لادا به بازار خودروی ایران می‌آید؟ 

لادا در ایران

لادا به بازار خودروی ایران می‌آید؟ 

مذاکره خودروساز روسی «آوتوواز» با ایران برای فروش خودرو لادا، خودروساز روسی «آوتوواز» در حال مذاکره با ایران برای فروش خودرو است.

خودروسازی “اتوواز” (تولیدکننده خودروی لادا) که خودروهایش را در مصر مونتاژ می‌کند، در حال مذاکره با کشورهای دیگر از جمله ایران است.
ویکتور کلادوف، مدیر بخش همکاری‌های بین‌المللی و سیاست‌های منطقه‌ای شرکت دولتی فناوری‌های روسیه موسوم به “روستک” در حاشیه نمایشگاه “ایرو ایندیای ۲۰۱۹” در این خصوص گفت: اتوواز روسیه در خصوص مونتاژ و فروش خودروها با ایران مذاکره خواهد کرد.
کمپانی خودروسازی “اتوواز” روسیه تولیدکننده خودروی “لادا” است.

صادرات این برند خودروسازی در سال گذشته با رشد ۵۷ درصدی به ۳۸ هزار و ۵۰ دستگاه رسیده است.

جان پیتاتک، مشاور ارشد بخش بازاریابی و فروش شرکت “اتوواز” در این خصوص گفت: خودروهای لادا این شرکت در ۳۴ کشور جهان مانند ترکیه، تونس، شیلی و کوبا به فروش می‌رسد. برای اولین بار در سال ۲۰۱۸ خودروی “وستا” با ۳۰ درصد از صادرات عمومی اتوواز پیشروی محصولات این کمپانی قرار گرفت و جایگاه لادای ۴*۴ را به فتح کرد.

هدف اصلی این کمپانی فروش لادا در کشورهای مشترک منافع (CIS) است و در سال ۲۰۱۸ بیش از ۲۶,۳۰۵ خودروی این کمپانی در سه کشور قزاقستان، بلاروس و ازبکستان به فروش رسیده‌اند.

لادا در ایران

پیش از این در سال ۹۱ این کمپانی با ۲ مدل سدان و هاچ بک به بازار ایران آمد اما این ورود خیلی زود به خروج منجر شد. دلیل آن نیز قیمت گذاری نامناسب محصولات این کمپانی روسی در ایران بود.

اما در شرایط فعلی چنانچه محصولات این برند روسی که در ایران با نام فیات لادا های وارداتی در زمان پیش از انقلاب اسلامی گره خورده است، با داخلی سازی بالا و قیمت مناسب عرضه شوند، می‌توان به موفقیت این خودروساز در ایران امید بست.

محصولات لادا از استانداردهای رنو شریک تجاری این کمپانی بهره می‌برند و از این نظر می‌توان آنها را خودروهایی نسبتا مناسب برای بازار سردرگم ایران بر شمرد.

Previous «
Next »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک

اینستاگرام

اخبار