چگونه صدای موتور خودرو را کم کنیم؟

چگونه صدای موتور خودرو را کم کنیم؟

صدای موتور خودرو برخی اوقات به طور ناگهانی افزایش پیدا می‌کند

 

این اتفاق می‌تواند علت‌های مختلفی داشته باشد که در ادامه به آن اشاره خواهد شد.

بعضی از علت‌های احتمالی را می‌توان به راحتی بررسی کرد، در حالی که بعضی از علت‌ها باید توسط تعمیرکار مجرب بررسی گردد.

توجه: بلند بودن صدای موتور خودرو باید هر چه سریعتر در یک تعمیرگاه توسط تعمیرکار ماهر علت یابی شود تا از هزینه‌های گزاف اضافی جلوگیری شود.

نحوه کارکرد موتور خودرو

موتور خودرو شامل اجزای مختلفی مانند سیلندر، پیستون، میل لنگ، شاتون، شمع‌ها، سوپاپ‌ها و سرسیلندر است. سوخت از طریق پمپ بنزین به سیلندرها می‌رسد، توسط پیستون فشرده می‌شود و توسط شمع‌ها به احتراق در می‌آید. پس از عمل احتراق، دود توسط سوپاپ‌ها به لوله اگزوز و خارج موتور هدایت می‌شود.

عوامل عمده افزایش صدای موتور خودرو و روش‌های بررسی برای کاهش صدای آن

چگونه صدای موتور خودرو را کم کنیم؟

 • خراب بودن شمع ها

شمع‌ها را توسط آچار باز کنید و از لحاظ ظاهری بررسی کنید. در صورتی که سری شمع (جایی که جرقه اتفاق می افتد) تمیز نبود بهتر است که شمع ها تمیز و در موارد شدیدتر عوض شوند.

 • خرابی گلویی اگزوز و یا واشر گلویی

اگزوز از طریق گلویی به موتور وصل می شود. در صورتی که واشر گلویی فرسوده شود و گلویی لق شود، صدای موتور قبل از آنکه از طریق مافلر از بین برود به بیرون درز می کند که در نتیجه باعث شنیدن صدای بلندی از زیر خودرو خواهد شد. در این حالت احتمال نشتی دود نیز وجود دارد. دودی که گاهی به داخل خودرو هم وارد می شود.

روش بررسی: در صورتی که صدا از زیر خودرو می آید، به زیر خودرو رفته و بررسی کنید که اگزوز در مکان وصل شدن به موتور دارای لقی هست یا خیر.

 • سوپاپ ها

در صورتی که سوپاپ ها به درستی تنظیم نشده باشند و یا روغن موتور کافی نباشد، سوپاپ ها شروع به تولید صدای تیک تیک مانند خواهند کرد که در ناحیه بالای موتور قابل شنیدن است.

روش بررسی: بررسی نوع و منبع صدا و بررسی میزان روغن موتور توسط گیج روغن

 • دسته موتورها

کار دسته موتورها نگه داشتن موتور بر روی شاسی و از بین بردن ارتعاشات موتور و قطعات دیگر و جلوگیری از انتقال آنها به بدنه است. قسمت لاستیکی دسته موتورها وظیفه دمپ کردن و از بین بردن ارتعاشات را دارند. در صورتیکه قسمت های لاستیکی پاره شوند موتور لرزش اضافی خواهد داشت و از طرفی ارتعاشات تولید شده به جاهای دیگر سرایت کرده و با لرزاندن اجزای خودرو باعث تولید صدا میشوند.

روش بررسی: اگر موتور تکان های اضافی داشته باشد باید دسته موتورها بررسی گردند. برای بررسی دسته موتور نیاز است که خودرو روی چال برده شود.

 • تنظیم نبودن تایمینگ موتور

در صورتی که هماهنگی لازم بین سوپاپ ها و حرکت پیستون ها نباشد، قبل از آنکه مخلوط سوخت و هوا توسط پیستون فشرده شود جرقه رخ می دهد که این کار به جای حرکت دادن پیستون، باعث بیشتر شدن صدا خواهد شد که به این صدا ضربه زنی سه پیستون گفته می شود. که در خودروهای جدید توسط سنسور ناک ایراد بررسی و برطرف می گردد.

روش بررسی: اگر صدای بلند از خود موتور بیاید و صدا به گونه ای باشد که به اصطلاح، موتور ضربه می زند، در این حالت باید یک مکانیک حرفه ای مشکل را حل کند.

 • لقی در گژنپین

مسولیت اتصال شاتون به پیستون را گژنپین به عهده دارد. در صورتی که گژنپین لق شود تولید صدای اضافه بالایی خواهد داشت.

روش بررسی: در صورتی که صدای بلندی از بالای موتور بیاید و علامت خاص دیگری مانند بد کار کردن موتور مشهود نباشد احتمال آن وجود دارد که مشکل از گژنپین باشد. نیاز است که یک مکانیک متخصص، صدا را بررسی کند و اگر تشخیص داده شد که مشکل از گژنپین است، موتور باید جهت تعمیر باز شده و پیستون و شاتون بیرون آورده شود و بررسی گژنپین انجام شده و در صورت نیاز گژنپین تعویض گردد.


خدمات قابل ارائه رگلاژ به دارندگان خودرو

 • با کمک کارشناسان فنی رگلاژ (۰۲۱۷۲۴۹۱) دیگر نگران تشخیص صحیح مشکل خودرو خود قبل از مراجعه به مراکز تعمیراتی نخواهید بود.
 • پس از مشخص شدن ایراد خودرو، رگلاژ نزدیک ترین، محبوب ترین و منصف ترین تعمیرکار را به شما معرفی خواهد کرد.
 • شما از طریق رگلاژ قادر خواهید بود تا روز، ساعت و تعمیرگاه مورد دلخواه خود را برای سرویس مورد نظرتان مشخص کنید.
 • با درخواست سرویس از طریق رگلاژ، دیگر احتیاجی به مراجعه به تعمیرگاه بدون اطلاع از شلوغی و یا بسته بودن آن نخواهید داشت.
 • تمامی تعمیرگاه‌های طرف قرارداد با رگلاژ با موفقیت از فیلترهای کارشناسی گذر کرده و ضمن اعلام شفاف نرخ کلیه خدمات خود، کوچکترین نارضایتی را برای مشتریان ارسالی از طریق رگلاژ ایجاد نکرده اند.
 • علاوه بر تمام مزیت‌های ذکر شده، رگلاژ در تمامی مراحل خدمت رسانی در کنار شماست. با تضمین خدمات ارائه شده در راستای افزایش کیفیت تعمیرات خودرو و نیز رضایت مندی مشتریان خود تلاش خواهد نمود.

“در صورتی که نیاز به مشورت دارید، می‌توانید با مشاوران فنی رگلاژ به طور رایگان صحبت کنید”

“در صورتی که مشکل خودرو شما نیاز به بررسی و یا تعمیر و تعمیرکار دارد، از طریق رگلاژ به طور رایگان بهترین تعمیرگاه شهرتان را رزرو کنید”

Previous «
Next »

284 Comments

 1. سلام خسته نباشید،دوست عزیز
  دیروز تو جاده ماشینم با دور بالا ۳ بار صدای پات به فاصله زمانی ۱ ثانیه از زیر ماشین شنیده شد،میخوام بدونم علتش چی بوده ماشینم برلیانس h330 اتومات ،اگه به سوالم جواب بدین ممنون میشم.

 2. با سلام و خسته نباشید . ماشینم وقتی سرده استارت که میزنم یه سوتی از زیر موتور میاد که وقتی گرم میشه قطع میشه . تسمه های دینام و کولر و تایم تعویض شده روغن تعویض شده ولی باز هم همون حالت هست . ماشینم تیباست . فقط وقتی ماشین سرده این حالت بعد این که چند کیلومتر رفتم کم کم صدا قطع میشه با تشکر

 3. سلام وخسته نباشید
  امروز متوجه شدم ک صدایی از اگزوز ماشینم میاد بوی بنزین از توماشین همراه بااون صدا میاد صدایه پت پت میاد واگزوز درجا میزنه علتش چی میتونه باشه ام وی ام۱۱۰هستش ماشینم ممنون میشم راهنمایی کنین

 4. با سلام . ماشین سمند موتور پژویی دارم . از دور حدوداً ۳۳۰۰ تا حدودا ۳۸۰۰ هم صدای موتور خیلی زیاد میشه و هم لرزش در بدنه ماشین بوجود میاد . شمع و وایر و تمام دسته موتورها رو هم عوض کردم دریغ از یکم آسایش . صدای بلند موسیقی هم جواب نمیده دیگه. به نظرتون از چی می تونه باشه. سیستم اگزوز هم کاملا کنترل شده

 5. سلام.جدیدا من وقتى داخل ماشینم میشینم در حالت درجا ک کار میکنه یه صدایى شبیه اتوبوس قدیمیا که صندلى اخر مینشستى داره و بعد از ١٠ دقیقه سر درد میگیرم.ماشینمم ۴٠۵ هس.باید چیکار کنم که از شرش خلاص شم؟

 6. سلام. یه روآ معمولی هست؟، که صدای قر قر میده در حالت درجا و در دورای پایین، مخصوصا دور ۳۰۰۰، سرد باشه صدا بیشتره ولی گرم هم که شه بازم هست. صدا کمو زیاد میشه. و وقتی دست رو موتور گذاشته میشه یه ارتعاشی حس میشه حتی دست رو گلگیر هم گذاشته شه ارتعاش معلومه. به نظر شما صدای گژن پینه؟ یا میتونه از اویل پمپ باشه؟ از زیر موتور هم چک شده صدا نمیده

 7. سلام سمندالیکس صفرخریدم صدای موتورش به داخل میادووقتی که درجا کارمیکنه یه صدایی هم ازآمپرمیادوهم ازشیشه جلو.ماشین صفرچندکیلومترکارکنه نرم میشه وصداهاکم میشه

 8. سلام
  پژو پارس tu5دارم ۴٨ کار کرده
  وقتی دور موتور بالا میبرم میخوام دنده عوض کنم غیر صدای موتور ی صدای دیگه باهم مخلوط میشه مثل چه جور بگم غار غار
  بعد بردم یکی میگه تسم تایم یکی میگه دینام یکی میگه گیربکس یکی میگی اگزوز زیر رادیاتور هر کی ی چیز میگه

 9. باسلام
  من پراید ۱۳۲ دارم مدتی است در حین حرکت و وقتی گاز میدم صدا ماشین زیاد وکلفت شده
  منبع اگروز و شمع ووایرشمعها عوض کردم تغیری ایجاد نشده علت چیه

 10. سلام ماشین من ۴۰۵ مدل ۹۱ که ۴۰هزار کیلومتر کار کرده با اینکه شمع ها و وایر شمع ها و تسمه تایم و تسما دینام و همه چیم نو هستش ولی وقتی دور موتور از ۲ رد میشه صدای موتور اینقد به داخل ماشین میاد که ترجیح میدم دنده مرده برم که صداش یکم کم بشه..ولی وقتی درجا کار میکنه ماشین خوب و بدون صداست…خواستم بدونم از کجاشه…چندین جاهم بردم نشون دادم میگن اگزوت پیکانیه و نمیدونم چی

 11. سلام خسته نباشید خوشحال میشم جوابمو بدین من یه ۲۰۶ مدل ۸۱ دارم موتورش رو تعویض کردم و موتور استوک انداختم ، بعد از تعویض موتور صدای زیادی از موتور شنیده میشه، در ضمن وقتی درب روی موتور رو باز میکنم هوای به بیرون میزنه, آیا این هوا طبیعیه؟

 12. سلام و خسته نباشید
  هوندا اکورد ۲۰۱۴ دارم از بالای موتور صدای تق تق منظم شنیده میشه که میگن مال سوپاپه. روغن عوض کردم صدا کمی بهتر شد ولی الان باز بنظرم بیشتر شده. روغن توصیه شده ۰w20 هست اما همه گفتن ۵w30 بریز. میتونه مال روغن باشه یا مشکل جدی تره؟ ممنون از راهنماییتون

 13. ممنون از راهنماییتون بابت اکورد ۲۰۱۴ ولی ماشین راحت استارت میخوره و مشکل استارت نداره.

 14. سلام-ماشین من تیبا هست-صدای موتور زیاد شده-یجورایی بم شده-سرعت از ۱۰۰بالا میره صدای موتور زیاد میشه-دلیلش چی میتونه باشه

 15. سلام
  ببخشید من یه۲۰۶سال۸۰دارم که تعمیرگاه بوده و موتورش تعمیر شده بود و عالی ولی وقتی اومد زیر دستم گاز دادن های الکی و ناگهانی و افتادن تو چاله چوله های خیابون رو زیاد داشتم و ماشین افتاد صدا دادن و وقتی نشون تعمیر گاه دادم گفت از هرزگرد هست و از دو تا هرز گردش یکیش و عوض کرد و از دیوار صدا میمد ولی از این نه(طوری که برا امتحان باهاش با دنده یک با سرعت۴۰میرفتم و کم صدا بود) ولی بعد مدتی باز همون صدا اومد و بردم پیشش گفت اون یکی هرز گردت هم باید عوض بشه،عوض کرد ولی صدا از بین نرفت،در ضمن وقتی با دنده یک گاز میدم و پا رو از رو گاز بر میدارم ماشین یه صدایی مثل خلاص کردن پیکان های قدیمی تو حرکت میده،حالا ممکن هس ایرادش از جایی دیگه باشه؟

  • سلام
   باید هر دو هرزگرد رو باهم تعویض کنید وگرنه اگر یکی یکی تعویض کنید همین روال رو خواهید داشت و بعد از مدتی دوباره صداش درمیاد،البته ممکن است صدا از بلبرینگ دیفرانسیل یا بلبرینگ دینام هم باشد و باید تست شود

 16. یه سوال دیگه،اگر ماشین روشن باشه و متوقف،فرض کنیم تعمیر کار با دست،سیم گاز رو تا اخر بکشه و صدای موتوری که تا دیروز بی صدا کار میکرد در بیاد،ربطی به گیربکس داره؟

 17. سلام، من سمند ef7 دارم جدیدا یه صدای عجیبی از داخل موتور میاد شبیه خرخرخر که صدا موتور تقریبا ۱٫۵برابر شده، موتور لرزش نداره آب و روغن هم اصلا کم نکرده، علتش چیه؟ ممنونم

 18. سلام و خسته نباشید،در مورد همون۲۰۶سال۸۰بگم که بردم فیلر کردم و صدا خیلی کم شد ولی یه چن تا سوال دیگه دارم،وقتی ماشین مدت زمان زیادی خاموش بوده و موتور داغ نبوده صدای طبیعی داره و یه جورایی صداش مثل ماشین کنترلی هس ولی بعد از مدتی که کار کرد(مثلا۴۵دقیقه)صدای اضافی داره،مثلا من همون اول کار اگه با دنده یک۳۰تا هم برم هیچ مشکلی نداره موتور و صداش طبیعی هس ولی بعد همون۴۵دقیقه صدا بهش اضاف میشه و اگه یه جا وایسم هر از گاهی دور موتور میوفته و میره بالا.تو حرکت،خودرو ریپ های کوچیکی میزنه(در کل همه این مشکلا بعد استفاده۴۵دقیقه رخ میده)

 19. در ضمن وقتی ماشین خلاص هست و ایستاده،دست تایر ها که میزنم یه لرزش کوچیکی دارن(البته شدت لرزششون با هم برابر نیست)
  اینم بگم که خیلی هم نمیلرزن ولی وقتی دست میزنی معلومه

 20. سلام،دلایل خشک کار کردن موتور چیه؟مثلا بعد۲ساعت کار کردن ماشین خشک کار میکنه،روغن هم تازه عوض کردم

 21. سلام
  ماشینم پژو ۲۰۶ تیپ ۲ هست که جدیده و ۱۵۰۰ کیلومتر کارکرده. وقتی ماشین دنده ۳ هست تو سرعت پایین وقتی پا رو از رو گاز بر می دارم یه صدای زوزه خفیف میاد خواستم ببینم این صدا با کارکرد بیشتر یا با تعویض واسکازین برطرف میشه یا به تدریج زیاد میشه و باید ببرم نمایندگی. ممنون

  • سلام
   صدایی که شما می فرمایید مربوط به گیربکس است و الان که هوا سرده در کمترین حالت قرار دارد و هرچه هوا گرمتر بشه صداش بیشتر میشه اگر زوزش واقعا بیشتر از حالت عادی است سعی کنید نمایندگی قبول کند گیربکس رو براتون تعویض کنه

 22. سلام خسته نباشید؛من یه پژو۴۰۵دارم که بردم تعمییر موتور و رینگ و پیستون و یاتاقان متحرک و مجموعه کامل سر سیلندر تعویض شد؛ولی بعد ۱ماه کار کردن سوپاپ ها ب صدا اوفتاد ک دوباره بردم گفت تراشکار سوپاپ ها رو خوب جمع نکرده بوده و مجبور شدم دوباره سر سیلندر رو باز و جمع کنم پیش یه تراشکار دیگه ولی الان مشکلی ک دارم اینه که وقتی کاپوت باز و سیم گاز رو فشار میدی یک صدای تقه میاد و قطع میشه و بعد وقتی دور موتور رو دور بالا ثابت نگه میداری حس میکنی که موتور خشک کار میکنه و صداش انگار زیاد از حد نرماله مشکل چی میتونه باشه؟روغن هم۲۰-۵۰پارس پایا میریزم؛شمع و وایر و دسته موتورها هم نو شدن؛درضمن مکانیکم گفت اویل پمپ کمی ضعیفه ممکنه از اون باش؟چجور باید تست کنم اویل پمپ رو

 23. سلام،ببخشید ماشین من پیکان وانت دوگانه است و موتورش صدای زیادی داره مثل صدای روا میمونه وبلنده مشکلش چیه؟ فلرگیری هم کردم،یا دوگانه سوزیشم درش دخیله

  • اگر فقط تا گرم شدن موتور صداش زیاده این حالت طبیعیه اما اگر بعد از گرم شدن هم صداش زیاده مربوط به واشر گلویی یا منبع اگزوز می باشد،در صورت نیاز به اگزوز ساز معتبر با شماره ۰۲۱۷۲۴۹۱ تماس بگیرید تا همکاران ما برای شما رزرو انجام دهند

  • سلام
   اگر فقط تا زمان گرم شدن موتور صداش بلنده که طبیعی می باشد اما اگر همیشه صداش از عالت عادی بیشتره سیستم اگزوز نفس دارد و باید واشر بغل اگزوز و واشر گلویی و همچنیین منبع اگزوز و کاتالیز برسی شود

 24. بعد از تعویض دسته موتور و دریچه گاز ماشینم ۲۰۶ وی هشت مدل ۹۶ توسط نمایندگی لرزش افتاده تو پدال ها و همچنین صدای موتور در دور بالا عوض شده غرش داره نمایندگی گفتش از اگزوز میانی و انتهایی هستش باید عوض بشه بیرون از نمایندگی اگزوز ساز چک کرد گفت همه چی سالمه فقط واشر سربی اگزوز عوض کرد ولی بازم صدای غرش هستش در ضمن دسته موتور بالا و دسته موتور پایین به خاطر لرزش پدال ها عوض شد ولی بازم لرزش هستش هر چی دور موتور بالاتر بره لرزش پدال بیشتر میشه شبیه ویبره هستش غرش از جلوش ماشین هستش نه نه از زیر و انتهای ماشین

 25. سلام دوباره برای ۴۰۵که صدای خشک بودن رو میده؛روز اول که موتور رو تعمییر کردم روغن۱۰-۴۰ریختم تا آبندی بشه و وقتی موتور داغ میشد مخصوصا تو ترافیک یا کم کردن دنده ماشین چراغ ها چشمک میزد و گاز میدادی قطع میشد ولی با پارس پایا ۲۰-۵۰ دو سه بار بیشتر نشده الان ک هوا سرد اصلا نمیشه؛اگر مشکل اویل پمپ باشه احتمال دار احساس خشک کار کردن هم از اون باشه؟اگر تعویض کنم مشکل حل میشه؟اگر با این حل نشد یاتاقان متحرک ها رو منظورتونه؟موتور باز کنم یا نه با همین مشکل خاصی ندار و ایراد ایجاد نمیکنه؟البته کاپوت بسته هست زیاد حس نمیشه ولی وقتی کاپوت بازه گاز میدی احساس خشک کار کردن بهت دست میده ؛ممنون بابت جوابگوییتون

 26. با سلام.تندر ۹۰ مدل ۹۰ با کارکرد ۱۲۸۰۰۰ دارم.چند هفته ای هست از گیربکس سروصدایی میاد به طوری که با فشردن کلاچ صدا قطع میشه و با رها کردن کلاچ مجددا سروصدا برمیگرده.بردم مکانیکی گفت از روغن گیربکسه.روغنشو عوض کن به مرور صداش قطع میشه.تعویض روغنی هم گفت روغنش خاصیتشو از دست داده.حالا سوال من اینه که آیا واقعا این سروصدا به مرور قطع میشه.الان دو روزی هست که روغن گیربکسو عوض کردم ولی صدا کم نشده.گرید روغن ۷۵w80 ریختم.با تشکر.

 27. با سلام
  من پراید کاربراتوری دارم . تو روزای سرد کمی بیشتر ساسات میگیره که تعمیرگاه بردم گفتن طبیعیه. ولی دو روز روشن میکنم کلا گاز میخوره مگه حالت هایی که تو حرکت هستم .ولی در صورت توقف همچنان گاز میخوره. علتش چیه ؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

 28. سلام وقت بخیر، من چری تیگو ۵ با گیربکس cvt دارن مدل ۹۷ هست ماشینم صدای موتور زیادی داره واقعا خیلی خیلی زیاد صدای موتور به نظرتون از چی میتونه باشه واقعا ناراحتم از این صدا نمایندگی هم بردم گفتن عادیه

 29. با تشکر از راهنماییتون.جسارتا اگر بلبرینگ کلاج خراب باشد با فشار دادن پدال کلاج سروصدا از گیربکس میاد یا در حالت خلاص.

 30. باسلا ماشینم پژوslx1800هس ک باگاز دادن در حین رفتن صدای موتور داخل کابین میاد ک آزار دهنده هس لطفا چکار کنم

 31. سلام ، من سمندef7دوگانه دارم ، مصرف سوخت بنزینش صدی ۷ تا است وبنظرم زیاده ، لطفأراهنمایی کنید.

 32. با درود و وقت بخیر ماشینم ۲۰۶ تیپ ۲ هست که صدای موتور داخل اتاق زیاده و گاهی اوقات کم میشه یا اصلن نمیاد نشون تعمیر کار دادم میگه احتمالن از یاتاقان ثابت هست ایا حدسش درسته و موتور باید باز بشه

  • سلام
   صدای یاتاقان ثابت در دور موتور بالا همیشه شنیده میشود و گهگاهی نیست،اگر مطمئن شدید مربوط به یاتاقان ثابت ها است نیازی به باز کردن موتور نیست و با باز کردن کارتل از زیر موتور قابل تعویض است.
   همچنین برای عیب یابی مطمئن میتوانید با شماره ۰۲۱۷۲۴۹۱ تماس بگیرید تا همکاران ما برای شما هماهنگ کنند.

 33. با تشکر از راهنماییتون،سوال دوم بنده اینه که وقتی دور موتور به محدوده ۲۵۰۰ نزدیک میشه صدای بم گوش خراشی وارد کابین میشه که بعد از رد شدن عقربه از ۲۵۰۰ صدا رفع میشه علت چیه؟

 34. سلام وقت بخیر یه سوال داشتم خدمتون خودروبنده پزو پارس موتور معمولی است بعضی وقتا موقع استارت زدن وقتی که خودرو میخواد روشن بشه یه صدای تقه میاد وبعضی وقتا هم نمیاد خواستم بدونم مال چی میتونه باشه

  • سلام
   برای پاسخ به سوال شما به اطلاعات بیشتری نیاز هست لطفا با شماره ۰۲۱۷۲۴۹۱ تماس بگیرید تا بتوانم در خدمت شما باشم چون میتواند ایراد مربوط به چرخدنده استارت،فلایویل،گیربکس یا حتی سیستم انژکتور باشد

 35. با سلام، سمند تاکسی ef7، مدل ۹۷،شصت هزار کار کرده، بلبرینگ کلاچ خرد کرد دیسک و صفحه تعویض کردم،چند تا سوال کوتاه با شماره سوال جواب بدید سپاس گزارم
  ۱_دنده ۱،۲،۳ گاز میدی یه صدای کم زوزه مانند میاد، که قبل تعویض دیسک و صفحه نبود، علتش چیه؟ ۲_در حالت درجا هم یه مقداری لرزش و صدا موتور بیشتر شده؟ دور موتور طبیعی حالت درجا برای دوگانه سوز چند باید باشه؟
  ۳_دنده یک یا دو با چسباندن پدال گاز ماشین کندن از زمین ندارد با تاخیر ثانیه ایی دور میگیرد طبیعیه؟
  ۴_ریمپ کردن برای کاهش دمای موتور و افزایش کشش رو توصیه میکنید؟
  ۵_دنا پلاس از لحاظ صدای موتور و لرزش در حالت درجا با ماشین خودم مقایسه کردم، زمین تا آسمان بود بسیار بی صدا و لرزش بود دنا پلاس، این همه تفاوت طبیعیه یا دسته موتور یا اگزوز و… ایراد داره؟

 36. با سلام من ۲۰۶ تیپ ۵ sd مدل ۸۸ دارم ماشین ایستاده هر چی گاز میدم صدای خرخر نداره وقتی دنده میزارم گاز ماشینو پر میکنم شبیح ماشینای کاربرات که بادی دلکوش تنظیم شه خرخر نکنه اینم تو حرکت خرخر داره بردم مکانیکی میگه به خاطر بنزینه نظرتونو لطف کنید ممنون میشم

 37. سلام.پژو پاس موتور xu7 مدل ۹۲ دارم.دور موتور ک از ۲ _۳ بالا تر ک میره ی صدای خارت خارت از داخل موتور میاد انگار ک دوتا صفحه فلزی رو بهم میمالن و لرزشی تو اتاق ماشین میافته.بعضی وقت ها هم قطع میشه و ماشین خیلی نرم و روان کار میکنه.علتش چیه؟ممنون

 38. با عرض سلام و خسته نباشید. ۲۰۶ ۸۴ دارم. وقتی موتور گرمه زمان حرکت ماشین نمایل به خاموش شدن داره و با گاز بیشتر و البته با لرزش حرکت میکنه لطفا راهنمایی بفرمایید

 39. سلام خسته نباشید من ماشینم پارس تندر هستش ۳ روز میشه روغن موتور رو عوض کردم از وقتی روغنش رو عوض کردم صدای موتور زیاد شده روغنم به اندازه استاندارد داره یعنی کم نیستش اگه میشه راهنمایی کنید ممنون میشم .

 40. درود جناب باقرى عزیز . بنده مزدا ٣٢٣ اتومات دارم . مدتى ست که هم در سردى موتور و هم بعد از رسیدن به دماى بالا (٨٣ درجه) وقتى توى دنده دارم به دور موتور ٢٠٠٠ مى رسم از سمت جلو صداى اضافى دارم که شبیه هلى کوپتر است ! در دنده هاى یک و دو … در سربالایى صدا به گوش مى رسد در کفى کم و در سرازیرى اصلا نه و همچنین در جا که امتحان مى کنم ، آن صدا را نمى شنوم . یه توضیح هم این که یه سال پیش دو بار گلویى اگزوز باز شد یه بار براى تعویض کاتالیست و یه بار براى تعویض واشرهاى هلالى کارتل . احساس مى کنم بعد از یکى از این دو کار اینجورى شد ! آیا با توضیحات بنده مى تواند مربوط به اتصالات و واشرهاى گلویى یا منیفولد اگزوز باشد یا گمانه ى بیشتر به سمت موتور ( لقى یاتاقان یا لقى گژن پین ) مى رود ؟ … ممنونم

 41. باسلام من یه ماشین پژوپارس مدل ۹۲موتورمعمولی دارم به خاطرصدای خیلی زیادموتورکلافه شدم ومجبورشدم که موتورماشین روبازکنم چون هرکاری که بگیدانجام دادم ولی صداکم نشد موتورروتعمیرکلی کردم وهمه روعوض کردم حتی دینام واستارت روهم سرویس کلی کردم امیدواربودم بعدازجمع شدن موتورصداش کم بشه ولی متاسفانه اصلاتغییرنکرد دیگه کلافه شدم پیش ده مکانیک بردم ولی هیچکدوم نتونستن کاری کنن فقط هرکدوم کلی خرج گذاشتن رو دستم نزدیک هفت میلیون خرجم شده ولی همچنان ازصدای موتورعصبی شدم

 42. سلام خسته نباشید اقای باقری من روغن موتور ماشینمو تازه عوض کردم صدای موتور یکمی زیاد شده و روغنم از نوعالی هستش و اینکه به اندازه استاندارده وقتی که تخته گاز میکنی و ماشین تو دنده هست یه صدای غر غر میاد ماشینم پارس تندره و اینکه صداش شبیه هاوارد ضعیف میمونه

 43. سلام ۴۰۵ مدل ۸۶ دارم.یاتاقان زده بود تعمیر اساسی انجام دادم یاتاقان ثابت و متحرک اویل پمپ میل لنگ یدست رینگ و واشر سرسیلندر .فقط بوش و پیستون تعدیض نشد حالا ماشین و وقتی روشن میکنم ی صدای تق تق میاد وقتی گرم ک میشه صدا کمتر میشه دو سه جا نشون دادم گفتن از گژن پینه باید یدست بوش پیستون عوض کنی.حالا میخوام ببینم همینجوری سوار شم ایراد داره یا باید موتور باز کنم دوباره؟

 44. سلام خسته نباشید
  من یه پراید مدل ۸۸ دارم که درحالت درجا مثلا وقتی درب باز میشه یا فن رادیاتور روشن میشه تمام داشبورد و فرمان به شدت میلرزه

 45. سلام
  بابت لرزش پراید ۸۸ که گفتم تمام این مسائل رو چک کردم حتی یکی گفت شاید دینام برق مشکل داره اونم کلا دادم سرویس یه نفر گفته ببر ریمپ کامل بزن شاید حل بشه

 46. سلام،من یه پژو پارس ساده مدل ۸۲ دارم ک وقتی ماشینو روشن میکنم ی صدایی :اییییییییییی ،ازش میاد ک با گرم شدن کم میشع ویه صدایی هست ک وقتی ماشین چه خلاص باشه چه تویه دنده ازش میاد ک مثل صدای موتور پیکان و ماشین امریکایی ها شدع و خیلی ازار دهندس،لطفا راهنماییم کنید مرسی

 47. سلام برای کاهش و یا قطع صدای موتور و لرزش دنا چکار کنیم ؟متشکرم

 48. سلام. من الان یکی دو ماهی هست که صدای موتور رو درون ماشینم میشنوم و الان هی بدتر میشه جوری که هی مجبور میشم دنده رو عوض کنم و دنده رو ببرم بالاتر تا فشار کمتری به موتور بیاد و در نتیجه صدا کمتر بشه. ولی الان جوری شده که با نود تا صد تا میتونم با دنده پنج برم و صد و ده تا برم باز صدا زیاد میشه. مشکل از کجاست؟ ربطی به هرزه گرد تسمه داره یا گیربکس باید روغن کاری بشه؟ اینم بگم که کلاجم سفت شده و وقتی فشارش میدم صدا میده

  • سلام
   مواردی که شما بیان کردید خیلی کلی می باشد و عیب یابی با این توضیحات خیلی سخت است چون ممکن است از هوزینگ واترپمپ گرفته تا بلبرینگ سر دینام و گیریکس و یا خود گیریکس ایراد داشته باشد،در صورت تمایل با شماره ۰۲۱۷۲۴۹۱ تماس بگیرید تا برای شما به صورت رایگان تعمیرگاه رزرو شود که عیب یابی دقیق انجام شود.

 49. سلام ، خسته نباشید، من ی سمند موتور ملی دارم ک از بالای خودرو در دور موتور ۲۵۰۰ صدای قرقر میده و با بالا رفتن دور موتور یا پائین اومدنش صدا قطع میشه نشون پنج تا مکانیک دادم سه تاشون گفتن از تایپیت و سرسیلندره و دو تاشون گفتن از پیستون و گژنپینه، وقتی موتور سرده صدا نمیده…. نظرتون چیه

 50. صدای گژنپین با گرم شدن موتور از بین نمیره؟ تعمیر کامل موتور نیازه؟

 51. امروز ی میله بردم گذاشتم رو موتور و ی سر میله رو هم گذاشتم رو گوشم و گاز دادم، صدای قر قر از داخل منیفولد هوا خیلی واضح شنیده میشد…. دیروزم بردمش پیش ی مکانیک دیگه اونم گفت از سرسیلندره😐😐😐😐

 52. سلام.بلبرینگ کلاچی که به صدا افتاده تا چند وقت جواب میده.ماشین بنده تندر ۹۰ با کارکرد۱۳۰۰۰۰

 53. سلام وقت بخیر
  بنده یه رله دوبل که چسبیده بهم برای چراغ جلو ۲۰۶ مدل ۹۵ نصب کردم نزدیک ۱ ماه هست که استفاده می کنم اما تازه متوجه شدم بعضی وقت ها در نور بالا و نور پایین رله صدای ویز ویز داره بعضی مواقع هم قطع میشه و صدای نیست آیا طبیعی هستش یا نه ؟
  چراغ من ۵۵ وات هستش وات بالاتر استفاده نکردم
  آیا نصب رله برای ۲۰۶ لازمه آیا تاثیری داره ؟

 54. سلام و وقت بخیر من خودروی آریزو دارم و کارکردش پایینه خودرو توربو شارژ هست اش تو حرکت وقتی دور موتور بین دو تا سه هزار صدا ی موتور تغییر می کنه ولی وقتی دور موتور رو بیشتر از سه هزار می کنم صدای آن از بین میره به نظر شما مشکل اش چی هست اش که فقط توی این دور موتور صدای موتور اضافه میشه

 55. سلام آقای باقری
  من پراید ۱۳۲ موتور hp+ دارم ..چند وقته وقتی که ماشین سرده و چندین ساعت خاموش بوده و بعدش من روشن میکنم صدای تلق تلق به صورت نا منظم و غیر ریتمیک میاد و چند دقیقه بعد که ماشین گرم شد دیگه اصلا هیچ صدایی نمیاد این صدا ها دقیقا از زیر محفظه تسمه تایم هست ..چند بار چک کردم و انگار یکی داره با یه چیزی از داخل محفظه به قاب تسمه تایم به صورت نا منظم و با شدت های کم و زیاد ضربه میزنه..خواهش میکنم راهنمایی کنید

 56. سلام جناب باقری
  واترپمپ ماشین توسط چی چرخیده میشه؟
  تسمه تایم یا دینام؟

 57. با سلام، ماشین من پارس دوگانه مدل ۸۹ -روغن بهران سوپر پیشتاز ۴۰-۱۰ میریزم وقتی ماشین مسافت زیادی طی کرده و گرم شده موقع توقف دور موتور پایین میاد و چراغ رغن و استپ سوسو میزنه.
  موتور هم صدای غیرعادی نداره فقط صبح ها و مواقعی که موتور سرده، چند دقیقه صدایی از موتور میاد که انگار چند تا تیله انداخته باشن توی موتور!! وقتی موتور گرم میشه این صدا هم قطع میشه. ۶ ماه گرم سال روغن ۵۰-۲۰ و ۶ ماه سرد روغن ۴۰-۱۰ سوپر پیشتاز میریزم. همیشه هم روغن موتور رو ۵۰۰۰ تا عوض کردم. فقط با روغن ۴۰-۱۰ چراغ روغن سوسو میزنه. علت این سوسو زدن چراغ روغن از چی میتونه باشه؟ اویل پمپ ضعیف شده یا از یاتاقان ها هست؟ ماشین ۱۴۰هزار تا کار کرده.
  با تشکر

 58. باسلام،بنده در پست های بالا درباره صدای بم از موتور تندر ۹۰ خودم سوالی کردم که این صدای بسیار بم فقط در دور ۲۵۰۰ اتفاق میوفته،سیستم اگزوز بطور کامل چک شد ایرادی نداشت.دسته موتورها هم چک شد کاملا سالمن.کارکرد ۱۲۹۰۰۰،روغن مصرفی هم الف به نظر شما دیگه چه کاری باید انجام بدم؟ تشکر،در ضمن این صدای بم در حالت سردی موتور خیلی بیشتره

 59. سلام یه سمندef7مدل٨۹دارم چندوقتی هست که ماشین ازنظرشتاب خیلی افت کرده وشتاب اولیه را ندارد ماشین رو نشون مکانیک دادم صفحه کلاچ داره شمعهاش سالمه کوئل سالمه فقط دوماه پیش تسمه تایم رو عوض کردم امکان داره وسه تسمه تایم باشه

 60. سلام استاد خواهشا جواب بدید موقع گرم شدن خودرو و استفاده از کلاچ وقتی کلاچ رو ول می کنم صدای قلیون میده یا انگا یه قابلمه رو رو گاز گذاشتن بردیم پیش مکانیک گیربکس رو باز کرد اما بلبرینگ کلاچ سالم بود و با کلی هزینه همون صدا رو میده ماشین ۴۰۵ هست لطفا بهم بگید مشکل از چیه

 61. سلام
  آقا پیام اگه وقتی کلاچ رو بگیری صدا قطع میشه
  شما دیسک و صفحه
  »»» پری دمپر««« بندازی درست میشه

 62. سلام وقت بخیر

  سؤال ۱
  آیا خرابی واشرگلویی تاثیر در مصرف سوخت و روند کارکرد موتور دارد؟
  سؤال ۲
  آیا سنسور اکسیژن رو میشه باز کرد وتمیز کرد،تاثیری داره؟
  (مثلا با اسپره انژکتور شور)

 63. سلام ماشینم پراید مدل ۹۷ هستش
  الان صدای گیربوکس خیلی بالاست دوبار درستش کردم یه بار تو نمایندگی و یار ازاد هرکاری کردم درست نشد لطفا جواب دهید چکار کنم تا صدای گیربوکس کم شود
  با تشکر

 64. سلام صدای موتور اوانته دور۳۰۰۰ به بعد خیلی زیاد تو ماشینه و تو مخ ،دسته موتور و شمع ها رو تعویض کردم ولی هنوز صدا هست به نظر شما چکار باید کرد؟

 65. سلام..عالیه برنامتون…
  من ال نود دارم ۶ ماهه خریدم از همه نظر راضی ام خیلی خوبه ولی احساس میکنم صدایه موتور خیلی زیاده بیشتر تو دنده ۴ و ۵ که ماشین گاز میخوره صدایه موتور خیلی به گوش میرسه آدم اذیت میشه میخواستم بدونم دلیلش چیه آیا همه ال نودا اینطورن

 66. سلام خسته نباشید.ماشینم تیبا مدل۹۴٫وقتی سرعت از۸۰ بیشتر میشه صدای زوزه از زیر ماشین میاد.وقتی کلاچ ول میکنم بازم صداش میاد تا وقتی که سرعت ماشین میرسه به ۴۰ یا ۵۰٫بردم مکانیک گفت ایراد از گیربکسه.تیبا کلا صدا میده گیربکسش.کاریم نمیشه کرد.باید عادت کنی یا ماشینتو عوض کنی.راهنمایی کنید چیکار کنم.مرسی

 67. سلام وقت بخیر
  یک پژو ۲۰۶ تیپ ۵ مدل ۹۷ دارم که ۲۶ هزارتا کار کرده و تا الان هر ۵۰۰۰ تا روغن و فیلترهاش تعویض شده
  حدود دو هفته است که این مشکل براش م
  پیش اومده:
  وقتی ماشین در حالت درجا در حال کار کردن هست دور موتور بر روی ۸۰۰ می ایسته و در حدود یک میلیمتر نوسان رو به پایین داره در همین حین یک صدای خیلی بلند زوزه داخل اتاق ماشین می پیچه همراه با لرزش البته لرزش خیلی کمه
  دیاگ زدیم اول ارور دریچه گاز و سنسور اکسیژن می داد
  ارور ها رو پاک کردیم
  روغن و فیلترها رو عوض کردیم
  ماشین حدود ۷ الی ۸ ساعت کار کرد و دوباره دیاگ زدیم و دیگه ارور نشون نداد اما مشکل صدای درجا حل نشد
  گفتن شاید از شمع ها باشه
  شمع ها رو هم تعویض کردیم اما مشکل همچنان هست
  متاسفانه هیچ کس نمی تونه راهنماییم کنه
  خواهش می کنم کمک کنید و بفرمایید نظر شما چیه
  چون صدای ماشین در حالت درجا خیلی بلند و آزار دهنده است

 68. سلام پژودویست و شش دارم مدل نوداتومات همیشه اولین استاردی که هرروزمیزنم صدای از موتورمیادانگارجیغ می کشه وبعدازاینکه ماشین گرم افتادصداقطع میشه ممنون میشم راهنماییم کنیدمشکل از کجاست

 69. باسلام
  سمندef7دوگانه صفر دارم وقتی دور موتور روی ۳۲۰۰میاد آینه وسط یه حالت ویبره مانند میشه و بطوریکه وسیله پشت سریت رو تار میبینی حالا فرقی نمیکنه دنده یک باشه یا دنده پنج تو هردنده ای این اتفاق میفته تادور ۴۰۰۰تقریبا برطرف میشه اگه امکان داره راهنمایی کنید خیلی آزار دهنده هستش

 70. سلام صدای موتور داخل اتاق زیاد هستش احتمال داره ار کلوخه اگزوز باشه.؟

 71. با سلام
  خودرو سمند ال ایکس موتور ۱۸۰۰ کارکرد ۲۵ هزار
  خودرو در حین گاز خوردن در دور موتور بین ۳ تا ۴ هزار صدای عجیب برخورد دوفلز با سرعت زیاد یا قژقژ و زوزه داره؛ در حالت خلاص صدا کمتر هست ولی در حرکت صدا بیشتر مشهوده؛ ضمنا تغییری در شتاب یا سرعت یا مشکلی ایجاد نکرده این صدا؛ ممنون میشم راهنمایی کنید

 72. سلام جناب مهندس باقری خسته نباشید
  بنده پراید ۱۳۱ مدل ۹۰ دارم. دو سه روز قبل بدلیل خرابی صفحه کلاچ بردم تعمیرگاه که برام دیسک و صفحه رو تعویض نمودن. بعد بستن صفحه کلاچ با خود تعمیرکار نشستیم و دور زدیم که امتحانش کنه دیدم دنده ها خیلی خوب و روان جا میخوره و شتاب ماشینم عالیه. فقط اینکه در حال حرکت تو هر دنده ای که باشه وقتی پا رو از روی پدال گاز برمیداری از داخل گیربکس صدای خر خر چرخ دنده میاد. که البته اگه تو همون وضعیت دنده رو خلاص کنی صدا قطع میشه. اگه فقط کلاچ بگیری و خلاص نکنی بازم همون صدا رو داره.
  ممنون میشم اگه لطف کنین و راهنمایی بفرمایین.

 73. سلام خسته نباشین
  خودروی برلیانس ۲۳۰صفر خریداری کردم و وقتی حالت روشن هست موتور صدا نمیده اما وقتی که شروع به حرکت و گاز دادن میکنم و در گاز دادن و سرعت بلا هم صدای موتور روآ و نیسان از طرف راننده و زیر پا بدجور به داخل اتاق میاد و بسیار آزاردهنده هست این از چه اشکالاتی میتونه باشه.

 74. سلام من یه سمندEF7 مدل۹۶ تکسوز دارم وقتی حرکت میکنم صدای موتور به داخل ماشین میاد.بردمش گارانتی گفتن مال خودش بردمش پیش یکی دیگه گفت لاستیک خارجی بخر لاستیک هانکوک خریدم بازم صدای میاد .خواهش میکنم یه راه چیزی نشونم بدید که درستش کنم سپاس

 75. سلام استاد من اچ سی کراس موتور تیوفایو دارم بعضی وقتا که روشنش میکنم در حالت ساکن یه صدای چکه میزنه و بعداز ۴۰ ثانیه باز همون صدا رو میزنه واحساس میکنم همزمان که صدا ایجاد میشه موتور یه خورده خودش گاز میخوره در حد خیلی کم مدل ۹۷ و ۱۹هزار کار کرده فقط همین بنظرت مال چیه؟

 76. سلام خسته نباشید
  یه ال نود مدل ۸۹ دارم صدایه موتورش خیلی زیاده یعنی از دنده ۲ تا ۵ خیلی صدای موتور داخل ماشین میاد یعنی کسیکه اولین بار بشینه تو ماشینم میگه چرا انقدر صدای ماشین زیاده به نظر شما دلیلش چیه استاد گرامی

 77. سلام و عرض خسته نباشید خدمت شما جناب باقری
  من یک ال ۹۰ اتومات مدل ۹۳ دارم که جدیدا، موقعی که فشار روی پدال گاز رو زیاد می کنم یک صدای بم از موتور شنیده میشه (اگر تدریجی گاز رو افزایش بدم صدایی نمیاد مگر در دور موتور بالا)، همین طور شتاب ماشین افت کرده و مصرف بنزین هم افزایش پیدا کرده؛ مورد دیگه این که نسبت به سابق، کمی لرزش موتور در داخل کابین احساس میشه؛ برای رفع این مشکلات کدوم قسمت ها نیاز به بازبینی دارند؟
  کارکرد ماشین ۱۱۲ هزار کیلومتر هست؛ روی شصت هزار تا تسمه تایم و روغن گیربکس عوض شده، شمع ها، روغن و فیلترهای روغن، هوا، بنزین هم به تازگی عوض شدند.
  از لطفتون ممنونم.

 78. باسلام
  در مورد همون سمند ef7صفر که گفتم آینه وسط تار میشه خواستم بگم که درحین حرکت این اتفاق میقته مثلا وقتی بادنده ۳ در حال حرکت هستی وقتی دور موتور میاد روی ۳۲۰۰ آینه تار میشه و وقتی که دنده عوض میکنی به دنده ۴ درست میشه. ودوبارهمینطور توی دنده پنج هم وقتی دور موتور میاد روی ۳۲۰۰ آینه تار میشه. دست به آینه میزنی انگار ویبره وصل کردن بهش.
  امکان داره از دسته موتور باشه؟البته دسته موتور هاشو چک کردم سالم هستن ولی امکان داره جنسش بی کیفیت باشه این اتفاق بیفته
  اگه امکان داره راهنمایی کنید ممنون میشم

 79. شمع فابریک از ایساکو گرفتم با مارک دنسو با مشخصات K16HPR_U11 گپ این شمع ۱/۱ هستش
  این شمع میتونم برای ۲۰۶ tu5 استفاده کنم پیشنهاد کارخانه گپ ۰/۹ هستش آیا گپ بالاتر مشکلی ایجاد نمی کنه

  شمع قبلی من بوش سوزنی پلاتینیوم بود بعد ۴ هزار کیلومتر چینی شمع تقریبا زرد رنگ شد و پایه شمع قهوای شد
  http://s8.picofile.com/file/8352606900/photo_2019_02_15_23_34_19_thumb_jpg_8b5b032e342888490e7c87c263c42032.jpg

  http://s8.picofile.com/file/8352606918/photo_2019_02_15_23_34_21_thumb_jpg_f39d9988d100cadfdfdfb40a0447274d.jpg

 80. سلام و خدا قوت
  پراید دارم گاهی اوقات در دور پایین از زیر ماشین زیر موتور سمت شاگرد صدایی مثل برخورد اگزوز با بدنه را دارم چندین بار اگزوز را برسی کردم صدا از داخل کارتل میاد ممنون میشم اگه امکان داره راهنمایی بفرمایید

 81. سلام خسته نباشین.
  پژو پارس مدل ۸۷ دارم. تو سرعت بالای ۸۰ یه صدای ور ور از عقب ماشین میاد که خصوصا وقتی تو همون سرعت ماشین رو خلاص میکنم صدا خیلی بیشتر شنیده میشه.. نمیدونم از اگزوز هست یا از رینگ چرخ عقب یا چیز دیگه

 82. سلام
  پژوه ۴۰۵مدل۹۲هسش۱۴۰هزار کار که وقتی ماشین خاموش میکنم کلا آب رادیات برگشت میخوره از در رادیات میزنه بیرون در رادیات عوض کردم ترموستاتم عوض کردم
  ماشینم بنظرم نسبت ب قبلا زودتر دماش میره بالا

 83. سلام و تشکر از راهنمایی شما . پارس ۹۳ معمولی دارم . دور موتور ۳۲۰۰ و در هر دنده ای که باشه صدای بم و لرزش بدی در اتاق حس می شود . قبل و بعد از ۳۴۰۰ دور مشکلی ندارم . تسمه تایم و هرزگرد هم عوض کردم تغییر نکرد . ماشین ۴۷ هزار کار کرده . لطفا کمک کنید .

 84. باسلام
  من یک پراید۱۱۱seبه تازه گی خریدم ماشین صفر ولی اول صبح یا کلا هروقت موتور سرده هنگام روشن کردن دقیقا مثل تراکتور کار میکنه وصدای تپت ها وسوپاپ شنیده میشه که بعداز دقیقا نمایان شدن یکی از خانه های امپر اب(مقداری گرم شدن موتور) صدا عادی میشود
  من فکر کردم از نوع روغنی است که نمایندگی استفاده کرده وبعداز ۲۰۰کیلومتر روغن وفیلتر رو تعویض کردم واز روغن ۱۰w40استفاده کردم وبرا یکی دو روز بهتر شد نه اینکه خوب شد ولی باز همون حالت رو داره وتا ماشین گرم نشه صدای سوپاپ میاد
  ممکنه روغن به سوپاپ ها نمیرسه یا پمپ روغن ضعیفه
  لطفا راهنمایی بفرمایید

 85. سلام . پارس معمولی ۹۳ دارم . ۴۸ هزار کار کرده . در دور موتور ۳۲۰۰ تا ۳۴۰۰ صدای و لرزش در هر دنده ای که باشه دارد . تسمه تایم را عوض کردم مشکل حل نشد . در حالت در جا این مشکل را ندارم و فقط در حرکت با تمامی دنده ها این لرزش وجود دارد و وابسته به سرعت خاصی نیست . حتی با رسیدن به این دور موتور در هر دنده ای که باشه با گرفتن کلاچ این لرزش از بین می رود . لطفا راهنمایی فرمایید . برای مراجعه چه کار کنم . ایا مورد مشابه ای داشته اید .

 86. باسلام و خسته نباشید
  من به سمند ef7 مدل ۹۰ دارم تعمیر موتور کامل انجام دادم ولی بعد از شش ماه صدای موتور زیاد شده درضمن سیلندر و پیستون رو ۵۰ کردم میتونه دلیل صدای زیادش همین باشه ممنون

 87. باسلام.۲۰۶تیپ۵ مدل ۹۰دارم ۱۶۰۰۰۰هزار کار در درو موتور ۳۰۰۰تا۴۰۰۰صدای بم داخل اتاق میاد که آزاردهنداست برای رفع صدا واشر فلزی کاتالیز را تعویض و کاتالیز رو خالی کردیم محل اتصال ته کاتالیز با لوله اکسوز با چسب مزدا ابندی شده انباری ماشین هم تعویض شده فقط وسطی تعویض نشده و صدا همچنان اذیت می کنه.به نظر شما مشکل ازچیه

 88. سلام.پژو پارس سال (۱۸۰۰) مدل۹۶دارم.۴۴۰۰۰تا کار کرد.اخیرا یه صدایی به صدای موتور اضافه شده مثل هیس هیس یا خس خس شاید به نحوی هم میشه گفت احساس میکنم صدای موتور کمی خفه شده و یا صدای کشیده شده چیزی ….. برای خودم محسوسه، چن تا مکانیک بردم متوجه نشدن.احساسم اینه داخل اتاق از زیر فرمون هم بیشتر احساس میشه و راحت تر تا جلو و جلوی موتور با کاپوت باز،،،درجا هم گاز میدم میاد اصلا از استارت بلافاصله این صدا احساس میشه فقط در حال خلاص نمیاد. میتونید راهنمایی بفرمایید؟

 89. سلام.پژو پارس سال (۱۸۰۰) مدل۹۶دارم.۴۴۰۰۰تا کار کرد.اخیرا یه صدایی به صدای موتور اضافه شده مثل هیس هیس یا خس خس شاید به نحوی هم میشه گفت احساس میکنم صدای موتور کمی خفه شده و یا صدای کشیده شده چیزی ….. برای خودم محسوسه، چن تا مکانیک بردم متوجه نشدن.احساسم اینه داخل اتاق از زیر فرمون هم بیشتر احساس میشه و راحت تر تا جلو و جلوی موتور با کاپوت باز،،،درجا هم گاز میدم میاد اصلا از استارت بلافاصله این صدا احساس میشه فقط در حال خلاص نمیاد. میتونید راهنمایی بفرمایید؟ ممنون

 90. با سلام ببخشید خرابی یا تاب برداشتن فلاویل باعث
  لرزش و صدای بوره مانند در موتور میشود ؟

 91. سلام
  ال۹۰ مدل ۹۱ دارم، وقتی موتور گرم میشه در حالت درجا یه صدای تلق تلق از بالای موتور میاد که وقتی موتور سرد هست این صدا نمیاد،گاز که میدم صدا کم میشه.بردم تعمیر کار ال۹۰ میگه چیزیش نیست. روغن سوپر پیشتاز ۱۰۴۰ توش ریختم. یه مشکل دیگش وقتی گاز میدم موتور دیر دور میگیره، قدرتشم تو سر بالایی یه خورده کم شده،ممنون میشم راهنمایی کنید

 92. سلام و خسته نباشید.پژو پارس ۹۶موتور قدیم۱۸۰۰ صدای موتور احساس میکنم کمی خفه شده جرئیه البته و بیشتر از داخل اتاق محسوسه تا بیرون .درجا باگاز دادن و درحال حرکت . به خودی خود صدای این ماشینهای پرشیا زیاده و حالا هم نه اینکه کمتر بشه بلکه این حالت خفگی بیشتر ناخوشاینده برام. میفرمایید چکار کنم.مرسی

 93. سلام اقای مهندس عزیز خسته نباشید . من پژو slx موتور tu5 دارم مدل ۹۶ با ۲۰ تا کارکرد وقتی دور موتور که از ۴۰۰۰ بگزره صدای غرش زیادی داخل اتاق میاد درضمن از صفر که گرفتم ۴ بار روغن عوض کردم و هر سری یه روغن جدید ریختم. و به نظر شما چه روغنی رو ثابت بریزم

  • سلام یاسر عزیز
   روغن خارجی ها الان اکثرآ تقلبی هستن و روغن های ایرانی معمولی مانند بهران سوپر پیشتاز حلبی قرمز مناسب تره
   صدای غرش ممکن است ایراد از اگزوز یا استکانی ها باشد که باید خودرو بازدید شود.
   برای رزرو تعمیرگاه با شماره ۷۲۴۹۱ تماس حاصل فرمایید همکاران ما در خدمتتان هستند

 94. سلام مهندس
  من رانا مدل ۹۲ دارم که ۷۰ تا کار کرده
  صدای موتور اصلا طبیعی نیس . یه جورایی انگار مریضه و بعدشم مخصوصا تو سرعت بالای ۱۰۰ صدا خیلی میاد تو دیگه و مصرفش بالا رفته
  شمع و سنسور اکسیژن و شست شو انژکتور و … انجام شده ولی فایده نداره. چیکار کنم؟؟؟؟؟

 95. سلام مهندس جان پراید ۸۵دارم ماشین تمیز هست.صدای شباهت به فیلر میده.فیلر گیری هم کردم.صداش هنوز هست ماشین یه وقت خسته کار میکنه صداش بیشتر میشه..شما میگید برا شتاب ماشین باید پمپ بنزین یا اویل پمپ.خوب کار کنه که ماشین خسته وصداش زیاد نباشه ممنون

 96. سلام استاد بنده پراید ۱۱۱ مدل ۹۳ یورو ۴ دارم ازقسمت سرمیل لنگ درسرعت ۵۰ الی ۷۰ کیلومتر صدایی مثل کرکر می آید.تسمه دینام وهرز گردوپولی سر میل لنگ تعویض ونوشده ولی باز صدا دارد. درسرعت بالای ۱۰۰ صدا طبیعی می شود‌. لازم به ذکر است تسمه هیدرولیک و دینام را باز ک دم وباز صدا به گوش می رسدپیش چند مکانیک برده ام نتیجه ای نگرفتم.شمع ووایر راهم نوکرده ام.لطفا راهنمایی بفرمایین.

 97. ضمن عرض تشکر اصفهان ساکن هستم.کجامیتونم مراجعه کنم

 98. ممنون مهندس عزیز..استکانی خیلی کار داره..هزینش زیاد که نیست؟؟؟ّجا داره تشکر کنم از مهندس عزیز که وقت گذاشتن پیامهای مارو جواب میدن ممنون وسپاس

 99. سلام مهندس،روزتون بخیر
  ماشین بنده ال ۹۰ هست
  کولر ماشین را که روشن میکنم و فن را روی شماره ۲ که میزارم کمپرسش همراه با فن ماشین هر ۸ ثانیه روشن و خاموش میشه، به نظرتون علت زود روشن و خاموش شدن کولر به خاطر فشار پایین گاز کولر هست یا طبیعی هست؟

 100. سلام سمند lxمدل ۹۰ دارم که درحالت ایستاده و حرکت صدای (lek lek)میاد مخصوصا وقتی که دورموتور به۲۰۰۰ میرسه .صداش خیلی رو مخه.بدم میاد سوار ماشین شم.البته بلبرینگ کلاژ هم خرابه.این صدا از موتوره یا گیربکس؟ب نظر ۷ودم صدا از بالا موتوره.اما مکانیک میگه موتورت خوبه الکی حساس شدی این سمندا بیشترشون این صدارو میدن.چیکار کنم؟

 101. سلام من یک پراید ۱۳۱ دارم وقتی که یه روز تو پارکینک باشه وقتی روشنش می کنم حدود ۱ دقیقه صدای تق تق میاید وبعدش توی روز دیگه مشکلی نداره وقتی دقت کردم صدا از پایین نزدیک کارتل روغن بنظرتون از چی می تونه باش

 102. باسلام.بنده ۲۰۷دارم مدل ۹۰ دارم ۱۷۰۰۰۰کاره سرعت ماشین دردنده ۵همینکه از ۱۰۰بالاتره میره(دورموتور۳۰۰۰بالاتره فرقی نداره توهر دنده که باشه)صدای غرش موتور خیلی زیاد میشه تابه سرعت ۱۴۵ کیلومتر میرسه(دورموتور۴۰۰۰)صدا کم میشه وعادی تا سرعت ۲۰۰هم دیگه صدا نداره واشر گلو انباره ماشین رو تعویض کردم بازهم بهتر نشدتو نظرات به یاتاقان ثابت اشاره شده آیا میتونه از همین یاتاقان باشه یا عیب دیگه داره.ممنون میشم راهنمایی کنید

 103. ضمن عرض سلام
  من ی۴۰۵ موتور معمولی دارم موتورش خیلی صدا میده وانگاری درشت کار میکنه سرسیلند هم تازه عوض شده نمیدونم چ جوری بگم ی صدای تق تق مثلا از چی میتونه باشه

 104. سلام. من ساندرو استپ وی اتومات دارم. یک صدای خفیف زوزه هنگام گاز دادن شبیه به او شنیده میشود‌. کلا ۱۲۰۰۰ تا کار کرده.

 105. سلام و تبریک سال نو
  پارس ۹۴ موتور معمولی دارم که علاوه بر لرزش ریز در حالت ایستاده زمانیکه دور موتور در همه دنده ها بالای ۳ می ره صدای موتور به شدت گوش خراش میشه که شمعها تازه تعویض شده ، دیاگ زدم و دسته موتور و واشر گلویی مشکلی ندارد .

 106. سلام ماشینم دوگانه دست هست الان وقتی رو بنزین میزنم ماشن سرگاز خوب هست ولی گازو تا ته میگیرم ماشین حالتی خفگی داره و خفخ میکنی در جا هم ک رو بنزین میزنم حالت بوی خام سوزی داره ممنون میشم راهنمایی کنین

 107. سلام من ال نود مدل ۸۹ گیربکس دستی دارم چند وقتی است که هنگام حرکت با سرعت بالا وقتی گاز نمی دم صدایی شبیه زوزه از گیربکس میاد وقتی گاز می دم صدا کم میشه و وقتی کلاج را میگیرم صدا کلا قطع میشه قابل تعمیر است یا باید کلا گیربکس عوض شود لازم به ذکر است چند هزار کیلومتر همین شکلی باهاش راه رفتم

 108. سلام.
  روزتون بخیر.
  من یه تندر ۹۰پلاس اتومات دارم که ۱۵ هزار کیلومتر رفته، بعضی مواقع که ماشین گرم شده و در حالت درجا کار میکنه یا سرعت ماشین پایین هست یه دفعه ای صدای موتور بالا میره و بدنه ماشین به لرزه میوفته، شاید ۵ دقیقه یا کمتر این حالت هست و سپس برطرف میشه. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

 109. باسلام و خسته نباشید بنده ۴۰۵مدل ۸۹ دارم که وقتی صبح استارت میزنم صدایی شبیه به صدای ویبره میاید ووقتی موتور گرم میشه یا گاز میدیم صدا قطع میشه ممنون میشم راهنمایی کنید

 110. باسلام و خسته نباشید بنده یه ۴۰۵مدل ۸۹دارم که وقتی صبح استارت میزنم صدایی شبیه به صدای ویبره میاید ووقتی گاز میدم صدا قطع میشه ووقتی پامو از گاز برمیدارم باز صدا شروع میشه البته وقتی موتور گرم میشه صدا قطع میشه ممنون میشم راهنمایی کنید

 111. با سلام و خسته نباشید
  بنده یک سورن مدل ۹۴ ef7 دارم
  در حالت درجا و یا حرکت زمانی که دور موتور بین ۳۰۰۰ تا ۳۵۰۰ قرار میگیرد ارتعاش و لرزش یکنواختی در ماشین ایجاد میشود بطوریکه از آیینه وسط تصاویر پشت سر کاملا تار و نامشخص میگردد
  دسته موتورها کاملا سالم و عوض شدند
  شمع ها نو ولی سوزنی نیستند
  اگزوز سالم است
  چرخ ها بالانس است و چون در حالت درجا هم بدین شکل است عملا ربطی به بالانس هم ندارد
  در صورتی که راهنمایی فرمایید و یا دوستانی که چنین مشکلی داشته اند و توانستند رفع کنند پاسخ دهند ممنون خواهم شد
  با تشکر از سایت خوبتان

 112. سلام،من پراید مدل ۹۷ دارم جدیدن صدای موتور خیلی میاد تو اتاق گاز هم دیر میخوره ممنون میشم راهنمایی کنید داداش گلم

 113. با سلام
  من ی سمند LX ساده دارم. مدل ۹۵٫ چند وقتی است از سمت داشبورد و جلو آمپرها وقتی تو جاده های با آسفالت خراب رانندگی می کنم یا خاکی صدایی مثل صدای زنبور از داخل داشبورد و داخل ماشین میاد. وقتی رو اسفالت صاف و با کیفیت رانندگی می کنم این صدا خیلی کم می شه . می خاستم راهنمایی کنید چطور میشه این سرو صدای داخل اتاق را رفع کرد ؟؟ سپاسگزارم

 114. سلام، بنده ۱۳۱ SX مدل ۹۱ با ۱۱۵۰۰۰ کارکرد دارم، صبح ها پس از روشن شدن و رانندگی تا برای مثال ۱۰ کیلومتر بسیار نرم و پرشتاب عمل میکنه ولی پس از اون صداش زیاد میشه و داخل کابین آزاردهندس به ویژه در صندلی عقب که در گوش سرنشینای عقب میپیچه، جلو اینطوری نیس، افت شتابگیری رو دارم و صدای خروج هوا از اگزوز، به نظر شما مشکل از چیه؟ و این که واشر گلویی اگزوز که تو نظرات زیاد تکرار کردید دقیقا کدوم واشر هست؟

 115. سلام و خسته نباشد
  ماشینم پراید ۹۲هستش چند وقتیه صدای غر غر از طرف موتور تو داخل ماشین شنیده میشه ممنون میشم راهنماییم کنید

 116. با سلام، من یه ۲۰۶ تیپ ۳ مدل نود دارم که حس می کنیم صدای ماشین توی همه دنده ها و سرعتها زیاد شده، مخصوصا وقتی توی سربالایی به ماشین فشار میاد و نیاز به گاز بیشتری داره

 117. با سلام. یه خودرو پیکان دارم. درجاکه روشن است صدای شبیه کشیدن به سطح یه فلز میادبیشترهم سمت تایر جلو راننده است وقتی حرکت میکنم صدا کمتر میشه وقتی موتور را خاموش میکنم موتور لرزش پیدا میکند وبا همین صدا خاموش میشود علت چه می تواند باشد؟

 118. سلام
  یدونه ۲۰۶تیپ۳ مدل ۹۰دارم
  جدیدا یه صدای زوزه مانندی افتاده روش که حتی در حالت ساکن هم وجود داره و با گاز دادن بیشتر میشه
  میخواستم بدونم صدا از چی میتونه باشه ؟
  در اخر هم تشکر میکنم از وقتی که برا پاسخگویی به نظرات صرف میکنید

 119. باسلام وعرض ادب،من ام وی ام ۵۵۰ دنده دستی دارم یه مدتیه دراولین استارت روز که ماشین کاملا” سرده وقتی که روشنش میکنم پس ازیک دقیقه چه ساکن باشه یا بادنده یک درحال حرکت یه صدای تق تق ازسمت چرخ جلوراننده شنیده میشه که بعد ازدوسه دقیقه که ماشین گرمترشد ازبین میره وتافردااولین استارت دیگه صدایی شنیده نمیشه، بردم نمایندگی گفتند که ازگیربکس نیست ومال شکسته شدن سفت کن تایمه که اون هم عوض شد،

 120. باسلام وعرض ادب،من ام وی ام ۵۵۰ دنده دستی دارم یه مدتیه دراولین استارت روز که ماشین کاملا” سرده وقتی که روشنش میکنم پس ازیک دقیقه چه ساکن باشه یا بادنده یک درحال حرکت یه صدای تق تق ازسمت چرخ جلوراننده شنیده میشه که بعد ازدوسه دقیقه که ماشین گرمترشد ازبین میره وتافردااولین استارت دیگه صدایی شنیده نمیشه، بردم نمایندگی گفتند که ازگیربکس نیست ومال شکسته شدن سفت کن تایمه که اون هم عوض شد، تسم تایم هم عوض شد، به نظرحضرتعالی ازچی میتونه باشه؟ وخواهش میکنم بفرمایید روغن موتور،لیکومولی ۱۰w۴۰ نیمه سنتتیک smمناسب این خودروهست یا عوضش کنم؟ ممنونم

 121. یا سلام و خسته نباشید من دنا دارم از روز اول که خریدم صدای موتور در دور ۳هزار به بعد زیاد میشه صدای بم داره صداش داخل کابین اذیت میکنه دسته موتور زیر باطری عوض کردم فرقی نداشت لطفا درر این مورد راهنمایی کنید که چطور صدا ازدور ۳هزار کم کنم اغلب ماشینهای دنا این مشکل دارند ممنون

 122. سلام
  ۲۰۶تیپ۱ اگر تو دنده یک و دو روی دور موتور تقریبا۳ صدای قر قر بده و با ول کردن گاز یه جورایی انگار نیش ترمز زدیم مشکل از کجا هست؟
  در ضمن از دنده۳ به بالا همچین مشکلی تقریبا به صفر میرسه
  یه سوال دیگه هم که داشتم چرا وقتی موتور سرد هست صدا نمیده ولی وقتی کم میشه یه صدای نامنظم و خفیف مثل سایش دو اهن داره؟
  نشون دادم گفتند مال یاتاقان هست و اگه مال یاتاقان باشه بدون باز کردن موتور میشه درست کرد؟

 123. سلام
  من ال ۹۰ مدل ۸۷ دارم ، بعضی وقت ها دور موتور به نزدیک صفر می رسه و موتور خاموش میشه. سنسور اکسیژن مشکلی نداشت،اورینگ دریچه گاز رو هم عوض کردم ، استوپر رو هم مکانیک تست کرد و مشکلی نداشت.
  درجه کیلومتر بعضی وقت ها می افته و نوسان داره.
  گاهی هم دور موتور بالا و پایین میشه.
  لطفا راهنمایی کنید تا عیب ماشین رفع بشه
  ممنون

 124. با سلام،
  ۲۰۶ تیپ ۵ با کارکرد ۱۹۰۰۰ دارم. آخرین بار تو ۱۵۰۰۰ تا روغن موتور رو عوض کردم و کاسترول ریختم. تازگیا (از ۱۷۰۰۰ تا) وقتی ماشین رو روشن می کنم و راه میفتم، بعد از ۳-۴ دقیقه که موتور گرم میشه، در دور موتور ۱۵۰۰-۲۵۰۰ یه صدای اضافی با ریتم تند تق تق از طرف موتور شنیده میشه که قبلا وجود نداشت. در حالت ایستاده و دنده خلاص هم وقتی گاز میدم باز این صدا شنیده میشه. بنظرتون اگه روغن موتور رو عوض کنم ، مشکل برطرف میشه یا اینکه قضیه چیز دیگه ای هست؟

 125. سلام استاد من ماسین تبلا دارم جدبدا ماشین که گاز نمیدم صداش خوبه ولی گاز که میدم انگار صدای فن یا بم میاد ثدای اووووم میده ولی گاز رو ول میکنم ساکت میشه فقط موقع گاز دادن این مدلی میشه وفتی گاز میدم صداش اوووووم زیاد میشه خمش احساس مبکنم فن میزنه با به صدایی مثل انگار بلبلرینگ چرخ خراب باشه غوووووام اوووم میده ماشینم تیبا ۲ هست مدل ۹۵

 126. سلان مهندس باقری،خدا قوت،ماشینم ریو مدل ۹۰ هست،چند وقتی هست تو دور ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ وقتی نیش گاز میدم صدایی شبیه کر کر خفیف از موتور یا اون قسمت ها شنیده میشه،وقتی پامو از گاز بر میدارم قطع میشه،در مواقع اول کار کردن ماشین بیشتر شنیده میشه،این صدا از چی میتونه باشه؟

 127. با سلام و عرض ادب مهندس عزیز من ۴۰۵ مدل ۸۹دوگانە دارم کە یکسالە تعمیر کل کردم اما مشکلم اینە کە جدیدا در دندە یک و دو ، سە در حین حرکت دردور موتور ۲/۵ دقیقا صدای بم اووووممم می دهد با کم زیاد شدن گاز قطع میشود دندە چهار رو تست نکردم لطفا راهنمایی بفرمایید با تشکر٪ جبار (هەژار)

 128. با سلام خدمت شما،
  من یک بسترن B30 دارم که ۴۰۰۰ کیلومتر کارکرده است. ماشین فوق العاده بی صدایی بود یعنی وقتی استارت زده می شد اصلا متوجه نمیشدم که روشن شده است. متاسفانه بعد از یک مسافرت تقریبا طولانی (حدود ۲۰۰۰ کیلومتر) زمانی که استارت زده میشود دور موتور تا ۲ بالا می رود و بعد از چند ثانیه پایین می آید. همچنین وقتی موتور گرم می شود صدای تپ تپ متناوب با صدای متوسط در کابین شنیده میشود. با صدای موتور بسترن B30 یکی از دوستان که حدود ۱۵۰۰۰ کیلومتر کارکرده است هم که مقایسه کردم این صدا در ماشین ایشان وجود نداشت. ممکن است راهنمایی بفرمایید مشکل از کجاست!

 129. سلام خسته نباشید من ی پراید ۱۳۱ دارم که وقتی ماشین زیاد کارکنه وگرم باشه و خاموشش کنم و دوباره استرات بزنم ماشین بد استرات میخوره و بیشتر وقتا یصدایی میده که مانند ماشین درحال حرکت ۲۰ کیلومتر با دنده ۴ باشه لطف میکنید جوابمو بدید

 130. سلام وقت بخیر
  ماشین بنده پراید مدل ۸۸ هستش تازه خریدم مشکل اینکه ماشین شب تا صبح میخوابه صبح استارت میزنم موتور بدون صدای اضافی روشن میشه ولی وقتی گرم میشه خاموش کنم بیام بعد ربع یا ۱کی ۲ ساعت روشنش کنم برا چند ثانیه صدای یاتاقان میده چراغ روغن بلافاصله خاموش میشه روغنم به اندازه کافی داره به فروشنده گفتم اونم گفت شاید روغن ۱۵٫۴۰ ریختم برا اونه اما فک کنم دروغ میگه به نظر شما ایراد چیه و با روغن سفت تر میتونم صدارو بگیرم

 131. سلام. من ی پراید مدل۹۷دارم.موقعی گ ماشین سرد هستش وقتی حرگت میگنم یا نیم گلاج نیم گلاج میگنم ی صدای مث قیژ قیژ از زیر ماشین میاد.وقتی ماشین گرم میشه دیگه صدا نمیده.بردمش نمایندگی گفت از گلویی اگزوز هس.بازوبستش گرد بازم دروست نشد.مصزف سوخت ماشین هم صد۹یا بیشتز میسوزونه.چیگارش،گنم اقای باقزی؟؟؟

 132. سلام پراید مدل ۹۰ دارم در حال حرکت پدال گاز فشار میدم ماشین کپ میکنه شتاب نداره پدال که رها میکنم شتاب ماشین بیشتر میشه دلیلش چیه؟؟

 133. سلام و وقت بخیر و ممنون بابت راهنمایی هایتان
  یه پراید ۱۳۲ مدل ۹۰ دارم که ۱۰۵ تا کار کردش هست
  یه صدایی میده مثل چه چه و انگار که تایم نیست اما پیش یه مکانیک بردم میگه ماشین عیبی نداره
  اما من خودم ماشینم را میشناسم مطمعن هستم یه صدای اضافه دارد
  ضمنا این مشکل از وقتی که تسمه تایم را عوض کردم ایجاد شد. ممنون میشم یه راهنمایی بکنین واقعا این صدا اذیتم میکنه شاید برای دیگران قابل تشخیص نباشه اما برای من کاملا مشخص و رو اعصابه

 134. سلام.پژو پارس دوگانه دارم. در حالت درجا نه حرکت یه صدایی شبیه هممممم که سرسام اوره بین دور موتور ۳ تا ۴ داخل اتاق میاد که فقط صندلی جلو شنیده میشه عقب این صدا وجود نداره.موتور کاملا سالم.واشر منیفولد و کاتالیز و منبع عوض کردم ولی حل نشد.دوتا نمایندگی بردم و چنتا مکانیک نفهمیدن مشکل چیه!!!

 135. سلام من یه سمند ef7 91 دوگانه دارم .ماشین اوایل روشن بودن صدا نداره ولی تا گرم میشه صدای تق تق میده لطف میکنید راهنمایی بفرمایید.

 136. سلام و درود و خسته نباشید
  ماشینی که دارم رانا هست یک سال پیش به دلیل این که علامت روغن و estop در دور کم روشن میشه ماشینمو تعمیر کردم ولی بازم جدیدا میبینم علامت روغن داخل صفحه نمایش میاد و میره می خواستم بدونم دلیلش چی میتونه باشه به امید توجه

 137. با سلام دوستانی که مشکل صدای بم در دورموتور ۳تا۴هزار دارند دسته موتور بالایی خوردر رو با جنس خوب وبا ارتفاع بلندتر تعویض کنند مشکلشون برطرف میشه من خودم ۲۰۶تبپ۵داشتم که با تعویض این قطعه صدای بم برطرف شد با تشکر

 138. با سلام. یه پراید مدل ۹۸ دارم موتور یورو ۴٫ وقتی دور موتور رو روی ۳۰۰۰ نگه میدارم صدایی شبیه ویبره از موتور میاد که هم تو حالت درجا و هم در حالت حرکت شنیده میشه که خیلی آزار دهنده هست. دسته موتور رو عوض کردم درست نشد. چراغ چک روشن هست و خطای سنسور اکسیژن داره میتونه از اون باشه؟ ماشین رو تازه خریدم و وقتی خریدم چراغ چک روشن بود. ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید

 139. سلام. بنده یک پراید انژکتوری مدل ۸۵ دارم که ۶۰ هزار کیلومتر کارکرده است. زمانی که درجاست اصلا صدای موتور داخل کابین نمیاد. اما در دنده یک با سرعت ۲۰ و یا دنده دو با سرعت ۳۵ یا دنده ۳ با سرعت ۵۰ کیلومتر بر ساعت حرکت می کند صدای موتور به شدت در کابین شنیده می شود. مخصوصا تویه ترافیک. این حالت زمانیکه عقربه اب موتور هنوز به وسط نرسیده اتفاق نمیوفته وقتی دامای موتور میره بالا اینجوری میشه. ممنون میشم جواب بدید.

 140. سلام خسته نباشید من یه پراید صبا مدل ۸۹ دارم موقعی که ماشین سرد هست صدای فس فس از زیر هواکش میاد مشکل دیگه هم اینکه چ در حالت درجا و چه در حال رانندگی با سرعت کم وقتی فرمون میچرخونی صدای تق تق یا کر کر مانندی میده پلوس هارو هم عوض کردم نمیدونم از جعبه فرمانه یا سیبک و… ،ممنون میشم راهنماییم کنید

 141. سلام، من ی سمند ای اف سون دارم ک وقتی آروم گاز میدم تا آخرین حد گازخوری ، موتور صدایی نداره ولی وقتی ی دفعه گاز و با سرعت گاز بدم توی دور ۲۵۰۰ صدای تق تق میده، نشون چند نفر دادم هر کدومشون ی چیز میگه، از سرسیلندر تا گژنپین و یاتاقان متحرک، موندم توش..

 142. توی اصفهان نمایندگی دارین؟ آدرسش؟

 143. سلام.ماشین من وقتی دور موتور پایینه صداش عادیه ولی وقتی راه میوفتی وقتی که دور موتور تقریبن میرسه به ۳۰۰۰تا حس میکنم صدای موتور تو کابین زیاده و رفته رفته زیادتر از حالت عادی میشه
  ماشین ال ۹۰ مدل۸۶ /۲۴۰هزارتا کار

 144. سلام ماشینم خوب داشت کار میکرد که یهو خاموش شد و علامت استاپ روشن شد و وقتی استارت میزدم صدای تق میداد و اصلا استارت نمیخورد و فقط تق میداد بردم میگن موتور قفل کرده و یاتاقان زده علت چیه من تازه سر سیلندر و تسمه تایم عوض کردم روغنشم همینطور

 145. سلام من ماشین پراید کاربرات هستش هنگامی که استارت میزنم انگار استارت خشکه مشکلش چیه

 146. سلام من یه پراید ۸۵ دارم که وقتی سرعت بالای ۶۰ میرم صدای موتور زیاد میشهکه حتی از داخل اتاق هم شنیده میشه.یه صدایی مثل پیچیدن هوا داخل لوله .میخواستم بدونم دلیلش چیه .ممنون

 147. سلام، ب نظر شما ی ماشین اگه یاتاقانش مشکل داشته باشه هفت هشت ماه موتورش دوام میاره؟

 148. آخه ماشین من هشت نه ماهه صدای تق تق میده و هرکی ی چیز میگه، ی عده میگن یاتاقانه ی عده میگن سرسیلندره

 149. سلام
  خودروی من پراید ١١١ مدل ٩٧ هست که ٣٠ هزارتا کار کرده
  یک هفته ماشین خاموش بوده
  امروز که استارت زدم صدای تق تق از بالای موتور میومد و موتور تنظیم کار نمیکرد ولی بعد از چند دقیقه صدا قطع شد
  الان وقتی استارت میزنم دیگه صدایی نداره
  ولی نگرانم مشکلی داشته باشه
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

 150. سلام پراید ۱۱۱ مدل ۹۶ دارم الان یک هفته که ماشین دردنده ۳ درحال حرکت گاز میخوره شتاب نداره وصدای موتور زیاد شده در دنده ۱و۲ هیچ مشکلی نداره مشکل چی میتونه باشه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک

اینستاگرام

اخبار