مراقبت از داخل خودرو

بهمن خودرو

مراقبت از داخل خودرو

احتیاط‌های اولیه در مورد صفحه پانل داشبورد

از تماس حلّال‌های سوزاننده مانند اُدکلن و لوازم آرایش با داشبورد جلوگیری نمایید. این مواد باعث صدمه زدن و از بین بردن رنگ داشبورد می‌شوند. در صورت ریختن این حلّال‌ها بر روی داشبورد، سریعاً آن را پاک نمایید.

تمیز کردن داخل و کف خودرو

وینیل

گرد و خاک و آشغال‌های موجود روی سطوح وینیلی را به وسیله ماهوت پاک‌کن یا جارو برقی تمیز نمایید؛ سطوح وینیلی را به وسیله تمیزکننده چرم و وینیل تمیز نمایید.

چرم

چرم طبیعی یک‌دست نبوده و ممکن است ترک بردارد و یا چروک شود؛ آن را به وسیله پاک کننده‌های چرم طبیعی یا صابون مایع تمیز نمایید. ابتدا به وسیله یک پارچه مرطوب نرم پاک نمایید و بعد به وسیله یک پارچه خشک و نرم خشک نمایید.

پارچه

– گرد و خاک و آشغال‌های روی سطوح پارچه‌ای را به وسیله ماهوت پاک‌کن یا جارو برقی تمیز نمایید و آن را به وسیله شامپو فرش که برای فرش و تودوزی مورد استفاده واقع می‌شود، تمیز کنید. لکه‌های روی سطح را فوراً به وسیله لکه پاک‌کن برطرف نمایید.

– برای اینکه سطوح پارچه‌ای تمیز و تازه به نظر برسند، از آن مواظبت نمایید. در غیر اینصورت رنگ آنها تغییر می‌نماید و سریعاً لکه می‌گیرند و مقاومت آنها در برابر آتش گرفتن کاهش می‌یابد.

هشدار

فقط از تمیز کننده‌های توصیه شده و مطابق با دستورالعمل آنها استفاده نمایید. در غیر اینصورت باعث از بین رفتن ظاهر و کاهش مقاومت در برابر آتش‌سوزی سطوح ذکر شده می‌شود.

تمیز نمودن جیر صندلی‌ها

– بلافاصله لکه‌ها را تمیز نمایید، چرا که پاک کردن لکه‌ها بعداً مشکل خواهد شد و همچنین ممکن است منجر به تغییر رنگ یا رنگ پریدگی شود.

– برای تمیز کردن، با پارچه مرطوب و نرم لکه‌ها را تمیز نموده و سپس با پارچه خشک و نرم، خشک کنید.

– در صورتیکه لکه‌ها با آب خالی پاک نمی‌شوند از آب صابون یا پاک کننده‌های ملایم استفاده نمایید.

– برای خشک نمودن قطرات آب، سطح را با دستمال تمیز و خشک پاک کنید.

هشدار

– از تمیز نمودن جیر با تمیز کننده‌های چرم یا پاک کننده و یا صابون خودداری نمایید، چرا که منجر به تغییر رنگ می‌شوند.

– اجسام فلزی و نوک تیز می‌توانند به نحو غیرقابل جبران به سطوح جیر صدمه بزنند.

صفحه نمایشگر چند منظوره و صفحه نمایشگر اطلاعات

صفحه نمایشگر چند منظوره و صفحه نمایشگر اطلاعات مورد نیاز خودرو با روکش مخصوصی که در برابر خراش مقاوم است، پوشانده شده‌اند. در هنگام تمیز نمودن این روکش‌ها از یک پارچه نرم استفاده نمایید.

توجه

در صورت ایجاد خراش و شکستگی روی صفحه نمایش، امکان برطرف شدن خراش‌ها وجود ندارد.

جلو داشبورد سمت سرنشین جلو

– در این سطح از مواد بسیار نرم استفاده شده است، توصیه می‌شود حین تمیز نمودن این سطح از حوله نرم و پاک کننده ملایم استفاده نمایید.

– در صورت ساییدن شدید، ممکن است جلو داشبورد صدمه دیده و منجر به خراشیدگی سطح گردد.

تمیز کردن کمربند ایمنی

– کمربند ایمنی را به وسیله صابون مورد توصیه برای تمیز کردن تودوزی تمیز نمایید. حتماً از دستورالعمل ذکر شده برای ماده پاک کننده مورد استفاده پیروی نمایید. از شستشوی کمربند به وسیله مواد سفید کننده و رنگ زدن کمربند اجتناب نمایید؛ زیرا این مواد به کمربند صدمه وارد می‌نمایند.

– پس از تمیز کردن کمربند، آن را کاملاً خشک نمایید و قبل از جمع کردن آن اطمینان حاصل نمایید که هیچ‌گونه مواد پاک‌ کننده‌ای روی آن باقی نماند.

اخطار

کمربند ایمنی صدمه دیده را سریعاً جهت تعویض به نمایندگی مجاز مزدا ببرید:

استفاده از کمربند ایمنی صدمه دیده خطرناک می‌باشد؛ زیرا در حین تصادف کمربند ایمنی صدمه دیده و حفاظت کافی ایجاد نمی‌نماید.

تمیز کردن سطح داخلی شیشه‌ها

در صورتیکه سطح شیشه به موادی از قبیل روغن، گریس یا واکس آغشته شده است، آن را به وسیله شیشه پاک‌کن تمیز نمایید. دستورالعمل روی ظرف شیشه پاک‌کن را مورد پیروی قرار دهید.

هشدار

– از خراشیدن یا کندن سطح داخلی شیشه عقب اجتناب نمایید؛ زیرا ممکن است که به شبکه سیم‌های شیشه گرم‌کن صدمه وارد نمایید.

– حین تمیز نمودن سطح داخلی شیشه عقب از پارچه نرم آغشته به آب ولرم استفاده نموده و به آرامی خطوط آنتن را تمیز نمایید. استفاده از محصولات شیشه پاک‌کن به آنتن صدمه می‌زند.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک