محصول جدید ایران خودرو را بشناسید

هایما ام5 جدید

محصول جدید ایران خودرو را بشناسید

تصاویری در فضای مجازی منتشر شده است که نشان می دهد نمونه ی استتار شده ی هایما فامیلی یا همان M5 وارد کشور شده و مراحل تست های فنی را پشت سر می گذارد.

این خودرو که در حال طی تست های فنی است بناست توسط ایران خودرو تولید و روانه بازار شود. 

هایما ام5 ایران خودرو

ژن‌های مزدا

کمپانی چینی هایما فامیلی یا M5 جدید که در برخی از بازار ها نیز با نام F5 شناخته می شود را با موتور ۱٫۶ لیتری تنفس طبیعی با قدرت ۱۲۳ اسب بخار تولید می کند که البته این موتور بنا به سفارش می تواند با نوع توربو شارژ نیز تعویض شود از سویی دیگر احتمال داده می شود که هایما فامیلی بازار ایران مانند هایما S5، محصولی متفاوت با نسخه‌های رایج این کمپانی چینی باشد.

مشخصات فنی

موتور ۱٫۵ لیتری توربو شارژ با توان ۱۶۱ اسب بخار از مواردی است که شاید ایران خودرو آن را برای هایما فامیلی بازار ایران سفارش گذاری کند هر چند که تا زمان عرضه رسمی این خودرو و اینکه با چه موتور و چه ظاهری (نسخه فیس لیفت یا نمونه قدیمی) روانه بازار ایران می شود باید منتظر شد.

هایمای اختصاصی

خبر خوب این است که این خودرو برای بازار ایران مناسب‌سازی شده و کالیبره با شرایط بازار ایران راهی و روانه بازار کشورمان خواهد شد. دلیل استتار بدنه نیز همین موضوع عنوان می‌شود. پس به احتمال بسیار باید در انتظار خودرویی مانند محصول مزدا- البته نسل‌های قدیمی‌تر مانند مدل فامیلا یا همان ۳۲۳ خودمان- باشیم.

تنوع به سبک جدید

بازار خودروی ایران در حال متنوع شدن است. محصولات جدید با انواع توانمندی‌ها در حال ورود به بازار هستند و بازار در رده‌های مختلف به سوی تنوع بیشتر حرکت می‌کند. تنوعی که شاید بسیاری آن را مناسب ندانند و بازیگران‌اش را به رسمیت نشناسند، اما در آینده نزدیک سعی در پوشش نیازهای داخلی در بازار ایران خواهد داشت.

Previous «
Next »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک

اینستاگرام

اخبار