لامبورگینی

لامبورگینی

جزئیات خودرو لامبورگینی

خودرو لامبورگینی را بیشتر بشناسیم. لوگوی لامبورگینی، تاریخچه زمانی و آخرین مدل‌ها

خودروهای لامبورگینی در بین هنردوستان و علاقه مندان به خودرو در سراسر جهان بسیار محبوب هستند. این اتومبیل‌ها به خاطر عملکرد عالی خود در زمینه سرعت شناخته شده هستند و در طرح‌های باور نکردنی عرضه می‌شوند. با این حال، این اتومبیل‌ها به سادگی شهرت بالای خود را بدست نیاورده‌اند. در واقع، یک تاریخچه طولانی در پس این شرکت وجود است که طراحی وسایل نقلیه به طور انحصاری برای جلب رضایت مشتری انجام شده است. در این مقاله می‌توانید اطلاعات بیشتری در مورد لوگوی لامبورگینی، تاریخچه زمانی و آخرین مدل‌ها بدست بیاورید.

 

لوگوی لامبورگینی

لوگوی لامبورگینی

 

این شرکت توسط فروچیو لامبورگینی، یک عضو سابق ارتش، تاسیس شد. او در سال ۱۹۱۶ متولد شد و یک استعداد عالی در زمینه تعمیر همه چیز بدون هیچ گونه ابزار یا قطعات در دسترس داشت. هنگامی که جنگ جهانی دوم به پایان رسید، او تصمیم گرفت کسب و کار خود را در زمینه تعمیر اتومبیل و موتور سیکلت به راه بیاندازد.

با این حال، از آنجا که او در یک منطقه کشاورزی زندگی می کرد، او متوجه نیاز به ارائه خدمات تعمیر و ساخت تراکتور شد. بنابراین، در اواسط دهه ۵۰، او یک شرکت تراکتور شناخته شده تحت عنوان “لامبورگینی تراتوری S.p.A” را تاسیس کرد. پس از مدت کوتاهی شرکت او چنان محبوب شد که بیش از ۴۰۰ تراکتور در یک ماه را در دهه ۶۰ تولید کرد و به فروش رساند.

ثروت رو به رشد لامبورگینی به او این اجازه را داد تا اتومبیل های گران قیمت زیادی را خریداری کند. در واقع در اواخر دهه ۵۰، او مالک خودروهایی از قبیل آلفا رومئو و Lancias و حتی دو مازراتی ۳۵۰۰GTs، مرسدس بنز ۳۰۰SL و یک جگوار کوپه E-Type بود. در یک مقطع زمانی، او به قدری اتومبیل داشت که می توانست هر روز از هفته با یک خودروی متفاوت رانندگی کند.

 

لامبورگینی کلاسیک 350 GTV
لامبورگینی کلاسیک ۳۵۰ GTV

 

در سال ۱۹۵۸، او تصمیم به سفر به مارانلو گرفت تا یک فراری ۲۵۰ GT بخرد. به محض ورود او، با انزو فراری ملاقات کرد، که الهام بخش او شد. با این حال، لامبورگینی بر این باور بود که اتومبیل های فراری طراحی داخلی ضعیفی دارند و خودروهای Grand Tourer، ویژگی های متعددی دارند که در مدل های فراری وجود ندارند.

این نقص طراحی به چشم انداز هدف سال لامبورگینی تبدیل شد و به زودی لامبورگینی تصمیم گرفت که شرکت خودروسازی لامبورگینی S.p.A خود را با هدف معرفی بهترین خودروهای tourer grand که تا کنون تولید شده است، تاسیس کند. چهار ماه پس از آغاز به کار این شرکت، لامبورگینی، با استفاده از تخصص طراحان حرفه ای و یک مهندس از فراری، اولین خودروی خود را معرفی کرد.

لامبورگینی ۳۵۰GTV (تصویر بالا).

رویدادهای مهم در تاریخ لامبورگینی

 

۱۹۶۴-۱۹۸۰

لامبورگینی در ابتدا
لامبورگینی در ابتدا

 

لامبورگینی ۳۵۰GTV از محبوبیت زیادی برخوردار بود، اما با این حال، فروچیو لامبورگینی تصمیم به اعمال اصلاحاتی بر روی آن گرفت تا خودروی جدیدی تولید کند. بنابراین، مدل دوباره طراحی شده آن در سال ۱۹۶۴ در نمایشگاه ژنو موتور نمایش داده شد، در نهایت یک بار دیگر با واکنش های مثبت مطبوعات و البته، علاقه مندان به خودرو مواجه شد.

یک سال بعد، اولین ۴۰۰GT تولید شد که مدلی شبیه به ۳۵۰GT با یک موتور بسیار بزرگتر و قدرتمندتر بود. در سال ۱۹۶۶، نسخه ۲ + ۲ از ۴۰۰GT نیز معرفی شدکه این امکان را می داد تا از لامبورگینی به عنوان وسیله نقلیه خانوادگی استفاده کنید. فروش حاصل از این مدل ها به شرکت اجازه گسترش تا ۱۷۰ نیروی کار را داد.

در سال ۱۹۶۷، فروچیو تصمیم به معرفی مدل دیگری برای ۴۰۰ و ۳۵۰ GT گرفت. با این حال، هیچ یک از این طرح ها توسط لامبورگینی تایید نشده است. با این وجود، این شرکت یک مدل پیشگام، میورا، را معرفی کرد که یکی از پرفروش ترین لامبورگینی های تولید شده بود و تولید آن تا سال ۱۹۷۳ ادامه داشت.

در سال ۱۹۶۹، لامبورگینی مدل مشهور خود، اسپادا، را معرفی کرد که اولین مدل این شرکت با تولید بیش از ۱۲۰۰ مورد بود. چند سال بعد، یک مدل کوچک تر و اسپورت تر از این مدل را تحت عنوان، Jarama عرضه کرد. در سال ۱۹۷۳، لامبورگینی مدل Countach را معرفی کرد که پرفروش ترین خودروی این شرکت شد.

با این حال، هیچ یک از اتومبیل ها تا اواخر دهه ۷۰ قادر به ارائه میزان فروش بالایی نبودند، لامبورگینی وارد یک رکود بزرگ شد و در سال ۱۹۷۸ ورشکست شد. پس از مدت کوتاهی، این شرکت منحل شد و تمام دارایی های آن توسط کارآفرینان مشهور در صنعت غذایی پاتریک میمران و ژان کلود خریداری شد.

 

۱۹۸۰-۱۹۹۰

لامبورگینی در دهه 80
لامبورگینی در دهه ۸۰

 

پس از روی کار آمدن مالکان جدید، این شرکت یک مدل جدید از Silhouette تحت عنوان “Jalpa” را معرفی کرد. در سال ۱۹۸۴، لامبورگینی یک خودروی اسپورت با نام «LM002» را عرضه کرد. با این حال، با وجود تلاش های زیاد مدیران جدید، این شرکت قادر به بازگشت به جایگاه قبلی خود نشد.

در نتیجه، برای احیای کسب و کار، برادران میمران تصمیم گرفتند به دنبال یک شریک مالی بزرگ و باثبات باشند. در سال ۱۹۸۷، لامبورگینی توسط شرکت کرایسلر با قیمت ۲۵٫۲ میلیون دلار خریداری شد. برای شروع روند احیای خود، شرکت یک وام ۵۰ میلیون دلاری از مالک جدید خود دریافت کرد. تا دهه ۹۰، لامبورگینی دیابلو عرضه شد که سریعترین خودروی موجود در بازار بود.

 

۱۹۹۰-۲۰۰۰ +

لامبورگینی پس از دهه 90
لامبورگینی پس از دهه ۹۰

 

تا سال ۱۹۹۱ در تاریخ لامبورگینی، دیابلو موفقیت بسیاری را کسب کرد. با این حال، یک سال بعد، میزان فروش سقوط کرد و مالک جدید به دنبال کسی بود که لامبورگینی را از دستش بگیرد. در سال ۱۹۹۴، این شرکت به مبلغ ۴۰ میلیون دلار به MegaTech فروخته شد. با این حال، MegaTech نیز قادر به بهبود وضعیت مالی شرکت نبود و تصمیم گرفت تا مدیر عامل شرکت فیات S.p.A را استخدام کند.

پس از مدت کوتاهی، این شرکت دوباره روی پای خود ایستاد. با این وجود، تا سال ۱۹۹۸ Volkswagen Subsidiary Audi AG با قیمت ۱۱۰ میلیون دلار لامبورگینی را خریداری کرد. در سال ۲۰۰۱، لامبورگینی Murcielago برای اولین بار عرضه شد، که موفقیت زیادی را در آمریکای شمالی کسب کرد. در سال ۲۰۰۳، لامبورگینی گالاردو معرفی شد، که بهترین مدل فروخته شده شرکت با بیش از ۱۴،۰۰۰ خودرو بود. در سال ۲۰۱۱، Aventador به عنوان جانشین موفق MMurcielago معرفی شد.

 

اتومبیل‌های امروز لامبورگینی

لامبورگینی Veneno Roadster
لامبورگینی Veneno Roadster

 

امروزه این شرکت توسط آئودی AG یکی از بهترین تولید کنندگان خودروهای لوکس در جهان اداره می‌شود که با فراری، پورش و مرسدس رقابت می‌کند. علاوه بر این، این شرکت دارای خروجی سالانه ۲،۱۹۷ خودرو در سال ۲۰۱۲ با بیش از ۸۰۰ کارمند بود.

اخبار جالب

لامبورگینی به علت خدمات مشتریان و کیفیت پایین فراری و کلاچ‌های پر سر و صدای تراکتور تاسیس شد.

سریع‌ترین خودرو لامبورگینی در جهان، تحت عنوان Murcielago R-GT، دارای حداکثر سرعت ۳۷۰ کیلومتر در ساعت است.

گران‌ترین لامبورگینی که تا به حال فروخته شده است، Reventon است که دارای قیمت ۱،۶۰۰،۰۰۰ دلار می‌باشد.

بسیاری از اتومبیل‌های معرفی شده توسط این شرکت پس از افسانه‌های معروف اسپانیا نامگذاری شده‌اند.

طراحی Aventador از یک حشره الهام گرفته شده است.

 

لیست تمام مدل های ماشین لامبورگینی در حال حاضر

لامبورگینی ونئو
لامبورگینی ونئو

فهرست خودرو های لامبورگینی

۲۰۱۰ لامبورگینی Murcielago

۲۰۱۵ لامبورگینی Veneno Roadster

۲۰۱۵ لامبورگینی هوراکان LP 610-4

۲۰۱۵ لامبورگینی Aventador LP 700-4

۲۰۱۵ لامبورگینی Aventador LP 700-4 Roadster

۲۰۱۴ لامبورگینی  Gallardo LP 620-2 Super Trophy

۲۰۱۵ لامبورگینی Aventador LP 700-4 Supereloce

۲۰۱۵ لامبورگینی Aventador LP 700-4 Pirelli Edition

پس از بررسی تاریخ لامبورگینی، یک چیز قطعی وجود دارد: این شرکت در سخت‌ترین زمان‌ها همچنان قوی باقی مانده است.

لامبورگینی اوتتادور ماکت خود را ارائه داد….

[تعداد: 3   میانگین:  5/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک