سه عامل هشدار دهنده برای تعویض کاسه نمد

کاسه نمد

کاسه نمد چیست و چه وظایفی به عهده دارد ؟

 

تعویض کاسه نمد توسط یکی از تعمیرگاه‌های طرف قرارداد با رگلاژ

با استفاده از خدمات تضمینی رگلاژ، تا ۷۰ درصد تخفیف بگیرید.

هزینه تعویض کاسه نمد چقدر است؟

هزینه تعویض کاسه نمد ته میل لنگ، باز و بست پلوس راست و چپ و تعویض کاسه نمد بستگی به نوع خودرو شما دارد. می‌توانید قبل از مراجعه به تعمیرگاه از طریق تماس با ۷۲۴۹۱-۰۲۱، از میزان هزینه اتحادیه آن خدمت و درصد تخفیف استفاده از خدمات ما باخبر شوید.

جدول هزینه تعویض کاسه نمد برخی از خودروها (پراید و پژو  ۲۰۶) به شرح ذیل می‌باشد: 

کاسه نمد ته میل لنگ

نام خودرو پژو ۲۰۶ پراید
قیمت اتحادیه ۲۰۰,۰۰۰تومان ۱۲۰,۰۰۰ تومان
کمترین قیمت در تهران ۱۲۰,۰۰۰ تومان ۸۴,۰۰۰ تومان
سود شما  ۴۰% ۳۰%

لیست کامل قیمت‌ها را در صفحه لیست هزینه تعمیرات مشاهده نمایید.

انتقال قدرت

در خودروهایی که چرخ‌های عقب به عنوان چرخ‌های متحرک هستند، از دو اجزا انتقال دهنده برای انتقال قدرت از موتور و گیربکس به چرخ‌ها استفاده می‌شود. در خودروهایی که چرخ جلوی متحرک دارند، اکسل به صورت مستقیم به گیربکس متصل می‌باشد. این در حالی است که در خودروهای دیفرانسیل عقب، دو دیفرانسیل و دو دیفرانسیل اتوماتیک این گونه نیست. متناسب با مدل خودرویی که خریداری کرده‌اید ممکن است دارای دو پولوس و یک دیفرانسیل و یا در خودروهای دو دیفرانسیل اتوماتیک دارای یک دیفرانسیل عقب و یک دیفرانسیل جلو باشد.

در این سیستم‌ها از پلوس‌ها برای انتقال قدرت از گیربکس به چرخ‌ها استفاده می‌شود و این در حالی است که با یکدیگر کاملا متفاوت بوده و تنها شباهت‌های کوچکی با هم دارند. هر دیفرانسیل دو کاسه نمد داشته و یک شفت کوتاه که به چرخ دنده درون دیفرانسیل و خروجی فلنج متصل شده است. کاسه نمد نیز به پلوس متصل می‌شود. هر کاسه نمد دارای یک واشر است تا با استفاده از آن از عدم نشتی روغن از دیفرانسیل و کاسه نمد اطمینان حاصل شود. با توجه به ساخت خودرو شما می‌توانید فقط دارای یک کاسه نمد در عقب و یا دو کاسه نمد باشید.

سه عامل هشدار دهنده برای تعویض کاسه نمد

 

به خاطر داشته باشید که

 • واشرهای لاستیکی کاسه نمد به مرور زمان تحلیل رفته و سرانجام نیاز به تعویض پیدا می‌کند.
 • نشتی کاسه نمد در هر دوره سرویس خودرو باید مورد بررسی قرار گیرد.
 • کمبود روغن در دیفرانسیل موجب آسیب رسیدن به چرخ دنده‌ها می‌شود.

سه عامل هشدار دهنده برای تعویض کاسه نمد

چگونگی تعویض یا تعمیر آن

 • خودرو توسط جک بلند شده و پلوس جدا می‌گردد و سپس کاسه نمد آسیب دیده جدا می‌شوند.
 • کاسه نمد نصب می‌شود و پلوس دوباره بسته شده و خودرو از روی جک پایین می‌آید.
 • خودرو را روشن کرده و به منظور تست عملکرد مناسب فرمان مورد آزمایش قرار می‌گیرد.

پیشنهاد رگلاژ

بدون در نظر گرفتن دیفرانسیل عقب بودن، دو دیفراسیل و یا دو دیفرانسیل اتوماتیک بودن خودرو، نگه داشتن دیفرانسیل در شرایطی که به خوبی کار کند؛ امری حیاتی است. این مراقبت به منظور چک کردن به موقع سطح روغن موجود در دیفرانسیل است. با کاهش سطح روغن چرخ دنده‌ها آسیب دیده و تحلیل می‌روند. همچنین اصطکاک بین آن‌ها افزایش می‌یابد. رگلاژ با در نظر گرفتن بهترین روش‌ها، بررسی نشتی کاسه نمد را توسط یکی از مکانیک‌های مجرب در یک تعمیرگاه مجهز توصیه می‌کند.

چه علائمی نشان دهنده نیاز خودرو به تعویض کاسه نمد می‌باشند؟

 • نشتی روغن از شفت بین چرخ دنده‌ها

 • کمبود روغن در دیفرانسیل

 • ایجاد سر و صدا توسط دیفرانسیل به هنگام کار کردن، که نشانگر سطح پایین روغن و یا وجود آسیب در آن است.

این سرویس تا چه اندازه اهمیت دارد؟

بدون یک دیفرانسیل کارآمد خودروی شما قادر به حرکت نخواهد بود. از این رو این یک امر حیاتی است که شما برای مراقبت از وسیله نقلیه‌تان سطح روغن آن را کنترل کنید. هر گونه نشتی می‌تواند باعث کاهش سطح روغن شود و نشتی موجود در کاسه نمد می‌تواند به سرعت باعث ایجاد آسیب‌هایی شود. خودروی خود را برای بررسی به مکانیک‌های مجرب، که در هر دوره سرویس با دقت خودرو را بررسی کرده و هر گونه نشتی در قسمت دیفرانسیل را شناسایی می‌کنند، بسپارید.

.شما را به دیدن ویدیو تعویض کاسه نمدی (سر پلوس) که چکه می‌کند، دعوت می‌نماییم

 

جستجو قیمت تعمیرات در رگلاژ

دیگر زمان پرداخت هزینه تعمیرات خودرو، بدون اطلاع داشتن از میزان دقیق قیمت اتحادیه آن گذشته است. چرا که از طریق رگلاژ هر دارنده خودرو برای تعمیرات ماشین، قیمت عادلانه ای را پرداخت خواهد کرد. با توجه به شفافیت قیمتی رگلاژ، دیگر نیازی به مذاکره و چانه زدن با تعمیرگاه را نخواهید داشت و از قیمت اعلامی تعمیرکار نیز شگفت زده نخواهید شد. قیمتی که توسط کارشناسان ما برای خدمت درخواستی شما اعلام شود به هیچ عنوان تغییری نخواهد کرد. مگر در صورتی که نوع خدمت درخواستی شما تغییر پیدا کند.

“در صورتی که نیاز به مشورت دارید، می‌توانید با مشاوران فنی رگلاژ به طور رایگان صحبت کنید”

“در صورتی که مشکل خودرو شما نیاز به بررسی و یا تعمیر و تعمیرکار دارد، از طریق رگلاژ به طور رایگان بهترین تعمیرگاه شهرتان را رزرو کنید”

[تعداد: ۷۸    میانگین: ۲٫۸/۵]
نویسنده: گروه رگلاژ
تاریخ: ۱۵ دی ۱۳۹۷
دیدگاه‌های کاربران

13 دیدگاه

  عباس حمایتی

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما
  _اگر سطح بیرونی کاسه نمد(برای پراید) روغنی باشد ولی بعد از ۲۴ ساعت روی زمین نچکد کاسه نمد روغن ریزی دارد ؟یا به عبارتی سطح بیرونی کاسه نمد همیشه باید خشک باشد؟
  _ و آیا برخورد محور چرخ جلو می تواند باعث این نشتی روغن شود؟
  _هزینه تعمیر این عیب بصورت تقریبی چقدر است؟

  پاسخ

   هژار باقری گروه رگلاژ

   سلام دوست عزیز
   سطح کاسه نمد باید خشک باشد و اینکه روی زمین نمی چکد بخاطر این است که نشتی کمی دارد در ضمن ضربه باعث خراب شدن کاسه نمد می شود.
   برای اطلاعات بیشتر با شماره ۷۲۴۹۱ تماس بگیرید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند.

   پاسخ

  عباس

  سلام تابحال دوباره کاسه نمدته میلنگ روعوض کردم بازالان نگاه میکنم بعداز۲۰روزداره روغن میده علت ازچیه

  پاسخ

  علیرضا

  سلام خودروی سورنتو ۲۰۱۲ دارم اخیرا زیر آن هنگام تعویض روغن دیدم خیس است و مکانیک گفته برای کاسه نمد است ، نشتی زمینی ندارد لطفا اینجانب را راهنمایی کنید چون نمیتوان پیش هر تعمیرگاهی برد با تشکر

  پاسخ

  کاملی

  سلام خودرو تیبا دارم تعمیرگاه گفته که سر و ته میلنگ کاسه نمد روغن ریزی داره و برای تعویض باید گیربوکس باز بشه اما اینطور که الان خوندم و مطالعه کردم نیازی به باز شدن گیربوکس نداره میشه راهنمایی کنید

  پاسخ

  میلاد

  سلام .من دیروز دوتا کاسه نمدا رو عوض کردم.اما همچنان نشتی سمت راننده رو دارم.خودرو پرایده.سوالم اینه که ممکنه بخاطر گرمای موتور ،روغنی که از قبل جمع شده،شروع به چکه کنه؟

  پاسخ

  اسدجلالی

  سلام خسته نباشیدشهرقم هم شمانمایندگی دارین؟قیمتهاتون واقعا عالیه دست مریزاد

  پاسخ

  مهدی

  سلام
  شهر فیروزکوه نمایندگی دارید؟

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک