ماکت‌های پیشنهادی اتوآرت و سان‌استار

ماکت خودرو

ماکت‌های پیشنهادی اتوآرت و سان‌استار

Chevrolet C10 1:18 by Sunstar

اخیرا قیمت ماکت‌های ساخت سان استار در کشورمان روند نزولی پیدا کرده، به محدوده ۲۵۰ تا ۳۰۰ هزار تومان رسیده است. در میان ماکت‌های موجود یکی از خاص‌ترین ماکت‌ها که از نظر کیفیت نیز در حد قابل قبولی است، سری وانت‌های کلاسیک شورولت این برند سان استار است. این وانت‌ها در انواع گوناگون با طرح‌ها و رنگ‌بندی متنوعی عرضه شده است. کیفیت کروم‌کاری و رنگ این ماکت‌ها از برندهایی همانند مایستو و موتورمکس به مراتب بهتر بوده، جزئیات خوبی نیز در ساخت آن‌ها رعایت شده است. با این حال نحوه باز شدن درها و لولاهای این ماکت تعریف چندانی ندارند و همانند ماکت‌های آماتور هستند. با این حال در صورت علاقه به ماکت‌های فول سایز، آمریکایی و کلاسیک به شما پیشنهاد می‌کنیم تا بنا بر سلیقه خود یکی از انواع متعدد این ماکت را خریداری کنید؛ چرا که با توجه به پایین آمدن قیمت این سری ممکن است به زودی شاهد اتمام موجودی ماکت فروشان باشیم.

ماکت‌های پیشنهادی اتوآرت و سان‌استار

Peugeot 207 Rally Car 1:18 by Sunstar

هموراه برندهای تولید کننده ماکت سعی می‌کنند تا انواعی از این نوع خودروهای رالی را در سبد تولیدات خود قرار دهند. در میان ماکت‌های سان استار وارد شده به کشورمان نیز انواعی از خودروهای رالی همانند فورد اسکورت، اپل آسکونا، فیات ۱۲۴ آبارث و پژو ۲۰۶ دیده می‌شوند که اکثراً در رده پلاتینیوم (گونه‌های با کیفیت تر) این برند ماکت ساز عرضه شد اند. در بین خودروهایی که نام بردیم اما به دو دلیل پژو از باقی ماکت‌ها خاص تر است؛ اول این که تنها نمونه مدرن عرضه شده در این سری است و در ثانی به دلیل شناخته شده تر بودن خودرو (هرچند ۲۰۷‌های موجود در ایران در حقیقت ۲۰۶+هستند!) برای ما ایرانیان ملموس تر از باقی خودروهاست. کیفیت نسبتاً خوب ماکت در کنار دفترچه و توضیحاتی که در بسته بندی ماکت‌های پلاتینیوم سان استار وجود دارد نکات مثبتی هستند که در کنار کاهش قیمت ماکت و رسیدن آن به محدوده ۱۵۰ تا ۱۸۰ هزار تومان باعث می‌شود تا خرید آن را به شما توصیه کنیم.

Lamborghini Gallardo Superleggera 1:43 by AUTOart

گالاردو سوپرلگرا (سوپرلجرا) یکی از ماکت هایی است که توسط برندهای متعددی عرضه شده، همواره در بازار کشورمان حضوری فعال داشته است. مایستو، موتورمکس و اتوآرت اصلی ترین برندهایی هستند که این ماکت را در مقیاس‌های ۱:۱۸، ۱:۲۴ و ۱:۴۳ تولید کرده اند. اتوآرت در این میان با تولید نمونه‌های اولیه و پس از فیس لیفت این خودرو در رنگ‌های متنوع و دو مقیاس ۱:۱۸ و ۱:۴۳ دست بالا را دارد. با این حال ممکن است خرید نمونه ۱:۱۸ با قیمتی در حدود ۳۸۰ هزار تومان برای همه کلکسیونرها مقدور نباشد؛ در این صورت می‌توان به سراغ ۱:۴۳ هایی رفت که با کیفیتی مناسب می‌توانند جایگزینی جذاب باشند. خصوصاً این که نمونه قبل ای فیس لیفت این ماکت در رنگ‌های سفید و زرد با قیمتی در حدود ۸۰ تا ۱۰۰ هزار تومان در دسترسی است. اگر از باز نشدن درهای این ماکت که برای بیشتر ماکت‌های ۱:۴۳ نیز صادق است، بگذریم، تقریباً هیچ مشکل خاصی در مورد آن مطرح نیست. اگر کیفیت ماکت و خاص بودن آن برای شما مهمتر از ابعاد و باز شدن درهاست، به شما پیشنهاد می‌کنیم به جای خرید نمونه‌های ۱:۱۸، به دنبال تهیه این گاو وحشی مینیاتوری باشید!

Mercedes Benz 500SEC AMG 1:43 by AUTOart

اتوآرت مدتها پیش ماکت مرسدس W126 کوپه (کلاس اس) را در مقیاس ۱:۱۸ تولید کرده و به همین جهت قیمت این نمونه در بازار کشور بسیار بالاست. علاوه بر این نمونه ۱:۴۳ و گونه مسابقه ای AMG در دو مقیاس ۱:۱۸ و ۱:۴۳ نیز وارد بازار شده اند که باز هم نمونه ۱:۱۸ نیز کمیاب است و خرید آن نیازمند صرف وقت و بودجه زیادی است. اما طبق معمول برای خرید یک نمونه با کیفیت از این ماکت می‌توانید به سراغ مقیاس ۱:۴۳ رفته، گونه ساده و یا AMG مسابقه ای را به کلکسیون خود اضافه کنید.  در این میان گونه مسابقه ای در بازار کشورمان به راحتی در دسترس بوده، در محدوده قیمتی بین ۸۰ تا ۱۱۰ هزار تومان یافت می‌شود. جزئیات خیره کننده، کیفیت بالای رنگ و خاص بودن ماکت در کنار ظرافت مثال زدنی آنتن سقفی از مهمترین نقاط قوت این ماکت هستند. اگر با ماکت‌های خودروهای مسابقه ای مشکلی ندارید و در به در دنبال خرید کلاس اس کوپه هستید و علاقه ای به صرف حداقل ۶۰۰ هزار تومان برای یک ماکت ندارید، بهترین راه خرید همین نمونه ۱:۴۳ مسابقه ای این خودرو است.

[تعداد: 2   میانگین:  3.5/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک