1. خانه
  2. /
  3. قطعات خودرو
  4. /
  5. قطعات خودرو ۱۷
MENUMENU

قطعات خودرو ۱۷

دیاق

قطعات بوش طبق، بست موجگیر، دیاق و شغال‌دست را بیشتر بشناسید

امروزه خودروهای نرم و بی‌صدا که بتوانند هم آسایش سرنشینان را فراهم آورند و هم شکیل و جذاب باشند، از اولویت­‌های انتخاب مشتریان خودروسازان است. یکی از عوامل بر هم زننده آرامش در خودرو، منتقل شدن ضربات متعدد شدید ناشی از ارتعاشات خارجی به سرنشینان خودرو می‌باشد.

این ارتعاشات می‌­تواند بر اثر عبور خودرو از مسیر ناهموار بوده و یا در اثر ترمزگیری­‌های ناگهانی ایجاد شود. بدین منظور مهندسین صنایع خودروسازی همواره درصدد هستند، سیستم تعلیق خودروها، که شامل فنرها، کمک فنرها، بوش یا سیبک‌­ها و طبق­‌ها می‌­شود، را بهبود بخشند.

 

 

  • بوق طبق

بوق طبق

 

بوش‎­ها کاربردی شبیه سیبک‌­ها دارند با این تفاوت که در اتصال از نوع سیبک امکان حرکت دورانی در چند جهت ممکن می‌­باشد ولی در اتصال از نوع بوش دوران و چرخش فقط در یک جهت ممکن است. چنانچه می­‌دانید طبق‌­ها بازوهایی هستند که سیستم تعلیق را به شاسی خودرو متصل می‌­کند. طبق­‌ها از طریق بوش­‌ها به شاسی خودرو و از طریق اتصال سیبک­‌ها (گوی و کاسه) به چرخ خودرو متصل می‌­شود.

در سیستم تعلیق (جلوبندی) خودرو بایستی از اتصالات بسیار محکم و مقاوم استفاده شود. زیرا جلوبندی به طور مستقیم با ضربات وارده از جانب جاده سر و کار دارد و همیشه نیاز است که یک اتصال علاوه بر استحکام کافی امکان حرکت چرخشی‌­ نیز داشته باشد. بدین منظور از اتصالاتی به نام سیبک نیز در جلوبندی استفاده می­‌گردد.

 

  • بست موجگیر

میله تعادل یک میله فولادی است که در دو سر طرفین دارای بوش بوده و مابین دو محور خودرو قرار می­‌گیرد. این میله معمولاً به وسیله­‌ی دو اتصال محوری در دو طرف به شاسی نیز متصل می­‌شود. این میل موجگیر معمولاً بین دو طبق پایین نصب می­‌شود. 

 

بست موجگیر

وقتی خودرو پیچی را طی می­‌کند، اتاق به طرف بیرون پیچ متمایل می­‌شود و در نتیجه این تمایل، طبق‌­های پایین در جهت مخالف حرکت می‌­کنند و میل موجگیر را می­‌پیچانند. بنابراین وجود بست فلزی محکم و بوش لاستیکی مناسب جهت عدم جابه­‌جایی عرضی موجگیر بسیار ضروری است و بایستی هر چند ماه یک بار کنترل شود.

 

  • دیاق 

دیاق اصطلاحاً به قطعات فلزی یا پلاستیکی L و S شکل و ناهمگونی گفته می­‌شود که نقش ارتباط بین دو یا چند قطعه را جهت تقویت و کاهش ارتعاشات ایفا می‌­کند. اصولاً زیر سپرهای جلو و عقب ماشین برای محکم سازی و استواری سپرها و عدم وجود فاصله بین گلگیر از دیاق­‌های تقویتی همراه با اسفنج استفاده می‌­نمایند.

 

دیاق

 

  • شغال‌دست

جلوبندی یکی از قسمت­‌های فنی بسیار مهم در یک خودرو محسوب می­‌شود و تأثیر زیادی در جذب ضربه‌­های وارد به شاسی دارد. لذا برای این‌که بتوان توپی چرخ و لاستیک خودرو را به دیگر اجزا جلوبندی اتصال داد و همزمان حالت عمود و چرخشی برای چرخ حفظ شود و همچنین ارتباط چرخ‌­ها با جعبه فرمان و کمک فنر و طبق­‌ها نیز به راحتی میسر گردد. این گونه قطعات (شغال‌دست) به دلیل طراحی خاص و اهمیت نقش خود در تعیین زوایای چرخ دارای شابلون کنترل ابعاد می‌­باشند و در زمان تعمیرات جلوبندی بایستی حتماً چک و بررسی شوند.

 

شغال‌دست

چنانچه خودرو تصادف کرده باشد و مبحث شاسی­‌کشی به درستی صورت نگرفته باشد و یا این‌که امکانش میسر نباشد؛ در پاره‌­ای مواقع دیده شده که ناچاراً شغال‎دست را تحت عملیات پرس، دستکاری می‌کنند و زاویه­ دلخواه چرخ را به دست آورده‌­اند و به ظاهر مشکل مرتفع می‌گردد.

در نظر داشته باشید انجام این کار از نظر نظام مهندسی، به دلیل تغییرات در نیروی تنش و کرنش قطعه مورد تأیید نمی‌­باشد. بنابراین نتیجه می‌­گیریم که خودروهای با سرشاسی مجزا از لحاظ بازیافت پس از تصادف، بهتر از خودروهای شاسی یکپارچه می­‌باشند و تمام قطعات آن­‌ها به صورت استاندارد قابلیت تعویض دارند.

 

[تعداد: 8    میانگین: 3.3/5]
نویسنده: گروه رگلاژ
تاریخ: ۱۳ شهریور ۱۳۹۷
دیدگاه‌های کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک