سیستم گرمایشی و سرمایشی

سایپا

دریچه‌های تهویه جلو داشبورد

دریچه‌های تهویه جلو داشبورد

دریچه‌های تهویه خروجی قابل باز و بسته شدن انفرادی به وسیله کلید چرخشی افقی شستی هستند. همچنین با استفاده از اهرم کنترل سمت جریان هوای این دریچه‌ها؛ سمت جریان هوا را به نحو نشان داده شده در تصویر می‌توانید تنظیم کنید.

کنترل دما

کنترل دما، به شما اجازه می‌دهد دمای جریان هوای خروجی از سیستم تهویه را تنظیم کنید. برای هوای گرم، کلید کنترل را به راست و برای هوای خنک، کلید کنترل را به چپ بچرخانید تا دمای هوای داخل اتاق را تغییر دهید.

کنترل ورودی هوا

از این کلید (دکمه) های کنترل برای انتخاب ورودی هوای تازه بیرون یا گردش دوباره هوای داخل استفاده می‌شود.

برای تغییر حالت ورودی هوا، دکمه کنترل را فشار دهید.

حالت گردش هوای داخل اتاق

در هنگام قرار داشتن کلید (دکمه) کنترل ورودی هوا در حالت گردش هوای داخل اتاق، چراغ نمایشگر روی کلید روشن می‌شود. در این وضعیت از ورودی هوای خارج به داخل خودرو ممانعت شده و فقط هوای داخل در جریان گردش می‌باشد.

حالت ورود هوای خارج به داخل اتاق

در هنگام قرار داشتن کلید (دکمه) کنترل ورودی هوا در حالت ورود هوای خارج به داخل اتاق چراغ نمایشگر روی کلید روشن نمی‌شود. در حالت غیرفعال بودن دکمه، هوای تازه از فضای خارج وارد خودرو در جریان گردش می‌باشد.

یادآوری

استفاده طولانی مدت از سیستم گرمایش در حالت گردش هوای داخل اتاق باعث افزایش بخارگرفتگی شیشه جلو و پنجره‌های جانبی و کهنه و سنگین شدن هوای داخل خودرو خواهد شد.

به علاوه استفاده طولانی مدت ایرکاندیشن در حالت گردش هوای داخل اتاق به خشک شدن بیش از اندازه هوای داخل اتاق خودرو منجر خواهد شد.

اخطار

– استفاده طولانی مدت از حالت گردش هوای داخل اتاق ممکن است به افزایش رطوبت در داخل خودرو منجر شده و در نتیجه باعث بخارگرفتگی شیشه‌ها و تار شدن دید شود.

– در هنگام روشن بودن ایرکاندیشن (کولر) یا بخاری در خودرو نخوابید. این امر می‌تواند باعث صدمات جسمی جدی یا مرگ به علت کاهش غلظت اکسیژن و افت دمای بدن شود.

– استفاده مداوم از حالت گردش هوای داخل اتاق می تواند به سرگیجه، خواب آلودگی و از دست دادن کنترل خودرو منجر شود. در هنگام رانندگی تا آنجا که ممکن است از حالت هوای تازه بیرون کلید (دکمه) کنترل ورودی هوا استفاده کنید.

کنترل سرعت فن (دمنده)

کنترل سرعت فن (دمنده) سراتو

برای کار کردن فن، سوییچ خودرو باید در موقعیت روشن قرار داشته باشد. کنترل سرعت فن به شما اجازه می‌دهد شدت جریان هوای خروجی از سیستم تهویه را تنظیم کنید. برای شدت بیشتر جریان هوا، کلید کنترل را به راست و برای شدت کمتر کلید کنترل را به چپ بچرخانید. برای خاموش کردن فن، کلید کنترل را به «O» بچرخانید.

ایرکاندیشن (کولر)

برای روشن کردن سیستم ایرکاندیشن، کلید A/C را فشار دهید (چراغ نمایشگر روشن می‌شود). برای خاموش کردن سیستم ایرکاندیشن، کلید را دوباره فشار دهید.

به کارگیری سیستم تهویه

کنترل دریچه‌های هدایت جریان هوا را در وضیعت مربوطه قرار دهید.

کلید (دکمه) کنترل ورودی هوا را در حالت هوای تازه بیرون قرار دهید.

کنترل دما را در موقعیت دلخواه قرار دهید.

کنترل سرعت فن را در موقعیت سرعت دلخواه قرار دهید.

گرمایش

کنترل دریچه‌های هدایت جریان هوا را در وضیعت مربوطه قرار دهید.

کلید (دکمه) کنترل هوا را در حالت هوای تازه بیرون قرار دهید.

کنترل دما را در موقعیت دلخواه قرار دهید.

کنترل سرعت فن را در موقعیت سرعت دلخواه قرار دهید.

اگر گرمایش بدون رطوبت مورد نظر است، ایرکاندیشن را روشن کنید.

– اگر شیشه جلو بخار کرد، کنترل دریچه‌های هدایت جریان را در وضعیت مربوطه قرار دهید.

[تعداد: 0   میانگین:  0/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک