1. خانه
  2. /
  3. قطعات خودرو
  4. /
  5. قطعات خودرو ۱۳
MENUMENU

قطعات خودرو ۱۳

میل لنگ

در راستای آشنایی با قطعات خودرو میل لنگ، میل سوپاپ و سنسور کیلومترشمار را معرفی می‌کنیم

میل لنگ

این قطعه یکی از اصلی‌ترین اجزاء موتورهای احتراق داخلی است و وظیفه اصلی آن تبدیل حرکت خطی پیستون‌ها به حرکت دورانی می‌باشد. این قطعه یک قطعه مصرفی نیست همانند میل سوپاپ و به ندرت پیش می‌آید که خراب شود. خرابی این قطعه زمانی رخ می‌دهد که روغن کافی به یاتاقان‌های میل ‌لنگ نرسد و بر اثر خشک کار کردن خودرو یاتاقان زده و میل ‌لنگ را دچار خراش و آسیب نماید.

میل لنگ
این قطعه بسته به نوع خودرو می‌تواند از نظر قیمتی تفاوت داشته باشد امّا بایستی این موضوع را مد نظر داشت، برای تعویض این قطعه موتور خودرو بایستی کاملاً باز و از هم مجزا شود. پس از تعمیر موتور جمع شود. یکی از شدیدترین آسیب‌هایی که می‌تواند به این قطعه وارد شود، بریدن میل‌ لنگ است که البته این اتفاق به ندرت پیش می‌آید.

میل سوپاپ

این قطعه با یک نام دیگر به نام میل بادامک شناخته می‌شود. نام میل بادامک به وجود بادامک‌های موجود روی این قطعه بر روی این قطعه گذاشته شده است. وظیفه اصلی میل سوپاپ یا میل بادامک، باز و بسته کردن سوپاپ‌های ورودی و خروجی است. سوپاپ‌های ورودی همان سوپاپ‌های ورود سوخت و هوا به داخل سیلندر است. سوپاپ‌های خروجی همان سوپاپ‌های خروج دود از سیلندر است.

 عواملی که می‌تواند به میل سوپاپ آسیب برساند، اُفت فشار روغن و یا کمبود روغن در موتور می‌باشد.

میل سوپاپ

اگر مکانیک خودروی شما به شما اعلام کرد که میل سوپاپ خودروی شما می‌بایستی تعویض شود بایستی هر چه سریعتر اقدام به تعویض نمایید. در صورت عدم تعویض مطمئن باشید که خودروی شما با شکل جدی مواجه خواهد شد.

سنسور کیلومتر شمار

این قطعه بر روی پوستر گیربکس ورودی دنده کیلومتر شما نصب می‌گردد. وظیفه این قطعه چند مورد است که به شرح ذیل به آن‌ها اشاره می‌شود:

  • مشخص کردن سرعت خودرو
  • کاهش نوسانات خودرو
  • بهینه نمودن سیستم عملکرد موتور خودرو
  • ثبت نمودن دور موتور هنگام حرکت خودرو

سنسور کیلومتر شمار

این قطعه خودرو تشکیل شده است از یک شفت که با چرخ دنده متصل به آن با دنده کیلومتر درگیر می‌شود و زمان گردش با اثر الکترومغناطیسی عمل می‌کند. به ازای هر ۸ دور گردش این شفت معادل دو کیلومتر بر ساعت تولید فرکانس کرده و به ECU ارسال می‌کند. این قطعه پس از دریافت ولتاژ ۱۲ ولتی از رله دوبل و پس از حرکت موتور و چرخش دنده کیلومتر و چرخش دنده کیلومتر و چرخش شفت فرکانس‌های متناسب با سرعت اتومبیل را به ECU ارسال می‌کند. ECU متوجه سرعت خودرو می‌شود و با استفاده از اطلاعات دریافتی از سنسور وضعیت پاشش سوخت خودرو را در سرعت‌های مختلف مشخص می‌کند به این ترتیب موتور خودرو در حالت بهینه فعالیت می‌کند.

عیوبی که زمان خرابی این سنسور به وجود خواهد آمد:

خاموش شدن خودرو هنگام توقف آنی، ریپ زدن خودرو در سربالایی و هنگام دنده دادن معکوس، از کار افتادن آمپر کیلومتر و یا نوسان آمپر کیلومتر از نشانه‌های خرابی این سنسور است. البته در بعضی از خودروها مشاهده می‌شود که خودرو در بالاتر از دور ۳ خودرو گاز نمی‌خورد و دچار ریپ زدن می‌شود.

*سوالات و نظرات خود را در قسمت دیدگاه با ما به اشتراک بگذارید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم*

*همچنین می‌توانید ایرادات فنی خودرو خود را با مشاوره رایگان از ما بخواهید*

 

[تعداد: 4    میانگین: 4.3/5]
نویسنده: گروه رگلاژ
تاریخ: ۷ شهریور ۱۳۹۷
دیدگاه‌های کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک