چرا برای خرید کلاچ اتوماتیک یا برقی نیاز به مشاوره داریم؟

چرا برای خرید کلاچ اتوماتیک یا برقی نیاز به مشاوره داریم؟ 

چرا برای خرید کلاچ اتوماتیک یا برقی نیاز به مشاوره داریم؟ 

کلاچ اتوماتیک نامی است که این روزها درباره آن بسیار می‌شنویم. شلوغی شهرها و ترافیک از یک طرف و گرانی خودروهای دنده اتوماتیک و هزینه‌های بالای نگهداری آنها از دیگر سو سبب شده این قطعه در کانون توجه قرار بگیرد.

اما در شرایط فعلی بسیاری از شرکت‌های متفرقه نیز در کنار شرکت‌های اصلی عرضه‌کننده کلاچ اتوماتیک مشغول به فعالیت شده‌اند و با استفاده از موتور برف پاک‌کن پیکان و پژو ۴۰۵ محصولی نسبتا نامطمئن به تولید می‌رسانند.

کلاچ برقی

گارانتی و وارانتی

بعضی از عرضه‌کنندگان خدمات پس از فروش مناسبی ندارند و برخی دیگر محصول خود را به علت عدم اطمینان کافی از عملکرد آن برای مدت قابل توجهی ضمانت نمی‌کنند. همچنین سردنده برخی محصولات متفرقه چندان سازگاری مناسبی با دسته دنده خودرو ندارد و همین موضوع سبب می‌شود به‌صورت دقیق و مناسب روی این قسمت چفت نشود و عملا پس از چند بار تعویض دنده جدا شود.

همین موضوع خرید این قطعه را با حساسیت‌های خاص خودش در بازار کنونی مواجه می‌کند. پس چنانچه در مسیرهای پرترافیک روزانه گرفتار می‌شوید و چندان علاقه‌ای به تعویض خودرویتان با نمونه‌های پرهزینه‌تر اتوماتیک ندارید، می‌توانید روی این قطعه به عنوان یک مکمل مناسب برای دنده دستی حساب باز کنید. اما باید پیش از خزید کاملا از اعتبار برند و گارانتی و خدمات پس از فروش شرکت عرضه کننده اطمینان حاصل کنید.

بعضی از شرکت‌های عرضه کننده کلاچ اتوماتیک حتی پا را فراتر از گارانتی و وارانتی می‌گذارند و برای محصول خود یک ماه تست رایگان در نظر می‌گیرند. البته باز هم حصول اطمینان از موتور به‌ کار رفته در قطعه و سلامت مهندسی آن در درجه نخست اهمیت قرار دارد. البته این موضوع را نیز مد نظر داشته باشید که نصب این قطعه روی خودروهای معمول بازار ایران مثل پژو ۴۰۵، پارس، سمند و پژو ۲۰۶ که سیم کلاچ دارند ساده‌تر است و برای خودروهای مجهز به کلاچ پمپی مانند بسیاری از خودروهای چینی دنده‌ای موجود در بازار ایران پیچیدگی‌های بیشتری دارد و به نسبت گران‌تر است.

کلاچ برقی

پیشنهاد رگلاژ

بنا بر آنچه گفته شد نیاز به مشاوره در راستای خرید یک کلاچ برقی با کیفیت و مدرن موضوعی است که نمی‌توان آن را نادیده گرفت. در صورتی که علاقه‌مند به نصب این قطعه روی اتومبیل خود هستید و برای انتخاب از میان محصولات مختلف موجود در بازار سر در گم شده‌اید پیشنهاد می‌کنیم با کارشناسان فنی رگلاژ تماس بگیرید و به صورت کاملا رایگان از مشاوره لازم برای خرید کلاچ اتوماتیک متناسب با خودرویتان بهره‌مند شوید.

[تعداد: 4   میانگین:  5/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک