسی به نقاط شارژ بهبود یابد.

شجاعت و بلند پروازی

در سال ۲۰۰۸ که اولین مدل تسلا رودستر به عنوان خودرویی اسپرت و برقی از یک خودروساز گمنام خصوصی به جهانیان نشان داده شد، کمتر کسی فکرش را می کرد که این خودروساز تنها ظرف ۷ سال به یکی از پشگامان اصلی صنعت خودرو مبدل شود.ماسک با درس گرفتن از اشتباه خودروسازان بزرگی چون تویوتا که قصد داشتند یک خودرو برقی با امکانات و عملکرد حداقلی را با قیمت قابل توجهی عرضه کنند،استراتژی فروش خود را تغییر داد و در قبال قیمت گزاف یک خودرو برقی به ارائه محصولی اسپرت ، خاص و با عملکرد بسیار بالا دست زد و بدین ترتیب خیل عظیمی از توجه و سرمایه را به سوی شرکت خود جذب کرد.

علاوه بر نکات فنی، ارائه کیفیت حداکثری و تبلیغات فوق العاده هوشمندانه در جهت جا انداختن محصولات تسلا به عنوان یک خودرو متفاوت و با کلاس را باید از دیگر دستاوردهای بزرگ ماسک بر شمرد.او حتی در سال گذشته میلادی به تولید تسلا S با پسوند P85D چراغ سبز نشان داد و بدین ترتیب سدان لوکس را به بازار فرستاد که در شرایط کاملا پاک و محیط زیست دوستانه توانایی تولید ۶۹۱ اسب بخار قدرت را دارد،رقمی که با بسیاری خودروهای سوپر اسپرت نظیر لامبورگینی اونتادور قابل قیاس است و حتی تایر دود کردن با این خودرو را هم برای طرفداران دو آتشه محیط زیست امکان پذیر می سازد.

تبلیغات چشمگیر 

با چنین رویکردی تبلیغات و جلب توجه چشمگیری از سوی تسلا و محصولاتش انجام شد و حالا ارزش سهام کمپانی تسلا بالغ بر ۲۸ میلیارد دلار برآورد می شود.هرچند که در چند ماه گذشته افت قیمت نفت و بنزین به کاهش ارزش سهام و سقوط ۳۵۰ میلون دلاری ارزش برند تسلا منجر شد اما همانطور که الیون ماسک می گوید، این زیان در مقایسه با سود چند ده میلیارد دلاری سال‌های اخیر ناچیز و قابل اغماض به نظر می رسد.

تمام این عوامل در نهایت به فروش حدود ۳۳ هزار دستگاه تسلا در سال گذشته میلادی منجر شده است و همانطور که مشخص است دیگر کسی در آمریکا، تسلا را به عنوان یک خودرو سبز و ارزان قیمت و خسته کننده نمی شناسد، بلکه خرید محصولات این شرکت نمودی از هوش و ذکات و ثروت را با انتخاب یک خودرو توامند و سریع با حداکثر امکانات و حداقل مصرف سوخت و آسیب‌های زیست محیطی نشان می دهند و انتخاب این خودرو ، برای خریدار پرستیژ و مقبولیت فراوانی را (حتی بیشتر از خرید یک فراری) به ارمغان می آورد.

شاید به همین دلیل است که این روزها برخی دانشمندان، مدیران و نخبگان علمی ساکن کالیفرنیا و منطقه مشهور سلیکان ولی ، به داشتن چندین دستگاه تسلا در پارکینگ خانه خود افتخار می کنند و برعکس از صرف صد‌ها هزار دلار برای خرید خودروهای اسپرت سنتی پر مصرف و گاها غیرقابل استفاده (در شرایط رانندگی روزمره) از خود شرمسازند.

ختم به خیر

بلند پروزای ماسک به همینجا ختم نمی شود،او در اندیشه ساخت کارخانه‌ای عظیم و بسیار پیشرفته با حداقل مصرف انرژی در صحرای نواداست تا باتری‌های لازم برای ۵۰۰ هزار دستگاه خودرو در سال را تولید کند.بر اساس طرح‌های اولیه این کارخانه که با عنوان TESLA GIGA FACTORY شناخته می شود،امکان دست یابی به حداکثر ظرفیت تولیدی باتری‌ها در سال ۲۰۲۰ وجود خواهد داشت و بدین ترتیب هیچ بعید نیست که تسلا نه تنها از نظر مهندسی پیشرفته بلکه حتی در مقام تولید نیز به یکی از بزرگترین سازندگان تجهیزات خودروهای برقی در آینده صنعت خودرو مبدل شود.

تمام این‌ها در حالیست که الیون ماسک در حال حاضر تنها ۴۷ سال سن دارد و مسلما می تواند در ادامه دوران فعالیت حرفه‌ای خود تحولات دیگری را نیز در صنعت خودروسازی ایجاد کند،باید منتظر ماند و دید که این فیزیکدان نابغه در آینده چگونه می تواند قوانین مدیریت و اقتصاد را به نفع حساب بانکی خود و محیط زیست کره خاکی تغییر دهد. البته با محرومیت فعلی او از ریاست بر تسلا، شاید این رویاها اندکی به تعویق بیفتند. هرچند به نظر می‌رسد هرگز متوقف شود.

[تعداد: 8   میانگین:  5/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک