ماکت خودرو خوش قیمت

برخی ماکت‌های 1:24 جدیدتر بوراگو همانند این کوروت C5 کانورتیبل کیفیت و جزئیاتی خوب و تحسن برانگیز دارند.

ماکت‌های خوش‌قیمت در مقیاس ۱:۲۴/غیراستاندارد اما جذاب

ماکت خودرو

در میان کلکسیونرهای حرفه‌ای ماکت‌های خودرو، مقیاس ۱:۱۸ طرفداران زیادی دارد. محبوبیت این مقیاس بیشتر مدیون ابعاد بزرگ‌تر و باز شدن بخش‌های متفاوت در بیشتر این ماکت‌هاست.

با رگلاژ همراه باشید تا با جذاب ترین ماکت های خودرو آشنا شوید.

 

بیشتر ماکت‌های 1:24 مایستو ظاهری قابل قبول دارند، اما از نظر کیفیت و جزئیات ساخت حرف چندانی برای گفتن ندارند. با این حال تنوع مناسب آن‌ها و قیمت پایینشان سبب شده تا بسیاری به سمت خرید آن‌ها کشیده شوند.
بیشتر ماکت‌های ۱:۲۴ مایستو ظاهری قابل قبول دارند، اما از نظر کیفیت و جزئیات ساخت حرف چندانی برای گفتن ندارند. با این حال تنوع مناسب آن‌ها و قیمت پایینشان سبب شده تا بسیاری به سمت خرید آن‌ها کشیده شوند.

هزینه گردآوری

با این حال بالا بودن هزینه گردآوری کلکسیونی از نمونه‌های حرفه‌ای این ماکت‌ ها سبب می‌شود تا برخی به سراغ مقیاس کوچکتر ۱:۴۳ بروند؛ با این حال در بیشتر ماکت‌های این مقیاس هیچ یک از بخش‌های خودرو باز نمی‌شود که به نحوی عیب اصلی ماکت‌های ۱:۴۳ است. علاوه بر این ۱:۴۳‌های حرفه‌ای همچنان برای برخی کلکسیونرها گرانقیمت به نظر می‌رسند. این مورد حتی ممکن است برای برخی در مورد ماکت‌های آماتور ۱:۱۸ نیز صادق باشد و برای بسیاری پرداخت ۸۰ تا ۱۰۰ هزار تومان به ازای هر ماکت امکان پذیر نباشد. امری که سبب شده تا برخی به سراغ مقیاس ۱:۲۴ بروند.
مقیاسی که از نظر بیشتر برندها و کلکسیونرها استاندارد نیست، اما در حقیقت پلی بین ماکت‌های بزرگ مقیاس و کوچک مقیاس است و بیشتر برندهای آماتور محصولاتی در این رده ارائه می‌کنند. در این مطلب به بررسی وضعیت بازار و ویژگی‌های ماکت‌های این مقیاس می‌پردازیم.

 

ماکت‌های قدیمی 1:24 ساخت بوراگو معمولاً جزئیات چندانی ندارند و بیشتر به اسباب بازی شبیه هستند تا یک ماکت حرفه ای. با این حال برخی خودروهای خاص همانند این پژو 405 رالی توربو T16 و یا بوگاتی آتلانتیک فقط توسط همین برند در این مقیاس عرضه شده اند و تنها انتخاب موجود هستند.
ماکت‌های قدیمی ۱:۲۴ ساخت بوراگو معمولاً جزئیات چندانی ندارند و بیشتر به اسباب بازی شبیه هستند تا یک ماکت حرفه ای. با این حال برخی خودروهای خاص همانند این پژو ۴۰۵ رالی توربو T16 و یا بوگاتی آتلانتیک فقط توسط همین برند در این مقیاس عرضه شده اند و تنها انتخاب موجود هستند.

برندهای آماتور

بیشتر ماکت‌های ۱:۲۴ توسط برندهای آماتوری که در کشورمان نیز حضور فعالی دارند عرضه می‌شوند. پایین‌ترین رده در این میان متعلق به برندهایی است که به ساخت اسباب بازی اشتغال دارند و برای مدتی نیز ماکت‌های ۱:۲۴ آن‌ها در کشورمان به طور گسترده‌ای یافت می‌شدند.

در این میان شاید برند سانی ساید (SS) شاید شناخته شده‌ترین نمونه بود. پونتیاک فایربرد ۱۹۷۱ در کنار مرسدس بنز ۳۰۰SL گالوینگ و ب ام و M3 و برخی خودروهای دیگر توسط این برند در حدود ۴ سال پیش به بازار کشور عرضه شدند و امروزه هنوز هم برخی از آن‌ها به ندرت یافت می‌شوند. با این حال کیفیت و جزئیات این ماکت‌ها بیشتر به اسباب بازی نزدیک است تا یک ماکت حرفه‌ای.

 

پراید ویلی ماکتی نسبتاً با کیفیت است که جزئیاتی قابل قبول دارد. نمونه‌های ساده (در رنگ بندی) و پلیس و تاکسی (سبز و زرد) این خودرو در مقیاس 1:24 و به سفارش وارد کننده داخلی ویلی ساخته شده اند. به دلیل مشکلات حقوقی نام و نشانی از پراید و سایپا بر روی خود ماکت و بسته بندی آن ذکر نشده است.
پراید ویلی ماکتی نسبتاً با کیفیت است که جزئیاتی قابل قبول دارد. نمونه‌های ساده (در رنگ بندی) و پلیس و تاکسی (سبز و زرد) این خودرو در مقیاس ۱:۲۴ و به سفارش وارد کننده داخلی ویلی ساخته شده اند. به دلیل مشکلات حقوقی نام و نشانی از پراید و سایپا بر روی خود ماکت و بسته بندی آن ذکر نشده است.

موتور مکس

در میان برندهای ماکت ساز شاید بتوان موتورمکس را از نظر کیفیت و جزئیات پایین‌ترین برند ارزیابی کرد. برندی که خودروهای کلاسیک دهه پنجاه آمریکایی همانند شورولت بل ایر ۱۹۵۷، ماسل کارهای افسانه‌ای همانند فورد ماستنگ مک وان، اسپرت‌های کلاسیک همانند لامبورگینی میورا و سوپراسپرت‌های مدرنی همانند مرسدس مکلارن SLR و فورد GT را با قیمتی مناسب به بازار عرضه کرده است.
نمونه هایی که به تازگی توسط این برند به بازار عرضه شده اند کیفیتی به مراتب بهتر از نمونه‌های قدیمی تر دارند، با این حال هنوز هم جزئیات و حتی فرم کلی برخی ماکت‌های این برند مناسب نیست و به همین دلیل شاید بهتر باشد جز در مواردی خاص به سراغ ماکت‌های این برند نروید. برند بعدی و به مراتب شناخته شده تر مایستو است.

 

پراید ویلی ماکتی نسبتاً با کیفیت است که جزئیاتی قابل قبول دارد. نمونه‌های ساده (در رنگ بندی) و پلیس و تاکسی (سبز و زرد) این خودرو در مقیاس 1:24 و به سفارش وارد کننده داخلی ویلی ساخته شده اند. به دلیل مشکلات حقوقی نام و نشانی از پراید و سایپا بر روی خود ماکت و بسته بندی آن ذکر نشده است.
پراید ویلی ماکتی نسبتاً با کیفیت است که جزئیاتی قابل قبول دارد. نمونه‌های ساده (در رنگ بندی) و پلیس و تاکسی (سبز و زرد) این خودرو در مقیاس ۱:۲۴ و به سفارش وارد کننده داخلی ویلی ساخته شده اند. به دلیل مشکلات حقوقی نام و نشانی از پراید و سایپا بر روی خود ماکت و بسته بندی آن ذکر نشده است.

فرم کلی

این ماکت‌های ۱:۲۴ این برند در دو رده کلی جعبه دار و بدون جعبه عرضه می‌شود. در نمونه‌های بدون جعبه فرم کلی بدنه و جزئیات با نمونه‌های جعبه دار تفاوتی ندارد، اما کیفیت رنگ و پلاستیک به مراتب پایین تر از نمونه‌های جعبه دار است. تنوع محصولات مایستو مناسب است و می‌توانید انبوهی از خودروهای کلاسیک محبوب آمریکایی همانند داج چارجر و چلنجر و شورولت کوروت را در کنار خودروهای مدرنی همانند مرسدس بنز CL500 و لامبورگینی مورسیه لگو و شورولت کامارو و داج چلنجر SRT8 و نیسان GTR و آئودی R8 در میان محصولات این برند ببینید.
با این حال کیفیت در این محصولات بسیار نوسان دارد و در برخی نمونه‌ها همانند آئودی R8 و مرسدس بنز CL500 کیفیت و جزئیات قابل قبول است، اما در نمونه هایی همانند داج وایپر و داج چلنجر کلاسیک، کیفیت رنگ و فرم کلی بدنه و جزئیات چنگی به دل نمی‌زند.

 

کیفیت و جزئیات خوب ماکت‌های جادا در مقیاس 1:24 متاسفانه به دلیل عدم رعایت مقیاس اصلاً گیرایی ندارند.
کیفیت و جزئیات خوب ماکت‌های جادا در مقیاس ۱:۲۴ متاسفانه به دلیل عدم رعایت مقیاس اصلاً گیرایی ندارند.

قدیمی ترین برند حاضر

در کنار مایستو بوراگو قرار می‌گیرد که قدیمی‌ترین برند حاضر در این مقیاس است. محصولات کنونی این برند در حقیقت ترکیبی است از محصولات جدیدتر با کیفیت و جزئیاتی در حد و اندازه‌های محصولات مایستو و محصولات قدیمی تری که دوباره تولید شده اند.

محصولات جدیدتر همانند لامبورگینی رونتون و سستو المنتو و مورسیه لگو SV و مزراتی گرن توریزمو ممکن است در برخی اجزا همانند کاسه چراغ و برخی المان‌های ظاهری از محصولات قدیمی تر برتر باشند، اما از نظر جزئیات پیشرانه و کابین یک سر و گردن پایین تر از نمونه هایی همانند شورولت کوروت C5، جیپ رانگلر، لامبورگینی دیابلو و لندروور کلاسیک هستند.

علاوه بر این تنها برندی که به طور گسترده‌ای مدل‌های ۱:۲۴ محصولات فراری را عرضه کرده، بوراگو است که باید منتظر ورود نمونه‌های جدید آن به کشور باشیم.

تفاوت اساسی

برندی که محصولاتش شاید با بسیاری از ماکت سازانی که در مقیاس ۱:۲۴ فعالند دارای تفاوت هایی اساسی است، جادا است. محصولات این برند اکثراً خودروهای کلاسیک آمریکایی و سوپراسپرت خودروهای لوکس مدرنی هستند که به صورت کاستومایز شده و پر زرق و برق توسط این برند ساخته و پرداخته می‌شوند. پ

ونتیاک فایربرد ترنزام ۱۹۷۳ در کنار شورولت کوروت نسل اول و Z06 و فورد GT و فولکس واگن بیتل و شلبی GT500 و کدیلاک الدورادو و نیسان GTR و کدیلاک اسکلید از جمله محصولات مهم این برند هستند.

از نظر جزئیات

با آن که ماکت‌های ۱:۲۴ جادا از نظر کیفیت و جزئیات از برندهایی همانند مایستو و بوراگو به مراتب بهتر هستند (خصوصاً کیفیت رنگ آن‌ها که از ماکت‌های ۱:۱۸ برندهای حرفه‌ای تری همانند سان استار نیز بهتر است) اما به دلیل یک تصمیم عجیب شرکت تولید کننده، از بسیاری جهات ماکت محسوب نمی‌شوند. این امر چیزی نیست جز عدم رعایت مقیاس. کافیست تا یکی از ماکت‌های ساخت جادا را در کنار نمونه‌ای از یک برند دیگر همانند مایستو قرار دهید تا ببینید که ماکت ساخت جادا بسیار عریض تر و طویل تر از نمونه دیگر است.
علت اصلی این ویژگی، تصمیم جادا مبنی بر ساخت نمونه‌های اغراق آمیز کاستومایز و تیونینگ شده‌ای است که به بادی کیت‌های عجیب و غیر واقعی مجهز شده اند. همین امر سبب می‌شود تا شما نتوانید ماکت‌های برند جادا را در کنار سایر برندها در کلکسیون خود قرار دهید. با این حال جذابیت‌های بصری و کیفیت مناسب آن‌ها در بسیار موارد وسوسه کننده است و اگر با قیمت نسبتاً بالای آن‌ها مشکلی ندارید شاید گزینه‌ای جذاب و زیبا برای دکور شما باشند.

 

لینکلن کانتیننتال لیموزین مدل 1972 از سری ریاست جمهوری برند یاتمینگ
لینکلن کانتیننتال لیموزین مدل ۱۹۷۲ از سری ریاست جمهوری برند یاتمینگ

 

برند دیگر

برند دیگری که در مقیاس ۱:۲۴ در بازار کشورمان حضوری نسبتاً فعال دارد یاتمینگ است. محصولات این برند هنگ کنگی که امروزه در چین فعال است، اندکی از محصولات مایستو و بوراگو با کیفیت تر هستند، اما از نظر جزئیات حتی بعضاً پایین تر از دو رقیب ارزان قیمت خود بوده، حتی بعضاً در آن‌ها فقط درهای قابلیت باز شدن دارند. علاوه بر این تنوع محصولات ۱:۲۴ یاتمینگ در کشورمان چندان مناسب نیست و تنها برخی ماسل‌های آمریکایی همانند شلبی ماستنگ GT500 و کوروت C6 و همچنین نیسان GTR در بازار یافت شدنی است. اما برندی که بیش از همه در مقیاس ۱:۲۴ باید روی آن حساب باز کرد ویلی است. این برند که به تازگی از نظر کیفیت و جزئیات جهش قابل توجهی داشته، به نحوی برترین سازنده آماتور در مقیاس ۱:۲۴ است.

واردات

به مدد واردات و محبوبیت محصولات این برند، امروزه تنوع قابل قبولی از ۱:۲۴‌های ویلی در کشورمان یافت می‌شود. خودروهای محبوب مدرن و کلاسیک برندهای متفاوت اروپایی و آمریکایی و حتی آسیایی در میان محصولات ویلی دیده می‌شوند. از هیوندای i30 گرفته تا پورشه ۹۱۱ GT3 RS و شورولت کامارو ZL1 و فولکس واگن بیتل و سیتروئن ۲cv و مینی کوپر و آئودی R8 و پورشه ۹۱۸ اسپایدر و فورد ماستنگ باس و پونتیاک GTO و مرسدس بنز SLS همه و همه توسط ویلی به بازار عرضه شده اند.در کنار این تنوع استثنائی باید به کیفیت و جزئیاتی درخور توجه اشاره کرد.

عدم وجود پین

عواملی همچون عدم وجود پین‌های نگهدارنده چراغ ها، وجود نوشته‌ها و آرم‌های برجسته با کیفیت و شیشه‌های کناری و فرمان پذیری چرخ‌های جلو از مهمترین عواملی هستند که ظاهر ماکت‌های ۱:۲۴ ویلی را بسیار بهتر از سایر رقبا جلوه می دهند. همچنین کیفیت کابین و پیشرانه و لولاهای درهای ماکت‌های ویلی نیز از سایر رقبا بهتر است و همین امر سبب شده تا بسیاری از خرید و جمع آوری ماکت‌های ۱:۲۴ ویلی به غایت خرسند باشند.
شاید اما جالب‌ترین ماکت ۱:۲۴ ویلی برای ما ایرانیان پراید ساخت این برند باشد! با آن که پراید ویلی در برابر برخی ماکت‌های خوب این برند همانند مرسدس بنز SLS از نظر کیفیت و جزئیات چندان چنگی به دل نمی‌زند، اما هنوز هم بهتر از ماکت‌های مشابه ساخت مایستو و یاتمینگ است و ظرافت‌های خاصی در ساخت آن رعایت شده است. برای مثال اگر با دقت و به کمک چراغ قوه به زیر قالپاق‌های ماکت نگاه کنید متوجه خواهید شد که حتی رینگ فلزی مشکی رنگ زیر قالپاق نیز ساخته شده است.

با همه این اوصاف توصیه ما به کلکسیونرهای مقیاس ۱:۲۴ که دنبال ماکت‌های اقتصادی هستند این است که جز در مواردی خاص (همانند فراری‌های ساخت بوراگو و یا ماکت‌های خاصی مانند ماستنگ نسل جدید که فقط توسط مایستو به بازار عرضه شده) بیشتر سراغ برند ویلی و ماکت‌های با کیفیت آن بروید و حتی المقدور منتظر مدل‌های جدید این برند باشید. ویلی‌های ۱:۲۴ در کشورمان بین ۲۵ تا ۴۵ هزار تومان، بسته به نوع و فروشگاه، قیمت گذاری می‌شوند.

 

 

ماکت‌های برند Racing Champions بیشتر از نوع درگسترها و خودروهای مسابقات نسکار هستند و از نظر کیفیت و جزئیات در حد و اندازه برندهای حرفه‌ای هستند. در این مورد خاص در بسته بندی این فورد تاروس چادر روکش خودرو نیز در بسته بندی قرار داده شده است.
ماکت‌های برند Racing Champions بیشتر از نوع درگسترها و خودروهای مسابقات نسکار هستند و از نظر کیفیت و جزئیات در حد و اندازه برندهای حرفه‌ای هستند. در این مورد خاص در بسته بندی این فورد تاروس چادر روکش خودرو نیز در بسته بندی قرار داده شده است.

حرفه‌ای‌ترها

مقیاس ۱:۲۴ کمتر مورد توجه برندهای مشهور و حرفه‌ای دنیای ماکت است. برای مثال اتوآرت تعداد محدودی از محصولات خود همانند بوگاتی ویرون و لامبورگینی میورا را در مقیاس ۱:۲۴ عرضه کرده است، اما این محصولات در حقیقت ماکت نیستند و اسباب بازی‌های سری Slot Car هستند که به وسیله مدار کوچکی که زیرشان تعبیه شده، با ریل‌های حامل جریان ارتباط برقرار کرده، بر روی ریل هایی که شبیه به بزرگراه هستند حرکت می‌کنند. اما با این حال ماکت‌های نیمه حرفه‌ای و حرفه‌ای با ارزش کلکسیونی بالا نیز در مقیاس ۱:۲۴ یافت شدنی است.
یاتمینگ تعداد محدودی از محصولات خاص کلاسیک خود را در این مقیاس عرضه کرده که بعضاً حتی تولید محدود هستند و ارزش خاصی دارند. برای مثال باید به سری لیموزین‌های رؤسای جمهور ایالات متحده و خودروهای آتش نشانی کلاسیک این برند اشاره کرد که از نظر کیفیت و جزئیات بسیار بالاتر از محصولات ۱:۱۸ این برند (کیفیت رنگ مناسب و جزئیات کروم کاری ظریف و موکت کف کابین را که در برندهای حرفه‌ای ۱:۱۸ دیده ایم) و در حقیقت در حد و اندازه‌های برندهایی همانند سان استار تلقی می‌شوند.

سان استار

علاوه بر این سان استار نیز برخی ماکت‌های بزرگ خود همانند اتوبوس‌ها را در این مقیاس عرضه کرده که کیفیت و جزئیاتی بسیار دقیق و منحصر به فرد دارند. برندهای دیگری نیز در این رده فعالند که متاسفانه در کشورمان حضور پر رونقی ندارند.

برندهایی همانند گرین لایت، Highway 61، ارتل، جانی لایتنینگ و Racing Champions. در این میان ماکت‌های ساخت Highway 61 از نظر جزئیات و کیفیت در حد و اندازه‌های ماکت‌های ۱:۱۸ اتوآرت بوده، از نظر قیمت نیز دست کمی از آن‌ها ندارند. بیشتر تولیدات برندهایی که نام بردیم مختص خودروهای عضلانی و لاسیک آمریکایی است.
برندی که به طور حرفه‌ای مدت هاست در مقیاس ۱:۲۴ مشغول به فعالیت است، فرانکلین مینت نام دارد. این برند قدیمی آمریکایی که سابقاً به ساخت چینی‌های کلکسیونی مشغول بوده، تقریباً تمامی محصولات خود را که اکثراً خودروهای کلاسیک ارزشمند آمریکایی هستند در مقیاس ۱:۲۴ عرضه کرده است.

فرانکلین مینت

تمامی ماکت‌های ساخت فرانکلین مینت تولید محدود هستند و کیفیت و جزئیاتی خیره کننده دارند، به طوری که بعضاً حتی از نمونه‌های ۱:۱۸ ساخت اتوآرت نیز خاص تر و حرفه‌ای تر ارزیابی می‌شوند. خودروهایی همانند جگوار XK120 در کنار تمامی نسل‌های شورولت کوروت، کدیلاک الدورادو، شلبی کبرا، نسل‌های متعدد ماستنگ و مواردی خاص همانند دوزنبرگ SJ مدت هاست توسط فرانکلین مینت در ادیشن‌های متفاوت عرضه شده اند. متاسفانه حضور فرانکلین مینت در بازار کشورمان بسایر محدود و قیمت ماکت‌های آن بسیار سلیقه‌ای و غیر منطقی است. با این حال شاید بتوان کلکسیونی‌ترین و خاص‌ترین برند سازنده ماکت‌های ۱:۲۴ را فرانکلین مینت دانست.

 

برخی ماکت‌های 1:24 جدیدتر بوراگو همانند این کوروت C5 کانورتیبل کیفیت و جزئیاتی خوب و تحسن برانگیز دارند.
برخی ماکت‌های ۱:۲۴ جدیدتر بوراگو همانند این کوروت C5 کانورتیبل کیفیت و جزئیاتی خوب و تحسن برانگیز دارند.

کیت‌های ساختنی

در پایان باید به رده‌ای خاص اشاره کنیم که مدتی است توسط برخی وارد کننده‌های سرگرمی به کشورمان راه یافته است. کیت‌های ساختنی ماکت هایی هستند که توسط برندهایی همانند Italeri، Revell و تامیا و ارتل به‌صورت ساخته نشده به بازار عرضه می‌شوند.

در بسته بندی این ماکت‌ها تمامی قطعات به صورت ناقص و رنگ نشده قرار داده شده است و شما باید با رنگ کردن و به کمک خلاقیت خود و برخی توانایی‌ها همانند سمباده زنی و کار کردن با پیستوله‌های حرفه‌ای ماکت نهایی را پدید آورید.

با آن که پروسه ساخت و پرداخت این ماکت‌ها از حوصله بیشتر کلکسیونرها خارج است، اما در نهایت محصول نهایی ماکتی بسیار جذاب و دقیق خواهد بود و حتی روند ساخت و سرهم کردن ماکت نیز خاطره دلپذیری برای بسیاری خواهد بود.
با این حال به دلیل نیاز به سمباده خوردن بدنه و قالب گیری بهتر، ماکت‌های کیت معمولاً بدنه‌ای از جنس پلاستیک فشرده دارند. جزئیات فلزی دقیقی همانند نوشته‌ها و آرم‌ها و برخی قطعات پیشرانه به طور دقیق در پکیج‌های این ماکت‌ها به خریدار ارئه می‌شوند و در برخی نمونه‌ها نیز درپوش موتور و درها نیز باز شده،چرخ‌های جلو همانند ماکت‌های ۱:۱۸ قابلیت فرمان پذیری نیز دارند.

در نهایت باید گفت اگر توانایی و استعداد رنگ آمیزی و سرهم کردن یک ماکت نیمه کاره را دارید، شاید خرید این ماکت‌ها بسیار اقتصادی تر و ارزشمندتر از نمونه‌های آماده فلزی باشد.

 

[تعداد: 10   میانگین:  4.4/5]

1 دیدگاه برای “ماکت خودرو خوش قیمت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک