1. خانه
  2. /
  3. قطعات خودرو
  4. /
  5. قطعات خودرو ۱۷

قطعات خودرو ۱۷

دیاق

قطعات بوش طبق، بست موجگیر، دیاق و شغال‌دست را بیشتر بشناسید

امروزه خودروهای نرم و بی‌صدا که بتوانند هم آسایش سرنشینان را فراهم آورند و هم شکیل و جذاب باشند، از اولویت­‌های انتخاب مشتریان خودروسازان است. یکی از عوامل بر هم زننده آرامش در خودرو، منتقل شدن ضربات متعدد شدید ناشی از ارتعاشات خارجی به سرنشینان خودرو می‌باشد.

این ارتعاشات می‌­تواند بر اثر عبور خودرو از مسیر ناهموار بوده و یا در اثر ترمزگیری­‌های ناگهانی ایجاد شود. بدین منظور مهندسین صنایع خودروسازی همواره درصدد هستند، سیستم تعلیق خودروها، که شامل فنرها، کمک فنرها، بوش یا سیبک‌­ها و طبق­‌ها می‌­شود، را بهبود بخشند.

 

 

  • بوق طبق

بوق طبق

 

بوش‎­ها کاربردی شبیه سیبک‌­ها دارند با این تفاوت که در اتصال از نوع سیبک امکان حرکت دورانی در چند جهت ممکن می‌­باشد ولی در اتصال از نوع بوش دوران و چرخش فقط در یک جهت ممکن است. چنانچه می­‌دانید طبق‌­ها بازوهایی هستند که سیستم تعلیق را به شاسی خودرو متصل می‌­کند. طبق­‌ها از طریق بوش­‌ها به شاسی خودرو و از طریق اتصال سیبک­‌ها (گوی و کاسه) به چرخ خودرو متصل می‌­شود.

در سیستم تعلیق (جلوبندی) خودرو بایستی از اتصالات بسیار محکم و مقاوم استفاده شود. زیرا جلوبندی به طور مستقیم با ضربات وارده از جانب جاده سر و کار دارد و همیشه نیاز است که یک اتصال علاوه بر استحکام کافی امکان حرکت چرخشی‌­ نیز داشته باشد. بدین منظور از اتصالاتی به نام سیبک نیز در جلوبندی استفاده می­‌گردد.

 

  • بست موجگیر

میله تعادل یک میله فولادی است که در دو سر طرفین دارای بوش بوده و مابین دو محور خودرو قرار می­‌گیرد. این میله معمولاً به وسیله­‌ی دو اتصال محوری در دو طرف به شاسی نیز متصل می­‌شود. این میل موجگیر معمولاً بین دو طبق پایین نصب می­‌شود. 

 

بست موجگیر

وقتی خودرو پیچی را طی می­‌کند، اتاق به طرف بیرون پیچ متمایل می­‌شود و در نتیجه این تمایل، طبق‌­های پایین در جهت مخالف حرکت می‌­کنند و میل موجگیر را می­‌پیچانند. بنابراین وجود بست فلزی محکم و بوش لاستیکی مناسب جهت عدم جابه­‌جایی عرضی موجگیر بسیار ضروری است و بایستی هر چند ماه یک بار کنترل شود.

 

  • دیاق 

دیاق اصطلاحاً به قطعات فلزی یا پلاستیکی L و S شکل و ناهمگونی گفته می­‌شود که نقش ارتباط بین دو یا چند قطعه را جهت تقویت و کاهش ارتعاشات ایفا می‌­کند. اصولاً زیر سپرهای جلو و عقب ماشین برای محکم سازی و استواری سپرها و عدم وجود فاصله بین گلگیر از دیاق­‌های تقویتی همراه با اسفنج استفاده می‌­نمایند.

 

دیاق

 

  • شغال‌دست

جلوبندی یکی از قسمت­‌های فنی بسیار مهم در یک خودرو محسوب می­‌شود و تأثیر زیادی در جذب ضربه‌­های وارد به شاسی دارد. لذا برای این‌که بتوان توپی چرخ و لاستیک خودرو را به دیگر اجزا جلوبندی اتصال داد و همزمان حالت عمود و چرخشی برای چرخ حفظ شود و همچنین ارتباط چرخ‌­ها با جعبه فرمان و کمک فنر و طبق­‌ها نیز به راحتی میسر گردد. این گونه قطعات (شغال‌دست) به دلیل طراحی خاص و اهمیت نقش خود در تعیین زوایای چرخ دارای شابلون کنترل ابعاد می‌­باشند و در زمان تعمیرات جلوبندی بایستی حتماً چک و بررسی شوند.

 

شغال‌دست

چنانچه خودرو تصادف کرده باشد و مبحث شاسی­‌کشی به درستی صورت نگرفته باشد و یا این‌که امکانش میسر نباشد؛ در پاره‌­ای مواقع دیده شده که ناچاراً شغال‎دست را تحت عملیات پرس، دستکاری می‌کنند و زاویه­ دلخواه چرخ را به دست آورده‌­اند و به ظاهر مشکل مرتفع می‌گردد.

در نظر داشته باشید انجام این کار از نظر نظام مهندسی، به دلیل تغییرات در نیروی تنش و کرنش قطعه مورد تأیید نمی‌­باشد. بنابراین نتیجه می‌­گیریم که خودروهای با سرشاسی مجزا از لحاظ بازیافت پس از تصادف، بهتر از خودروهای شاسی یکپارچه می­‌باشند و تمام قطعات آن­‌ها به صورت استاندارد قابلیت تعویض دارند.

 

[Total: 4    Average: 4.3/5]
نویسنده: گروه رگلاژ
تاریخ: ۱۳ شهریور ۱۳۹۷
نظرات کاربران

نظری وجود ندارد

Leave a Reply