بررسی ماکت خودروهای تجاری

ماکت خودروهای تجاری

بررسی ماکت خودروهای تجاری/ این سنگین وزن‌های کوچک

اکثر افراد با شنیدن نام “ماکت” به یاد خودروهای جذاب اسپرت، کلاسیک و خاص می‌افتد، اما دنیای ماکت بازی به این خودروها محدود نمی‌شود.

ماکت خودروهای تجاری

جذاب و پرتنوع

ماکت‌های خودروهای سنگین بسیار جذاب و پر تنوع هستند و طرفداران مخصوص به خود را دارند. خودروهایی که به دلیل المان‌های خاص طراحی و مهندسی، تفاوت‌های قابل توجهی با خودروهای سواری دارند و بنابراین ویژگی‌های ماکت‌های آن‌ها نیز در بسیاری موارد خاص خواهد بود. بد نیست تا نگاهی اجمالی به ماکت‌های خودروهای سنگین بیندازیم و با برندهای سازنده آن‌ها و خصوصیات کلی‌شان آشنا شویم.

ماکت خودروهای تجاری

داستان اسباب‌بازی

از اوایل پدید آمدن اسباب بازی به صورت مدرن در اوایل قرن بیستم، خودروهای سنگین هم بخشی از اسباب بازی‌های چرخ داری بودند که از روی نمونه‌های واقعی کپی می‌شدند. اما با پدید آمدن ماکت‌های حرفه‌ای در دهه شصت میلادی، کم کم نمونه‌های حرفه‌ای کامیون‌ها و اتوبوس‌ها و سایر خودروهای سنگین نیز ظاهر شدند.

شاید مهمترین سازندگان ماکت‌های خودروهای سنگین در آن دوران را باید کورگی و مچباکس دانست. محصولات این دو شرکت در حقیقت اسباب بازی هایی بودند که به دلیل کیفیت و جزئیات نسبتاً خوبشان بسیاری آن‌ها را پدربزرگان ماکت‌های حرفه‌ای امروز می‌دانند.

ماکت خودروهای تجاری

در کانون توجه

محصولات کمپانی‌های مرسدس، کنورث، لیلاند، بدفورد، ولوو و مان مهمترین خودروسازانی بودند که مورد توجه این ماکت سازان بودند. از نظر مقیاس و ابعاد، بیشتر این ماکت‌ها در محدوده مقیاس ۱:۵۰ تا ۱:۸۷ قرار می‌‎گرفتند و بعضاً دارای خصوصیات و جزئیات قابل توجهی همانند تا شدن اتاق کامیون و جدا شدن کشنده از تریلر برای کامیون‌ها و فضای داخلی مناسب برای اتوبوس‌ها بودند. محصولات اینچنینی امروزه نیز در خط تولید بسیاری از برندهای سازنده اسباب بازی و ماکت‌های نیمه حرفه‌ای حضور دارند.

در دهه‌های هفتاد و هشتاد میلادی کم کم ماکت‌های حرفه‌ای تری از خودروهای سنگین به صورت ماکت‌های کامل و کیت‌های ساختنی پدید آمدند. مهمترین سازندگان این دوران را باید تامیا و Revell کیت ساز و شوکو ماکت ساز دانست. به تدریج و در دهه‌های بعدی ماکت‌های خودروهای سنگین در مقیاس هایی بزرگتر ظهور کردند و تا حدود مقیاس ۱:۱۶ پیش رفتند.

بازار سنگین وزن‌ها

ماکت‌های خودروهای سنگین را می‌توان سایر ماکت‌ها به دو رده حرفه‌ای و نیمه حرفه‌ای تقسیم کرد. تفاوت اصلی ماکت‌های حرفه‌ای را باید در جزئیات و کیفیت آن‌ها دانست. البته ماکت سازان آماتور بیشتر در بازار مقیاس‌های کوچک و متوسط حضور دارند و سعی می‌کنند کمتر به عرصه ماکت‌های بزرگ مقیاس وارد شوند. در عوض ماکت سازان حرفه‌ای در تمامی مقیاس‌ها محصولات متنوعی را ارائه می‌دهند و سعی می‌کنند که در هر یک از این رده‌ها تمامی المان‌های مهم و جزئیات را رعایت کرده، حداکثر امانت‌داری را به خرج دهند.

ماکت خودروهای تجاری

بزرگترین مقیاس

شاید بزرگترین مقیاسی که در میان خودروهای سنگین رایج است، ۱:۶ باشد. با آن که در این مقیاس رسیدن به حداکثر جزئیات ممکن است، اما به دلیل ابعاد بزرگ، هزینه و وزن زیاد مواد به کار رفته در ماکت نگهداری و خرید آن‌ها مقرون به صرفه نیست. شاید بتوان اصلی ترین مقیاس بزرگ برای ماکت‌های سنگین را ۱:۱۸ دانست. مقیاسی که بیشتر به عنوان مقیاس اصلی ماکت‌های خودروهای سواری شناخته می‌شود، اما برخی از ماکت سازان حرفه‌ای در آن حضور پر رنگی دارند.

شاید بتوان CMC را یکی از مهمترین این ماکت سازان دانست. در میان محصولات این ماکت ساز می‌توان به خودروبرهایی اشاره کرد که برای جابجایی خودروهای کلاسیک مسابقه‌ای دهه پنجاه و شصت میلادی مورد استفاده هستند. برای مثال Transporter کمپانی فیات که برای جابجایی خودروهای فرمول یک فراری استفاده می‌شود. در این ماکت‌های فلزی تمامی جزئیات به طور کامل رعایت شده اند و تمامی بخش‌ها قابل دسترسی هستند.

ماکت خودروهای تجاری

مقیاس دوم

مقیاس بعدی مورد توجه ماکت سازان ۱:۳۲ است. در این مقیاس بیشتر ماکت سازان آماتور حضور دارند. یکی از فعال‌ترین ماکت سازان این عرصه Welly است که محدوده نسبتاً وسیعی از خودروهای تجاری را در میان محصولات خود پوشش می‌دهد. برندهایی همانند ولوو، کنورث و مان در میان محصولات ویلی مورد توجه هستند. در این ماکت‌ها جزئیات خوبی رعایت شده است، اما خبری از کیفیت قابل توجه محصولات CMC نیست. برای مثال درها باز می‌شوند و با خم شدن اتاق، پیشرانه مشاهده می‌شود و کشنده از تریلر قابل جدا شدن است.

ماکت خودروهای تجاری

نسبتا بزرگ

پس از مقیاس‌های نسبتاً بزرگ، به مقیاس ۱:۴۳ می‌رسیم که مرز ورود به عرصه ماکت‌های کوچک است. در این کلاس تنوع بسیار بالاتر از سایر مقیاس‌هاست و ماکت سازان متعددی به تولید ماکت‌های خودروهای سنگین در این مقیاس اشتغال دارند. برندهایی همانندPremium Classixx ، نئواسکیلز، شوکو و مینیچمپس از مهمترین بازیگران این عرصه هستند. در این مقیاس اکثر ماکت سازان به جزئیات ظاهری بدنه و کروم کاری اهمیت می‌دهند و کمتر کسی به فکر ساخت پیشرانه و قطعات متحرک بدنه است. در عوض اکثر تولیدات این مقیاس بسیار با کیفیت و ارزشمندند.

ماکت خودروهای تجاری

مقیاس‌های بیشتر

مقیاس‌های بعدی که بیشتر در محدوده ۱:۵۰ گنجانده می‌شوند، پلی بین اسباب بازی و ماکت هستند. با این حال هستند ماکت سازانی که در این مقیاس ماکت هایی متفاوت و نسبتاً دقیق تولید می‌کنند. یکی از این سازندگان Siku است که قدمت نسبتاً زیادی دارد و تنوع محصولات آن به ماکت‌های خدماتی و شهری نیز گرایش دارد.

پس از این مقیاس به ۱:۸۷ و ۱:۱۰۰ می‌رسیم. مقیاس اول که یکی از مهمترین رده‌های خودروهای سنگین را شامل می‌شود، به دلیل ابعاد کوچک و جنس پلاستیکی طرفداران خاص خود را دارد. ماکت سازانی همانند هرپا به ساخت ماکت‌های کامیون‌ها و اتوبوس‌ها در این مقیاس اشتغال دارند.

برخلاف تصور اکثر افراد، در این مقیاس بعضاً جزئیاتی باورنکردنی همانند باز شدن اسب از تریلر و خم شدن اتاق و کابین بسیار دقیق مشاهده می‌شود. تنوع محصولات هرپا به عنوان ماکت سازی که بیشتر به ساخت خودروهای سنگین مشغول است، بیش از سایر محصولات و مقیاس‌های موجود است.

ماکت خودروهای تجاری

ماکت‌های تجاری در بازار ایران

حضور ماکت‌های سنگین در بازار کشورمان به طور محسوسی کم رنگ تر از خودروهای سواریست. این وضعیت به شکلی محسوس است که برای خرید این ماکت‌ها باید به سراغ فروشندگان خاصی بروید. البته یافتن نمونه‌های آماتور بسیار ساده تر است. محصولات Welly، Matchbox و هاتویلز را می‌توانید به طور گسترده‌ای در اسباب بازی فروشی‌ها با قیمت هایی بین ۲۰ تا ۸۰ هزار تومان بیابید. اما برای یافتن نمونه‌های حرفه‌ای باید هزینه و وقت بیشتری را صرف کنید.

محصولات هرپا، نئواسکیلر، پریمیوم کلاسیکس، مینیچمپس و شوکو به طور نسبتاً محدود و به طور سفارشی به کشورمان وارد می‌شوند. گل سرسبد محصولاتی که در ایران ارائه می‌شوند را باید Transporter‌های شرکت CMC دانست که هر دو نوع مرسدس و فیات آن در کشورمان عرضه می‌شود. 

[تعداد: 3   میانگین:  4.7/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک