دفترچه راهنما سمند-فرمان هیدرولیک سورن

دفترچه راهنما سمند-فرمان هیدرولیک سورن

روغن فرمان هیدرولیک سورن

روغن فرمان هیدرولیک سورن

– اگر فرمان هیدرولیک به درستی عمل کند، نیازی به ریختن روغن اضافی در مخزن نخواهد بود و اگر هم لازم باشد مقدار آن بسیار اندک است.

– در صورت کاهش متوالی یا ناگهانی سطح روغن، خودرو باید توسط نمایندگی مجاز مورد بررسی قرار گیرد. اگر سطح روغن پایین‌تر از علامت حداقل مشخص شده در مخزن باشد، قبل از روشن کردن موتور آن را پر کنید؛ در غیر اینصورت پمپ فرمان هیدرولیک آسیب خواهد دید.

– در صورت کاهش سطح روغن تا زیر علامت حداقل یا مشاهده اُفت سریع و چشمگیر آن، تحت هیچ شرایطی از خودرو استفاده نکنید. با وجود این اگر مشخص شود افت روغن کُند است می‌توانید خودرو را با ریختن روغن اضافی تا علامت حداکثر در مخزن و با طی مسافتی کوتاه برای عیب‌یابی به نزدیک‌ترین تعمیرگاه مجاز برسانید.

بررسی سطح روغن فرمان هیدرولیک

– سطح روغن را هفته‌ای یک بار بررسی کنید. موقع بررسی سطح روغن هیدرولیک، موتور خودرو باید خاموش و خنک باشد و چرخ‌های جلو در حالت مستقیم باشند.

– درب مخزن را قبل از باز کردن به منظور جلوگیری از ورود خاک به مخزن تمیز کنید، درپوش را بردارید و با تکه‌ای پارچۀ تمیز و بدون پرز میلۀ آن را پاک کنید. آن را دوباره جاگذاری و برای بررسی سطح روغن از مخزن خارج کنید. در صورت لزوم کمبود را با ریختن روغن تا زمانی که سطح روغن بین علامت حداکثر و حداقل قرار گیرد، ادامه دهید. بیش از اندازه لازم در مخزن روغن نریزید!

– برای اطلاع از مشخصات توصیه شده روغن به راهنمای نگهداری و خدمات گارانتی مراجعه کنید.

Previous «
Next »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک

اینستاگرام

اخبار