مسابقه شتاب شاسی‌بلندهای پورشه و لامبورگینی

مسابقه شتاب شاسی‌بلندهای پورشه و لامبورگینی

مسابقه شتاب شاسی‌بلندهای پورشه و لامبورگینی 

مسابقه شتاب یا درگ یکی از هیجان‌انگیزترین رقابت‌هاست. مخصوصا اگر نمایندگانی از کمپانی‌های بزرگ دنیای سرعت یعنی لامبورگینی و پورشه در میان باشد.

یک مسیر ۸۰۰ متری در روسیه، یعنی جایی که ماشین‌بازهایش ید طولایی در برگزاری این مسابقات دارند و دو شاسی‌بلند سوپرجذاب از دو خودروسازی که ریشه هر دو آنها به فولکس واگن آلمان می‌رسد. یکی مستقیما زیر نظر فولکس است و دیگر یعنی لامبو به واسطه آئودی. جالب است بدانید که اصلی‌ترین قلب تپنده لامبورگینی اوروس نیز در اصل متعلق به پورشه پانامراست.

درگ پورشه و لامبورگینی

مشخصات فنی

علیرغم اینکه هر دو خودرو از ساختار مشابهی سود می‌برند اما پیشرانه‌ ۸ سیلندر ۴ لیتری توئین توربوی این شاسی‌بلند ایتالیایی قدرت ۶۴۱ اسب بخاری و گشتاور ۸۵۰ نیوتن متری دارد. این خودرو در عرض ۳٫۶ ثانیه از سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت رسیده و حداکثر سرعت ۳۰۵ کیلومتر در ساعت را ثبت می‌کند.

درگ پورشه و لامبورگینی

بنابراین اوروس را باید روی کاغذ قهرمان بلامنازع این درگ دانست. اما همیشه که نظریه‌ها صحیح نیستند هستند؟ اگر این گونه بود که هرگز تیم‌های ورزشی ضعیف مقابل تیم‌های قوی ظاهر نمی‌شدند. 

درگ پورشه و لامبورگینی

جدیدترین نسل کاین توربو هم از همان پیشرانه سود می‌برد اما با قدرت ۵۴۲ اسب بخار و گشتاور به ۷۷۰ نیوتن متر می‌رسد. این شاسی‌بلند آلمانی شتاب ۴٫۱ ثانیه‌ای دارد و در صورت تجهیز به پکیج اسپورت کرونو این زمان دو دهم ثانیه کاهش می‌یابد. حداکثر سرعت کاین توربو نیز ۲۸۶ کیلومتر در ساعت اعلام شده است.

درگ پورشه و لامبورگینی

حالا به نظر شما داستان رقابت این دو رقیب شانه به شانه به کجا خواهد کشید. اوروسی که روی کاغذ از همه نظر برتر است برنده خواهد شد یا پورشه‌ای که اوج دقت و مهندسی را به نمایش می‌گذارد؟ می‌دانیم که حدس پایان این ماجرا اصلا کار ساده‌ای نیست. پس از شما دعوت می‌کنیم بدون پیش داوری پشت فرمان خیال و رویا بنشینید و همراه ما این ویدئو را نظاره کنید. مطمئن باشید پشیمان نخواهید شد.

[تعداد: 5   میانگین:  5/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک