محفظه موتور

ایران خودرو

محفظه موتور

بازکردن درب موتور
محفظه موتور

۱- از داخل اتاق (سمت راننده) دستگیره خلاص کننده قفل درب موتور را بکشید. در این حالت درب موتور کمی بالا خواهد آمد.

۲- اهرم ایمنی درب موتور را به سمت بالا بکشید و سپس درب موتور را بالا ببرید.

۳- میله تکیه‌گاه درب موتور را از روی گیره پشت محفظه موتور بیرون بکشید.

۴- میله تکیه‌گاه درب موتور را در سوراخ تعبیه شده در درب موتور جا بزنید.

بستن درب موتور

میله تکیه‌گاه درب موتور را دوباره به گیره خود محکم کنید، سپس درب موتور را پایین بیاورید و برای بستن درب موتور آن را از وسط درب گرفته و از فاصله تقریبا ۳۰ سانتیمتری رها کنید. پس از بسته شدن درب موتور با کشیدن لبه جلویی درب به طرف بالا از قفل بودن آن مطمئن شوید. درب موتور پس از بستن کامل نباید هیچ لقی داشته باشد.

جک گازی*

در صورت نصب جک گازی در خودروی شما، نیازی به استفاده از میله تکیه‌گاه درب موتور برای باز نگهداشتن درب موتور نمی‌باشد. پس از باز کردن درب موتور، درب موتور را به سمت بالا بکشید، درب موتور از نیمه راه خود به خود به سمت بالا باز خواهد شد. برای بستن نیز درب موتور را پایین بیاورید و برای بستن درب موتور، آن را از وسط درب گرفته و از فاصله تقریباً ۳۰ سانتیمتری رها کنید.

راهنمای محفظه موتور

راهنمای محفظه موتور

۱- مخزن روغن ترمز

۲- میله اندازه‌گیری سطح روغن موتور

۳- درپوش ریختن روغن موتور

۴- مخزن شیشه‌شوی

۵- درب رادیاتور

۶- باتری

۷- مخزن روغن فرمان هیدرولیک

۸- جعبه فیوز محفظه موتور

۹- جعبه فیوز

اخطار

اضافه کردن: هنگام اضافه کردن روغن دقت کنید که روغن روی قطعات موتور نریزد زیرا احتمال آتش‌سوزی وجود خواهد داشت.

بستن درپوش را فراموش نکنید زیرا خطر ایجاد آتشسوزی به دلیل پاشیدن روغن بر روی قطعات داغ موتور وجود دارد.

نمایشگر فقط در صورت کاهش سطح روغن از حداقل میزان لازم، اخطار می‌دهد و هیچ‌گاه گذشتن از حداکثر را نشان نمی‌دهد و فقط با خواندن گیج قابل تشخیص است.

از آنجا که فن (پنکه) سیستم خنک‌کننده برقی است، پس از خاموش کردن موتور نیز ممکن است برای دقایقی به کار خود ادامه دهد. در هنگام کار در محفظه موتور از پنکه در حال کار فاصله بگیرید.

تماس طولانی با روغن موتور ممکن است باعث ایجاد بیماری‌های پوستی از قبیل التهاب پوستی و سرطان پوست شود. در صورت تماس به دقت پوست را بشویید.

هشدار

چنانچه خودرو بمدت طولانی با سرعت بالا حرکت کند، سطح روغنِ روغن موتور را بطور مرتب بازرسی کنید.

هرگونه کاهش ناگهانی یا چشمگیر در سطح مایعات خودرو یا سایش غیر‌یکنواخت لاستیک‌ها باید هرچه سریع‌تر به نمایندگی مجاز گزارش شود.

بررسی سطح روغن موتور

بررسی سطح روغن موتور

سطح روغن موتور را هر هفته یک بار و در مواقع استفاده زیاد از خودرو، چند بار بررسی کنید.

زمانی سطح روغن را بررسی کنید که موتور گرم است و خودرو در سطح کاملاً افقی قرار گرفته و روغن در کارتل ساکن شده است.

روش بازرسی سطح روغن موتور

خودرو را در سطح صاف قرار دهید، موتور را روشن کرده تا گرم شود. سپس موتور را خاموش نموده و بعد از ۵ دقیقه سطح روغن را اندازه بگیرید.

ریختن روغن موتور

درپوش مخزن روغن موتور را باز کنید، روغن را در مخزن بریزید. سطح روغن هرگز نباید از درجه حداکثر (MAX) بر روی میله اندازه‌گیری روغن موتور تجاوز کند. برای اطلاع از مشخصات و حجم روغن موتور مورد نیاز به راهنمای نگهداری و خدمات گارانتی مراجعه کنید.

تنها از روغن موتورهای استاندارد و برندهای مورد تایید و بسته‌هایی که توسط شرکت ایساکو ارائه می‌گردد، استفاده شود.

هشدار

هرگز روغن را با مواد افزودنی مخلوط نکنید. این عمل می تواند به موتور آسیب جدی برساند.

اخطار

– در هنگام کار بر روی موتور، فن رادیاتور ممکن است هر لحظه شروع به کار نماید. (خطر ایجاد جراحت)

اضافه کردن روغن موتور

هنگام افزودن روغن دقت کنید که روغن روی قطعات موتور نریزد زیرا احتمال آتش‌سوزی وجود خواهد داشت. بستن درپوش را فراموش نکنید، زیرا خطر ایجاد آتش‌سوزی به دلیل پاشیدن روغن بر روی قطعات داغ موتور وجود دارد.

تعویض روغن موتور

اگر در حالیکه موتور داغ است، روغن آنرا تعویض می‌کنید، مراقب باشید بر اثر پاشیده شدن روغن دچار سوختگی نشوید.

– موتور را در محیط بسته روشن نکنید زیرا گازهای خروجی از اگزوز سمی است.

بررسی محلول خنک‌کننده

بررسی محلول خنک‌کننده

سطح مایع خنک‌کننده باید هفته‌ای یک بار هنگامی که خودرو در سطح کاملاً افقی پارک شده و سیستم خنک‌کننده سرد است، بازرسی شود. سطح مایع باید بین علامت‌های حداقل (MIN) و حداکثر (MAX) نشانه‌گذاری شده بر روی دیواره عمودی رادیاتور (سمت درب رادیاتور) باشد. در صورت لزوم رادیاتور را پر کنید.

پر کردن رادیاتور

در صورت داغ بودن موتور، ۱۵ دقیقه صبر کنید تا حرارت موتور به زیر ۱۰۰ درجه سانتیگراد برسد. توسط تکه‌ای پارچه برای حفاظت از دستان خود، آهسته و با دقت درب رادیاتور را تا پله ایمنی آن بچرخانید، تا فشار بخار رادیاتور افت کند.

توجه

اگر به بیش از یک لیتر مایع اضافی برای پر کردن رادیاتور نیاز باشد، سیستم خنک‌کننده خودرو باید توسط نمایندگی مجاز بازرسی شود؛ مطمئن شوید درب رادیاتور تا دومین پله محکم بسته شده است.

در مواقع اضطراری و تنها هنگامی که ضد‌یخ توصیه شده در دسترس شما نیست برای پر کردن رادیاتور از آب تمیز استفاده کنید اما توجه داشته باشید که این کار باعث کاهش خاصیت ضد‌یخ مایع خنک‌کننده خواهد شد.

همواره از ضد‌یخ‌های با فرمول توصیه شده و برندهای مورد تأیید و بسته‌هایی که توسط شرکت ایساکو ارائه می‌گردد، استفاده شود.

نکته مهم

تخلیه و پر کردن دوباره مایع سیستم خنک‌کننده از عملیات سرویس و نگهداری است که نیاز به دانش کافی دارد و تنها باید توسط افراد مجرب و در نمایندگی‌های مجاز انجام پذیرد.

مایع سیستم خنک‌کننده موتور تا دمای ۳۰- درجه سانتیگراد در مقابل انجماد مقاوم می‌باشد.

ضد‌یخ

ضد‌یخ حاوی موادی با خواص ضد‌خوردگی است. نه تنها در شرایط سرد بلکه در طول سال نسبت ضد‌یخ به آب موجود در سیستم خنک‌کننده باید بین ۴۰ تا ۵۰ درصد باشد.

برای اطمینان از خاصیت ضد‌خوردگی در مایع خنک‌کننده، محلول ضد‌یخ خودرو باید توسط نمایندگی مجاز بازرسی و تعویض شود.

هشدار

چنانچه هر قطعه‌ای از سیستم خنک‌کننده (بغیر از درب رادیاتور) باز یا تعویض شود، بایستی هواگیری مجدد توسط تعمیرگاه‌های مجاز مطابق دستورالعمل انجام پذیرد.

اخطار

– محلول ضد‌یخ سمی و نوشیدن آن کشنده است. آن را درب بسته و دور از دسترس کودکان نگاه دارید. چنانچه مشکوک به نوشیدن آن شدید، سریعاً به پزشک مراجعه کنید. از تماس محلول ضدیخ با پوست و چشمانتان جلوگیری کنید. در صورت وقوع، ناحیه تماس را با آب فراوان بشویید.

– از باز نمودن درب رادیاتور تا یک ساعت پس از خاموش شدن موتور اجتناب نمایید.

ترمز

این خودرو مجهز به ترمزهای چهارچرخ دیسک است. ترمزهای جلو از نوع خنک‌شونده و دیسک‌های ترمز عقب از نوع توپر می‌باشند. بوستر ترمز از نوع دو مداره هیدرولیک بوده و در هنگام حرکت و روشن بودن خودرو، نیروی پدال لازم برای کنترل سرعت و یا توقف را کاهش می‌دهد.

روغن ترمز

طی استفاده مداوم ممکن است سطح روغن بر اثر ساییدگی لنت ترمز کاهش یابد و نیاز به افزودن روغن ترمز باشد. چنانچه طی مدتی کوتاه، افت قابل ملاحظه‌ای در سطح روغن مشاهده کردید، به نمایندگی مجاز مراجعه کنید. چنانچه سطح روغن ترمز پایین‌تر از سطح حداقل علامت گذاری شده در مخزن باشد از رانندگی خودداری کنید.

هر دو سال یک بار باید روغن ترمز را کاملا تعویض کرد. در آب و هوای مرطوب هر ۲۰۰۰۰ کیلومتر باید روغن ترمز را کاملاً تعویض کرد.

بررسی روغن ترمز

بررسی روغن ترمز

برای جلوگیری از ورود گرد و خاک به مخزن، درب مخزن را کاملاً تمیز و سپس باز کنید و مخزن را تا علامت حداکثر (MAX) با روغن ترمز پر کنید.

اجازه ندهید سطح روغن ترمز از علامت حداقل (MIN) پایین‌تر بیاید. تنها از روغن تازه در قوطی درب بسته استفاده کنید (روغن‌های کهنه و باز و یا روغن‌هایی که قبلاً از سیستم نشت کرده باشند، رطوبت جذب می‌کنند و ریختن مجدد آنها در مخزن تاثیر منفی در عملکرد سیستم ایجاد می‌کند).

بیش از اندازه لازم در مخزن روغن نریزید.

تنها از روغن ترمزهای استاندارد و برندهای مورد تایید و بسته‌هایی که توسط شرکت ایساکو ارائه می‌گردد، استفاده شود.

اخطار

– روغن ترمز شدیدا سمی است و باید در ظرف سربسته دور از دسترس کودکان نگه داشته شود.

– در صورت خوردن روغن ترمز، سریعا به پزشک مراجعه کنید.

– از تماس روغن ترمز با دست و چشم جلوگیری کنید. در صورت تماس با پوست، محل را فورا با آب فراوان بشویید و در صورت تماس با چشم، پس از شست و شو به پزشک مراجعه کنید.

– به دلیل احتمال آتش‌سوزی، مراقب باشید روغن ترمز را روی موتور گرم نریزید.

– مراقب باشید که در هنگام رانندگی و به خصوص در سراشیبی‌ها موتور خاموش نگردد.

هشدار

روغن ترمز سطوح رنگ شده را خراب می‌کند. روغن را ابتدا با یک تکه پارچه تمیز جمع کنید سپس محل را با آب و شامپوی مخصوص خودرو بشویید.

فرمان هیدرولیک

اگر فرمان هیدرولیک به درستی عمل کند نیازی به ریختن روغن اضافی در مخزن نخواهد بود و اگر هم لازم باشد، مقدار آن بسیار اندک است. در صورت کاهش متوالی یا ناگهانی در سطح روغن، خودرو باید توسط نمایندگی مجاز مورد بررسی قرار گیرد. اگر سطح روغن پایین‌تر از علامت حداقل مشخص شده در مخزن باشد، مخزن را قبل از روشن کردن موتور پر کنید؛ در غیر این صورت، پمپ فرمان هیدرولیک آسیب خواهد دید. در صورت کاهش سطح روغن تا زیر علامت حداقل یا مشاهده اُفت سریع یا چشمگیر آن، تحت هیچ شرایطی از خودرو استفاده نکنید. با وجود این اگر مشخص شود، افت روغن کُند است می‌توانید خودرو را با ریختن روغن اضافی تا علامت حداکثر در مخزن، با طی مسافتی کوتاه برای عیب‌یابی به نزدیک‌ترین تعمیرگاه مجاز برسانید. سطح روغن را هفته‌ای یک بار بررسی کنید. موقع بررسی سطح روغن هیدرولیک، موتور خودرو باید خاموش و خنک باشد و چرخ‌های جلو در حالت مستقیم باشند.

بررسی سطح روغن فرمان هیدرولیک

بررسی سطح روغن فرمان هیدرولیک

درب مخزن را قبل از بازکردن به منظور جلوگیری از ورود خاک به مخزن تمیز کنید، درپوش را بردارید و با تکه‌ای پارچه تمیز و بدون پرز میله آن را پاک کنید. آن را دوباره جاگذاری و برای بررسی سطح روغن از مخزن خارج کنید. در صورت لزوم، کمبود را با ریختن روغن تا زمانی که سطح روغن بین علامت حداکثر و حداقل قرار گیرد، ادامه دهید.

بیش از اندازه لازم در مخزن روغن نریزید!

تنها از روغن‌های فرمان هیدرولیک استاندارد و برندهای مورد تایید و بسته‌هایی که توسط شرکت ایساکو ارائه می‌گردد، استفاده شود.

در صورت تماس روغن هیدرولیک با پوست یا چشم، محل را فورا با آب فراوان شست و شو دهید. به دلیل احتمال آتش‌سوزی مراقب باشید روغن هیدرولیک روی موتور گرم نریزد.

اخطار

روغن فرمان هیدرولیک شدیداً سمی است و باید در ظرف دربسته و دور از دسترس کودکان قرار گیرد. چنانچه اتفاقا از آن خوردید، سریعا به پزشک مراجعه کنید.

هشدار

روغن هیدرولیک، سطوح رنگ شده را خراب می‌کند. روغن را ابتدا با یک تکه پارچه تمیز جمع کنید سپس محل را با آب و شامپوی مخصوص خودرو بشویید.

باتری MF & SEALED
باتری MF & SEALED

خودروی شما به یک باتری بدون نیاز به مراقبت ویژه مجهز می‌باشد.

در صورت کم بودن ولتاژ باتری به نکات زیر توجه کنید:

۱- بازرسی شل بودن تسمه دینام و پوسیدگی آن که در این صورت جریان (آلترناتور) کم می‌شود.

۲- اشکال در وایرها، سیم جرقه باید محکم و قطر کابل آن مناسب باشد.

۳- در دمای °۱۸- سانتیگراد از استارت زدن بی‌مورد طولانی مدت خودداری شود.

عیوب متداول باتری

– کاهش الکترولیت که حدود ۵۰ درصد ایرادات را شامل می‌شود و ناشی از گرما و Over Charge (شارژ اضافی) است.

– روشن نگه داشتن چراغ‌ها که باعث دشارژ عمیق می‌شود.

– عدم تطابق سایز و مشخصات باتری جایگزین با باتری اولیه.

– شارژ کم یا شل بودن تسمه دینام.

– شل بودن کابل‌های سر باتری.

– استفاده از آب شهری به جای آب مقطر

– خوردگی (Corrosion)

– یخ‌زدگی (Freezing)

اخطار

– جرقه یا آتش را به نزدیکی باتری نبرید، زیرا هیدروژن موجود در باتری قابل اشتعال می‌باشد.

– هرگز باتری‌های مستعمل را درخانه نگهداری نکنید. آنها را در اختیار سازمان‌هایی که مسئولیت جمع آوری و بازیافت این گونه باتری‌ها را دارند، قرار دهید.

– در صورتی که ولتاژ باتری کمتر از ۱۰/۵ ولت باشد، باتری می‌بایست تعویض گردد.

– در صورتی که ولتاژ باتری بین ۱۰/۵ تا ۱۲/۴ ولت باشد نیاز به شارژ مجدد دارد.

– در صورت خاموش بودن خودرو، جهت افزایش طول عمر باتری از روشن نگاه داشتن وسایل برقی خودرو به مدت طولانی خودداری شود.

اخطار

اسید موجود در باتری خورنده و سمی است، در صورت نشت آن به موارد زیر توجه کنید:

– در صورت ریختن آن روی لباس یا پوست، بلافاصله لباس آلوده را درآورید و پوست ناحیه تماس را با آب فراوان بشویید و به پزشک مراجعه کنید.

– در صورت تماس با چشم، بلافاصله چشم را حداقل به مدت ۱۵ دقیقه با آب تمیز بشویید و به سرعت به پزشک مراجعه کنید.

– اگر فورا اقدامات پزشکی لازم انجام نگیرد، نوشیدن اسید باتری می‌تواند کشنده باشد.

– باتریِ در حال شارژ، گاز هیدروژنِ قابل انفجار متصاعد می‌کند. جرقه و آتش را از محفظه موتور دور نگه دارید.

– حین کار در محفظه موتور و به منظور امنیت خود، دستبند و کلیه زیورآلات را از خود جدا کنید. هرگز نگذارید قطب‌های باتری با ابزار و قسمت‌های فلزی خودرو تماس یابند.

هشدار

چنانچه خودرو به مدت بیش از ۶ روز بلا‌استفاده باشد، می‌بایست حداقل یک بار روشن شده و به مدت یک ساعت روشن بماند.

جدا کردن باتری


جدا کردن باتری

قبل از قطع اتصالات باتری، دزدگیر را خاموش کنید و مطمئن شوید که سوئیچ بسته باشد. ابتدا کابل منفی(-) و سپس مثبت (+) را جدا کنید. برای اتصال مجدد، ابتدا کابل مثبت و سپس منفی را وصل کنید. نگذارید قطب‌های باتری با بخش‌های فلزی و بدنه خودرو تماس پیدا کنند. برای برداشتن باتری، ابتدا مهره‌های بست باتری را باز کنید و سپس بست‌ها را بردارید. برای جاگذاری مجدد، ابتدا باتری و بست آن را دقیقا در محل خود قرار دهید (قطب‌های آن رو به موتور باشد) و سپس مهره‌های بست را آنقدر محکم کنید که باتری تکان نخورد اما بیش از حد سفت نشود.

تعویض باتری

همواره از باتری‌هایی استفاده کنید که نوع و مشخصات آنها مانند باتری اصلی خودرو باشند. انواع دیگر ممکن است اندازه‌ها یا قطب‌های متفاوت داشته باشند، اتصال آنها به سیستم برق خودرو با خطر آتش‌سوزی همراه است.

هشدار

– باتری را هنگامی که به خودرو متصل است، شارژ نکنید. این کار ممکن است به سیستم برق خودرو خسارت جدی وارد آورد.

– بهتر است هر ماه در صورتیکه درب‌های باتری قابل باز شدن هستند، سطح آب و اسید باتری تا خط حداکثر روی دیواره باتری بررسی شود. در صورت کم بودن آب و اسید، آب مقطر اضافه گردد.

اخطار

– باتری مشکوک به یخ‌زدگی را شارژ نکنید.

– در زمان شارژ باتری، جرقه یا آتش را از آن دور کنید (باتری شارژ شده یا در حال شارژ، هیدروژن قابل اشتعال متصاعد می کند).

– پس از شارژ باتری و قبل از اتصال آن به خودرو، یک ساعت صبر کنید تا گازهای قابل اشتعال آن خارج و خطر اشتعال کم شود.

پر کردن مخزن شیشه‌شوی

پر کردن مخزن شیشه‌شوی

هفته‌ای یک بار سطح آب مخزن شیشه‌شوی را بررسی کنید. برای اطمینان از تمیز شستن شیشه و جلوگیری از یخ‌زدگی، مخزن را با مخلوط آب و یک شوینده مناسب پر کنید. مقادیر توصیه شده از آب و شوینده را در ظرفی جدا، مخلوط و مخزن را با آن پر کنید. همیشه از دستورات مندرج بر روی ظرف مایع شوینده پیروی کنید.

هشدار

– هرگز از مخلوط ضد‌یخ و آب برای مخزن شیشهشوی استفاده نکنید. این کار به رنگ خودرو آسیب می‌رساند.

– در بعضی از سیستم‌های شست و شو با جریان آب پرفشار، آب به آب‌بندهای درب و پنجره نفوذ می‌کند و باعث خرابی قفل‌ها می‌شود. جریان آبِ پرفشار را مستقیماً به قسمت‌های حساس نگیرید.

– هنگام یخبندان، اطمینان حاصل نمایید که تیغه‌های برف پاک‌کن یخ نزده باشند تا بتوانند حرکت کنند (امکان داغ شدن و سوختن موتور برف پاک‌کن).

– وضعیت این تیغه‌ها را چک نمایید. هنگامی که کارایی آنها پایین می‌آید باید آنها را تعویض نمود. (تقریباً هر سال)

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک