سیستم‌های کنترل آلودگی

ایران خودرو

سیستم‌های کنترل آلودگی

خودروی شما مجهز به سیستم کنترل آلودگی در خصوص مواد آلاینده خودرو می‌باشد.

سنسور اکسیژن

سنسور اکسیژن

این خودرو مجهز به سنسور اکسیژن می‌باشد که وظیفه آن اندازه‌گیری اکسیژن موجود در گازهای خروجی از اگزوز جهت تنظیم عمل احتراق، افزایش راندمان خروجی موتور و کاهش تولید گازهای آلاینده می‌باشد.

مبدل کاتالیزوری

مبدل کاتالیزوری

جهت تبدیل مواد آلاینده خروجی از موتور به گازهایی با آلودگی حداقل، از مبدل کاتالیزوری یا کاتالیست استفاده می‌شود. از عوامل مهم در تخریب یا از کار افتادن کاتالیست، سرب موجود در سوخت می‌باشد، لذا استفاده از بنزین بدون سرب در این خودرو ضروری می‌باشد.

سیستم کنترل انتشار بخارات بنزین

این سیستم برای بازیافت بخارات بنزین و جلوگیری از انتشار آن به هوا که منجر به کاهش آلودگی می‌شود، بر روی خودرو نصب می‌گردد و شامل قسمت‌های زیر می‌باشد.

۱- باک و لوله‌های سوخت

باک و لوله‌های سوخت

باک این خودرو مجهز به سیستم کنترل بخارات بنزین بوده و جنس لوله‌های سوخت جهت جلوگیری از نفوذ بنزین تغییر کرده است. در شکل، شیر کنترل بخارات باک نمایش داده شده است.

۲- قوطی جاذب

قوطی جاذب

قوطی جاذب حاوی ذغال به منظور جذب بخارات بنزین و سپس انتقال بخارات به مانیفولد هوای ورودی می‌باشد.

۳- شیر تخلیه

شیر تخلیه

این شیر در مسیر عبور بخارات بنزین از قوطی جاذب به مانیفولد هوا قرار می‌گیرد و اجازه عبور بخارات بنزین به موتور در هنگام روشن بودن را می‌دهد.

[تعداد: 1   میانگین:  5/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک