۵ نکته در مورد Lamborghini Countach که نمی‌دانستید

5 نکته در مورد Lamborghini Countach که نمی‌دانستید

۵ نکته در مورد Lamborghini Countach که نمی‌دانستید

با وجود این که Lamborghini Miura احتمالا سوپر خودروی اصلی است اما Countach نوعی بخصوص از این خودرو را تعریف می کند و برای موتور ۵٫۰ لیتری و ۱۲ سیلندری، به آن LP500 نیز گفته می شود. اولین پیش نمونه از این خودرو در سال ۱۹۷۱ در نمایشگاه اتومبیل ژنو برای اولین بار در مجامع به نمایش گذاشته شد.

زمان ایستاد، جهان مات و مبهوت شده و سفارشات به داخل هجوم آوردند. نمونه‌های آماده جاده که LP400 نامیده می‌‌شدند، جابجایی در محصولات را منعکس میکردند، سه سال بعد شروع به ترک Sant’Agata کردند. این خودرو لامبورگینی را از خرابی و فلاکت مالی نجات داد، در فرهنگ عامه نفوذ کرد و خود را به طور مداوم مجددا راه اندازی کرد. LP400S دارای توربو، موتور Quattrovalvole فراری، سیستم آیرودینامیک بیشتر، تایرهای پهن تر و فضای بیشتری بود. در زمان پایان تولید، در سال ۱۹۹۰، Countach به مبلغ ۶ رقمی، احترامی همانند فراری و ارزش اسب بخار موجود در چرخ های عقب Roman cavalry را داشت.

اما شما همه این چیزها را میدانید

در واقع همه می‌دانند. احتمالا شما می‌دانید که countach در زبان Piedmontese و ساکنان محلی ایتالیا به چه معناست و داستان گلوله توپی را که از آن کنده شده بود را نیز می‌دانید. خیلی خوب، آیا می‌خواهید واقعا اطلاعات خوبی در این زمینه داشته باشید؟ زمانی را اینجا میان انبوهی از اطلاعات راجع به کارخانه‌های ناشناخته تولید کننده سوپر خودروهای ایتالیایی بگذرانید. اینجا پنج چیز وجود دارد که شما در مورد لامبورگینی Lamborghini Countach نمی‌دانید.

شماره یک: سریع ترین خودروی مشهور سال ۱۹۸۶ یک متقلب بود

عملکرد Countach بخشی از یک افسانه است. برخی از آنها معقول و پذیرفتنی هستند. خیلی از آنها هم حقیقت ندارند. Valentino Balboni راننده ای که مدت‌ها خودروهای لامبورگینی را تست می‌کرد، می گوید که تعداد زیادی از رکوردهای رسمی ثبت شده از بالاترین سرعت خودروها در مسیر تست Nardo دروغ هستند.

شرکت لامبورگینی چرخ‌ها را تعمیر کرده و بهبود بخشید، برف پاک کن و آینه ها را حذف کرد، حتی مفصل‌های سیستم تعلیق را نیز تو خالی کرد و هر کار دیگری تا بتواند با Ferrari رقابت کرده و شکستش دهد. چیز کاملا غافلگیر کننده ای نیست اما از نظر خیلی‌ها LP5000S Quattrovalvole بر همه برتری دارد.

lamborghini-countach-1974-1989

  • مسیر آزمایشی

ادعاهای رسیدن از ۰ تا ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت خودروها در ۱۰ ثانیه و به آسانی رسیدن به سرعت ۳۲۰ کیلومتر بر ساعت اغلب آنها را به مسیر آزمایشی مجله landmark 1986 Fast Lane می کشاند که سردبیر آن Peter Dron با راننده فرمول ۱ یعنی Pierluigi Martini رانندگی کرده و سرعت را ثبت می کند. Dron سرعت خوانده شده ۳۲۵ کیلومتر بر ساعت را تصدیق کرد و رسیدن به بالاترین سرعت ۳۱۴٫۱ را در ۱۱٫۴۶ ثانیه را ثبت کرد. Balboni آن خودرو را به خاطر دارد. کارخانه جعبه هوا را نصب کرده بود.

شماره دو: لامبورگینی باله عقب خودرو را در پارکینگ نصب کرد

باله عقب قدیمی و متداول خودرو واقعا زیبا بود. Countach در واقع از بلند شدن اکسل جلو در سرعت بالا رنج می‌برد و چفت کردن یک باله عقب که شبیه یک نیمکت پارک است تنها باعث بدتر شدن مساله می شود، اما مشتری ها ظاهر آن را دوست داشتند بنابراین مهندسان زاویه باله را جمع کردند و در واقع آن را بی تاثیر کردند. با طراحی Walter Wolf یکی از مدیران فرمول ۱، باله عقب خودرو از آپشن های رسمی خودرو محسوب نمی شد. بعد از آن در حدود سال ۱۹۷۶ لامبورگینی نتوانست از پس هزینه‌های قراردادی جدید برای اضافه کردن باله عقب با مهندسی جدیدتر بربیاید.

به عنوان یک راه حل،  اتومبیل‌ های تکمیل‌ شده از خط مونتاژ و به پارکینگ کارخانه رفتند، جایی که کارکنان در حالی که انتظار حمل و نقل کالا را داشتند  باله عقب را با استفاده از یک مته برقی نصب کردند. این کار حدود ۱۰ دقیقه طول می کشید.

lamborghini-countach لامبورگینی

شماره سه: شیشه پنجره ها اساسا از جنس unobtanium هستند

طراحی خارجی Countach که مهندسی و کار Marcello Gandini می باشد به شدت از دو خودروی کانسپت اخیر Bertone الهام گرفته شده است. Lamborghini Marzal مدل ۱۹۶۷ و Alfa Romeo Carabo مدل ۱۹۶۸٫ هر دوی اینها از یک شیشه محافظ ضد آفتاب استفاده کردند که از یک شرکت بلژیکی به نام VHR – Glaverbel تامین می‌ شد که اخیرا یک فرمول نوین سبک را ایجاد کرده بود. پورشه به زودی از این شیشه‌ها در سری چهارم ماشین های مسابقه ۹۱۱ و خودروهای اختصاصی RS استفاده خواهد کرد.

وقتی تولید خودروی Countach LP400 نهایتا پایان یافت، همراه با شیشه‌های Glaverbel عرضه خواهد شد. بیش از چهار دهه بعد، این مجموعه‌ از پنجره ها به مانند دندان مرغ خواهند بود. فقط یک کپی از شیشه اتومبیل به قیمت ۷۰۰۰ دلار برای شما هزینه خواهد داشت.

شماره چهار: این خودرو هیچگاه تست تونل باد را نگذرانده است

LP400 مانند یک مادر غیر قابل اعتماد می باشد. در حقیقت نه در آن حد. در طی توسعه، دو مهندس با نام های Paolo Stanzani و Massimo Perenti متوسل به جریان شتاب زده در تجسم شدند. آنها چندین حسگر و سنسور روی تمام سطح خودرو چسباندند و از آن در بزرگراه با استفاده از یک دوربین ثبت کننده عکس های متحرک تصویربرداری کردند و طبق آن طرح و شکل بدنه خودرو را تنظیم کردند. به این معنی که تمام محاسبات آیرودینامیک Countach بر پایه تست‌های درون جاده ای و حرفه ای انجام شده است.

توضیح ضریب کشش ۰٫۴۲ قابل توجه خودرو کار ساده ای نیست. لامبورگینی به استفاده از روش guerilla aero ادامه داد تا اینکه Chrysler عهده دار کار شد و بر استفاده از انجام تست تونل اصرار ورزید.

lamborghini-countach لامبورگینی

ترمودینامیک این خودرو نیز به طور مشابه تقریبی بود. Stanzani و Perenti دما را از یک درگاه Telemax خوانده و ثبت می‌کردند و سپس تلاش کردند جریان هوا را در اطراف مناطق گرم‌تر افزایش دهند.

شماره پنج: آنها این خودرو را ساختند تنها به این دلیل که رئیس آنها یک شرط را باخته بود

Ferruccio Lamborghini، مدیر عامل بنیان گذاران، از حمایت مسابقات پشتیبانی کارخانه خودداری کرد. او گفت: خیلی گران است. اما اجداد این شرکت، افرادی که پشت این ماجراها بودند، Miura ، Gio Dallara،  Giotto Bizzarrini، Bob Wallace تمامی آنها از پیش زمینه ای مرتبط با motorsport آمده اند.

درست بعد از اینکه نمونه اولیه LP۵۰۰ در ژنو قرار گرفت، عملیات ساخت  تراکتور Lamborghini یک ضربه مالی بزرگ بود. با وجود بحران نفت، Ferruccio حاضر به تولید این خودرو نشد، بنابراین با مهندسین معامله کرد: والاس از نمونه اولیه برای سفر جاده‌ ای برای دیدن targa Florio در سیسیل استفاده کرد، سپس به مقر شرکت در Sant’Agata برگشت.

اگر این اتومبیل می‌توانست از پس این کار بر بیاید، Lamborghini آن را می‌ساخت. والاس در ماه می ۱۹۷۲ برگشت و ماشین تست را که هنوز در حال کار کردن بود، به Ferruccio معرفی کرد. دو سال بعد، اولین Countach LP400 وارد خط مونتاژ شده و تولید شد.

داستان کانتاش 

این یک داستان واقعی در پس اسم Lamborghini Countach است که مستقیما از سازنده اصلی آن نقل شده است.

در صورتی که شما نمی‌دانستید، لامبورگینی Lamborghini به نام nomenclature معروف است که به گاو یا گاوبازی ربط دارد و به این ترتیب لوگوی مشهور سیاه و طلایی آن از این موضوع گرفته شده است. حالا، چرا این طور است؟ خب، Ferruccio Lamborghini متولد ماه Taurus بود که نشانه آن گاو نر است.

در حال حاضر، بدون در نظر گرفتن مدل‌ ها با نام‌ های عددی، همه چیز با Miura آغاز می شود،که یک گاو مبارز اسپانیایی است که از تبار گاو Miura دام متعلق به دوست Lamborghini’s، یعنی Don Eduardo Miura است. Gallardo نام پنج گونه مورد استفاده دون ادواردو بود. Islero، از سوی دیگر، پس از یک گاو نر خاص به نام matador Manolete در سال ۱۹۴۷ نامگذاری شد. این یک گاو نر است که از ۲۸ ضربه شمشیر در سال ۱۸۷۹ جان سالم به در برده است.

زیبایی Countach 

lamborghini-countach

داستان حماسی

حماسی به نظر می‌رسد ، درست است؟ صبر کنید، تا زمانی که داستان مربوط به Countach را بشنوید، اولین اتومبیل است که نام سنتی Lambo را می‌شکند. این یک داستان واقعی است که مستقیما از طراح Marcello Gandini نقل شده است.

هنگامی که اتومبیل‌ها را برای نمایش خودرو ساختیم، شب‌ها کار می‌کردیم و همه خسته بودیم، بنابراین شوخی می‌کردیم تا روحیه خود را بالا نگه داریم. یک بررسی کننده بود که با ما کار می‌کرد که قفل را درست می‌کرد. او دو متر قد داشت با دو دست بزرگ و تمام کارهای کوچک را انجام می‌داد. تقریبا فقط به زبان Piedmontese حرف می‌زد، حتی زبان ایتالیایی هم نمی‌دانست. زبان Piedmontese بسیار با زبان ایتالیایی فرق دارد و مانند فرانسه به نظر می‌رسد.

طاعون لامبو!

یکی از تکه کلام‌های رایج او countach بود که به معنای طاعون یا بیماری مسری است و در واقع بیشتر برای ابراز حیرت یا حتی تحسین به کار می‌‌رود، مانند goodness. این عادت را داشت هنگامی که شب‌ها کار می‌‌کردیم تا روحیه خود را بالا نگه داریم، یک سوار نظام نیزه دار آنجا وجود داشت.

بنابراین گفتم ما می‌توانیم آن را Countach بنامیم، به عنوان یک شوخی و بدون هیچ گونه محکومیت، آنجا Bob Wallace نیز بود، کسی که مکانیک‌ها را مونتاژ می‌کرد. ما همیشه این ماشین‌‌ها را عملیاتی می‌کردیم. در آن زمان شما حتی می‌توانید با اتومبیل که در حال کار کردن است به وارد شوید و این شگفت انگیز است.

  • شوخی باب والاس 

پس، به شوخی از باب والاس پرسیدم که چگونه آن را به زبان آنگلوساکسون تلفظ می‌کردند. این جمله را به طرز عجیبی بیان کرد. کار می‌کرد. ما بلافاصله با نوشتن شروع کردیم و آن را گیر انداختیم. اما شاید پیشنهاد اصلی، ایده یکی از همکارانم بود، یک مرد جوان که گفت اجازه دهید این گونه صدایش کنیم. این گونه بود که این نام ابداع شد. این تنها داستان درست پشت این کلمه است. با وجود این که این داستان به صورت طنز است اما این داستان واقعی Countach افسانه‌ای است. با این حال هنوز هم یک داستان جالب توجه است.

[تعداد: 6   میانگین:  4.3/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک