ملاقات تعمیرگاهی با فورد فالکن ۱۹۶۵ تیونینگ

هایابوسا در سرزمین نسکار

ملاقات تعمیرگاهی با فورد فالکن ۱۹۶۵ تیونینگ/ هایابوسا در سرزمین نسکار

با شنیدن نام هایابوسا به یاد چه چیزهایی می‌افتید؟ اگر ژاپنی باشید احتمالا فضاپیمای JAXA را به یاد خواهید آورد که به هایوبوسا شهرت دارد، یا شاید هم قطار سریعی السیری که هر روزه مسافت بین توکیو و آئوموری را طی می‌کند.

 

البته شکی نیست که مشهور ترین هایابوسا در سطح جهانی، موتورسیکلت مافوق سریع سوزوکیست که رانندگی با آن هر سوارکاری را به وحشت می‌اندازد، ولی این مقاله راجع به هیچ کدام از این سه هایابوسا نیست. هایابوسای ما از سرزمین آتش، کاکتوس و سرعت می‌آید، سرزمین نسکار…

شاید بد نباشد بدانید که هایابوسا در واقع ترجمه ژاپنی از نام پرنده ایست که ما آن را به نام شاهین می‌شناسیم. پرنده ای شکاری و تیز پرواز که سرعتش به هنگام حمله به ۳۲۰ کیلومتر در ساعت هم می‌رسد و در گویش انگلیسی زبان‌ها FALCON نامیده می‌شود.

 

فورد فالکون

 

راه حل ارزان

فورد فالکن در سال‌های دهه ۶۰ راه حلی برای عبور و مرور ارزان مردم در آمریکای شمالی بود. البته که مدل‌های خاصی از آن به سایر نقاط جهان هم صادر می‌شدند اما در مجموع فالکن خودرویی روزمره و با دوام بود که تاکید زیادی هم بر مسئله سرعت و حواشی مربوط به آن نداشت. با چنین توصیفی کمی عجیب است که فالکن این روزها محبوبیت خاصی نزد کلاسیک سواران دارد.

برای مثال همین آقای هیساکی ساکاموتو که معمار است و عجیب به چیزهای قدیمی و آمریکایی عشق می‌ورزد. برای دیدن یکی از عشق‌های او کافیست نگاهی به گاراژ خانه‌اش بیاندازید.

بله این عشق بزرگ همین فالکون کوپه هارد تاپ سپید رنگ است که سال ساختش به ۱۹۶۵ باز می‌گردد. ساکاموتو واقعا شیدای ماشین‌های اسپرت مربوط به دهه ۶۰ و ۷۰ است. نه اینکه صرفا آن‌ها را تحسین کند، بلکه به نوعی با چنین ماشین هایی زندگی می‌کند و شب و روز می‌گذراند. گستره عشق او از سری رقابت‌های NHRA و SCCA TRANS-AM تا مسابقات خودروهای کلاسیک و استوک را شامل می‌شود.

البته این فالکونی که می‌بینید، با چیزی که چند سال پیش توسط ساکاموتو خریداری شد زمین تا آسمان فرق می‌کند. او تنها جذب طراحی خاص این مدل شد و پس از خریدش روحی تازه را به کالبدش تزریق کرد.

 

فورد فالکون

 

رابطه سرعت با قدمت

معمولا سرعت، رابطه خوبی با قدمت ندارد و با افزایش عمر از سرعت هر چیزی کم می‌شود، اما اگر یک مثال نقض برای این اصل کلی وجود داشته باشد، آن مثال می‌تواند همین فالکن ۱۹۶۵ باشد که با گذشت زمان سریع و سریعتر شده است.

ساکاموتور تنها یک خودرو با ظاهر مسابقه ای نمی خواست، هدف او نمادی کامل از حس و حال مسابقات نسکار کلاسیک در سال‌های دهه ۶۰ و ۷۰ بود، او برای رسیدن به چنین مفهومی حتی دست به تحقیق و مطالعه مجلات قدیمی زد و بسیاری فیلم‌های مربوط به مسابقات آن سال‌ها را بازبینی کرد.

در نهایت تصمیم بر آن شد که فالکن خود را بر اساس حال و هوای خودروهای نسکار دهه ۶۰ احیا کند. طرفداران دو آتیشه نسکار شاید بگویند که در آن زمان چنین خودرویی در نسکار وجود نداشته است، اما در جواب باید گفت که هدف ساکاموتو ساخت یک نمونه بدل از خودروهای نسکار نبوده، بلکه او میخواست صرفا مفهومی جاده از خودروهای دست دوم مخصوص مسابقات سرعت (مفهوم کلاسیک نسکار) را ارائه دهد. زمانی که ماشین‌های نسکار واقعا تفاوت فنی بزرگی نسبت به نمونه‌های دست دوم ارزان قیمت موجود در خیابان‌ها نداشتند و این مسابقات بسیار جذابتر از حالا بود.

برای تبدیل این فورد ۵۰ ساله به نمونه ای سریع و نسکار مانند، قطعا اضافه کردن مخلفات ظاهری کافی نبود. در همین راستا یک شاسی لوله ای به اتاق خودرو افزوده شد تا استحکام پیچشی خودرو افزایش یابد و در مرحله بعد هم اصلاحاتی در مجموعه تعلیق با استفاده از قطعات افترمارکت فورد ماستنگ صورت پذیرفت.

 

فورد فالکون

 

افسانه معاصر فورد

باز کردن درب طویل موتور به معنای مواجه به یکی از افسانه‌های معاصر فورد است. موتور بلوک کوچک عملکرد بالا ۲۸۹ اینچ مکعبی که در سال‌های دور نیرو بخش شماری از بزرگترین جنگنده‌های فورد بود. این موتور خاص حالا از پیستون‌های ساخت کمپانی ویسکو، سرسیلندر با سوپاپ‌های بزرگتر، کاربراتور ۷۷۰ CFM از برند Holley و چند قطعه تیونینگ دیگر بهره می‌گیرد.

مجموعه هدرز توسط کارگاه تیونینگ Muscle Cars ساخته شده و قطر خروجی‌های اگزوز که در طرفین بدنه واقع شده‌اند به ۴ اینچ می‌رسد. نتیجه تمام این تشکیلات، تولید صدایی بسیار خاص است که کمتر کسی مشابه آن را شنیده. فریاد یک پیشرانه بلوک کوچک کلاسیک که به شکل معرکه ای دور می‌خورد.

همانطور که در تصاویر مربوط به نمای داخلی کابین مشخص است. یک اهرم تعویض دنده بلند وظیفه انتقال فرامین راننده به گیربکس چهار سرعته ساخت Jerico را بر عهده می‌گیرد. صفحه کلاچ نیز از نوع سه لایه انتخاب شده است تا همه چیز حالتی مسابقه ای داشته باشید. نیرو در ادامه توسط یک میل گاردان مخصوص راهی دیفرانسیل قفل شونده ویژه با نسبت دنده‌های های ۴٫۱۱ به ۱ می‌رسد.

اگر در مورد مشخصات چرخ‌های جذاب این فالکون آتشین بال کنجکاوید، باید بگوییم که رینگ‌های فولادی کلاسیک پانزده اینچی، ۹ اینچ در جلو و ۱۰ اینچ در عقب پهنا دارند. وظیفه ترمزگیری هم بر عهده چهار مجموعه دیسک ترمز از برند معروف Wilwood گذاشته شده که توسط سیلندر اصلی ترمز عاریت گرفته شده از کوروت C4 تغذیه می‌شوند. جالب تر آنکه لاستیک‌های Hoosier نیز با طرح و فونت کلاسیک انتخاب شده‌اند تا حال و هوای کلی خودرو از هر لحاظ مربوط به ۴۰ -۵۰ سال قبل باشد.

 

فورد فالکون

 

بدنه استاندارد

بدنه تقریبا دست نخورده و استاندارد است، تنها تغییر که البته تاثیر زیادی بر خشونت این شاهین خشمگین گذاشته، بریدن گلگیرهاست تا فاصله لازم برای بازی چرخ‌های بزرگ این آمریکایی جذاب به وجود آید. بر عکس اتاق، فضای داخلی کاملا دستخوش تغییر شده است. رول کیج با شانزده نقطه اتصال به بدنه، کپسول آتش نشانی و شماری دیگر از ملزومات رانندگی در پیست به فضای داخلی اضافه شده‌اند. البته سعی بر آن بوده که مجموعه داشبورد دست نخورده باقی بماند و در همین راستا مجموعه نشانگرهای کلاسیک فورد فالکن نیز سر جای خود حفظ شده اند.

تنها برای اندازه گیری دقیق دمای آب و فشار روغن چند نشانگر به نزدیکی ستون فرمان اضافه شده اند. در شرایطی که صندلی‌های نرم و راحت کلاسیک کارایی ندارند، یک صندلی مسابقه ای ایمن وظیفه حفظ بدن راننده را بر عهده گرفته است.

این روزها فالکن سپید رنگ قصه ما زیاد در خیابان‌ها دیده نمی شود، اما هر بارکه ساکاموتو آن را روشن می‌کند، کل محله بیدار می‌شوند. صدای یک ماسل کار اصیل چیزی نیست که نشنیده گرفته شود. خودروهای خاص از این دست، بسیار در ژاپن محبوب هستند.

 

فورد فالکون

ساکاموتو، هانجیو و زاکوبا

ساکاموتو اغلب در همایش‌های برگزار شده در پیست‌های هانجیو و زاکوبا شرکت می‌کند و در مسابقات مربوط به خودروهای کلاسیک حضور می‌یابد. شاید باورش سخت باشد، اما او حتی قصد دارد که این خودرو را گهگداری به کالیفرنیا ببرد تا در رویداد‌های کلاسیک آن سوی اقیانوس هم شرکت کند.

شاید دیدن چنین خودرویی در آمریکا چندان عجیب نباشد، اما اینکه یک ژاپنی خواسته منطبق بر اصول آمریکایی تعریفی تازه از خودروهای کلاسیک اسپرت را ارائه دهد، می تواند بیانگر بین المللی شدن فرهنگ ماشین بازی درچهار گوشه دنیا باشد.

فورد فالکون

[تعداد: 5   میانگین:  4.8/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک