• Homepage
 • >
 • ویدئو
 • >
 • سه عامل هشدار دهنده برای تعویض کاسه نمد

سه عامل هشدار دهنده برای تعویض کاسه نمد

 • نویسنده گروه رگلاژ
 • دی ۱۵, ۱۳۹۷
 • 17
کاسه نمد

کاسه نمد چیست و چه وظایفی به عهده دارد ؟

انتقال قدرت

در خودروهایی که چرخ‌های عقب به عنوان چرخ‌های متحرک هستند، از دو اجزا انتقال دهنده برای انتقال قدرت از موتور و گیربکس به چرخ‌ها استفاده می‌شود. در خودروهایی که چرخ جلوی متحرک دارند، اکسل به صورت مستقیم به گیربکس متصل است. این در حالی است که در خودروهای دیفرانسیل عقب، دو دیفرانسیل و دو دیفرانسیل اتوماتیک این گونه نیست. متناسب با مدل خودرویی که خریداری کرده‌اید ممکن است دارای دو پولوس و یک دیفرانسیل و یا در خودروهای دو دیفرانسیل اتوماتیک دارای یک دیفرانسیل عقب و یک دیفرانسیل جلو باشد.

در این سیستم‌ها از پلوس‌ها برای انتقال قدرت از گیربکس به چرخ‌ها استفاده می‌شود و این در حالی است که با یکدیگر کاملا متفاوت بوده و تنها شباهت‌های کوچکی با هم دارند. هر دیفرانسیل دو کاسه نمد داشته و یک شفت کوتاه که به چرخ دنده درون دیفرانسیل و خروجی فلنج متصل شده است. کاسه نمد نیز به پلوس متصل می‌شود. هر کاسه نمد دارای یک واشر است تا با استفاده از آن از عدم نشتی روغن از دیفرانسیل و کاسه نمد اطمینان حاصل شود. با توجه به ساخت خودرو شما می‌توانید فقط دارای یک کاسه نمد در عقب و یا دو کاسه نمد باشید.

سه عامل هشدار دهنده برای تعویض کاسه نمد

 

به خاطر داشته باشید که

 • واشرهای لاستیکی کاسه نمد به مرور زمان تحلیل رفته و سرانجام نیاز به تعویض پیدا می‌کند.
 • نشتی کاسه نمد در هر دوره سرویس خودرو باید مورد بررسی قرار گیرد.
 • کمبود روغن در دیفرانسیل موجب آسیب رسیدن به چرخ دنده‌ها می‌شود.

سه عامل هشدار دهنده برای تعویض کاسه نمد

چگونگی تعویض یا تعمیر آن

 • خودرو توسط جک بلند شده، پلوس جدا می‌گردد و سپس کاسه نمد آسیب دیده جدا می‌شوند.
 • کاسه نمد نصب می‌شود و پلوس دوباره بسته شده و خودرو از روی جک پایین می‌آید.
 • خودرو را روشن کرده و به منظور تست عملکرد مناسب فرمان مورد آزمایش قرار می‌گیرد.

پیشنهاد رگلاژ

بدون در نظر گرفتن دیفرانسیل عقب بودن، دو دیفراسیل و یا دو دیفرانسیل اتوماتیک بودن خودرو، نگه داشتن دیفرانسیل در شرایطی که به خوبی کار کند؛ امری حیاتی است. این مراقبت به منظور چک کردن به موقع سطح روغن موجود در دیفرانسیل است. با کاهش سطح روغن چرخ دنده‌ها آسیب دیده و تحلیل می‌روند. همچنین اصطکاک بین آن‌ها افزایش می‌یابد. رگلاژ با در نظر گرفتن بهترین روش‌ها، بررسی نشتی کاسه نمد را توسط یکی از مکانیک‌های مجرب در یک تعمیرگاه مجهز توصیه می‌کند.

چه علائمی نشان دهنده نیاز خودرو به تعویض کاسه نمد هستند؟

 • نشتی روغن از شفت بین چرخ دنده‌ها

 • کمبود روغن در دیفرانسیل

 • ایجاد سر و صدا توسط دیفرانسیل به هنگام کار کردن، که نشانگر سطح پایین روغن و یا وجود آسیب در آن است.

این سرویس تا چه اندازه اهمیت دارد؟

بدون یک دیفرانسیل کارآمد خودروی شما قادر به حرکت نخواهد بود. از این رو این یک امر حیاتی است که شما برای مراقبت از وسیله نقلیه‌تان سطح روغن آن را کنترل کنید. هر گونه نشتی می‌تواند باعث کاهش سطح روغن شود و نشتی موجود در کاسه نمد می‌تواند به سرعت باعث ایجاد آسیب‌هایی شود. خودروی خود را برای بررسی به مکانیک‌های مجرب، که در هر دوره سرویس با دقت خودرو را بررسی کرده و هر گونه نشتی در قسمت دیفرانسیل را شناسایی می‌کنند، بسپارید.

.شما را به دیدن ویدیو تعویض کاسه نمدی (سر پلوس) که چکه می‌کند، دعوت می‌کنیم

خدمات قابل ارائه رگلاژ به دارندگان خودرو

 • با کمک کارشناسان فنی رگلاژ (۰۲۱۷۲۴۹۱) دیگر نگران تشخیص صحیح مشکل خودرو خود قبل از مراجعه به مراکز تعمیراتی نخواهید بود.
 • پس از مشخص شدن ایراد خودرو، رگلاژ نزدیک ترین، محبوب ترین و منصف ترین تعمیرکار را به شما معرفی خواهد کرد.
 • شما از طریق رگلاژ قادر خواهید بود تا روز، ساعت و تعمیرگاه مورد دلخواه خود را برای سرویس مورد نظرتان مشخص کنید.
 • با درخواست سرویس از طریق رگلاژ، دیگر احتیاجی به مراجعه به تعمیرگاه بدون اطلاع از شلوغی و یا بسته بودن آن نخواهید داشت.
 • تمامی تعمیرگاه‌های طرف قرارداد با رگلاژ با موفقیت از فیلترهای کارشناسی گذر کرده و ضمن اعلام شفاف نرخ کلیه خدمات خود، کوچکترین نارضایتی را برای مشتریان ارسالی از طریق رگلاژ ایجاد نکرده اند.
 • علاوه بر تمام مزیت‌های ذکر شده، رگلاژ در تمامی مراحل خدمت رسانی در کنار شماست. با تضمین خدمات ارائه شده در راستای افزایش کیفیت تعمیرات خودرو و نیز رضایت مندی مشتریان خود تلاش خواهد نمود.

“در صورتی که نیاز به مشورت دارید، می‌توانید با مشاوران فنی رگلاژ به طور رایگان صحبت کنید”

“در صورتی که مشکل خودرو شما نیاز به بررسی و یا تعمیر و تعمیرکار دارد، از طریق رگلاژ به طور رایگان بهترین تعمیرگاه شهرتان را رزرو کنید”

Previous «
Next »

17 Comments

 1. با سلام و خسته نباشید خدمت شما
  _اگر سطح بیرونی کاسه نمد(برای پراید) روغنی باشد ولی بعد از ۲۴ ساعت روی زمین نچکد کاسه نمد روغن ریزی دارد ؟یا به عبارتی سطح بیرونی کاسه نمد همیشه باید خشک باشد؟
  _ و آیا برخورد محور چرخ جلو می تواند باعث این نشتی روغن شود؟
  _هزینه تعمیر این عیب بصورت تقریبی چقدر است؟

 2. سلام تابحال دوباره کاسه نمدته میلنگ روعوض کردم بازالان نگاه میکنم بعداز۲۰روزداره روغن میده علت ازچیه

 3. سلام خودروی سورنتو ۲۰۱۲ دارم اخیرا زیر آن هنگام تعویض روغن دیدم خیس است و مکانیک گفته برای کاسه نمد است ، نشتی زمینی ندارد لطفا اینجانب را راهنمایی کنید چون نمیتوان پیش هر تعمیرگاهی برد با تشکر

 4. سلام خودرو تیبا دارم تعمیرگاه گفته که سر و ته میلنگ کاسه نمد روغن ریزی داره و برای تعویض باید گیربوکس باز بشه اما اینطور که الان خوندم و مطالعه کردم نیازی به باز شدن گیربوکس نداره میشه راهنمایی کنید

 5. سلام .من دیروز دوتا کاسه نمدا رو عوض کردم.اما همچنان نشتی سمت راننده رو دارم.خودرو پرایده.سوالم اینه که ممکنه بخاطر گرمای موتور ،روغنی که از قبل جمع شده،شروع به چکه کنه؟

 6. سلام خسته نباشیدشهرقم هم شمانمایندگی دارین؟قیمتهاتون واقعا عالیه دست مریزاد

 7. سلام
  شهر فیروزکوه نمایندگی دارید؟

 8. با عرض سلام و خسته نباشید.
  من یه خودرو پراید مدل ۸۶ دارم که باهاش مشغول مسافر کشی هستم.الان نزدید به ۱ ساله که این ماشین رو خریدم و هر ۲ الی ۳ ماه به ۲ الی ۳ ماه کاسه نمد سر میللنگ خودرو روغن رو در عرض ۱ روز تخلیه میکنه و به هر تعمیرگاهی هم که مراجعه کردم جواب مورد قبولی نگرفته ام.
  در صورت امکان راهنمایی کنید،ممنوون.
  لازم به ذکره که هر دفعه که برای تعویض کاسه نمد به تعمیرگاه میرم فقط بین ۶۰ الی ۸۰ تومان دستمزد پرداخت میکنم که این مبلغ برای یه مسافرکش بصورت هر ۲ ماه ۱ بار سنگینه،ممنوون.

 9. سلام خسته نباشید بنده یه پراید ۱۴۱ مدل ۸۷دارم امروز باهاش یه تصادف کوچک کردم چراغ چک روشن شد و ظاهرن نگاه کردم ایرادی نداشت باهاش یکی دو ساعت هم راه رفتم مشکلی ندیدم امدم خونه تا توی پارکینگ تمام واسگازینش ریخته بود مشکلش کجا میتونه باشه ممنون برای راهنمایی ارزشمندتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک

اینستاگرام

اخبار