معرفی ۲ کراس‌اوور پلاک ایران!

بیسو پلاک ایران

معرفی ۲ کراس‌اوور تازه‌وارد به بازار ایران/ به توان بیسو 

نمایشگاه خودرو تهران در سال ۱۳۹۶ میزبان یک غرفه بزرگ و مملو از محصولات ناشناخته بود. اما در میان این خودروهای ناشناس نام سیف خودرو برای علاقه‌مندان به دنیای خودرو در کشورمان آشنا به نظر می‌رسید.

نامی که با برند محبوب سوبارو و ناکامی‌هایش در ایران گره خورده بود. یک سال پس از این نمایشگاه و در آستانه سومین دوره این رویداد پر اهمیت بار دیگر نام بیسو و سیف خودرو سر زبان‌ها افتاده. اما این بار سیف‌خودرو با دستی پر از محصولات بیسو به ایران آمده است.

نگاهی به بیسو T3

بیسو T3

بیسو T3 یک کراس‌اوور کوچک چینی است که به‌زودی توسط سیف‌خودرو نماینده سابق سوبارو و نماینده فعلی این برند در ایران به بازار کشورمان عرضه شود. بیسو یک کمپانی تازه تاسیس چینی است که از سال ۲۰۱۵ به تولید خودرو می‌پردازد. البته بیسو یکی از برندهای زیرمجموعه کمپانی یین‌ژیانگ چین است. شرکتی که چند برند در حوزه خودرو و موتورسیکلت را نیز در مجموعه خود دارد.

بیسو T3

  • کراس‌اوور کوچک

این خودرو در واقع یک کراس‌اوور کوچک به حساب می‌آید که در ۳ تیپ Comfort، Luxury و Honorable عرضه خواهد شد و نسخه Honorable در این میان کامل‌ترین نسخه است. آینه‌های جانبی برقی، کروز کنترل، سانروف پانوراما، تنظیم برقی صندلی راننده در ۶ جهت، چراغ‌های هالوژنی با قابلیت تنظیم ارتفاع، دیلایت، ورود و استارت بدون کلید، آینه وسط الکترومیک، سنسور پارک جلو و عقب، دوربین دید عقب و چندین امکان دیگر در این خودرو قابل مشاهده است.

بیسو T3

  • در ۲ تیپ

تیپ Comfort از یک جعبه دنده ۵ سرعته دستی و تیپ‌های Luxury و Honorable از گیربکس اتوماتیک CVT بهره می‌برند. اما موتور به کار رفته در هر ۳ مدل حجمی معادل ۱٫۳ لیتر و ۴ سیلندر دارد و به توربوشارژر مجهز است. قدرت این موتور ۱۳۳ اسب بخار و گشتاور آن به ۱۸۵ نیوتن متر اعلام شده. بیسو T3 وزنی معادل ۱۴۰۰ کیلوگرم دارد.

 

نگاهی به بیسو  T5

بیسو T5 نیز مانند مدل T3 با ۲ تیپ دنده دستی و اتوماتیک پا به بازار کشورمان خواهد گذاشت. مدل دستی از یک جعبه دنده ۵ سرعته و مدل اتوماتیک از یک گیربکس امیدوارکننده ۸ سرعته بهره‌مند است.

بیسو T5

  • پیشرانه

پیشرانه ۴ سیلندر مشترک این ۲ تیپ ۱٫۵ لیتر گنجایش دارد. این انجین به توربوشارژر نیز مجهز است. قدرت موتور T5 به ۱۵۰ اسب بخار و گشتاور آن به ۲۱۵ نیوتن متر در نهایت ظرفیت خواهد رسید. البته با توجه به جثه ۱٫۶ تا ۱٫۷ تُنی بیسو T5 نمی‌توان با این مشخصات از موتور این خودرو توقع چندانی در کشش و شتابگیری داشت.

بیسو T5

بیسو T5

 

  • ورود به بازار

چندی است تبلیغات محیطی برای مدل‌های T3 و T5 با عنوان شاسی‌بلندهای لوکس اقتصادی در بزرگراه‌های پایتخت آغاز شده و به نظر می‌رسد با آزاد شدن واردات پای این ۲ کراس‌اوور نیز به کشور باز خواهد شد. برای مشخص شدن قیمت این ۲ خودرو نیز باید اندکی تا مشخص شدن وضعیت قیمت‌گذاری خودروها درنگ کرد.

بیسو پلاک ایران

به تازگی تبلیغات سیف خودرو و گروه خودروسازی مرتب با عنوان بیسو پلاک ایران آغاز شده است و نشان می‌دهد این دو کراس اوور با پاس کردن استانداردهای ۸۵ گانه سازمان استاندارد ایران توانسته اند مجوز پلاک ایران را دریافت کنند و به زودی شاهد رژه آنها در خیابان‌های کشور خواهیم بود.

Previous «
Next »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک

اینستاگرام

اخبار