داستان فورد در برابر فراری را ببینید

فورد در برابر فراری 

فورد در برابر فراری 

فورد در برابر فراری در دنیای اتومبیل‌ها و تاریخ این صنعت برای خودش داستان جذابی دارد. دنیایی از رقابت‌های هیجان انگیز در دوران اوج پیشرفت صنعت خودرو جهان.

فورد در برابر فراری

در نیمه نخست دهه شصت میلادی فراری حرف نخست را در مسابقات لمانز می‌زد و فورد نیز در پی کسب جایگاهی درخور بود. همین انگیزه سبب شده هنری فورد تا یک قدمی خرید کمپانی فراری ایتالیا پیش برود. اما این اسطوره دنیای خودروسازی در نهایت موفق به خرید اسب شیهه کشان مارانلو نشد و همین موضوع یک جنگ پیدا و در عین حال پنهان را میان فورد و فراری رقم زد.

هنری فورد در نتیجه این شکست تجاری با جمع کردن بزرگانی چون کارول شلبی و کن مایلز در مجموعه فورد تصمیم به ساخت یک اسطوره برای تصاحب لمانز گرفت. نتیجه اعلان جنگ هنری فورد به فراری نیز طراحی و تولید مدل GT40 شد. خودرویی که از سال ۱۹۶۶ برای ۴ سال پیاپی توانست فراری را در لمانز شکست بدهد. یک افسانه که برای همیشه زنده خواهد ماند.

فورد در برابر فراری

اسطوره‌های کلیدی فورد

همان گونه که در تاریخ خودروسازی جهان به ثبت رسیده، کارول شلبی و راننده بریتانیایی مسابقات اتومبیلرانی، کن مایلز نقش بسیار مهم و اثربخشی در برنامه‌ تولید فورد GT40 داشته‌اند. اسطوره‌هایی که نقش آن‌ها را به ترتیب مت دیمون و کریستین بیل در فیلم فورد در برابر فراری بازی می‌کنند. شلبی در برنامه‌ تولید نقش چشمگیری داشت و مایلز نیز اکثر اوقات پشت فرمان قرار می‌گرفت. او یکی از سه راننده‌ای بود که دستیابی دراماتیک فورد به خط پایان را در سال ۱۹۶۶ برای این کمپانی رقم زد.

اگر علاقه‌مند به دنیای خودروها هستید و از تماشای فیلم‌هایی چون راش لذت برده‌اید پیشنهاد می‌کنیم هرگز تماشای این فیلم زیبا را نیز از دست ندهید. به هر حال از کنار هم قرار دادن نام‌هایی چون هنری فورد، انزو فراری، کارول شلبی، کریستین بیل، مت دیمون و کن مایلز بی‌تردید نتیجه‌ای دلنشین و هیجان‌انگیز پدید خواهد آمد.

فیلم Ford V Ferrari در ۱۵ نوامبر سال جاری اکران خواهد شد و در حال حاضر تیزر رسمی آن منتشر شده است.

فورد در برابر فراری

[تعداد: 2   میانگین:  5/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک