نگاهی به دوره های اول و دوم مسابقات سرعت در باند قلعه مرغی

سرعت در 1342

نگاهی به دوره های اول و دوم مسابقات سرعت در باند قلعه مرغی/ سرعت در ۱۳۴۲

در قسمت قبل به بررسی تصاویری از مسابقات اواسط دهه پنجاه شمسی در پیست آزادی (حاشیه ورزشگاه یکصد هزار نفری آزادی) پرداختیم.

دیدیم که خودروهای متعددی از نسل اسپرت های کوچک (همانند گلف و ب ام و ۲۰۰۲) و حتی خودروهای گرانقیمتی چون ب ام و ۳۰۰۰ و پورشه ۹۱۱ در مسابقات سرعت آن زمان جولان می‌دادند. در این شماره اما به سراغ دهه چهل و مسابقات سرعت در باند قلعه مرغی تهران می‌رویم و سعی می‌کنیم تا در لابلای تصاویر تار و سیاه و سفید آن دوران چهره واضحی از مسابقات اتوموبیلرانی کشورمان در سال های دور را ببینیم.

شرح تصویر اصلی: تصویری از اولین دوره مسابقات سرعت در باند قلعه مرغی. ادیک پطروسیان که در این مسابقه به مقام اول دست یافت راننده آلفارومئو ۱۳۰۰ جولیتایی بود که با شماره ۵۸ شرکت کرده بود. به عدم وجود موانعی برای محافظت تماشاچیان در حاشیه پیست دقت کنید. علاوه بر این در تصویر در دست بسیاری از تماشاچیان چتر دیده می‌شود و سطح باند نیز براق است که نشانگر بارانی بودن روز برگزاری مسابقه یعنی جمعه ۳۱ فروردین سال ۱۳۴۰ است!

 

سرعت در قلعه مرغی
داریوش طلایی در کنار شورولت کوروت نسل ۲ (استینگ ری) کانورتیبل مدل ۱۹۶۳متعلق به امیر جعفری، از قهرمانان این رشته در حاشیه دوره دوم مسابقات سرعت در جمعه، ۲۷ فروردین ۱۳۴۲٫ این خودرو سفید رنگ با تودوزی قرمز نمونه دومی بود که از کوروت نسل دو به ایران وارد شد. اما در پشت صحنه به خودرویی به مراتب ارزشمندتر یعنی یک دستگاه ب ام و ۵۰۷ سفید رنگ برمی‌خوریم که مجهز به یک سقف هاردتاپ است. به روایتی این خودرو در اواخر دهه سی و اوایل دهه چهل بارها در خیابان لاله زار تهران دیده شده و امروزه هنوز هم در کشورمان در گوشه ای آرمیده است.

 

در ابتدا از استاد داریوش طلایی و همچنین خانواده مرحوم ادیک پطروسیان به پاس به اشتراک گذاری تصاویر نابشان سپاسگزاریم.

دهه چهل دهه مبهمی است؛ سوای از خفقان سیاسی و جو نسبتاً متعادل و بی حاشیه کشورمان، ایران در فضایی مابین حرکت به سمت تجدد و مدرنیته دهه های قبل و غربی شدن دهه بعد غوطه ور بود.

 

سرعت در قلعه مرغی
داریوش طلایی در کنار MGA مدل ۱۹۵۷ آقای بیرامی در حاشیه دوره دوم مسابقات سرعت در جمعه، ۲۷ فروردین ۱۳۴۲٫ در پس زمینه در کنار یک دستگاه ولوو PV544 و ولوو آمازون، خودرو اسپرتی دیده می‌شود که در خوشبینانه ترین حالت یک مرسدس بنز ۱۹۰SL است. اما ممکن است این خودرو خاص برادر بزرگتر این خودرو یعنی یک ۳۰۰SL گالوینگ و یا یک آلفارومئو جولیا SS باشد. این خودرو هرچه که باشد نشان از خاص بودن خودروهایی دارد که در پیست دور می‌زدند!

 

اما در همین دهه بود که سرآغاز مسابقات اتوموبیلرانی جدی و حرفه ای در کشورمان کلید خورد. باند قلعه مرغی در جنوب غرب تهران اولین میعادگاه دوستداران خودروهای سریع (یا به قول قدما کورسی و اگر سقف باز بود شکاری) و اولین قهرمانان و حرفه ای های این عرصه بود. امری که امروزه به نحوی با برگزاری مسابقات درگ در بوستان ولایت (محل کنونی باند قلعه مرغی) به نوعی تداعی کننده تکرار تاریخ است.

 

 

سرعت در قلعه مرغی
بروشور دومین دوره مسابقات سرعت که توسط موسسه اطلاعات ساخته و پرداخته شده بود. از مهمترین اسپانسرهای این دوره از مسابقات سرعت شرکت معظم BF Goodrich (تایر) و MG بودند. جالب این است که ترجمه عبارت فارسی مسابقات سرعت توسط ناشر معادل گراندپری تشخیص داده شده است.

 

دوره اول مسابقات سرعت در ۳۱ فروردین سال ۱۳۴۰ در باند قلعه مرغی تهران برگزار گردید و ادیک پطروسیان توانست با خودرو آلفارومئو ۱۳۰۰ (جولیتا) علاوه بر کسب عنوان اولین قهرمان ایرانی مسابقات اتوموبیلرانی در کشورمان، سنگ بنای چندین دهه حضور پرافتخار ارامنه در پیست های کشورمان را محکم قرار دهد.

دوره دوم این مسابقات اما در پیست قلعه مرغی و در روز جمعه، ۲۷ فروردین سال ۱۳۴۲ برگزار شد. این دوره از مسابقات در چند کلاس و با حضور تعداد بیشتری از شرکت کنندگان و با عظمت و شکوه و تداراکات بیشتری برگزار شد.

 

سرعت در قلعه مرغی
در کلاس بالای ۳۰۰۰ سی سی ادیک پطروسیان با خودروی بیوک(با توجه به حجم ۶٫۱ لیتری پیشرانه از نوع لسابر)، جانگیر امینی با خودرو لینکلن پریمیر و فردی با نام خانوادگی آبنر با خودرو دسوتو (با توجه به حجم ۵٫۷ لیتری پیشرانه احتمالاً فایرفلایت، فایرسوئیپ و یا ادونچرر) شرکت داشتند. توامس هانکینسن آمریکایی نیز با استودبیکر خود (با توجه به حجم ۴ لیتری پیشرانه تقریباً تمامی گونه ها ممکن است!) در این کلاس حضور داشت. تصاویر اولین دوره مسابقات سرعت نیز در بخش راست تصویر دیده می‌شود که در آن ادیک پطروسیان سوار بر آلفارومئو خود به قهرمانی رسیده بود.

 

 

علاوه بر حضور خودروهای کورسی و سریع روز همانند MG، آلفارومئو، مرسدس بنز ۳۰۰SL رودستر و برخی خودروهای آمریکایی در مسابقات، رفت و آمد برخی خودروهای خاص و گرانقیمت در حوالی باند نیز صحنه های جالبی برای علاقمندان ایجاد کرد که هنوز بسیاری از آن ها در ذهن این عزیزان نقش بسته است.

متاسفانه به تدریج از شکوه و عظمت ساماندهی این مسابقات کم شد و تا دهه پنجاه و رونق گرفتن پیست آزادی کمتر شاهد برگزاری مسابقاتی به این بزرگی و در این سطح بودیم.

سرعت در قلعه مرغی
در این بخش از بروشور می‌توانید در سمت راست لیست بلند بالای جوایز مسابقات را مشاهده کنید که اکثراً خدمات مجانی در برخی تعمیرگاه ها و تفرجگاه های کشورمان و موارد مربوط به خودرو (همانند تایرهای BF Goodrich و دانلوپ) در کنار جوایزی عجیب همانند یک سال استفاده از صابون گلنار و یا روغن نباتی شاه پسند هستند. در سمت چپ نیز مسیر باند مشخص شده است.
سرعت در قلعه مرغی
در کلاس تا ۱۵۰۰ سی سی علاوه بر مرحوم ادیک پطروسیان، یک آمریکایی (ادوارد اکری) نیز با خودرو MGA شرکت داشته است. همچنین یک فرد فرانسوی (ژورژ مونتارون) با خودرو سانبین آلپیان و یک آلمانی (یورگن موبوکن) سوار بر پورشه (احتمالاً ۳۵۶ و حتی در خوشبینانه ترین حال ۵۵۰) در مسابقه شرکت کرده است. در بخش راست نیز آگهی تبلیغاتی MGB که آن زمان اولین دوره عرضه جهانی اش را تجربه می‌کرد دیده می‌شود. در این دوره اصطلاح کورسی به خودروهای سریع و کوپه اطلاق می‌شد.
[تعداد: 5   میانگین:  3.8/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک