معرفی

به وبسایت رگلاژ تنها مرجع جامع تعمیرکاران خودرو خوش آمدید. با استفاده از وبسایت رگلاژ، در مرحله اول شما قوانین این سایت را پذیرفته اید. لطفا این را مد نظر قرار دهید که کلیه قوانین سایت رگلاژ طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حقوق مصرف کننده است. کاربران نیز طبق قوانین ذکر شده موظف به پیروی از قوانین می باشند. قوانین نوشته شده در این صفحه به مرور زمان به روز خواهد شد و امکان به روزرسانی بدون اعلام رسمی در صفحات دیگر وبسایت وجود دارد. در نتیجه، وظیفه خود کاربران است که این صفحه را برای مشاهده تغییرات احتمالی مطالعه کنند.

سن قانونی برای آنکه از خدمات وب‌سایت استفاده کنید ۱۸ سال و بالاتر است. در نتیجه افراد زیر ۱۸ سال باید زیر نظر والدین یا قیم قانونی خود از وب‌سایت استفاده کنند. هرگونه استفاده تبلیغاتی از این وب‌سایت و محتوای آن به‌جز مواردی که مجوز قانونی به صورت مکتوب دریافت کرده باشند، ممنوع است. همچنین نظرات ثبت شده در وب‌سایت که متعلق به کاربران است منعکس کنندهٔ نظرات رگلاژ نیست. در مواردی که کارشناسان فنی رگلاژ نظری را ثبت کنند، تمام مسوولیت این نظر بر عهده سایت رگلاژ است.

استفاده از خدمات ارائه شده در وب‌سایت رگلاژ نیازمند ثبت‌نام کاربری است. با ثبت‌نام کاربری شما موافقت می‌کنید که اطلاعات دقیق و صحیح از خود ارائه دهید و درصورت هرگونه تغییر، این اطلاعات را به‌روزرسانی کنید. در این وب‌سایت کاربران باید نام کاربری و رمز عبور خود را حفاظت کنند و مسئولیت هرگونه فعالیت تحت نام کاربری شخص بر عهده همان شخص است.

ماده ۱- طرفین توافق‌نامه

این توافق‌نامه فی مابین شرکت ظریف پردازان ایده نیک (رگلاژ) به نشانی, تهران – محمودیه – خ مقدس اردبیلی خ الف پلاک ۲۲ طبقه همکف . از یک طرف و کاربران اینترنتی اعم از صاحبان خودرو، تعمیرکاران وتامین کنندگان قطعات خودرو از طرف دیگر منعقد می‏‌گردد. از این پس در این توافق نامه شرکت ظریف پردازان ایده نیک، رگلاژ/سایت نامیده می‌شود.

ماده ۲- موضوع توافق‌نامه

‏‎موضوع قرارداد عبارت است از ایجاد و ارائهٔ فضایی امن که در آن کاربران اینترنتی با استفاده از تسهیلات و خدمات سایت اقدام به تبلیغ و ارائه خدمات وکالا نمایند. رگلاژ تنها مسئولیت ارائه مکان تبلیغ، پرداخت و هماهنگی بین کاربران مختلف را به عهده دارد. رگلاژ در غیر از این موارد مسوولیتی ندارد، مگر آنکه برای مورد خاص مسوولیت رگلاژ به صراحت مشخص شده باشد.

ماده ۳- مدت اعتبار توافق‌نامه

این توافق‌نامه از هنگامی که کاربر با آن موافقت می‌کند تا زمانی‌که به دلایلی قراردادی یا قانونی فسخ شود معتبر خواهد بود. پرداخت هر سفارش به معنی آن است که کاربر با اطلاع و موافقت با مقررات و همچنین شرایط و قوانین کلی مذکور در وبسایت رگلاژ پرداخت را انجام داده است.

ماده ۴- شروط توافق‌نامه

۴-۱ شرایط عضویت کاربر

در مورد اشخاص حقیقی، اشخاص ۱۸ سال و بالاتر می‌توانند به عضویت رگلاژ درآمده و از خدمات آن در مقام یک کاربر یا طرف قرارداد رگلاژ استفاده کنند. اشخاص حقوقی که در دفاتر ثبت شرکت‌ها و مؤسسات غیرتجاری جمهوری اسلامی ایران به ثبت رسیده باشند نیز می‌توانند عضو این سایت شده و از خدمات سایت استفاده کنند.

۴ – ۲ تعیین نام کاربری و رمز عبور

عضویت در «رگلاژ» به عنوان صاحب خودرو رایگان است‌. عضویت به عنوان تعمیرکار یا تامین کننده قطعه نیاز به خرید اشتراک به قیمت مشخص شده خواهد بود. جهت استفاده از خدمات سایت، کاربر می‌بایست هنگام ثبت نام نام کاربری و رمز عبور برای خود تعیین کند. با انتخاب نام کاربری و رمز عبور و تأیید آن توسط سایت، کاربر به عضویت سایت درآمده و مسئولیت کلیهٔ امور انجام شده توسط وی در سایت به عهدهٔ کاربر خواهد بود. در غیر این صورت، استفاده از خدمات رگلاژ مجاز نبوده و هرگونه دسترسی یا استفاده به معنای تجاوز به حقوق رگلاژ است و پیگرد قانونی دارد. سایت رگلاژ مجاز است به صورت مستقیم یا غیرمستقیم اطلاعاتی را که برای تأیید هویت کاربر به خصوص برای تعمیرکاران و تامین کنندگان قطعه که ضروری است کسب کند. پرسش از کاربر برای دریافت اطلاعات تکمیلی‌، درخواست تأیید پست الکترونیکی‌، استعلام و تحقیق در مورد صحت اطلاعات مرتبط با کارت‌ها یا حساب‌های معرفی‌شده‌ برخی از مصادیق این امر تلقی می‌شوند.

۴ – ۳ اطلاعات مورد نیاز جهت عضویت

هنگامی‌که کاربر برای استفاده از خدمات سایت ثبت نام می‌کند، اطلاعات تماس شامل نام‌،  شماره تلفن‌، آدرس پست الکترونیکی‌ را در اختیار رگلاژ قرار می‌دهد. تا زمانی‌که وی مشتری گروه رگلاژ باقی بماند اطلاعات با توجه به وضعیت حساب کاربری، نوع خدمات و کار سیستم، مدیریت می‌شوند. کاربران رگلاژ می‌بایست هرگونه تغییر تلفن و آدرس پست الکترونیکی خود را به اطلاع سایت برسانند. بدیهی است در صورت مشاهدهٔ اشکال در آدرس پست الکترونیکی یا تلفن، حساب کاربری مورد نظر معلق خواهد شد.

رگلاژ اطلاعات دریافت شده از اعضای خود را فقط در امور مرتبط معاملاتی استفاده می‌کند و به هیچ‌وجه در اختیار سایرین قرار نخواهد داد. همچنین در صورت نیاز به انجام مقاصد تجاری با کسب اجازه از کاربر نسبت به بهره‌برداری از این اطلاعات اقدام خواهد کرد. در هر موردی که رگلاژ به شناسایی دقیق‌تر کاربر نیاز داشته باشد، حق دارد، تا قبل از ارائهٔ خدمات، مدارک تکمیلی مورد نیاز خویش را از کاربر مطالبه نماید.

صحت اطلاعات ارائه شده در سایت به عهده کاربر است و این اطلاعات مبنای اصلی در ارائهٔ خدمات بوده و چنانچه خللی در خدمات به علت نقص اطلاعات ارائه شده توسط کاربر صورت پذیرد رگلاژ هیچ‌گونه مسئولیتی در خصوص خدمات ارائه شده ندارد و مسئولیت خسارت وارده به رگلاژ به عهدهٔ کاربر است.

۴ – ۴ امنیت اطلاعات کاربران

رگلاژ اطلاعات شخصی کاربر را بدون موافقت وی در اختیار اشخاص سوم حقیقی و حقوقی قرار نخواهد داد، مگر در مواردی که قانون ارائهٔ آنها به مراجع صاحب صلاح قانونی را مجاز شمرده باشد. این مورد در رابطه با اطلاعاتی که در اختیار عموم قرار دارد صادق نیست. حفاظت از اطلاعات شخصی کاربران برای گروه رگلاژ از جمله اصول حرفه‌ای به شمار می‌رود. اطلاعات شخصی در سرور امن و محافظت شدهٔ شرکت ظریف پردازان ایده نیک ذخیره خواهد شد.

۴ – ۵ لغو عضویت

کاربر تعمیرکار یا تامین کننده قطعه در هر زمان می‌تواند با مراجعه به صفحه «تماس با ما» درخواست لغو عضویت در رگلاژ را بدهد. رگلاژ حساب کاربر مورد نظر را غیرفعال می‌کند، اما از پایگاه داده‌های خود خارج نمی‌کند. این کار به منظور نگهداری جزئیات کاربران و تراکنش‌های آنها انجام می‌شود. با لغو عضویت، سایت کلیهٔ‌ وجوه نزد خود را تا تعیین تکلیف نهایی حفظ خواهد کرد و کاربر حتی پس از لغو عضویت نسبت به تعهداتی که پیش از آن در ازای تراکنش‌های ثبت‌شده قبول کرده است مسئول خواهد بود. در صورتی که کاربر عملی خارج از قوانین و مقررات تعیین شده انجام دهد، سایت مجاز خواهد بود بدون اخطار پیشین عضویت کاربر را به حالت تعلیق در آورده و یا آن را ابطال کند و طبق قوانین و مقررات با وی برخورد خواهد شد. کاربر با قبول این توافق‌نامه موافقت خود را مبنی بر ایفای تعهدات مندرج در قوانین و مقررات را اعلام می‌دارد.

با قبول این توافق‌نامه رگلاژ اجازه خواهد داشت تا در صورت وقوع هر گونه تقلب، کشف احتمال تقلب و کلاهبرداری عضویت کاربر را معلق و یا ابطال نماید و کاربر حق هیچ‌گونه اعتراضی را در این خصوص نخواهد داشت.

۴ –۶ نشر محتوا

هرآنچه در وب‌سایت قرار می‌دهید شامل سوالات، نقدها، نظرات و پیشنهادات در اختیار «رگلاژ» خواهد بود. زمانی که نظری را روی وب‌سایت ثبت می‌کنید موافقت می‌کنید که این نظر تحت نام شما به نمایش درآید. کاربران نباید از آدرس ایمیل یا نام غیر معتبر استفاده کنند، در غیر این صورت «رگلاژ» می‌تواند حساب کاربری فرد مورد نظر را لغو کند.

۴ – ۷ فعالیت‌های ممنوعه

درج هرگونه محتوای غیر اخلاقی و مغایر با شئونات ملی و مذهبی در رگلاژ ممنوع است. مسئولیت هرگونه تخلف در این زمینه به عهدهٔ وارد کنندهٔ اطلاعات است. مواردی که مطابق این قرارداد مصداق فعالیت‌های ممنوعه باشند شامل حمایت‌های سایت قرار نمی‌گیرند.

۴ – ۸ پذیرش سفارش و قیمت‌گذاری

تمامی قیمت‌های موجود در سایت و پایهٔ همهٔ قیمت‌گذاری‌ها و محاسبات ریال است. در نظر داشته باشید که ممکن است سفارش به دلایل متعددی پردازش نشود. در این صورت، وب‌سایت حق رد کردن یا لغو هر سفارشی را در هر زمانی برای خود محفوظ می‌دارد. ما متعهد می‌شویم که شرایط معامله را هر چه روشن‌تر و در کمال صداقت برای کاربران خود تصریح کنیم، هرچند امکان خطا وجود دارد. در چنین وضعیتی رگلاژ با کاربران تماس می‌گیرد، اطلاعات به روز شده را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد و سفارش را در صورت لزوم لغو خواهد کرد.

۴ – ۹ تعرفه‌های خدمات گروه رگلاژ

۴-۹-۱ ) حق‌الزحمه گروه رگلاژ بسته به خدمات ارائه شده می تواند متغیر باشد و در زمان ثبت سفارش مشخص خواهد بود. کاربران شامل صاحبان خودرو، تعیمرکاران و تامین کنندگان قطعه موظف به بررسی قیمت ارائه شده توسط رگلاژ قبل از ثبت هر سفارش هستند.

۴-۱۰ شرایط بازگشت وجه و کالا

در صورتیکه توسط رگلاژ قطعه ای سفارش میدهید، لطفا دقت کنید. ‏چنانچه قطعه سفارش داده شده توسط تامین کننده قطعه اشتباه ارسال شود، مسئولیت این اشتباه از نظر قانونی متوجه رگلاژ نخواهد بود. اگر چه رگلاژ فراتر از مسئولیت حقوقی خود با تکیه بر دانش، تجربه و امکانات موجود جهت حمایت و احقاق حق مشتری خود تلاش خواهد کرد و در بسیاری موارد کل خسارت وارده به مشتری را از تامین کننده قطعه دریافت کرده و عیناً به کاربر مرجوع خواهد کرد.

چنانچه پس از پرداخت ارزی مبلغ فاکتور توسط رگلاژ مشتری اعلام انصراف از خرید کند، تنها زمانی‌که تامین کننده لغو سفارش را بپذیرد مبلغ پرداختی مشتری پس از کسر کارمزد طی سه روز کاری‌، پس از برگشت مبلغ به حساب رگلاژ، مسترد خواهد شد.

در مواردی که مشتری به هر دلیل از رگلاژ بستانکار می‌شود، مبلغ طی سه روز کاری به حساب مشتری مسترد می‌گردد.

۴-۱۱ زمان تحویل کالا

زمان تحویل هر سفارش کالا، قبل از دریافت وجه ، در پیش فاکتور ارائه شده به مشتری اعلام می‌گردد که در بیشتر موارد در همان روز تعمیر خودرو است.

ماده ۵- حل اختلافات

اگر اختلافی میان کاربر و «رگلاژ» به‌وجود آید، «رگلاژ» تلاش خواهد کرد تا این اختلاف را به روش منصفانه، کم هزینه و بدون نیاز به مراجع قانونی حل کند. در صورت بروز هر گونه مشکل از شما خواهشمندیم که در مرحلهٔ اول مستقیماً با «رگلاژ» تماس بگیرید. تلاش ما این خواهد بود که مسئله مربوط را بدون نیاز به پیگیری حقوقی و در اسرع وقت حل و فصل نماییم.

در صورت بروز هرگونه اختلاف در رابطه با تفاهم‌نامه و یا در تفسیر مفاد آن، ابتدا طرفین تلاش می‌نمایند تا از طریق مذاکره مورد را مرتفع کنند. در صورت لاینحل باقی ماندن، مورد توسط هیئت حل اختلاف متشکل از خریدار، نماینده رگلاژ و یک نماینده مرضی الطرفین بررسی و مرتفع خواهد شد. در صورت لاینحل ماندن مذاکره ظرف مدت ۱۴ روز و همچنین در صورتی که هر یک از طرفین نمایندگان خود را ظرف مدت ۷ روز از درخواست طرف دیگر معرفی ننمایند و یا ظرف مدت مشابه نمایندگان طرفین نتوانند یک نماینده مرضی الطرفین انتخاب نمایند، مورد اختلاف در مراجع ذی‌صلاح قانونی قابل پیگیری است و رأی نهایی صادرهٔ ایشان برای طرفین لازم الاجرا است.

در زمان بروز اختلاف، در صورت توافق طرفین، دو طرف به انجام تعهدات اولیهٔ خود بر اساس قرارداد تا حل مناقشه ادامه می‌دهند. در غیر این صورت، تا زمان حل و فصل کامل موضوع اختلاف تعهدات طرفین متوقف خواهد شد.

ماده ۶- اقدامات و اختیارات سایت

رگلاژ در قطع، محدود کردن و یا لغو ارائهٔ خدمات خود به کاربران مختار است. همچنین اگر بر اساس دلایل و شواهد قطعی مشخص گردد که کاربر در فعالیت‌ها و مبادلات ممنوعه یا کالاهای غیر مجاز دخالت داشته است‌، به منظور جلوگیری از ورود ضرر و زیان به کاربران، اشخاص ثالث و رگلاژ، اقدامات احتمالی شامل موارد زیر را اتخاذ خواهد نمود:

  • توقف انجام تراکنش‌ها
  • تعلیق یا ایجاد محدودیت دسترسی کاربر به سایت و یا لغو عضویت
  • اصلاح اطلاعات نادرستی که به سایت داده‌ شده است
  • اطلاع به مشتریان، بانک و سایر کاربران در مورد فعالیت‌های کاربر خاطی
  • امتناع از ارائهٔ خدمات آتی
  • تعقیب و پیگرد قانونی
  • قطع خدمات و یا محدودیت دسترسی به صفحه کاربری

سایت این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که به تشخیص خود و بدون اطلاع قبلی به این توافق‌نامه خاتمه داده و یا دسترسی کاربر به سایت را قطع نماید.

ماده ۷- حقوق و مالکیت سایت

دامنهٔ «reglazh.com»، نام «رگلاژ»، لوگو و سایر علائم تجاری ثبت شده، محصولات و خدمات درج شده در سایت متعلق به شرکت ظریف پردازان ایده نیک است و بدون کسب اجازهٔ کتبی، هرگونه کپی‌برداری و استفاده از موارد فوق ممنوع خواهد بود. علاوه بر این، اسناد، توافقنامه‌‏ها، فرم‏‌ها، درخواست‏‌ها، طرح سربرگ صفحات، شکل‌های گرافیکی و دکمه‌ها، کلیهٔ محتویات وب‌سایت، اطلاعات، طراحی، متون، گرافیک، نرم‌افزار، عکس، ویدئو، فایل صوتی و موارد مشابه، و همچنین کدهای نرم‌افزاری در مالکیت انحصاری رگلاژ بوده و بدون کسب اجازه کتبی، کپی‌برداری از آنها ممنوع است. مالکیت و منافع کلیهٔ حقوق سایت رگلاژ و مندرجات آن منحصراً متعلق به گروه تجاری  رگلاژ خواهد بود. همچنین کلیهٔ محتویات وب‌سایت نیز مشمول قانون کپی‌رایت (مالکیت حقوق معنوی) می‌شود.

ماده ۸- قانون حاکم

قانون حاکم بر این توافق‌نامه کلیهٔ قوانین و مقررات کشور جمهوری اسلامی ایران است.

ماده ۹- شرایط عدم مسئولیت و عدم تضمین

۹-۱ شرط عدم مسئولیت

سایت و هیچ یک از ارگان‏‌های اصلی یا فرعی آن به هیچ وجه، مسئول خسارات اتفاقی، غیرقابل ‌پیش‌بینی، تبعی و عدم‌النفع در قبال کاربران نیست. مسئولیت رگلاژ و کارکنان آن محدود به خسارات مستقیم و بلاواسطه‌ایی است که با اثبات تقصیر سایت به کاربران یا اشخاص ثالث وارد شده است. در صورتی که ثابت شود ورود خسارت در نتیجهٔ اهمال، تقصیر و یا نقض تعهدات قانونی یا قراردادی کاربر و یا از ناحیهٔ تعمیرکار یا تامین کننده قطعه بوده است سایت متکلف به پرداخت هیچ خسارتی نخواهد بود. همچنین در صورتی که احراز گردد وقوع حالت فورس ماژور یا قوهٔ قهریه باعث ایجاد خسارت گردیده است، سایت از مسئولیت بری خواهد بود.

۹-۲ انتشار مطالب

با پذیرش این توافق‌نامه کاربران قبول می‌کنند سایت هیچ‌گونه مسئولیتی در خصوص ادعاها و مطالب گمراه کننده، نادرست، مضر و موهن مندرج در سایت ندارد. بدیهی است به محض اطلاع و رؤیت هر‌گونه اطلاعات غیر اخلاقی، غیرشرعی و ناهنجار، اطلاعات مذکور از سایت حذف خواهد شد.

۹-۳ خسارات احتمالی

سایت هیچ‌گونه مسئولیتی در خصوص زیان‌ها و خسارت‌های احتمالی ناشی از عملکرد پرسنل رگلاژ به کاربران سایت نداشته و حداکثر خسارت‌های قابل پرداخت معادل کارمزد خدمات ارائه شده به شخص مدعی خواهد بود.

۹-۴ کسورات

در خصوص پرداخت های مالیاتی کاربران اعم از تعمیرکاران و تامین کنندگان قطعات، رگلاژ در قبال صحت اظهارات کاربران در خصوص کسوراتی از قبیل مالیات، عوارض و دیگر مطالبات قانونی که به مبالغ دریافتی یا پرداختی تعلق می‏‌گیرد مسئولیتی ندارد و مسئول پرداخت این کسورات نخواهد بود.

۹-۵ عدم تضمین

سایت خدمات خود را تنها طبق شروطی که در این توافق‌نامه بیان شده ارائه می‌نماید و هیچ تضمین و شرط اضافی دیگر را نپذیرفته و تایید می‌کند که خریدار یا فروشنده می بایست به همهٔ شروط معامله پایبند باشند.

ماده ۱۰- اصلاح توافق‌نامه

امکان بازنگری و یا اصلاح کلی و یا جزئی این توافق‌نامه در طی زمان وجود دارد. امکان دارد که نسخهٔ بازنگری شده بدون اعلام در دیگر صفحات وبسایت بر روی سایت قرار گرفته و از زمان درج نسبت به همهٔ کاربران عضو مؤثر خواهد بود.

ماده ۱۱- شرایط فورس ماژور

عمل به مفاد این توافق‌نامه در شرایط خارج از اراده از قبیل قطعی سیستم اینترنت و… و فورس ماژور شامل بلایای طبیعی از جمله سیل، زلزله، صاعقه‌، آتش سوزی و غیره مستثنی خواهد بود.

این توافق‌نامه در ۱۱ ماده به رؤیت کاربر رسیده و پس از تأیید آنها در هنگام عضویت، پذیرش بدون قید و شرط این قرارداد لازم الاجرا خواهد بود.

.