آقای هندلینگ یک: نزدیکترین رقابت تاریخ

نزدیک‌ترین رقابت تاریخ برای تعیین سرگرم‌کننده‌ترین خودروها (قسمت نخست)

همیشه برای انتخاب سرگرم کننده‌ترین خودروها، به سراغ نام‌های بزرگ می‌رفتیم و آن‌ها را در یک مسابقه جذاب به جان یکدیگر می‌انداختیم، اما اکنون لزوما همانند گذشته نخواهد بود. در لیست شرکت کنندگان نامی از لامبورگینی به چشم نمی‌خورد، البته خود لامبورگینی هم دعوت ما را رد کرد، شاید کار عاقلانه‌ای باشد، کسی چه می‌داند! به لیست بلندبالای ما اگر نگاهی بیاندازید متوجه می‌شوید که حتی اسم این خودرو‌ها و خواندنشان یک سرگرمی بسیار جذاب به حساب می‌آید، چه برسد به این که به‌صورت طولانی مدت آن‌ها را چه در پیست و چه در جاده‌های پرپیچ و خم برانیم!

اسم این رقابت سالیانه روز هندلینگ است، اما در اصل به صورت نسبی، حداقل ۳ روز طول می‌کشد، زیرا عکاسی و فیلمبرداری هم زمان نیاز دارد. این رقابت را در پیست کستل کامب برگزار می‌کنیم که دسترسی نزدیکی به جاده‌های ویلتشایر دارد و شاید بهترین جاده انگلیس برای رانندگی باشد …

سرگرم‌کننده‌ترین خودروها

معرفی

پیست کستل در واقع برای انتقال وسایل جنگی هوایی ساخته شده و پس از پایان جنگ به صورت یک پیست مسابقه تغییر کاربری داده است، این مسیر عمدتا دارای پیچ‌های راست دست می‌باشد، شیکین‌های قدری و سرعتی می‌توانند عیار نهایی خودروهای امسال را مشخص کند. در مسیر مستقیم این پیست سریع‌ترین خودروها به سرعتی در حدود ۱۵۰ مایل بر ساعت می‌رسند، اما قبل از رسیدن به پیچ اول، بخشی از آسفالت پر دست انداز هم وجود دارد، که خود می‌تواند یک آزمایش شگفت انگیز برای ما باشد. حتی خودروهایی که دارای فنربندی نرمتری هستند هم در این بخش دچار دردسری عظیم می‌شوند.

سرگرم‌کننده‌ترین خودروها

خودروهای حاضر در این رقابت، شاید مهیج‌ترین خودروهایی باشد که از ۲۵ سال قبل به این طرف در این مسابقه سالانه حضور دارند و اسامی آن‌ها به شرح زیر است.

لیست شرکت کننده‌ها:

۱٫ آلفارومئو ۴C
۲٫ آریل اتم ۳٫ ۵R
۳٫ بی ام و i8
۴٫ بی ام و M4
۵٫ شورولت کوروت استینگری
۶٫ فراری ۴۵۸ اسپشیاله
۷٫ جگوار F-type R coupe
۸٫ مک لارن ۶۵۰S
۹٫ پورشه ۹۱۱ GT3
۱۰٫ پورشه کیمن GTS
۱۱٫ رنو مگان RS 275 Trophy
۱۲٫ واکسال VXR8 GTS

نتیجه گیری به چه صورت است:

پس از رانندگی‌های تقریبا دو به دو که به صورت بخش بخش در پیش روی شما قرار دارد، ۸ نفر تصمیم خواهند گرفت که در رده بندی کلی ، کدام یک از شرکت کنندگان آقای هندلینگ خواهد بود، با ما همراه باشید.

سرگرم‌کننده‌ترین خودروها

مسابقه ۱- نبرد سوپر اسپرت‌ها

در بخش سوپراسپرت‌ها سه رقیب قدیمی و سنتی حضور دارند. فراری ۴۵۸ اسپشیاله، مک لارن ۶۵۰S و پورشه ۹۱۱ GT3. این سه خودرو شاید بر روی کاغذ هایپرکار نباشند، اما دست کمی از آن‌ها ندارند. باید قبول کرد که هر سه این ماشین ها، بهترین عملکرد را نسبت به قیمتشان دارند، در پیست رقابت آن‌قدر به هم نزدیک می‌شودکه حتی نمی‌توانید تصورش را بکنید! لاجرم، باید خدمتتان عرض کنم که پس از نبردی طولانی، سریع‌ترین زمان در پیست به ۴۵۸ رسید. اسپشیاله یکی از نادرترین خودروها در نوع خود است که همیشه بیش از آن چیزی که در عمل نیاز دارید را ارائه می‌دهد.

فراری ۴۵۸ اسپشیاله

سر و صدای تولید شده توسط موتور فراری به گونه‌ای است که خود به خود ضربان قلبتان را بالا می‌برد و به واقع سخت است که حتی صدایی به غیر از صدای موتور را در حین رانندگی بشنوید! در پدوک، موقع حرکت فراری همه سرشان را بر می‌گردانند و با نگاهی خیره به این زیبا روی ایتالیایی لبخند می‌زنند و این اتفاق بارها و بارها تکرار می‌شود.

بر روی صندلی گود که بنشینید، فرمان تمام جیر بزرگ ۴۵۸ در مقابل شما قرار دارد و حسی بسیار زیبا را به شما هدیه می‌کند. داخل اتاق نسبت به فراری ۴۵۸ معمولی، خلوت تر به نظر می‌رسد و پوشش‌های آلومینیومی حس و حال مسابقه‌ای را به ۴۵۸ اسپیشاله می‌بخشند. صندلی مسابقه‌ای شما را سفت نگه خواهد داشت، استفاده از کمربند چند اتصاله الزامی به نظر می‌رسد. جایگاه راننده به خوبی هرچه تمام تر طراحی شده است و دید این اسب سرکش قرمز رنگ استثنایی است. در زیر پای راست هم یک پدال گاز نسبتا بزرگ حضور دارد و به نظر بزرگی این پدال گاز تناسب نسبی خوبی با قدرت این فراری ایجاد کرده است.

سرگرم‌کننده‌ترین خودروها

در اول قسمت پیت لین پیست سواری راحت و آرامی را تجربه خواهید کرد، اما وقتی به داخل پیست قدم می‌گذاریم، تنها پاسخ فراری سرعت است و سرعت، انگار بهترین جایی که ۴۵۸ می‌تواند آن را به خوبی درک و هضم کند، همین مسیرهای پیست باشد!

فرمان واقعا دقیق است و شاید بیش از حد به تحرکات پاسخ می‌دهد. شگفت آور است که لاستیک‌های جلویی چنین دقتی در حین حرکت با سرعت بالا دارند. اگر دست پاچلفت بازی در نیارید و بتوانید فشار بر پدال گاز را کنترل کنید، می‌توانید از بیش فرمانی ناخواسته جلو گیری کنید، پاسخگویی به دریچه گاز از سریع‌ترین‌های جهان خودروسازی است و قدرت به صورت جنون آوری به سوی چرخ‌های عقب راهی می‌شود.

گرچه یافتن راه و روش رانندگی سرعتی با اسپشیاله، چند دور طول می‌کشد. درک سرعت در مسیر مستقیم و توانایی راندن در پیچ‌ها با حداکثر سرعت، یک مسئله تجربی است و تنها با رانندگی می‌توانید به چنین درک درستی برسید.

آندور فرانک، یکی از نویسندگان ما در جمله‌ای خلاصه شده فراری را به این شکل تعریف می‌کند:نزدیک تر به یک خودروی مسابقه‌ای تا یک وسیله نقلیه شهری! کمی مضخک است که اسپشیاله با چنینی سرعتی توانایی تغییر جهت دارد، این یک واقعیت است که شما دائم مشغول کنترل کردن آن هستید و حتی لحظه‌ای توانایی فکر کردن به مسائل دیگر در حین رانندگی با این فراری را ندارید. فرمان و واکنش پدال گاز قطعا از دقیق‌ترین هایی است که تا به حال بر روی یک خودرو تولید انبوه قرار داده شده است.

همه نویسندگان خواهان رانندگی با فراری بودند و همینطور پس از دوری علاقه مند به تکرار آن با خودرویی که پیست را در عرض ۱ دقیقه ۱۱٫ ۹ ثانیه در می‌نوردد . . .

پورشه GT3 911

زمان پورشه و مک لارن به ترتیب ۱:۱۳٫۱ و ۱:۱۲٫۹ ثانیه ثبت شد که اختلاف نه چندان زیادی را نشان می‌دهد.

پورشه قطعا به اندازه فراری هیجان انگیز است و رانندگی با چنین ترمزهایی اطمینان خاصی را به راننده می‌بخشد. صادقانه باید گفت که ترکشن پورشه از فراری بهتر ست. احساس شگفت انگیزی که فرمان الکتریکی عرضه می‌کند، و گیربکس هماهنگ دوال کلاچ از نکته‌های قابل توجه پوشه می‌باشد.

تنها نکته منفی این پورشه، نداشتن اسب بخار‌های بیشتر برای رقابت با دو عضو دیگر گروه است. هرگز در طول پیست نمی‌توانید به سرعتی که با فراری و مک لارن در مسیر مستقیم دست پیدا می‌کنید، برسید. گرچه شاید نیازی به تکرار این مسئله نداشته باشید. اصلا از نظر ما چندان مهم هم نیست، زیرا در حین رانندگی تکی با پورشه، حس بشدت خوبی را از GT3 دریافت خواهید کرد، گاهی از فراری هم بیشتر! بخصوص در حین انداختن چرخ‌ها بر روی کرب‌های پیست! آه خدای من عاشق این حرکت هستم،‌ای کاش کوچه و خیابان هم دارای کرب بود و می‌توانستیم هر روز در مسیر کار چنین لذتی را تجربه کنیم!

مت ساندرز می‌گوید؛ این یک جواهر در یک جعبه زیبا و شکیل است، یک خودروی اسپرت بالغ شده که همچنان GT3 راحت‌ترین رانندگی را با یک خودروی نیمه مسابقه‌ای ارائه می‌کند، نکته‌ای که نباید از یاد برد.

سرگرم‌کننده‌ترین خودروها

مکلارن ۶۵۰S

مکلارن در مسیر‌های پردست انداز بهترین عضو گروه خود است. با آرامش بسیار زیاد پیست را در می‌نوردد و به اندازه پورشه و فراری سریع است، اما تنها در همان سطح می‌ماند. این آرامش در اینجا چندان کارساز نیست! مشکل از نبود حس خالص سرعت نیست، مک لارن در مسیرهای مستقیم از همه سریعتر است، این واقعا عالی است که با داشتن چنین سرعتی، چنین آرامشی را به ارمغان بیاورد. اما لبخندی در کار نیست چرا که مکلارن فاقد آن دیوانه بازی است که در GT3 و ۴۵۸ به کررات دیده می‌شود.

مک لارن به درد کم فرمانی دچار است و این موضوع به دفعات ثابت شده. چسبندگی GT3 و ۴۵۸ استثنایی است. برای مثال از پیچ‌های پیست ۶۵۰S با سرعت شگفت آوری عبور می‌کند اما اگر کمی بیش از حد با گاز بازی کنید، یا در محاسباتتان اشتباه کنید، به طور قطع دچار کم فرمانی زیاد یا بیش فرمانی غیرقابل کنترل خواهید شد و درست در چنین شرایطی است که مک لارن هندلینگ واقعی را به پورشه و فراری می‌بازد. پس از چندین ساعت تست مداوم، باید احساس قدرت ترمزهای مک لارن را تحسین کرد. بیشتر نویسندگان به این نکته در نتیجه گیری پایانی اشاره کردند. 

فرنکل اشاره می‌کند:باور این مسئله سخت است که چگونه خودرویی با پلت فرمی نسبت قدیمی، چنین آرامشی در حین رانندگی به سرنشینان القا می‌کند و باید در ستایش مک لارن این را اشاره کرد که همه چیزهایی که در مدل ۱۲C وجود نداشته را در مک لارن ۶۵۰S می‌توان مشاهده کرد. یک راه بسیار طولانی که مک لارن در زمانی کوتاه، آن را طی کرده است. همچنان معتقد بودیم که پیروزی برای مک لارن چندان دور از دسترس نیست، یک سال یا شاید دو سال دیگر. کسی نمی‌داند، اما بالاخره پیروزی مک لارن بر رقبای قدرتمندی چون پورشه و فراری هم از راه خواهد رسید، زیرا پیشرفت مک لارن در توسعه خودروهای اسپرت و عملکرد بالا غیر قابل وصف است.

سرگرم‌کننده‌ترین خودروها

زمان طی یک دور پیست

فراری ۴۵۸ اسپشیاله:۱:۱۱٫۹ ثانیه
مک لارن ۶۵۰S:1:12.9 ثانیه
پورشه ۹۱۱ GT3:1:13.1 ثانیه

Previous «
Next »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک

اینستاگرام

اخبار