شتابگیری رویایی به سبک هوراکان

شتابگیری رویایی به سبک هوراکان

طی ماه‌های گذشته یک لامبورگینی اوراکان ویژه پله‌های ترقی را دو تا یکی پیموده، به رکورد زیر ۸ ثانیه در مسافت ۴۰۰ متر نزدیک شده و در نهایت این شاهکار را به سرانجام رسانده است.

هوراکان

رکوردهای خارق‌العاده

این لامبورگینی اوراکان توانسته مسافت ۴۰۰ متر را در زمان ۷٫۹ ثانیه و با سرعت فوق‌العاده‌ ۲۹۹ کیلومتر بر ساعت بپیماید. شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر بر ساعت ۱٫۸ ثانیه، شتاب ۹۶ تا ۲۱۰ کیلومتر در ساعت ۲٫۶ ثانیه‌ای و شتاب ۱۶۰ تا ۲۴۱ کیلومتر بر ساعت ۲٫۲۹ ثانیه‌ای تنها بخشی از توانایی‌های این ابرماشین جذاب سنت‌آگاتا به شمار می‌روند. اگر با خودتان می‌گویید یک بار که صد بار نمی‌شود باید به عرضتان برسانیم شتابگیری هوراکان داستان ما بارها و بارها انجام شده و بچه گاو خشمگین ایتالیایی هر بار همین رکوردهای جذاب را به ثبت رسانده است!

هوراکان

دالاس پرفورمنس

لامبورگینی هوراکانی که درباره آن صحبت می‌کنیم، در تملک دالاس پرفورمنس است و در ابتدا از همان پیشرانه‌ ۱۰ سیلندر ۵٫۲ لیتری تنفس طبیعی با قدرت حدود ۶۰۲ اسب بخار بهره می‌برده. البته تریم این خودرو مشخص نیست اما کاملاً با استانداردهای لامبورگینی هماهنگی دارد. یک گیربکس ۷ سرعته دوکلاچه در مدل استاندارد قدرت را به تمامی چرخ‌ها منتقل می‌کند اما در مورد مشخصات جعبه دنده ای که این خودرو از آن بهره می‌برد، تقریبا بی خبر هستیم.

۲ هزار اسب درون سینه

اما تنها در همین حد می‌توانیم به شما اطمینان خاطر بدهیم که یک لامبورگینی ۲۰۰۰ اسب بخاری، قطعا چند توربوشارژر در سینه دارد و به احتمال بسیار قوی سر سیلندر، انژکتورهای سوخت جدید، گیربکس تقویت شده و قدرتمندتر، میل‌لنگ جدید، برنامه‌ریزی متفاوت پیشرانه را نیز تجربه کرده است.

 

[تعداد: 3   میانگین:  4.7/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک