صندلی ایمنی کودک مزدا ۳

بهمن خودرو

صندلی ایمنی کودک

پیشگیری‌های لازم صندلی ایمنی کودک

– مزدا توصیه می‌نماید که برای کودکان از سیستم محافظ (صندلی کودک) استفاده نمایید.

– ما توصیه می‌نماییم که از صندلی کودک اصلی مزدا یا نوع مطابق با مقررات اروپا (ECE R44) استفاده نمایید. در صورتی که قصد تهیه صندلی کودک مزدا را دارید به یکی از نمایندگی‌های مجاز مراجعه نمایید.

– قوانین و مقررات محلی مرتبط با موارد ایمنی سوار نمودن کودکان در خودرو را رعایت نمایید.

– صرف‌نظر از نوع صندلی کودکی که انتخاب نموده‌اید، لطفاً نمونه مطابق با وزن و قد کودک خود را انتخاب نمایید.

– کتابچه راهنمای صندلی کودک انتخاب شده را مطالعه و مورد پیروی قرار دهید.

– کودکانی که به اندازه کافی بزرگ می‌باشند باید در صندلی عقب بنشینند و از کمربند ایمنی استفاده نمایند.

– صندلی کودک باید روی صندلی عقب نصب شود.

– از نظر اصولی در خودروهای مجهز به ایربگ بهترین محل برای کودکان تا ۱۲ سال صندلی عقب می‌باشد.

– صندلی‌های کودک که به سمت عقب نصب می‌شوند هرگز نباید روی صندلی سرنشین جلو خودرهای مجهز به ایربگ بسته شوند.

– صندلی جلو بدترین موقعیت برای نصب صندلی ایمنی کودک می‌باشد.

– برخی مدل‌ها مجهز به کلید غیرفعال‌سازی کیسه هوای سرنشین جلو می‌باشند.

اخطار

  • از صندلی کودک با اندازه مناسب استفاده نمایید

برای محافظت مؤثر از کودکان در حین تصادف یا توقف‌های ناگهانی، آنها باید بر اساس سن و قدشان به وسیله صندلی کودک یا کمربند ایمنی به صورت صحیح محافظت شوند؛ در غیر اینصورت حین بروز تصادف امکان صدمات جانی یا مرگ وجود دارد.

  • هنگام استفاده از صندلی کودک از راهنمای سازنده آن پیروی نموده و همواره صندلی کودک را کاملاً مهار نمایید

مهار ننمودن صندلی کودک خطرناک می‌باشد. در ترمزهای شدید و ناگهانی یا در تصادفات، حرکت صندلی می‌تواند باعث بروز صدمات جانی یا مرگ برای کودک یا دیگر سرنشینان شود؛ همواره اطمینان نمایید که سیستم محافظ کودک (صندلی کودک) طبق دستورالعمل کارخانه سازنده آن به‌طور صحیح و کامل مهار گردیده است. در شرایط عدم استفاده از صندلی کودک آن را از خودرو خارج نمایید یا به وسیله کمربند ایمنی یا به وسیله قلاب‌های مهار کننده تعبیه شده در خودرو ثابت نمایید.

  • همواره کودکان را به وسیله سیستم محافظ (صندلی کودک) مناسب در خودرو قرار دهید

در آغوش نگهداشتن کودکان حین حرکت خودرو بسیار خطرناک می‌باشد. بدون توجه به قدرت نگهداری شما، در حین تصادف یا ترمزهای ناگهانی امکان پرت شدن کودک وجود دارد که می‌تواند باعث صدمات جانی یا بروز مرگ برای کودک و یا دیگر سرنشینان شود؛ علاوه بر این در حین تصادفات شدید امکان صدمه دیدن یا مرگ کودک در اثر برخورد ایربگ فعال شده نیز وجود دارد یا ممکن است که کودک به فرد بزرگسالی که وی را در آغوش گرفته است فشار آورده و خطر صدمه هر دو نفر افزایش پیدا کند.

خطر شدید! هرگز صندلی‌های کودکی که پشت آنها به سمت جلو قرار می‌گیرد را روی صندلی سرنشین جلوی خودروهایی که امکان فعال شدن ایربگ آنها وجود دارد، نبندید.

خطر شدید! هرگز صندلی‌های کودکی که پشت آنها به سمت جلو قرار می‌گیرد را روی صندلی که با ایربگ محافظت می‌شود، نبندید. در طی تصادفات شدید فعال شدن ایربگ باعث ضربه زدن به صندلی کودک شده و آن را به سمت عقب فشار داده و خطر صدمه جانی یا مرگ کودک را افزایش می‌دهد.

صندلی ایمنی کودک

خودروهای مجهز به ایربگ سرنشین دارای برچسبی مشابه شکل نشان داده شده در زیر می‌باشند. این برچسب جهت یادآوری ضرورت نصب نکردن صندلی‌های کودکی که پشت آنها به سمت جلو قرار می‌گیرد (رو به عقب) بر روی صندلی سرنشین جلو می‌باشد.

صندلی ایمنی کودک

  • صندلی کودکی که به سمت جلو نصب می‌شود را به جز در موارد اضطراری روی صندلی سرنشین جلو نصب ننمایید

در طی تصادف نیروی انبساط (فعال شدن) ایربگ باعث صدمات جانی یا مرگ کودک می‌شود؛ در صورتیکه نصب کردن این نوع صندلی‌های کودک روی صندلی سرنشین جلو اجتناب ناپذیر است، صندلی سرنشین جلو را تا حد ممکن عقب بکشید و از قرار داشتن کلید غیرفعال نمودن ایربگ سرنشین جلو در وضعیت OFF اطمینان حاصل نمایید.

صندلی ایمنی کودک

  • در خودروهای مجهز به ایربگ جانبی و ایربگ پرده‌ای، اجازه ندهید کودکان یا افراد دیگر به شیشه خودرو تکیه دهند

– تکیه دادن افراد به شیشه درب، اطراف صندلی سرنشین، ستون‌های درب‌های جلو و عقب و لبه‌های سقف در خودروهای مجهز به ایربگ جانبی و ایربگ پرده‌ای خطرناک می‌باشد؛ در صورت مجهز بودن خودرو به ایربگ جانبی و ایربگ پرده‌ای ضربه ناشی از فعال شدن آنها می‌تواند باعث بروز خطر صدمات جانی یا مرگ برای کودکان گردد.

– علاوه بر این تکیه دادن به درب جلو می‌تواند باعث محدود شدن انبساط ایربگ‌های جانبی و پرده‌ای شده و باعث کاهش راندمان محافظت آنها گردد. با وجود ایربگ جلو و ایربگ‌های جانبی که از کنار صندلی جلو فعال می‌شوند، همواره صندلی عقب بهترین جا برای کودکان می‌باشد. اگر کودک به وسیله سیستم محافظت مناسب (صندلی کودک) نیز محافظت می‌شود، هرگز اجازه ندهید که به کنار پنجره تکیه نماید.

  • از قفل‌ها فقط برای نصب سیستم صندلی ایمنی کودک استفاده نمایید

– قفل‌های سیستم صندلی ایمنی کودک برای تحمل فشاری که توسط صندلی ایمنی کودکی که به‌طور صحیح نصب شده‌اند، مناسب می‌باشند.

– در هیچ شرایطی از قفل‌های مخصوص صندلی ایمنی کودک برای کمربندهای ایمنی بزرگسالان، قلاب‌ها یا هیچ وسیله یا تجهیزات دیگری استفاده نکنید.

  • همیشه تسمه را از بین پشتی و پشت سری صندلی عبور دهید

گذراندن تسمه از بالای پشت سری خطرناک است. در صورت بروز تصادف، ممکن است تسمه از روی پشت سری افتاده و صندلی ایمنی کودک شل شده در نتیجه جابجا شده و منجر به صدمات جسمی شدید یا مرگ کودک گردد.

  • همیشه تسمه صندلی ایمنی کودک را در ضامن نگهدارنده مناسب وصل کنید

اتصال تسمه نگهدارنده به ضامن نادرست خطرناک می‌باشد. در صورت بروز تصادف، تسمه نگهدارنده بیرون آمده و صندلی ایمنی کودک شل می‌شود و در صورتیکه صندلی ایمنی کودک حرکت کند، منجر به مرگ یا صدمات جسمی جدی کودک می‌گردد.

هشدار

کمربند ایمنی و صندلی کودک در هوای گرم در محیط بسته خودرو ممکن است داغ شوند. برای پیشگیری از سوختگی، قبل از استفاده آنها را بررسی نمایید.

توجه

خودرو مزدای شما برای نصب صندلی ایمنی کودک مزدا به ضامن ایزوفیکس (ISOFIX) مجهز می‌باشد.

Previous «
Next »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک

اینستاگرام

اخبار