سیستم فرمان

ایران خودرو

سیستم فرمان

سیستم فرمان خودرو نقش بسزایی در کنترل خودرو ایفا میکند؛ بنابراین از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است. برای سهولت در انواع عملیات و ایمنی در برابر برخوردها و تصادفات، این خودرو مجهز به ستون فرمان تلسکوپی (جمع شونده) و غربیلک فرمان قابل تنظیم می‌باشد.

احتیاط

پس از یک دوره استفاده طولانی، خودرو ممکن است کمی مشکل “خارج شدن از مسیر” را پیدا کند. در صورت شناسایی مشکل فوق، در اسرع وقت با نمایندگی‌های مجاز ایران خودرو تماس حاصل نمایید و درخواست انجام بررسی و بازدید ۴ چرخ را بدهید.

سیستم فرمان‌برقی (EPS)

– سیستم فرمان خودرو دارای عملکرد برقی بوده که نرمی هرچه تمام‌تر فرمان را به ارمغان آورده است. هنگامی که کلید خودرو به حالت ON می‌رود، سیستم EPS کار نکرده و فرمان بسیار سفت می‌شود. سیستم واقع هنگامی دارای عملکرد مورد انتظار است که موتور خودرو روشن شده باشد. فرمان‌پذیری و عملکرد رانندگی همچنان پس از خاموش شدن موتور هم فعال هستند اما به شرط اینکه نیروی بیشتری به غربیلک فرمان اعمال نمایید.

– وجه تمایز این سیستم با سیستم فرمان هیدرولیک به این ترتیب است که سیستم فرمان‌برقی با دریافت سیگنال‌های گشتاور فرمان، سرعت خودرو، سیگنال زاویه فرمان و همچنین سیگنال سرعت موتور توسط جعبه کنترل الکترونیکی EPS، نیرو و گشتاور لازم جهت اعمال به موتور فرمان‌برقی را محاسبه و اعمال می‌نماید.

– سیستم فرمان‌برقی (EPS) دارای عملکرد خود کنترلی بوده و هنگامی که کلید خودرو به حالت ON می‌رود، واحد کنترل الکترونیکی (ECU) یک بررسی اجمالی از تمام سیستم‌های خودرو به عمل آورده و تمام این کارها را ظرف مدت ۲ ثانیه انجام داده اما چراغ هشدار سیستم EPS در طول این بررسی‌ها روشن نمی‌شود.

– در پی شناسایی هرگونه عیب و نقص در ماژول‌های سیستمی، چراغ اخطار سیستم EPS به رنگ زرد روشن می‌شود. اگر سیستم EPS به نحوی دچار اختلال باشد، سیستم فرمان‌پذیری پایه همچنان فعال است اما هیچ کمک برقی بدان نخواهد رسید. در صورت مشاهده عدم عملکرد سیستم EPS می‌بایست در اسرع وقت با نمایندگی‌های مجاز ایران خودرو تماس حاصل فرمایید.

شرح عملکرد حفاظت از گرم شدن موتور C-EPS

بعد از به راست و چپ پیچیدن‌های مداوم غربیلک فرمان، عملکرد سیستم برقی EPS به تدریج تحلیل رفته و طبیعتا نیروی مورد نیاز برای چرخاندن فرمان افزایش می‌یابد. این وضعیت نشان‌دهنده عملکرد سیستم حفاظت در برابر گرم شدن بیش از حد موتور و ECU می‌باشد که هدف آن جلوگیری از آسیب دیدن واحدهای برقی بر اثر جریان برق بیش از حد در ECU می‌باشد. این علائم نشان‌دهنده مختل شدن سیستم EPS می‌باشد. عملکرد حفاظت در مقابل گرم شدن به‌طور اتوماتیک پس از توقف چرخش غربیلک فرمان به مدت ۵ دقیقه غیر‌فعال می‌شود.

ستون فرمان تلسکوپی (جمع شونده)

ستون محور فرمان دارای عملکرد تلسکوپی می‌باشد. در مواقع برخورد با موانع از سمت جلو، ستون فرمان خودرو به‌طور اتوماتیک به سمت پایین آمده و میزان درجه پایین آمدن آن بستگی به شدت برخورد دارد. این عملکرد به منظور حفظ ایمنی راننده طراحی شده است.

فرمان قابل تنظیم

فرمان قابل تنظیم

– راننده می‌تواند فرمان را در راستای محور عمودی تنظیم نماید. این تنظیم به وضعیت بدنی راننده و عادات رانندگی ایشان بستگی دارد. همچنین می‌توان با حرکت تلسکوپی فرمان، آن را در راستای محور طولی نیز تنظیم نمود (تنظیم در راستای محور طولی به مدل خودرو بستگی دارد).

– در زمان تنظیم فرمان، ابتدا اهرم ثابت کننده ستون فرمان را که در زیر ستون فرمان قرار دارد، آزاد سازید و بعد از تنظیم فرمان در موقعیت دلخواه مجدداً اهرم ثابت کننده را قفل نمایید.

[تعداد: 0   میانگین:  0/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک