شارژ گاز کولر ماشین

شارژ گاز کولر ماشین

شارژ گاز کولر ماشین در فصل تابستان

شارژ گاز کولر ماشین را چگونه انجام دهیم؟ با توجه به نزدیک شدن روزهای بهاری و گرم شدن تدریجی هوا، نیاز به داشتن یک کولر سالم به هنگام رانندگی یکی از ملزومات اساسی است. پس بهتر است تا با مطالعه موارد زیر، با بررسی سالم بودن کولر ماشین خود، بهار و تابستانی خنک در پیش رو داشته باشید.

روش کار کولرهای خودرو به مانند کولرهای گازی خانگی است. البته شارژ گاز کولر خودرو به علت وجود مبرد کار ساده‌ای نیست و حساسیت‌های خاص خودش را دارد. پس بهتر است این کار توسط یک تعمیرکار متخصص انجام شود.

چه باید کرد؟

برای شارژ گاز کولر خودرو باید ابزاری چون گیج مانوفیلد، کپسول یک کیلویی گاز مخصوص R134، رابط شلنگ و … را داشته باشید. اما پیش از اقدام برای شارژ گاز کولر باید ابتدا از وجود گاز در آن اطلاع حاصل کنید. برای این کار می‌توانید لوله و والف کولر را پیدا کرده، درپوش آبی آن را کنار بزنید و والف را بفشارید. چنانچه گاز با فشار بیرون بزند یعنی گاز در سیستم کولر موجود است و نیازی به شارژ وجود ندارد.

پر کردن گاز کولر خودرو
پر کردن گاز کولر خودرو

پس از اینکه مطمئن شدید کولر گاز ندارد و یا نیازمند تزریق گاز بیشتر است می‌توانید شلنگ گیج را به والف متصل و پس از آن شیر کپسول را باز کنید تا مقداری گاز وازد سیستم شود. پس این مرحله باید شیر گیج را بسته و خودرو را استارت بزنید. مرحله بعدی روشن کردن کولر ماشین و قرار دادن فن روی دور تند است.

حال دوباره گیج را چک و عدد آن را بررسی می‌کنیم. باید بدانیم معمولا عددی در میانه ۳۵ تا ۴۰ PSI مدنظر ماست. اگر عدد کمتر از آن مقدار موردنظر باشد، باید اندک اندک شیر گاز را باز کرد تا به عدد ایده‌آل برسیم. نمایش عدد مد نظر روی گیج نشان دهنده پر شدن گاز کولر و تجربه یک تابستان خنک و دلپذیر خواهد بود. از یک کولر گازی قدرتمند لذت ببرید.

[تعداد: 10   میانگین:  4.3/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک