روش محاسبه بنزین مصرفی خودرو

روش محاسبه بنزین مصرفی خودرو 

روش محاسبه بنزین مصرفی خودرو 

بنزین مصرفی خودرو معمولا توسط هر کارخانه در شرایط استاندارد و به‌صورت سیکل ترکیبی یعنی در شرایط ترکیبی شهر و جاده عنوان می‌شود.

بر همین اساس بسته به کیفیت بنزین، نوع رانندگی، سرعت و میزان پیمایش شما در شهر و جاده، تعداد سرنشینان، اقلیم شهری که در آن زندگی می‌کنید و ارتفاع آن منطقه از سطح دریا میزان بنزین مصرفی خودرو شما می‌تواند متفاوت باشد. البته گاهی نیز تفاوت بالا بین عددی که شما طبق یک آزمون تجربی مانند آنچه در ادامه خواهیم گفت محاسبه می‌کنید، با عدد اعلام شده از سوی سازنده خودرو نشانه یک مشکل فنی در خودروست. بنابراین محاسبه مصرف سوخت هر خودرو توسط مالک آن می‌تواند شاخص مناسبی برای حصول اطمینان از سلامت آن به دست بدهد.

یک روش ساده

در حقیقت دقیق‌ترین روش تشخیص میزان مصرف بنزین خودرو مراجعه به تعمیرگاه و دیاگ زدن است. البته این شیوه نیاز به صرف هزینه دارد و راه‌هایی برای محاسبه بدون هزینه هم موجود است. برای این کار می‌توانید اقدامات زیر را صورت بدهید:

  • باک بنزین خودرو را تا آنجا که می‌توانید و با هر روشی که به تجربه آموخته‌اید نا نهایت و حالت سرریز پر کنید.
  • عدد کیلومترشمار خودرو را یادداشت کنید.
  • پس از پیمایش حدود ۱۰۰ تا ۲۰۰ کیلومتر بار دیگر به پمپ بنزین مراجعه کرده و باک را بار دیگر تا نهایت حد ممکن پر کنید.
  • میزان بنزنی که بار دوم درون باک زده‌اید و کیلومتر خودرو را یادداشت کنید تا میزان پیمایش دقیق خود را به دست بیاورید.

روش محاسبه بنزین مصرفی خودرو 

اگر ۱۰۰ کیلومتر پیموده باشید میزان بنزینی که بار دوم زده‌اید نشان‌دهنده میزان مصرف خودرو شماست اما اگر ۲۰۰ کیلومتر میزان پیمایش شما باشد، نصف میزان بنزین بار دوم مصرف بنزین ماشین شما را نشان می‌دهد. مضروب عدد به دست آمده در ۱۰۰ تقسیم بر تعداد کیلومتر میزان مصرف بنزین ماشین‌تان در هر ۱۰۰ کیلومتر خواهد بود.

در پایان نیز باید دو مورد را متذکر شویم یکی اینکه خودتان را گول نزنید و سعی کنید در ۱۰۰ یا ۲۰۰ کیلومتری که می‌رانید خودتان باشید، به همان سبک همیشگی رانندگی کنید و مسیرهای روزمره را بپیمایید.

دومین مورد نیز مراجعه به یک پمپ بنزین آزموده که از کیفیت بنزین آن مطمئن هستید است.

 

 

[تعداد: 4    میانگین: 5/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک