سیستم ترمز

ایران خودرو

سیستم ترمز

توضیحات مقدماتی

– سیستم ترمز قابلیت تنظیم اتوماتیک دارد. هنگامی که پدال ترمز فشرده می‌شود بسیار طبیعی است که در برخی شرایط کمی نویز و صدا به گوش برسد. این صداها عملکرد سیستم ترمز را مختل نخواهند ساخت.

– در شرایطی که با ترمز کردن صدای سایش قطعات فلزی و یا صدای جیر‌جیر پی‌در‌پی به گوش برسد، احتمال این می‌رود که لنت ترمز ساییده شده و وقت آن رسیده که صفحه را تعویض نمایید. به یاد داشته باشید که ترمزهای پیاپی منجر به کم شدن عمر قطعات سیستم ترمز می‌شود.

– بعد از توقف خودرو به مدت طولانی یا در مواقعی که در معرض باران می‌باشد، در صورت فشردن پدال به مقدار کم ممکن است صدای جیر‌جیر شنیده شود که به دلیل زنگ‌زدگی بر روی سطح دیسک ایجاد می‌شود.

– اگر اهرم تعویض دنده در موقعیت P باشد و پدال ترمز را فشار دهید، ممکن است صدای “تق‌تق” شنیده شود که این مورد طبیعی می‌باشد.

– در هنگام استارت در خودروهای اتوماتیک، ممکن است صدای جیر‌جیر شنیده شود که طبیعی است.

احتیاط

– به هنگام حرکت در یک مسیر طولانی با شیب تند رو به پایین، در کوتاه‌ترین زمان ممکن دنده را سنگین نموده و از قدرت موتور بهره کافی برای کم کردن سرعت خودرو را برده و بدین ترتیب احتیاج کمتری به ترمز خواهید داشت.

– در صورت نیاز به استفاده از ترمز برای زمان طولانی، پدال ترمز را بصورت دائمی فشار نداده بلکه آن را بصورت متناوب (ترمزگیری‌های کوتاه و متناوب) استفاده نمایید.

هشدار

از قراردادن هرگونه جسم خارجی در نزدیکی پدال خودداری نمایید. در غیر اینصورت ممکن است این اجسام قدرت و دقت عملکرد راننده را کاهش داده و حادثه آفرین باشند.

عوامل تأثیر گذار بر ترمز

– عملکرد سیستم ترمز بعد از شستشوی خودرو و یا در حال حرکت در جاده‌های بارانی و یا در فصل زمستان که ترمزها یخ‌زده هستند و یا در زمان حرکت در یک مسیر نمک پاشیده شده ممکن است عملکرد سیستم ترمز کمی مختل شود. در این شرایط با سرعت کم حرکت کرده و قبل از حرکت با سرعت بیشتر چند بار پدال ترمز را فشار دهید تا از عملکرد مناسب آن اطمینان حاصل نمایید.

– هنگامی که نیاز به استفاده از ترمز نیست هرگز پای خود را روی پدال نگذارید. در غیر این صورت قطعات ترمز بر اثر ترمزهای نیمه‌کاره داغ شده و زمان عملکرد سیستم ترمز افزایش پیدا می‌کند. در ضمن این شرایط، ساییدگی و فرسودگی قطعات سیستم ترمز را نیز سرعت خواهد بخشید.

عملکرد بوستر

– بوستر سیستم ترمز، فشار برقی تولید شده توسط سیستم مکشی را به کار می‌بندد و بدین ترتیب به سیستم ترمز کمک می‌کند. بنابراین هرگز با موتور متوقف شده خودرو را به حرکت نیاورید.

– در شرایط عدم کارکرد بوستر (به‌طور مثال هنگامی که خودرو در حال بکسل شدن است و یا بوستر آسیب دیده است)، هنگامی که نیاز به ترمزگیری دارید به منظور جبران عدم عملکرد سیستم بوستر ترمز می‌بایست پدال ترمز را با فشار بیشتری تحریک نمایید.

سیستم ترمز مجهز به بوستر

– هنگامی که در شرایط اضطراری لازم است با شدت بیشتری ترمز ناگهانی داشته باشید و در واقع مجبور می‌شوید پدال ترمز را محکم فشار دهید، سیستم بوستر اطلاعاتی مبنی بر ترمز سریع را دریافت می‌کند و عکس‌العمل مناسبی را فراهم می‌آورد.

– هنگامی که پدال‌های ترمز را تا حد معینی سریع فشار دهید صدایی “تپ – تپ” مانند از زیر پا شنیده می‌شود. این صدا نشان‌دهنده این است که سیستم ترمز مجهز به بوستر در حال عملکرد است.

در این شرایط، یک نیروی فشار کوچک کافی است تا ترمز سریع صورت پذیرد به شرط آنکه ایمنی رانندگی نادیده گرفته نشود.

سیستم ترمز ضد‌قفل (ABS)

– سیستم ترمز ضد‌قفل (ABS)، عملیات ترمز هر چرخ را به‌طور مجزا کنترل می‌نماید. در شرایط ترمزگیری اضطراری یا ترمز گرفتن در جاده‌های لغزنده به منظور تضمین عملکرد حداکثر نیروی فشار و عملکرد فرمان‌پذیری خودرو و جلوگیری از لغزیدن در جاده‌های لغزنده، ترمزهای مجهز به این سیستم قفل نمی‌شوند.

– سیستم ترمز ضد‌قفل خودرو در شرایطی که سرعت خودرو کمتر از ۱۵ کیلومتر بر ساعت باشد، عمل نمی‌کند.

– در حین ترمز کردن، هنگامی که چرخ‌ها در شرف قفل شدن هستند، یک نیروی ضربه زننده از پدال ترمز تولید می‌شود و از واحد کنترل که درون محفظه موتور قرار دارد نیز یک صدای کلیک مانند شنیده می‌شود که نشان‌دهنده این است که سیستم ترمز ضد‌قفل در حال عملکرد بوده و شرایط آن عادی است.

– سیستم ترمز ضد‌قفل عملکردهایی دارد که سیستم خود را بررسی می‌کنند. در صورت اختلال در سیستم ترمز ضد‌قفل، چراغ هشدار روی جلو آمپر روشن می‌شود. در این صورت سیستم ترمز دیگر سیستم ضد‌قفل نیست و عملکرد آن عادی است. در این شرایط برای انجام بررسی‌های لازم و تعمیرات مربوطه در اسرع وقت به نمایندگی‌های مجاز ایران خودرو مراجعه نمایید.

هشدار

– هنگام سر خوردن یا لغزیدن خودرو، خاموش کردن موتور خودرو به هیچ‌وجه توصیه نمی‌شود.

– سیستم ترمز ضد‌قفل فراهم آورنده بهترین عملکرد ترمز برای خودرو است. به هر‌ حال حتی اگر خودرو شما به سیستم ترمز ضد‌قفل مجهز است، هرگز اصول رانندگی ایمن را نادیده نگیرید.

برنامه پایداری الکترونیکی خودرو (ESP) *

– سیستم ESP (سیستم پایداری الکترونیکی خودرو) کامل‌کننده عملکردهای هر دو سیستم ABS و TCS می‌باشد. با اتکا به منطق کنترل جامع و الگوریتم، دارای عملکرد بسیار پیشرفته ضد‌لغزندگی می‌باشد که مضاعف بر تمام قابلیت‌های سیستم‌های ABS و TCS می‌باشد. عملکرد سیستم ABS در بخش بالا شرح داده شده است.

عملکرد سیستم TCS

سیستم TCS با استفاده از سیستم مدیریت موتور و سیستم ترمز، عملکرد بسیار مطلوبی را در شروع حرکت در شیب‌های هموار، شانه‌های جاده هموار (جاده‌های یخی و برفی)، جاده‌های شنی و هنگامی که چرخ‌های خودرو در هر دو طرف روی شیب هموار است و خودرو نمی‌تواند قابلیت‌های مورد انتظارش را بروز نماید، ایجاد می‌کند. تمام این سیستم‌ها به منظور تضمین پایداری راستای حرکت خودرو (مخصوصا برای خودروهای محرک عقب)، عملکردهای فرمانپذیری (مخصوصاً برای خودروهای محرک جلو) و همچنین دستیابی به بالاترین شتاب و قدرت حرکت، تحت هر شرایط جاده‌ای و جلوگیری از حالت‌های خطرناک و از دست دادن کنترل خودرو و سر خوردن و لغزیدن خودرو می‌باشد.

به هنگام عدم کارکرد سیستم TCS، چراغ هشدار چندکاره مربوط به ESP در جلو آمپر به‌طور دائم روشن می‌شود. در این شرایط، ترمز اصلی و سیستم ترمز ضد‌قفل به‌طور عادی کار می‌کنند اما سیستم TCS فعال نیست. هنگامی که سیستم TCS در حال کار باشد، چراغ هشدار چند کاره ESP چشمک می‌زند. هنگامی که دکمه ESP OFF را فشار می‌دهید، چراغ هشدار ESP OFF روی جلو آمپر بصورت دائم روشن شده، سیستم TCS ولی سیستم ABS عملکرد عادی خواهد داشت. در زمانی که سیستم TCS غیر‌فعال است، اگر سرعت خودرو به بیش از ۷۰ کیلومتر بر ساعت برسد، سیستم TCS به‌طور اتوماتیک فعال خواهد شد.

همچنین عملکرد سیستم TCS درصورت فشردن مجدد دکمه ESP OFF می‌تواند فعال گردد. به هنگام اختلال در عملکرد سیستم TCS و برای انجام بررسی‌های لازم و تعمیرات مربوطه می‌بایست به نمایندگی‌های مجاز ایران‌خودرو مراجعه نمایید.

– عملکرد سیستم ESP به گونه‌ای است که با تلفیق دو سیستم کنترل موتور (ECU) و سیستم ترمز اصلی، عملیات ترمزگیری را بر روی چرخ‌های مرتبط به منظور جلوگیری از بروز هرگونه خطا در حرکت فرمان یا لغزیدن در سرعت‌های بالا، پیچ‌های ناگهانی و تغییر جهت‌های فوری یا فرمان‌پذیری اضطراری در مواقع بروز حادثه یا مواجه با موانع انجام داده و بدین ترتیب عملکرد پایداری خودرو را تضمین نموده و قدرت مانور راننده خودرو با هر سبک رانندگی را تا حد بسیار بالایی افزایش می‌دهد.

– در صورت بروز اختلال در عملکرد سیستم ESP، چراغ هشدار چند کاره سیستم بر روی صفحه نمایش جلو آمپر روشن می‌شود. در این شرایط، سیستم ترمز پایه و سیستم ترمز ضد‌قفل به کار خود ادامه داده و فقط عملکرد سیستم ESP موقتا قطع می‌شود. هنگامی که سیستم ESP فعال است، چراغ هشدار سیستم به صورت چشمک‌زن در خواهد آمد.

– هنگامی که دکمه خاموش نمودن ESP فشار داده می‌شود، چراغ هشدار ESP بر روی جلو آمپر نمایش داده می‌شود. در این هنگام سیستم ESP غیر‌فعال بوده ولی سیستم ABS به کار خود ادامه خواهد داد. زمانی که سیستم ESP غیرفعال است، پس از رسیدن سرعت خودرو به ۷۰ کیلومتر بر ساعت، این سیستم می‌تواند بصورت اتوماتیک فعال گردد. بدیهی است با فشردن مجدد دکمه خاموش نمودن ESP نیز می‌توان سیستم را مجدداً فعال نمود.

برای انجام بررسی‌های لازم و تعمیرات مربوطه در اسرع وقت به نمایندگی‌های مجاز ایران خودرو مراجعه نمایید.

– در خودروهای مجهز به سیستم ESP، عملکرد HHC در هنگام شروع به حرکت در سطوح شیب‌دار به راننده کمک خواهد کرد. این عملکرد از حرکت به سمت عقب به مدت ۱٫۵ تا ۳٫۲ ثانیه جلوگیری خواهد کرد.

در صورت عدم عملکرد سیستم HHC، نشانگر چند منظوره سیستم ESP در صفحه جلو آمپر روشن می‌گردد که در این مواقع، ترمزگیری و سایر عملکردهای سیستم ESP به‌طور معمول کار خواهند کرد.

هشدار

سیستم ESP فراهم آورنده بهترین عملکرد سیستم ترمز، بهترین شرایط پایداری خودرو و بهترین شرایط ایمنی برای خودرو می‌باشد. توجه داشته باشید حتی با وجود مجهز بودن خودرو به سیستم ترمز ESP، هرگز نباید اصول رانندگی ایمن را نادیده گرفت؛ چرا که این سیستم نیز دارای محدودیت‌های کنترل فیزیکی می‌باشد.

عملکرد سیستم ترمز دستی

سیستم ترمز دستی

ترمز دستی

– اهرم ترمز دستی در سمت راست صندلی راننده قرار دارد.

-هنگامی که خودرو کاملا متوقف شد، با فشار دادن پدال ترمز، اهرم ترمز دستی را تا جایی که محکم شود به بالا بکشید تا سیستم ترمز دستی فعال شده و سپس پدال ترمز را رها کنید.

آزاد کردن ترمز دستی

برای آزاد کردن ترمز دستی ابتدا پدال ترمز را فشار دهید تا از حرکت ناگهانی خودرو جلوگیری شود، سپس اهرم ترمز دستی را کمی بالاتر کشیده و دکمه موجود در سر اهرم را فشار داده و اهرم را به آرامی به سمت پایین هدایت نمایید. بعد از اینکه از امنیت ترمز مطمئن شدید می‌توانید پدال ترمز را نیز رها کنید.

هشدار

– ترمز دستی را فقط زمانی به کار بگیرید که خودرو کاملا متوقف شده است.

– استفاده از ترمز دستی در حال حرکت خودرو تنها در مواقع اضطراری مجاز است. استفاده از ترمز دستی در حین حرکت خودرو سرعت فرسودگی قطعات سیستم ترمز را بالا می‌برد.

احتیاط

قبل از راه‌اندازی خودرو ابتدا اطمینان حاصل نمایید که دسته ترمز دستی تا جایی که ممکن است پایین آورده شده و کاملا رها است. 

چراغ هشدار سیستم ترمز

چراغ هشدار ترمز دستی

هنگامی که سوییچ در حالت ON باشد، چراغ هشدار دهنده مرتبط پس از بالا کشیدن اهرم ترمز دستی روشن می‌شود. بعد از رها کردن اهرم ترمز دستی، چراغ هشدار خاموش می‌شود. اگر بعد از رها کردن اهرم ترمز دستی این چراغ هشدار همچنان روشن بماند، نشان‌دهنده اختلال در سیستم ترمز است و باید مورد بررسی قرار گیرد.

چراغ اخطار پایین بودن سطح روغن ترمز

اگر فشار وارده بر پدال ترمز بیش از اندازه زیاد یا کم باشد، باعث طولانی شدن مسافت ترمزگیری یا حتی منجر به عدم ترمزگیری خواهد شد و چراغ اخطار روشن می‌گردد. در چنین موقعیتی، خودرو را کنار جاده پارک نموده، ترمز دستی را بالاکشیده، موتور را خاموش نموده، سطح روغن ترمز را بررسی نموده و در صورت نیاز روغن ترمز اضافه نمایید. بعد از اضافه کردن روغن ترمز، مجددا وضعیت چراغ اخطار مربوطه را بررسی نمایید. اگر چراغ اخطار ترمز همچنان روشن باشد، نشان‌دهنده اختلال در سیستم ترمز ضد‌قفل (ABS) می‌باشد.

چراغ هشدار سیستم ترمز ضد‌قفل (ABS)

– در صورت اختلال در سیستم ترمز ضد‌قفل (ABS)، چراغ هشدار مربوطه در جلو آمپر روشن می‌گردد.

– اختلال در سیستم ترمز ضد‌قفل (ABS) به‌طور مستقیم بر عملکرد سیستم ترمز (مخصوصاً در جاده‌های خیس و برفی) تأثیرگذار بوده و احتمالاً به قفل شدن چرخ‌ها منجر خواهد شد. بنابراین در صورت مشاهده چنین وضعیتی در اسرع وقت با نمایندگی‌های مجاز ایران خودرو تماس حاصل فرمایید.

هشدار سیستم پایداری خودرو (ESP)

– عملکرد و چگونگی هشدار سیستم ترمز ضد‌قفل (ABS) در خودروهای مجهز به سیستم پایداری خودرو (ESP) درست همانند خودروهایی است که فقط به سیستم ترمز ضد‌قفل (ABS) مجهز هستند.

– در صورت عدم عملکرد سیستم‌های TCS یا ESP و یا سنسورهای مرتبط، چراغ هشدار چندکاره سیستم ESP روشن شده و عملکرد سیستم‌های مذکور مختل شده ولی حتی در این شرایط سیستم ABS عملکرد عادی خود را خواهد داشت.

– اگر چراغ هشدار چندکاره سیستم ESP روشن شود، راننده باید در اسرع وقت با نمایندگی‌های مجاز ایران‌خودرو تماس گرفته و هیچ عملکرد رانندگی دیگری را اجرا ننموده چرا که منجر به اختلال در شرایط پایداری خودرو خواهد شد.

چراغ هشدار ESP OFF

– هنگامی که راننده دکمه ESP OFF را فشار می‌دهد، چراغ هشدار مربوطه در جلو آمپر روشن می‌شود که نشان‌دهنده غیر‌فعال بودن عملکرد سیستم‌های TCS و ESP می‌باشد.

– راننده می‌تواند عملکرد سیستم‌های مذکور را از طریق دو روش زیر احیا کند:

یکی از این روش‌ها فشردن دکمه ESP OFF می‌باشد که بصورت تک لمسی طراحی شده و روش دیگر افزایش سرعت خودرو به بالای ۷۰ کیلومتر در ساعت است که در این حالت نیز سیستم می‌تواند عملکرد مناسب این سیستم‌ها را مجدداً احیا کند. (توصیه می‌شود از روش اول استفاده گردد)

هشدار

در خودروهای مجهز به سیستم HHC، اگر فقط سنسور ترکیبی تعویض می‌شود، مطمئن شوید که سنسور با تجهیزات مربوطه کالیبره گردد؛ در غیر اینصورت ممکن است عملکرد سیستم ESP دچار اختلال گردد.

هشدار

– در صورت جدا کردن سنسور زاویه غربیلک فرمان و نصب مجدد آن بر روی ستون غربیلک، سنسور مذکور باید مجددا تنظیم شود. در صورت عدم تنظیم سنسور مذکور، سیستم ESP قادر به عملکرد عادی نخواهد بود.

– بعد از جایگزینی واحد کنترل سیستم ESP، لازم است نوع گیربکس خودرو (دستی یا اتوماتیک بودن آن) توسط دستگاه عیب‌یاب تنظیم شود. در صورت عدم تنظیم مذکور، سیستم ESP قادر به عملکرد عادی نخواهد بود.

در شرایط بالا و در صورت نیاز به تنظیمات مذکور لازم است به نمایندگی‌های ایران خودرو مراجعه شود.

– سیستم ترمز خودرو در کل به ایمنی خودرو مربوط می‌باشد. تا زمانی که اختلال‌های مربوط به سیستم رفع نشده باشد از ادامه رانندگی در جاده‌های عمومی و پر رفت و آمد خودداری نمایید.

[تعداد: 1   میانگین:  5/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک