مرسدس بنز

مرسدس بنز

لوگوی مرسدس بنز، تاریخچه زمانی و آخرین مدل‌ها

مرسدس بنز یک تولید کننده مشهور خودرو در سراسر جهان است که به عنوان نماد اشرافی و ثروت شناخته می‌شود.

اما آیا می‌دانید چه چیزی تعجب آور است؟

تاریخچه مرسدس بنز تقریبا به حدود ۱۵۰ سال پیش بر می‌گردد. بله، درست متوجه شدید!

این برند تجاری در نتیجه تلاش‌های کارل بنز (خالق اولین خودرو تاکنون) و گوتلیب دایملر (مخترع موتورهای با سرعت بالا) ساخته شده است.

با لوگوی مرسدس بنز، تاریخچه زمانی و فهرستی از آخرین مدل‌های آن بیشتر آشنا شوید.

لوگوی مرسدس بنز

لوگوی مرسدس بنز

 

هر دوی آنها در آلمان متولد شده بودند و اهداف مشترکی در ایجاد یک چیز منحصر به فرد داشتند. در سنین جوانی، هر دو شروع به کار بر روی ماشین آلات کردند و همیشه آرزوی تولید یک خودرو را داشتند، که هیچ کس از وجود آن باخبر نبود. در سال ۱۸۸۶، کارل بنز نخستین موتور ۳ چرخ خود را تولید کرد و دایملر یک کالسکه بدون اسب ساخت. چند سال بعد، کارل مدل چهار چرخ خودررا معرفی کرد و دایملر یک قرارداد با ویلیام اشتاینوی برای تولید کالسکه‌های بدون اسب در ایالات متحده امضا کرد.

در طی این زمان، دایملر DMG و کارل بنز Benz & Cie را تاسیس کردند. در سال ۱۹۰۰، DMG یک ماشین معرفی کرد: “مرسدس”.

این یک نقطه عطف در تاریخچه مرسدس بنز بود، اما پس از مدت کوتاهی در آلمان جنگ آغاز شد. در نتیجه، هیچ سوختی برای خودروها وجود نداشت یا مقدار آن بسیار کم بود و نرخ‌های بالای مالیات باعث شد تولیدات خودرو متوقف شود.

تاریخچه مرسدس بنز

کارل بنز تصمیم گرفت در ابتدا از DMG کمک بگیرد اما در ابتدا درخواست او رد شد. اما با بدتر شدن شرایط، DMG و بنز مجبور به امضای قرارداد منافع مشترک با یک هویت شدند. با این حال، در سال ۱۹۲۶، این دو شرکت با یکدیگر ادغام شدند تا شرکت دایملر-بنز را تشکیل دهند و یک سال بعد اولین خودروی مرسدس بنز خود را معرفی کردند.

این ادغام فوق العاده موفقیت آمیز بود و تولید مرسدس بنز در سال ۱۹۲۷٫ به ۷۰۰۰ دستگاه افزایش یافت. در دهه ۳۰، بهترین و معتبرترین خودرو “مرسدس بنز W15 ‘ به بازار عرضه شد که مرسدس بنز را به یکی از برندهای تجاری پیشرو در صنعت خودروسازی تبدیل کرد. بنابراین، مرسدس بنز به عنوان یک بخش جداگانه از Daimler-Benz AG کار خود را آغاز کرد.

رویدادهای مهم در تاریخچه مرسدس بنز

۱۹۳۰-۱۹۶۰

1930-1960 مرسدس بنز

پس از موفقیت مرسدس بنز W15، یک مدل تغییر یافته جدید از این خودرو در سال ۱۹۳۲ معرفی شد. دو سال بعد، این شرکت مدل W23 معروف خود را عرضه کرد که یک خودروی کوچک خانوادگی با دو درب بود و در نسخه های کابریو-لیموزین و سدان در دسترس بود. در سال ۱۹۳۶، نام مرسدس بنز در خارج از آلمان شهرت زیادی را کسب کرد و مدل W136 جدید برای اولین بار رونمایی شد.

علاوه بر این، این شرکت مدل معروف ۲۶۰ D خود را منتشر کرد که اولین خودروی سواری دیزلی در جهان بود. در پایان دهه ۳۰، مرسدس بنز چندین مدل موفق دیگر را معرفی کرد، از جمله W136 Spohn Roadster و Wii138 Limousine. در دهه ۴۰، این شرکت به علت آغاز جنگ جهانی دوم، تولید وسایل نقلیه خود را متوقف کرد و سپس فعالیت‌های خود را در سال ۱۹۴۶ با معرفی مدل ۱۷۰V از سر گرفت.

در طول دهه ۵۰، مرسدس بنز در صدر نمودارهای فروش در آلمان قرار گرفت و برخی از بهترین اتومبیل‌های خود را معرفی کرد، از جمله ۱۹۰ و ۳۰۰ SL. مدل ۱۹۰ دارای یک موتور دیزلی فشرده بود که رکورد جدیدی را در سال ۱۹۵۹ ثبت کرد و مدل ۳۰۰ SL، اولین خودرویی بود که از تکنولوژی تزریق سوخت جدید بهره می‌برد.

 

۱۹۶۰-۱۹۸۰

1960-1980

 

مرسدس بنز یک شروع شگفت انگیز در این دهه جدید داشت که با معرفی W110 همراه بود که در دسته بندی خودروهای لوکس قرار می‌گیرد و در دو حالت مختلف در دسترس می‌باشد:

سدان ۴ درب و استیشن.

در سال ۱۹۶۲، بسیاری از وسایل نقلیه تولید شده توسط این شرکت تغییرات قابل توجهی را تجربه کردند، چرا که در دهه ۶۰ ماشین‌های عضلانی پرطرفدار بودند.

در سال ۱۹۶۷، بخش مرسدس بنز AMG به عنوان بخش جداگانه‌ای از کارخانه مرسدس بنز فعالیت خود را آغاز کرد. این شرکت امروزه نیز به فعالیت خود ادامه می‌دهد و همچنان مهندسان و تولید کنندگان در حال سفارشی سازی وسایل نقلیه مرسدس بنز AMG می‌باشند. اولین خودروی معرفی شده توسط این بخش خودروی ۳۰۰SEL 6.3 V8 بود، که تحت عنوان “Red Sow” شناخته می‌شود.

در دهه ۱۹۷۰، مرسدس بنز مدل معروف SL و SLC 107 خود را معرفی کرد که فوق العاده زیبا بود و در دو مدل کوپه و کانورتیبل در دسترس بود. این اتومبیل‌ها موفق ترین مدل‌ها در تاریخ شرکت بودند. در اواخر دهه ۷۰، سری G-Class و S-Class معرفی شدند که هنوز هم در حال تولید هستند.

 

۱۹۸۰-۲۰۰۰ +

1980-2000 + مرسدس بنز

در طول دهه ۸۰، تولید کنندگان در سراسر جهان به طور فزاینده‌ای نگران اثرات انتشار گاز CO2 و آلودگی‌های خودرو شدند. در سال ۱۹۸۱، مرسدس بنز یکی از اولین تولیدکنندگان خودرو بود که خود را همگام با مقررات زیست محیطی جدید کرد و از مبدل‌های کاتالیزوری سه طرفه برای کاهش آلودگی خودروهای خود استفاده کرد.

علاوه بر این، مرسدس بنز برخی تغییرات دیگر را نیز در وسایل نقلیه خود ایجاد کرد، مانند فیلترهای روغن و فیلترهای هوا، که در نتیجه موفقیت زیادی را برای این شرکت به ارمغان آورد. در سال ۱۹۸۷، مرسدس بنز مدل معروف سری ۱۰۰D 631 خود را معرفی کرد و یک سال بعد مدل W201 سری ۲ به بازار عرضه شد که یک مدل جمع و جور با بدنه سدان اسپورت است.

در دهه ۹۰، این شرکت کلاس G و SUV را در کنار مدل‌های جدید متعدد دیگر از جمله کلاس E، C خود را معرفی کرد. در دهه ۲۰۰۰، مرسدس بنز وارد یک دوره جدید تکنولوژی سوپر مکانیکی شد و تعداد زیادی از طرح‌های پیشگام در فناوری و مهندسی را عرضه کرد، ​​مانند سیستم BLUETEC که در سال ۲۰۰۵ منتشر شد و قابلیت کاهش انتشار CO2 را داشت.

خودروهای مرسدس بنز امروزی

خودروهای مرسدس بنز امروزی

امروزه، مرسدس بنز همراه با مدل‌های کارآمد AMG خود به عنوان یکی از بهترین و محبوب‌ترین خودروسازان آلمانی برای ساخت اتومبیل‌های لوکس، کامیون‌ها و اتوبوس‌ها شاخته می‌شود. علاوه بر این، این شرکت خدمات مالی و تعمیرات خودرو را نیز ارائه می‌دهد.

لازم به ذکر نیست، این شرکت دارای تیم فرمول یک خود است که تاکنون جوایز زیادی را کسب کرده است.

 

اخبار جالب

همه مدل‌های مرسدس بنز از یک سیستم تعلیق محور عقب کاملا مستقل استفاده می‌کنند که برای اولین بار در ماشین‌های مسابقه‌ای برند AMG مورد استفاده قرار گرفت.

هر موتور تولید شده توسط مرسدس بنز قبل از نصب و تثبیت بر روی ماشین آزمایش می‌شود. روغن موتور در طی این آزمایش تقریبا ۶۰ بار تخلیه و تصفیه می‌شود.

سیستم فرمان پذیری تمام مدل‌های جدید مرسدس بنز دارای سیستم جذب لرزش مخصوص هستند که در هنگام رانندگی، عملکرد ملایم و ایمنی بیشتری را ارائه می‌دهد.

 

فهرست تمام مدل های کنونی مرسدس بنز

Mercedes-Benz GL450

خودروی سواری و سبک:

۲۰۱۵ مرسدس بنز S-Class Sedan

۲۰۱۵ مرسدس بنز C-Class Sedan

۲۰۱۵ مرسدس بنز E-Class Sedan

۲۰۱۵ مرسدس بنز E-Class Hybrid

۲۰۱۶ مرسدس بنز Maybach S600

۲۰۱۵ مرسدس بنز کلاس B الکتریکی

کوپه:

۲۰۱۵ مرسدس بنز AMG GT S

۲۰۱۵ مرسدس بنز E-Class کوپه

۲۰۱۵ مرسدس بنز SLS AMG

۲۰۱۵ مرسدس بنز C کلاس کوپه

۲۰۱۵ مرسدس بنز کلاس S کوپه

۲۰۱۵ مرسدس بنز CLA کلاس کوپه

۲۰۱۵ Mercedes-Benz CLS کلاس کوپه

SUV و واگن:

۲۰۱۵ مرسدس بنز E کلاس واگن

۲۰۱۵ مرسدس بنز  Gکلاس SUV

۲۰۱۵ مرسدس بنز GL کلاس SUV

۲۰۱۵ مرسدس بنز M- کلاس SUV

۲۰۱۵ مرسدس بنز GLK کلاس SUV

۲۰۱۵ مرسدس بنز GLA کلاس SUV

کانورتیبل:

۲۰۱۵ مرسدس بنز SL-Class Roadster

۲۰۱۵ مرسدس بنز SLK کلاس Roadster

۲۰۱۵ مرسدس بنز E-Class Cabriolet

۲۰۰۹ مرسدس بنز SLR مک لارن

همان طور که از تاریخچه مرسدس بنز بر می‌آید، این شرکت، حتی پس از صد سال، همچنان می‌تواند با نوآوری‌های جدید و تکنولوژی خود صنعت خودروسازی جهان را تحت تاثیر قرار دهد.

[تعداد: 3   میانگین:  3.7/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک