• Homepage
  • >
  • ویدئو
  • >
  • رقابت سرعت بین مک لارن و موتورسیکلت بی ام و

رقابت سرعت بین مک لارن و موتورسیکلت بی ام و

موتوربایک و مکلارن

رقابت سرعت بین مک لارن و موتورسیکلت بی ام و

رقابت خودروسازان برای خلق محصولاتی حتی پر سرعت ‌تر و پرشتاب‌تر از ابر موتورسیکلت‌ های جاده‌ای امروز به قسمت‌های جالبی رسیده.

کاهش وزن

خودروسازان، مخصوصا از انواع سازندگان خودروهای هایپراسپرت با کاستن وزن و افزودن بر قدرت خودروها تا جایی پیش رفته‌اند که مرزهای فیزیکی را جا به جا کرده و به آینده می‌اندیشند. به دنیایی باز هم با سرعت‌ های افزون‌تر حتی از قهرمانان دوچرخی چون موتورسیکلت‌ ها! دیگر چه می‌شود کرد. دنیا و روزگار به شدت با پیشرفت علم تنیده شده‌اند و هر روز باید منتظر جادوی دیگری از عرصه دانش بود.

جنگ اسب‌های بخار

امروز خودروسازان بیش از هر زمان دیگری وارد جنگ اسب بخار شده‌اند و البته موتورسیکلت‌ های سوپربایک‌ جاده‌ای نیز قدرت حدود ۲۰۰ اسب بخار خود را حفظ کردند. بنابراین می‌توان به آسانی گفت فاصله عملکرد خودروها و موتورسیکلت‌ها هر روز کمتر و کمتر از گذشته می‌شود. در واقع گاهی اوقات سوپرکارهای قدرتمند پرشتاب‌تر از برادران دو چرخ خود هستند.

جنگ ابرخودرو و ابرموتورسیکلت

امروز برای اثبات ماجرای مقدمه این نوشتار، مک لارن ۷۲۰S  در برابر یکی از بهترین موتورسیکلت های سوپربایک‌ دنیا یعنی بی ام و مدل S1000RR  قرار گرفته است. اگرچه در آن سوی میدان ۷۲۰S  سبز رنگ تیون شده این مسابقه‌ها میزان توانایی سوپرکارهای مدرن را نشان می‌دهد.

از ۸۰ به بعد

مسابقه‌های یاد شده از سرعت ۸۰ کیلومتر بر ساعت آغاز می‌شوند و در این رقابت و نبرد جانانه ۷۲۰S  با سرعتی باورنکردنی به سرعت از موتورسیکلت ب‌ام‌و پیش می‌افتد. سوارکار بی ام و S1000RR نیز به شدت در تلاش است چرخ جلو را روی زمین نگه دارد. البته خبرهای خوبی هم برای طرفداران موتورسیکلت ها وجود دارد.

دست برتر

در مسابقه‌ بعدی بین ۷۲۰S  استاندارد کارخانه‌ای و S1000RR جدیدتر این موتورسیکلت ب‌ام‌و است که دست برتر را در اختیار دارد.

رقابت با بزرگان

اما موضوع مهم‌تر و قابل‌توجه‌تر این‌که مک لارن ۷۲۰S  در واقع جزو هایپرکارها نیست. این خودرو در حقیقت جزو محصولات میان رده‌ مک لارن محسوب می‌شود و برای رقابت با فراری ۴۸۸ GTB و لامبورگینی هوراکان طراحی شده و به میدان رقابت فرستاده شده است.

Previous «
Next »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک

اینستاگرام

اخبار