فوریت های فنی سمند سورن بخش اول(تعویض چرخ‌های سمند)

دفترچه راهنما سمند-تعویض چرخ‌های سمند

فوریت های فنی سمند سورن بخش اول

(فصل پنجم دفترچه راهنما سمند سورن- بخش اول)

در این فصل و بخش از دفترچه راهنما سمند سورن قصد داریم تا در رابطه با تعویض چرخ‌های سمند صحبت نمایم. پس تا انتهای مقاله با رگلاژ همراه باشید.

تعویض چرخ‌های سمند

چرخ زاپاس و ابزارهای آن

چرخ زاپاس و ابزارهای آن

موکت کف صندوق عقب را با بالا کشیدن دستگیره تعبیه شده، بلند کنید. دستگیره را روی لبه صندوق عقب، زیر شیشه عقب قلاب کنید.

چرخ زاپاس سورن

چرخ زاپاس

تسمه نگهدارنده چرخ زاپاس را باز کنید و مثلث خطر، جای ابزار و ابزارها را بردارید. سپس زاپاس را خارج کنید.

مثلث خطر سورن

هنگام توقف خودرو به علت خرابی یا تعویض چرخ‌ها، مثلث خطر باید در کنار جاده به فاصله ۵۰ تا ۱۰۰ متری عقب خودرو قرار گیرد. چنانچه مانعی مانند برجستگی تپه باعث عدم دید کافی رانندگان عقبی باشد، فاصله ذکر شده را افزایش دهید.

ابزار سورن

ابزار سورن

۱- آچار چرخ

۲- آچار جک

۳- جک

جای ابزار از فرو رفتن موکت کف صندوق عقب جلوگیری می‌کند. برای جلوگیری از تکان خوردن ابزارها و چرخ زاپاس، تسمۀ نگهدارنده را محکم ببندید.

برای برخی مدل‌ها، ابزارهای دیگری برای تعمیرات عمومی خودرو در جای مخصوص روی چرخ زاپاس تعبیه شده است.

اخطار

– جک برای تعویض چرخ‌ها به کار می‌رود. در هیچ شرایطی نباید از آن برای عملیات دیگری از قبیل تعمیرات و یا دسترسی به زیر خودرو استفاده نمود.

– اگر از عمر چرخ زاپاس زمان زیادی گذشته است، آن را برای بازرسی به یکی از نمایندگی‌های مجاز نشان دهید تا از وضعیت مناسب آن برای استفاده بدون خطر اطمینان حاصل نمایید.

– همواره مکان امنی را که دور از مسیر تردد اصلی است برای تعویض چرخ انتخاب کنید. سرنشینان را از خودرو خارج و به محل امنی دورتر از خودرو راهنمایی کنید.

محل جک در زیر خودرو

جک را در یکی از ۴ نقطه نشان داده شده نزدیک چرخی که می‌خواهید تعویض کنید، قرار دهید.

– مطمئن شوید که جک در سطح هموار و افقی قرار دارد.

– هرگز با وجود سرنشین در داخل خودرو از جک استفاده نکنید.

– مطمئن شوید چرخ‌های جلو کاملاً مستقیم هستند.

– ترمز دستی را بکشید و خودرو را در دنده ۱ قرار دهید.

جک زدن زیر خودرو

جک زدن زیر خودرو

۱- چهار مهره چرخ را توسط آچار چرخ شل کنید.

۲- آچار چرخ را به آچار جک متصل کرده و قلاب انتهای آن را در حلقه جک قرار دهید و با چرخاندن آن در جهت عقربه‌های ساعت، جک را بالا ببرید.

۳- خودرو را تا جدا شدن چرخ از زمین بالا ببرید.

۴- مهره‌های چرخ را باز و چرخ را خارج کنید.

۵- چرخ زاپاس را جا بزنید.

۶- هر چهار مهره را محکم کنید.

۷- جک را پایین بیاورید و از زیر خودرو خارج کنید.

۸- تمامی مهره‌ها را به ترتیب ضربدری کاملاً محکم کنید.

۹- ابزار را در جای ابزار قرار دهید و چرخ را در محل خود در کف صندوق عقب بگذارید و تسمه را ببندید.

۱۰- لاستیک پنچر را در اسرع وقت تعمیر کنید و به محل خود برگردانید.

اخطار تعویض چرخ‌های سمند

هرگز وقتی تنها تکیه‌گاه خودرو جک است، زیر آن کار نکنید. جک فقط برای تعویض چرخ است.

درآوردن رینگ اسپرت آلومینیومی*

درآوردن رینگ اسپرت آلومینیومی

مراحل تعویض رینگ اسپرت آلومینیومی کاملاً شبیه به رینگ آهنی می‌باشد، فقط مرحله درآوردن قالپاق حذف می‌شود.

هشدار

فشار کم باعث پیدایش فرسودگی پیش از موعد و گرم شدن غیرطبیعی لاستیک‌ها می‌گردد و همچنین پیامدهای بسیاری در زمینه ایمنی در پی خواهد داشت:

  • عملکرد بد در جاده
  • خطر ترکیدن و یا از بین رفتن آج لاستیک

– فشار باد چرخ‌ها به وزن و سرعت خودرو بستگی دارد؛ فشار را مطابق شرایط استفاده تنظیم کنید.

– توجه داشته باشید که از بین رفتن یا درست بسته نشدن درپوش سوپاپ باد چرخ می‌تواند باعث کم شدن فشار باد آن شود. همیشه از درپوش سوپاپ مشابه درپوش اولیه استفاده کنید و آن را کاملاً ببندید.

اخطار تعویض چرخ‌های سمند

– همیشه بلافاصله پس از تعویض چرخ، فشار باد را بررسی کنید و از محکم بودن مهره‌های چرخ مطمئن شوید.

– در صورت پنچری، چرخ را در اسرع وقت تعویض نمایید. چرخی که پنچر شده باشد حتماً باید مورد بازبینی (و در صورت امکان تعمیر) یک متخصص قرار گیرد.

– خودروی خود را بر روی زمین مسطح که لغزنده نبوده (مثال: از توقف بر روی سرامیک اجتناب کنید و …) و مقاوم باشد پارک کرده (در صورت لزوم از یک حائل زیر کفشک جک استفاده کنید) و فلاشر را نیز روشن نمایید. ترمز دستی را بکشید و دنده را از حالت خلاص خارج کنید. تمام سرنشینان را از خودرو پیاده کرده و به محلی دور از تردد خودروها راهنمایی نمایید.

توجه تعویض چرخ‌های سمند

در خودروهای مجهز به رینگ‌های آلومینیومی:

– تعداد چهار عدد پیچ در جعبه جک تعبیه گردیده است که برای نصب چرخ فولادی زاپاس استفاده می‌گردد.

– چرخ پنجم به عنوان چرخ موقت در خودرو (تعویض در مواقع اضطراری و پنچر شدن) تعریف شده است. لذا عدم تطابق شرکت سازنده تایر و گل تایر چرخ زاپاس با سایر تایرهای رینگ آلومینیومی بلامانع می‌باشد.

نشانگر ساییدگی تایر

نشانگر ساییدگی تایر

تایرهایی که روی خودرو سوار شده‌اند دارای نشانگرهایی هستند که در چندین نقطه روی محیط تایر بین آج‌ها قرار گرفته‌اند. هنگامی که تایرها تا اندازه‌ای ساییده می‌شوند که ۱٫۶ میلیمتر از آج باقی می‌ماند، نشانگرها نمایان می‌شوند و در این زمان تایرها باید تعویض شوند.

فشار باد تایرها

باد تایرها حداقل هر ماه یک بار، زمانی که تایرها خنک هستند باید چک شود. کم بودن باد تایر ایجاد حرارت کرده و عمر تایر را کاهش می‌دهد. باد زیاد نیز موجب اثرات منفی روی راحتی و سواری خودرو می‌شود.

سایز تایر

سایز تایر خودروی شما بر روی دیواره آن به صورت عبارتی شبیه عبارت زیر حک شده است. ۱۸۵/۶۵ R15 که ۱۸۵ عرض تایر به میلیمتر، ۶۵ نسبت ارتفاع به عرض تایر، R معرف ساختار رادیال و ۱۵ قطر رینگ به اینچ می‌باشد.

چرخش تایرها در خودرو

چرخش تایرها در خودرو

در خودروهای دیفرانسیل جلو، سایش تایرهای جلو به علت نیروهای ترمزی، رانشی و نیروهای فرمان بیشتر از تایرهای عقب است. لذا به منظور سایش یکنواخت تایرها توصیه می‌گردد که مطابق طرح زیر بعد از هر ۱۰۰۰۰ کیلومتر جابجا شوند.

مراقبت از لاستیک‌ها

همواره با توجه به شرایط لاستیک خودرو رانندگی کنید و مرتبا آج و دیواره‌های جانبی آن را برای یافتن خرابی (به ویژه بریدگی و برآمدگی) بازدید کنید.

پنچری

لاستیک پنچر شده باید از زیر خودرو باز و قبل از پنچرگیری به دقت بررسی شود. برای جلوگیری از آسیب‌های احتمالی بیشتر به لاستیک، ترمیم آن باید توسط فرد متخصص انجام شود. تعمیرات تنها باید توسط افراد متخصص که مسئولیت کامل کیفیت تعمیر را به عهده می‌گیرند، انجام شود.

اخطار تعویض چرخ‌های سمند

– تایرهای معیوب خطرناکند! از رانندگی با تایرهای معیوب، ساییده، صاف و یا تایرهایی که بیش از حد باد شده باشند، خودداری کنید.

– همواره از تایرهای با طرح رادیال هم نوع و هم جنس برای چرخ‌های جلو و عقب خودرو استفاده کنید. ازتایرهای با طرح ضربدری استفاده نکنید. رینگ‌های خودروی شما تیوب‌خور نیستند. از تایرهای تیوب‌‌دار استفاده نکنید.

– هرگز با تایرهای ساییده شده، پاره، فرسوده و تایرهایی که باد آنها تنظیم نیست، رانندگی نکنید. تایرهای کم باد به سرعت ساییده می‌شوند و باعث افزایش مصرف سوخت و کاهش فرمان‌پذیری می‌شوند.

 

[تعداد: 0   میانگین:  0/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک