سنسور موقعیت میل سوپاپ

سنسور موقعیت میل سوپاپ

سنسور موقعیت میل سوپاپ

سنسورها در خودروهای انژکتوری به ۲ مدل عملگرا و گزارشگر تقسیم می­شوند به این صورت که سنسورهای عملگرا عملکردی را انجام می­دهند و سنسورهای گزارشگر تنها اطلاعات خاص که مد نظر باشد را در بازه‌های زمانی مورد نیاز به ایسیو انتقال می­دهد. سنسور موقعیت میل­­ سوپاپ یکی از سنسور­های گزارشگر می­‌باشد که می­توان گفت مکمل گاز سنسور دور موتور می­‌باشد. به این صورت که سنسور موقعیت میل­ سوپاپ­ ها بگونه­ای که از نام آن­ها مشخص است. فیلتردار و تا موقعیت سیلندر یک و یا نقطه م گ بالای سیلندر یک را تشخیص داده و به ایسیو ارسال کند و ایسیو از روی این اطلاعات ترتیب پاشش سوزن انژکتورها را محاسبه می­کند. خودروهایی که سنسور و موقعیت میل­سوپاپ دارند پاشش سوخت از انژکتورها به صورت ترتیبی می­باشد و خودروهای که فاقد سنسور موقعیت میل­سوپاپ می­باشد پاشش آنها به روش دوبه­دو می­باشد که نسبت به روش ترتیبی  معرف سوخت بالاتری دارد.

سنسور میل سوپاپ

روش کار سنسور­ها موقعیت میل­سوپاپ که در واقع یک حسگر است بر پایه قانون القای مغناطیسی و اثر هال می­باشد به این صورت که سر میل­سوپاپ دارای یک برجستگی فلزی می­باشد. وقتی این برجستگی از مقابل سنسور موقعیت میل­سوپاپ می­گذرد میدان مغناطیسی تغییر می­کند و ولتاژ مستقیمی به صورت موج مربعی به ایسیو انتقال می­دهد و با هر چرخش میل­سوپاپ یک بار پاشش سوخت در یکی از سیلندر­ها انجام می­شود.

سنسور میل­سوپاپ روی هر سیلندر نصب می­شود به صورتی که حسگر آن روی سر میل­سوپاپ قرار گیرد. درصورتی که سنسور موقعیت میل­سوپاپ خراب شود موتور تک استارت روشن نمی­شود و معمولاً باید چندین بار استارت زد تا موتور روشن شود و بعد از روشن شدن مصرف سوخت و آلایندگی افزایش خواهد یافت.

برای تعمیر خودرو می‌توانید از طریق مکانیک خوب شرق تهران خودور خود را به دست بهترین مکانیک بسپارید.

عیب یابی سنسور موقعیت میل سوپاپ

خراب شدن سنسور موقعیت میل­ سوپاپ تغیراز مشکل بر استارت در روشن شدن موتور نشانه­ های دیگری همچون روشن شدن چراغ یک در اکثر موارد و همچنین نوسان در آمپر دور موتور و کوبش و احتراق ناقص در بعضی موارد خواهد داشت.

برای اطمینان از عملکرد سنسور میل­­ بادامک می­توان خطای آن از روی دستگاه دیاگ مشاهده کرد و با دیدن خطای دیاگ از ایراد داشتن آن می­توان مطمئن شد که در بعضی موارد با پاک کردن خطا سنسور به درستی کار خواهد کرد اما اگر مدت زمان زیادی از خطای سنسور گذشته باشد با پاک کردن خطا مجدداً باز خواهد گشت و باید سنسور را تعویض نمود. همچنین می­توان بوسیله دستگاه ولت­متر هم سالم بودن یا معیوب بودن را تشخیص داد.

در بعضی موارد که با تعویض سنسور موقعیت میل­ سوپاپ و حتی تعویض میل­سوپاپ مشاهده می­شود که خطای آن رفع نمی­شود و در چنین وضعیتی می­توان سنسور موقعیت میل­سوپاپ را کامل حذف کرد و با ریمپ ایسیو و برنامه­ریزی آن کاری کرد که پارامترهای لازم از سنسور در موتور به ایسیو انتقال داد فقط این روش ایرادی که دارد روش پاشش انژکتور از ترتیبی به دوبه­دو تبدیل می­کند و باعث افزایش نسبی مصرف سوخت و مقداری افزایش آلایندگی خواهد شد.

[تعداد: 2   میانگین:  5/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک