قطعات خودرو ۶

در راستای آشنایی با انواع قطعات خودرو، فلایویل، میل­ گاردان و قفل ­گاردان را معرفی می کنیم

فلایویل

یکی از مهم­ترین قطعات در خودرو می‌­باشد که نقش انتقال قدرت از موتور به گیربکس را ایفا می‌­کند. همان طور که از نام آن پیداست از کلمه­ fly + wheel  که به معنی پرواز کردن است، تشکیل شده و به همین خاطر از واژه چرخ طیار و چرخ لنگر نیز در زبان فارسی استفاده ­می­‌شود.

اندازه فلایویل در خودروهای سبک و سنگین متفاوت و با افزایش تعداد سیلندر هر خودرو متفاوت می­‌باشد. بایستی صاف و صیقلی بوده و از لحاظ تعادل در وضعیت خوبی باشد (بالانس باشد). هر چند تعداد سیلندرها بیشتر باشد (با در نظر گرفتن حجم جا­به­‌جایی کل مساوی باشد) فلایویل می­‌تواند اندازه کوچک­تر داشته باشد و این به آن علت است که فواصل میان احتراق‌­ها کمتر می‌­شود.

در نتیجه نیروهای وارده بر میل­ لنگ به صورت یکنواخت­‌تر اعمال می‌­گردد و وظیفه فلایویل به عنوان یک ذخیره کننده انرژی کاهش می­‌یابد و موتور با ریتم نرم­تری کار می‌­کند.

 

فلایویل

طرز کار فلایویل

فلایویل قطعه­ بشقاب مانند سنگینی است که به وسیله­ پیچ و مهره به میل ­لنگ متصل شده است. همان طور که می­دانید انرژی جنبشی یک جسم سنگین با جرم جسم و نیز با سرعت آن در ارتباط است. فلایویل از خود دارای یک جرم می‌­باشد که به وسیله میل ­لنگ چرخانده می­‌شود. در اثر این چرخش فلایویل یک انرژی جنبشی به دست می­‌آورد. حالا اگر نیروی محرکه میل­ لنگ را از فلایویل جدا کنیم، فلایویل تا یک مدت کوتاهی پس از آن به حرکت خود ادامه می­‌دهد که به علت اینرسی حرکتی فلایویل می­‌باشد.

وظایف فلایویل

  • ذخیره انرژی جهت برقراری سرعت (هنگامی که احتراق وجود ندارد)
  • یکنواخت نمودن سرعت میل ­لنگ
  • انتقال قدرت از موتور به ماشین

 

میل­ گاردان

میل­ گاردان

گشتاور خروجی از گیربکس بایستی از طریقی به چرخ­‌ها برسد و باید به گونه­‌ای باشد که طول و زاویه­ آن در حین کارکردن اتومبیل بتواند تغییر کند، در واقع باید گشتاور را تحت زوایای مختلف و به فواصل مختلف از یک محور به محور دیگر انتقال دهد.

 

میل­ گاردان

گشتاور منتقل شده توسط گاردان باید به نحوی چرخش ۹۰ درجه­‌ای پیدا کند. چرا که میل­ گاردان در راستای طول خودرو  قرار دارد. در حالی که محور محرک چرخ­‌ها در عرض خودرو قرار دارند. برای این کار از چرخ­ دنده­‌های پنییون و کرانویل استفاده می‌­شود. بدین ترتیب گشتاور موجود در دیفرانسیل توسط محورهای محرک (پلوس‌­ها) به چرخ‌­ها می­‌رسد. بسیاری از میل­ گاردان­‌ها را از میله فولادی می­‌سازند. بعضی دیگر نیز از جنس آلومینیوم یا همراه با الیاف کردن ساخته می­‌شوند. در بعضی از خودروها به دلیل طول بلند خودرو از گاردان دو تکه استفاده می‌­شود. این نوع گاردان مجهز به قفل ­گاردان نیز می­‌باشند. قسمت جلویی به محور خروجی گیربکس متصل است و قسمت عقبی نیز یک کشویی و یک قفل­ گاردان در جلو دارد که میل­ گاردان عقبی به کمک همین دو قطعه می‌­تواند طول و زاویه انتقال را تغییر دهد.

 

قفل ­گاردان

قفل ­گاردان

با استفاده از این قطعه می­‌توان گشتاور را بین دو محور که با هم زاویه دارند، انتقال داد و متشکل از مفصلی با دو لولاست. قطعه‌­ای به شکل صلیب (چهار شاخه گاردان) و دو عدد نعلبکی، به طوری که یکی از نعلبکی­‌های روی محور محرک و دیگری روی محور متحرک نصب می­‌شود. چهار بازوی چهار شاخه گاردان نیز درون چهار سوراخ چهار شاخه گاردان قرار می‌­گیرند. در مجموع اگر دو محور با هم زوایه‌­ای تشکیل دهند، در هر دور چرخش دو بار افزایش و کاهش سرعت می­‌دهد. هر چه زاویه دو محور بیشتر باشد با سرعت بیشتر تغییر می­‌کند. در نتیجه نوعی بارگذاری ضربه‌­ای انجام می­‌شود که باعث کاهش عمر قطعات می­‌شوند.

 

 

“در صورتی که نیاز به مشورت دارید، می‌توانید با مشاوران فنی رگلاژ به طور رایگان صحبت کنید”

“در صورتی که مشکل خودرو شما نیاز به بررسی و یا تعمیر و تعمیرکار دارد، از طریق رگلاژ به طور رایگان بهترین تعمیرگاه شهرتان را رزرو کنید”

[تعداد: 12   میانگین:  4.8/5]

2 دیدگاه برای “قطعات خودرو ۶

  1. هدی رستمی گفته:

    من یه سوال از کارشناس فنی رگلاژ داشتم،،
    آیا لرزش گیربکس می تواند به دلیل ایراد فلایویل باشد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک