صفحه نمایش دیجیتالی

ایران خودرو

صفحه نمایش دیجیتالی

این نمایشگر در پایین صفحه نمایش جلو آمپر (در قسمت پایین سرعت‌سنج) واقع شده است؛ به کمک دکمه فشاری که اصطلاحاً دکمه صفر کننده (Reset) و دکمه تغییر وضعیت (Change mode) نامیده می‌شود، اطلاعات ذیل را در اختیار شما قرار می‌دهد.

اگر بر روی اهرم دکمه تغییر وضعیت، فشار لحظه‌ای وارد آید باعث تغییر وضعیت (Change mode) شده و اگر فشردن دکمه حدود دو ثانیه ادامه یابد باعث صفر شدن اطلاعات در وضعیت مربوطه می‌گردد. (اطلاعات قابل صفر شدن است)

اطلاعات قابل صفر شدن

صفحه نمایش دیجیتالی

 

۱- این وضعیت که به محض باز شدن سوئیچ خودرو به چشم می‌خورد، مربوط به نمایش مسافت طی شده از زمان تحویل خودرو (بر حسب km) است و قابلیت صفر شدن را دارا نمی‌باشد. (در صورتیکه از قبل بر روی این وضعیت تنظیم شده باشد؛ در غیر اینصورت هنگام خاموش بودن سوئیچ، این وضعیت مشاهده می‌شود)

۲- این وضعیت، نمایشگر مسافت طی شده از زمانی است که به کمک کلید تنظیم آن را صفر می‌نمائید (بر حسب Km)؛ فشردن کلید صفر کننده به مدت ۲ ثانیه در این وضعیت باعث صفر شدن مقدار مسافت می‌شود.

۳- این نشانگر مقدار فشار گاز مخزن، داخل LCD پیش‌بینی شده است و از ۶ عدد نوار مشکی تشکیل شده است که در حالت فشار گاز کامل ۶ نوار فعال و با کاهش فشار گاز از تعداد این نوارها کاسته می‌شود. اخطار کاهش فشار مخزن گاز با چشمک زدن نوار اول داخل LCD مشخص می‌گردد و با اتمام مقدار فشار گاز نوار آخر نیز خاموش می‌شود.

۴- روشن و خاموش شدن این نشانگر نشان‌دهنده فعال و یا غیرفعال بودن سیستم کنترل سرعت هوشمند می‌باشد.

۵- این وضعیت نمایشگر میزان سرعت متوسط از زمانی است که به کمک کلید تنظیم آن را صفر می‌نمائید. فشردن کلید صفر کننده به مدت ۲ ثانیه در این وضعیت باعث صفر شدن مقدار سرعت می‌شود.

۶- این وضعیت نشانگر شدت نور جلو آمپر است که به وسیله دکمه تغییر وضعیت شدت نور قابل تنظیم می‌باشد. در این وضعیت با فشردن کلید تغییر وضعیت به مدت ۲ ثانیه، علامت شروع به چشمک زدن می‌کند. در این حالت با هر بار زدن کلید یکی از علائم روشن و شدت نور جلو آمپر بیشتر می‌شود. جهت خروج از این وضعیت کلید را به مدت ۲ ثانیه بفشارید.

۷- نشانگر موقعیت گیربکس اتوماتیک

۸- نشانگر سرویس (در صورت روشن شدن هر یک از چراغ‌های ABS، لنت ترمز و یا Airbag  علامت نشانگر روی LCD روشن می‌شود.)

۹- نمایش دمای بیرون

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک