معرفی خودرو و تجهیزات

تیبا

معرفی خودرو و تجهیزات

فهرست مطالب فصل معرفی خودرو و تجهیزات خودرو تیبا ۲

برای دسترسی به مطالب هر سر فصل بر روی نوشته هر فصل کلیک کنید.

———————————————————————————————————————————————————————————————————————————

سیستم ضد‌سرقت (ایموبلایزر)

سیستم ضد‌سرقت

خودروی شما به سیستم ضد‌سرقت الکترونیکی موتور مجهز می‌باشد که احتمال سرقت خودرو را کاهش می‌دهد. این سیستم مجهز به یک فرستنده الکترونیکی است که بر روی سوییچ خودرو نصب شده است و آنتن گیرنده این سیستم که بر روی طوقه سوییچ قراردارد با واحد الکترونیکی سیستم ضدسرقت (ICU) در ارتباط می‌باشد. اگر کلید خودروی خود را در طوقه سوییچ بگذارید و کلید را در موقعیت ON قرار دهید، آنتن سیستم ضدسرقت سیگنال‌هایی را از فرستنده (سوییچ) دریافت می‌کند و سپس آن را به واحد کنترل الکترونیکی ایموبیلایزر (ICU) ارسال می‌نماید. واحد الکترونیکی ضدسرقت، کد سوییچ شما را چک کرده و در صورت درست بودن این کد، فرمان روشن شدن موتور را به واحد الکترونیکی موتور (ECU) ارسال می‌نماید.

احتیاط

– در صورتی که خودرو را با کلیدی به غیر از کلید اصلی معرفی شده برای آن (کلیدهای معرفی نشده و یا کلیدهای معمولی) استارت بزنید، سیستم مذکور اجازه روشن شدن موتور را نخواهد داد و سیستم در این حالت به مدت یک دقیقه قفل می‌شود که برای روشن کردن موتور با کلید معرفی شده در این شرایط لازم است به مدت یک دقیقه صبر نمایید.

شایان ذکر است با هر بار استفاده از کلیدهای غیرمتعارف به همان نسبت زمان لازم برای باز شدن قفل سیستم توسط کلید معرفی شده به صورت تصاعدی افزایش خواهد یافت.

– چشمک زدن شکل در هنگام بسته بودن سوییچ نشان دهنده فعال بودن سیستم ضدسرقت (ایموبیلایزر) می‌باشد.

– فرستنده الکترونیکی نصب شده بر روی سوییچ خودروی شما از مهمترین اجزای این سیستم می‌باشد. توجه فرمایید که کلید در معرض دماهای بالای ۸۵ درجه سانتیگراد، فشار، ضربه یا میدان مغناطیسی شدید قرار نگیرد. در غیر اینصورت باعث ایجاد ایراد بر روی سوییچ خودروی شما شده و سیستم اجازه روشن شده موتور را نمی‌دهد.

سیستم ضد‌سرقت

هنگام روشن کردن موتور وقتی که کلید را روی موقعیت ON قرار می‌دهید، کمی صبر کنید سپس استارت بزنید. این سیستم هیچ تاثیری بر روی باز شدن درب‌های خودرو ندارد و تنها در هنگام روشن شدن خودرو، فعال است.

در صورت گم شدن سوییچ خودرو برای معرفی سوییچ جدید بر روی خودروی خود به نمایندگی‌های مجاز شرکت سایپا یدک مراجعه نمایید. شایان ذکر است که برای معرفی سوییچ جدید به سوییچ یدک آن و کارت گارانتی نیاز می‌باشد، لذا با توجه به این موضوع ضروری است که دقت لازم در حفظ و نگهداری سوییچ یدک و کارت همراه را لحاظ نمایید.

توجه: در صورت هر گونه تغییر یا دستکاری بر روی سیستم که باعث ایجاد عیب بر قسمت‌های دیگر خودرو شود، سیستم‌های معیوب جزو گارانتی نمی‌باشند.

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک