دفترچه راهنما خودرو-سیستم کروز کنترل جک S5 (تثبیت سرعت خودرو)

سیستم کروز کنترل جک S5 (تثبیت سرعت خودرو)

سیستم کروز کنترل جک S5 (تثبیت سرعت خودرو)

– با استفاده از سیستم کروز کنترل جک S5 (تثبیت سرعت خودرو)، راننده می‌تواند خودرو را به صورت خودکار در یک سرعت ثابت براند. این سرعت ثابت از ۴۰ تا ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت قابل تغییر است.

– توجه داشته باشید که در مسیرهای سربالایی و سرپایینی ممکن است سرعت واقعی خودرو با سرعت تنظیم شده در کروز کنترل مغایرت داشته باشد. اگر شرایط جاده مناسب استفاده از این سیستم نیست، از آن استفاده نکنید.

– کروز کنترل در دنده‌های بالاتر از ۲ قابل استفاده است.

شروع

– قسمت بالایی دکمه‌های چندکاره غربیلک فرمان را فشار دهید. چراغ نشانگر سیستم کروز کنترل چشمک می‌زند. خودرو را به سرعت دلخواه (بالاتر از ۴۰ کیلومتر بر ساعت) رسانده و کلید مدور را در وضعیت (-/SET) قرار دهید. سرعت فعلی خودرو در سیستم ذخیره شده و چراغ نشانگر مربوطه روشن می‌ماند. حالا می‌توانید پا را از روی پدال گاز بردارید.

– اگر می‌خواهید سرعت خودرو را بالاتر ببرید، پدال گاز را فشار دهید. با برداشتن پا از روی پدال گاز، خودرو به سرعت ذخیره شده قبلی بر می‌گردد. اگر در زمان فعال بودن، سیستم کروز کنترل خودرو را خاموش کنید آنگاه با روشن کردن مجدد خودرو، سیستم مجدداًٌ فعال می‌شود.

برای بالا بردن سرعت تنظیم شده در کروز کنترل می‌توانید به روش‌های زیر عمل کنید:

– با چرخاندن دکمه مدور به سمت بالا (+/RES)، سرعت خودرو بالا می‌رود. دکمه را تا رسیدن به سرعت مطلوب در این جهت بچرخانید.

– مکرراً و به آرامی دکمه مدور را در جهت (+/RES) حرکت دهید. با هر بار چرخاندن کلید مدور در این جهت، ۱ کیلومتر بر ساعت به سرعت خودرو افزوده می‌شود.

برای کم کردن سرعت تنظیم شده در کروز کنترل می‌توانید به روش‌های زیر عمل کنید:

– با چرخاندن دکمه مدور به سمت پایین (-/SET)، سرعت خودرو پایین می‌آید. دکمه را تا رسیدن به سرعت مطلوب در این جهت بچرخانید.

– مکرراً و به آرامی دکمه مدور را در جهت (-/SET) حرکت دهید. با هر بار چرخاندن کلید مدور در این جهت، ۱ کیلومتر بر ساعت از سرعت خودرو کاسته می‌شود.

برای غیرفعال کردن سیستم کروز کنترل می‌توانید به روش‌های زیر عمل کنید:

  • پدال ترمز را فشار دهید.
  • کلید روی غربیلک فرمان را فشار دهید.

– هر دو عمل بالا موقتا کروز کنترل را غیرفعال می‌کنند اما سیستم به‌طور کامل خاموش نمی‌شود.

– در صورت تمایل به استفاده مجدد از سیستم، کافی است بدون فشردن پدال گاز، کلید (+/RES) را چند ثانیه فشار دهید. سپس پا را روی پدال گاز گذاشته و سرعت خودرو را از حد تنظیم شده در کروز کنترل بالاتر ببرید. با برداشتن پا از روی پدال گاز، سرعت خودرو به میزان تنظیم شده در کروز کنترل باز می‌گردد.

پاک کردن حافظه کروز کنترل جک S5

با فشار دادن بخش پایینی کلید چندکاره غربیلک فرمان جک S5 و همچنین با خاموش کردن خودرو، سرعت تنظیم شده کروز کنترل از حافظه پاک می‌شود.

بوق جک S5

با فشار دکمه بوق بر روی غربیلک فرمان، بوق به صدا درمی‌آید. هر چند وقت یک بار بوق را کنترل و از کارکرد عادی آن اطمینان حاصل کنید.

توجه

هرگز به دکمه بوق ضربه یا مشت نزده و با اجسام تیز به آن آسیب وارد نکنید.

[تعداد: 1   میانگین:  5/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک