تویوتا به کره ماه می‌رود؟

تویوتا به کره ماه می‌رود؟ 

تویوتا به کره ماه می‌رود؟ 

تویوتا قصد دارد به سفارش آژانس اکتشاف فضایی ژاپن یک ماه‌نورد بسازد. موردی که خبر آن به شدت در دنیای رسانه‌ها سر و صدا به پا کرده و موجب شده رونمایی از نسل جدید مدل سوپرا به حاشیه رانده شود.

تویوتا به کره ماه می‌رود؟ 

تویوتا قصد دارد حتی از آنچه هست نیز بزرگتر شود. این بار دیگر بحث ساخت آفرودرهای قدرقدرت و بادوام نیست و قرار نیست سدان‌هایی ساخته شوند که تازه پس از طی ۵۰۰ هزار کیلومتر قلنجشان بشکند. قرار نیست دوام و کارایی و مهندسی به رخ سایر رقبا کشیده شود. قرار چیز دیگریست. تویوتا می‌‌خواهد یک ماه‌نورد بسازد و از زمین به سطح کرات دیگر برود.

این خبر شاید در حال حاضر به چند رندر و طرح‌های ذهنی تویوتا با شمایلی که کاملا فضایی است و تنها از یک جلوپنجره اف جی کروزر مانند به عنوان نمادی زمینی بهره می‌برد، محدود شود. اما تویوتا تخمین زده که با استفاده از تکنولوژی سوخت سلولی قادر است خودرو ماه نوردی را تولید کند که قادر به پیمایش بیش از ۱۰ هزار کیلومتر باشد. با توجه به محیط ۱۰ هزار و ۹۱۶ کیلومتری سطح ماه، این ماه‌نورد تقریبا قادر است که یک دور کامل سطح ماه را بچرخد. و این یعنی تولید ماه‌نوردی با ظرفیت بالا، قابلیت‌های آفرود فراوان و وزن کم و قابلیت باربری بالا!

ماه نورد تویوتا

اندازه یک مینی بوس

هیروشی یاماکاوا مدیرعامل آژانس اکتشاف فضایی ژاپن می‌گوید: «استفاده از خودروهای ماه پیما با قابلیت کنترل توسط انسان از درون کابین، دقت و سرعت عمل اکتشاف در سطح ماه را بالا می‌برد. برای تحقق این هدف ما تمام توان و دانش موجود درون کشور خود را به کار گرفته‌ایم. با توجه به تحقیقات انجام شده و پی بردن به دانش، تکنولوژی و توان تویوتا، برای ادامه این پروژه تصمیم به همکاری با این کمپانی گرفتیم.»

ماه نورد تویوتا

ماه نورد تویوتا که فعلا در مراحل تحقیقاتی قرار دارد اندازه یک مینی بوس خواهد بود و ۶ متر طول دارد. همچنین ۲ فضانورد درون فضای ۱۳ مترمکعبی آن می‌توانند زندگی کنند. البته این ماه‌نورد در موارد اضطراری می‌تواند حتی میزبان ۴ نفر نیز باشد.

به این ترتیب تویوتا را باید دومین نماینده از صنعت خودرو جهان دانست که در ماه حاضر می‌شود. پیش از این در سال ۱۹۶۸ ماه نوردی روی سطح کره ماه فرود آمد که لاستیک‌های زنجیری آن از ساخته‌های کمپانی لاستیک سازی گودیر بودند.

Previous «
Next »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک

اینستاگرام

اخبار