لامبورگینی اونتادور: ماکتی جذاب از اتوآرت

لامبورگینی اونتادور اتوآرت

لامبورگینی اونتادور: ماکتی جذاب از اتوآرت

لامبورگینی اونتادور در هر شکل و قالبی که باشد کاملا جذاب و دلنشین است. چه در قالب واقعی یک خودرو باشد و چه در ابعاد و اندازه‌های یک نمونه ماکت.

تصور کنید یک لامبورگینی ماکت با رعایت همه جزئیات در مقابل‌تان ایستاده. اول از همه جزئیات را با دقتی بسیار بررسی خواهید کرد و دقت اتوآرت در آفرینش جزئیات را خواهید ستود. اما پس از آن قوه تخیل وارد داستان می‌شود. اینجاست که شما خود را پشت فرمان این ماکت رویایی خواهید یافت.

در حالی که در جال راندن در یک پیست جذاب چون نوربرگ رینگ هستید. جاده کمی نم باران به خود دیده و اندکی لغزنده است اما هوا کاملا برای یک رکوردشکنی تاریخی مهیاست. پشت آمپر جذاب خودرو با سرعتی غیرقابل تصور سرعت را بالا می‌برد و آدرنالین در خون شما ثانیه به ثانیه بیشتر ترشح می‌شود.

لامبورگینی اونتادور- نمای جلو با درهای باز

سر حد محدودیت‌ها

در این حالت دلتان می‌خواهد تا بی‌نهایت اونتادور را برانید و آن را تا سر حد محدودیت‌های فیزیکی یک ابرخودرو ایتالیایی به پیش برانید. سر پیچ‌‌ها که می‌رسید بوی گسی از ترکیب باران و دود لاستیک‌ها مشام‌تان را می‌آزارد و صدای جیغ‌ لاستیک‌ها قوه شنوایی‌تان را به چالش می‌کشد. همه سیستم‌های محدودکننده و کنترلی خودرو را از مدار خارج کرده‌اید و در شرایطی به شدت مکانیکی در حال رکوردشکنی هستید.

سرتان در کلاه ایمنی دائم به این سو و آن سو کوبیده می‌شود و ذهن‌تان ناخودآگاه می‌رود به مراسم تقدیم جایزه رکوردشکنی شما با اونتادور نارنجی رنگ و بی‌رحمی پشت آن نشسته‌اید. دنیا به کام‌تان شده و محظوظ از این رانندگی رویایی بار دیگر پای راست را بر پدال گاز می‌فشارید با بهره از پدل شیفترها دنده‌ها را معکوس می‌کنید. به کم راضی نیستید و می‌خواهید همه رکوردهای مربوط به سرعت و تایم را یک‌باره جابه‌جا کنید اما…

لامبورگینی اونتادور- محفظه موتور

اما ناگهان یک حادثه غیرمترقبه همه معادلات‌تان را بر هم می‌ریزد. اسپین می‌شوید و به دور خودتان می‌چرخید. کنترل گاو خشمگین سنت‌آگاتا از دست شما خارج شده و دیگر چاره جز تسلیم برای توقف خودرو ندارید. محکم به دیواره پیست کوبیده می‌شوید و پس از کشمکشی فراوان با انواع نیروهای فیزیکی در نهایت متوقف می‌شوید.

پایان دنیای شیرین

دست خودتان نیست. به زمین و زمان ناسزا می‌گویید و محکم کف دستان‌تان را بر فرمان آلکانتراپوش اونتادور می‌کوبید. همه چیز درست پیش می‌رفت تا این‌که شاید یک ترمز اضافه، یک اصرار بی جا بر افزایش سرعت یا یک فرمان دهی بی دلیل کار را خراب کرد. رکوردشکنی در انتظارتان بود اما دست تقدیر به ناگاه این رکوردشکنی را از دست شما ربود.

لامبورگینی اونتادور- فضای کابین از سوی راننده

چشم‌تان را باز می‌کنید و خود را در برابر ماکت اتوآرت و در اتاق کارتان می‌یابید. برای چند دقیقه از دنیا و ما فیها غافل شده بودید. همه مشکلات را به باد فراموشی سپردید و سوار بر بال خیال در حال رانندگی در جهنم سبز به پیش می‌راندید. دنیایی که اگر به آن اعتیاد پیدا کنید دیگر نمی‌شود به این سادگی‌ها از آن دست کشید. جهانی تاره که فقط و فقط کسی می‌تواند درکش کند که توامان عاشق خودرو و ماکت آن باشد.

خاصیت اصلی ماکت‌ها نیز همین است. طراحی یک سفر خیال انگیز در دنیای درونی شما و توجه ویژه به کودک درون‌تان. راستی آخرین باری که به کودک ماشین‌باز درون‌تان رسیدگی کردید کی بود؟ می‌توانید تاریخ دقیقی را به یاد بیاورید؟

ماکت واقعی

یکی از خاصیت‌های اصلی سفر به دنیای ماکت‌ها کشف شباهت‌های هر ماشین مدل در هر مقیاسی که باشد کشف شباهت قطعات با نمونه‌های حقیقی است. جزئیات کابین، جنس متریال و نزدیکی آنها به حقیقت خودرو، رعایت جزئیات طراحی و حتی نمایش هنرمندانه کاور موتور.

لامبورگینی اونتادور- فضای کابین از سمت شاگرد

این موارد همه و همه از جذابیت‌های یک ماکت هستند که اگر بخواهیم انصاف بدهیم تا حد بسیاری در ماکت‌های مقیاس ۱:۱۸ اتوآرت رعایت می‌شوند و اگر ماکت را به دست یک عکاس هنرمند بدهید قطعا نمایی از آن خواهد ساخت که به سختی بتوان ثابت کرد با یک خودرو حقیقی در عکس طرف نیستیم. کافی است نگاهی به جک بالابر درها و درپوش موتور در انتهای خودرو و نوشته‌های لامبورگینی در گوشه و کنار خودرو بیندازید تا کاملا دست‌تان بیاید هدف ما چیست. 

شاید نتوان به همین سادگی‌ها مالکیت یک لامبورگینی را در دنیای واقعی در اختیار گرفت اما دنیای واقعی را که از یک شیفته هایپرکارهای سوپراسپرت نگرفته اند. با یک ماکت خوش ساخت و با کیفیت می‌توانید دنیای کودک درون خود را زیبا کنید. باور کنید ارزش این دنیا دست کمی از دنیای حقیقی‌تان ندارد. پس هوای کودک درون‌تان را داشته باشید. قول می‌دهیم ضرر نکنید!

لامبورگینی اونتادور- نمای سه رخ عقب

لامبورگینی اونتادور- نمای جانبی

لامبورگینی اونتادور- با درهای باز

در ادامه شما را به تماشای ویدئو معرفی این ماکت دعوت می‌کنیم:

 

[تعداد: 4   میانگین:  5/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک