دفترچه راهنما خودرو-غربیلک فرمان جک S5

دفترچه راهنما خودرو-غربیلک فرمان جک S5

غربیلک فرمان جک S5

مجموعه کلیدهای روی غربیلک فرمان جک S5

مجموعه کلیدهای روی غربیلک فرمان جک S5

دکمه مکالمه تلفنی/تشخیص صدا

این دکمه فقط مربوط به مدل‌های مجهز به سیستم تشخیص صدا و بلوتوث می‌باشد. هنگامی که سیستم بلوتوث فعال نیست، دکمه سیستم بلوتوث را فشار دهید تا سیستم صدا فعال شود. هنگامی که سیستم بلوتوث فعال است و با شما تماس گرفته می‌شود، با فشار این دکمه می‌توانید به تماس پاسخ دهید.

دکمه قطع صدا/پایان مکالمه

سیستم تلفن فقط مربوط به مدل‌هایی است که مجهز به تلفن بلوتوث و سیستم تشخیص صدا می‌باشند. هنگامی که سیستم صدا فعال است با فشار این دکمه، سیستم تشخیص صدا بسته می‌شود. هنگامی که بلوتوث تلفن فعال است با فشار این دکمه می‌توان تماس را قطع یا رد کرد.

کنترل منبع صدا (SRC)

– چرخاندن به سمت بالا: ایستگاه رادیویی قبلی یا آهنگ قبلی CD/MP3

– چرخاندن به سمت پایین: ایستگاه رادیویی بعدی یا آهنگ بعدی CD/MP3

تنظیم بلندی صدا

– با فشار دکمه +، صدا بلندتر می‌شود.

– با فشار دکمه -، صدا ضعیف‌تر می‌شود.

سیستم فرمان الکتریکی جک S5

– سیستم فرمال الکتریکی فقط در زمان روشن بودن موتور کار می‌کند. در سیستم فرمان الکتریکی، کمک فرمان نه از طریق هیدرولیک بلکه از طریق موتور الکتریکی فعال می‌شود.

– این سیستم فرمان شامل هیچ بخش هیدرولیکی اعم از شلنگ، مخزن سوخت، فیلتر و یا روغن هیدرولیک نشده و کارکردی خوب با حداقل مصرف انرژی ارائه می‌دهد. در مقایسه با فرمان هیدرولیک که بی‌وقفه به انرژی هیدرولیک نیاز دارد، این سیستم فرمان فقط در زمان چرخیدن به این انرژی نیاز پیدا می‌کند. این حالت مصرف انرژی، مصرف سوخت خودرو را کاهش می‌دهد.

– هنگام استفاده از فرمان الکتریکی، کمک فرمان می‌تواند به‌طور خودکار و با توجه به سرعت خودرو، گشتاور و زاویه چرخش تنظیم گردد.

وضعیت چراغ نشانگر جک S5

با چرخاندن سوییچ استارت، چراغ نشانگر (قرمز رنگ) برای چند ثانیه روشن و سپس خاموش می‌شود. در این چند ثانیه کنترل سیستم انجام می‌گیرد. اگر چراغ بعد از چند ثانیه خاموش نشده و یا در هنگام رانندگی روشن شود، به معنی نقص در سیستم می‌باشد. در اینصورت خودرو را متوقف کرده و موتور را خاموش کنید. با روشن کردن مجدد خودرو، سیستم دوباره کنترل می‌شود. اگر مشکل رفع نشد سیستم فرمان باید در نمایندگی‌های مجاز شرکت کرمان موتور کنترل شود. در صورت از کار افتادن سیستم کمک فرمان، انرژی بیشتری برای چرخاندن فرمان مورد نیاز است.

اخطار

– عدم توجه به وضعیت چراغ نشانگر و توضیحات مربوط به آن می‌تواند تصادفات شدید و آسیب جدی شما و خودرویتان را به دنبال داشته باشد.

– اگر کمک فرمان از کار بیفتد یا دچار نقص شود، چرخاندن غربیلک فرمان به سختی انجام خواهد شد که خطر تصادفات را افزایش می‌دهد.

– موتور خودرو را خاموش نکنید.

توجه

– ممکن است معیوب شدن بعضی واحدها (برای مثال واحد ESC) در کار فرمان الکتریکی تاثیر گذاشته و کارکرد کمک فرمان را دچار نقص کند. لطفا برای رفع عیب، خودرو را به نمایندگی‌های مجاز شرکت کرمان موتور منتقل کنید.

– اگر اتصال باتری را قطع و مجدد وصل کنید آنگاه با روشن کردن موتور، چراغ نشانگر سیستم فرمان چند ثانیه به رنگ زرد روشن شده و بعد از طی مسافتی کوتاه خاموش می‌شود.

ستون فرمان قابل تنظیم جک S5

ستون فرمان قابل تنظیم جک S5

برای تنظیم ستون و غربیلک فرمان:

۱- کلید را درون سوییچ استارت قرار دهید تا قفل غربیلک فرمان آزاد شود.

۲- دستگیره قفل در قسمت زیرین ستون فرمان را تا پایین‌ترین جای ممکن بکشید.

۳- غربیلک فرمان را بالا و پایین ببرید تا در موقعیت دلخواهتان قرار گیرد. غربیلک فرمان باید به موازات سینه شما قرار گیرد، نه صورتتان. بعد از تنظیم آن توجه کنید که دید صفحه نمایشگر کور نشده و چراغ‌های نشانگر به راحتی دیده شوند.

۴- دستگیره قفل را بالا بکشید تا غربیلک فرمان در موقعیت جدید قفل شود.

۵- غربیلک فرمان را چند بار بالا و پایین کنید تا از قفل شدن آن مطمئن شوید.

اخطار

– هرگز در هنگام رانندگی غربیلک فرمان را تنظیم نکنید. این کار می‌تواند حوادث جبران ناپذیری به دنبال داشته باشد.

– غربیلک فرمان را تنها در شرایط توقف کامل خودرو تنظیم کنید.

[تعداد: 1   میانگین:  5/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک