مقدمه دفترچه راهنما پراید

مقدمه دفترچه راهنما پراید

مقدمه دفترچه راهنما پراید محصول شرکت سایپا

(فصل اول)

مقدمه دفترچه راهنما پراید خانواده سایپا ( ۱۱۱ , ۱۳۱ , ۱۳۲ , ۱۴۱ )

 

صفحه قبل (دفترچه راهنما پراید) فهرست (دفترچه راهنما پراید) صفحه بعد (معرفی خودرو پراید و تجهیزات)

 

با تجهیزات (سیستم سوخت رسانی انژکتوری الکترونیکی، یورو ۴، فرمان هیدرولیک، دوگانه سوز CNG ، سیستم ضدسرقت، سیستم ABS و کیسه هوا) به منظور استفاده مطلوب از خدمات گارانتی، مطالعه دقیق مطالب این دفترچه به مالکین خودرو خانواده سایپا توصیه می گردد.

از آنجایی که انجام سرویس های ادواری مطابق با توصیه شرکت سازنده خودرو، تاثیر بسزایی در بهبود عملکرد خودرو و افزایش عمر مفید آن دارد، لذا انجام این سرویس ها )از جمله تعویض روغن و فیلتر روغن موتور( مطابق با جدول سرویس های ادواری خودرو )فصل گارانتی همین دفترچه( در شبکه نمایندگی های مجاز سایپا الزامی بوده و عدم انجام آن در موعد مقرر منجر به خروج خودرو از شرایط گارانتی خواهد شد. لذا ضروری است جهت استفاده از گارانتی خودرو، با مراجعه به نمایندگی های مجاز سایپا، نسبت به انجام سرویس های مربوطه)با حداکثر اختلاف ۱۰۰۰ کیلومتر از سر رسید پیمایش و یا یک ماه از سررسید زمانی مشخص شده در جدول سرویس های دوره ایی اقدام نمایید.

سایپا کارت طلایی:

مشتری گرامی، ارائه خدمات پس از فروش مناسب و مطابق با نیازهای مشتریان از الویت های اصلی گروه خودروسازی سایپا می باشد. در این راستا بسته های خدمات ویژه و جذابی همچون امداد تکمیلی، گارانتی خودرو در برابر تصادفات و سرقت ها، خدمات در محل مشتری، افزایش دوره گارانتی خودرو پس از پایان گارانتی عادی و موارد دیگری توسط این گروه بصورت تخصصی و مشتری مدار تهیه گردیده است.

مقدمه

نحوه استفاده از دفترچه راهنمای مشتری

هدف از تهیه این دفترچه، فراهم آوردن شرایطی می‌باشد که امکان استفاده هرچه بهتر و راحت‌تر از خودرو را بوجود می‌آورد. این دفترچه در موارد مختلفی به عنوان یک منبع کمکی به حساب می‌آید. توصیه می‌شود تمامی موارد قید شده در این دفترچه را به دقت مطالعه نمایید؛ از این رو جهت جلوگیری از بروز آسیب‌دیدگی‌ها و جراحات جدی در هنگام تصادف یا رانندگی، بایستی موارد احتیاطی و هشدارهایی را که در کل این دفترچه قید شده است به دقت مورد مطالعه قرار دهید.

تصاویر موجود در دفترچه، شما را در استفاده هرچه بهتر از خودرو یاری خواهد داد. با مطالعه این دفترچه مشخصات فنی، موارد مهم ایمنی و نیز نحوه رانندگی در شرایط مختلف به شما راننده محترم یاد‌آوری خواهد شد. در ضمن با موارد مختلفی از اخطارها، نکات احتیاطی و قابل توجه روبرو خواهید شد که بایستی به دقت مورد مطالعه قرار داده و تمامی توصیه‌ها و مراحل قید شده را دنبال نمایید.

با رگلاژ بهترین تعمیرگاه را برای تعمیر خودرو خود رزرو نماید.

آب‌بندی خودرو پراید

برای آب‌بندی خودرو اقدام خاصی ضرورت نداشته و با رعایت چند مورد ایمنی و احتیاط به خصوص در ۱۰۰۰ کیلومتر اول می‌توانید نحوه کار و شرایط اقتصادی خودرو را بهبود بخشیده و عمر آن را طولانی سازید. بدین منظور توجه داشته باشید که:

– در حین رانندگی موتور را تحت فشار قرار ندهید.

– برای مدت طولانی در یک سرعت ثابت رانندگی نکنید. تغییر در سرعت موتور باعث بهبود شرایط آب‌بندی موتور خواهد شد.

– از ترمزهای ناگهانی به جز در موارد اضطراری بپرهیزید.

– هنگام روشن کردن خودرو و شروع به حرکت از گاز دادن بیش از حد، خودداری کنید.

توجه: کلمه توجه، شرایطی که باعث آسیب دیدگی خودرو می شود را یادآوری می‌کند.

احتیاط: کلمه احتیاط، مواردی که باعث بروز جراحات شدید به سرنشینان خودرو می‌گردد را یادآوری می‌کند.

هشدار: کلمه هشدار، مواردی که باعث بروز آسیب‌دیدگی‌ها و جراحات جدی و یا حتی منجر به مرگ می‌شود را یادآوری می‌کند.

نکات زیست محیطی

نکات زیست محیطی نکاتی هستند که بر محیط زیست تاثیر گذارند.

اصل پنجاهم قانون اساسی: در جمهوری اسلامی حفاظت محیط زیست که نسل امروز و نسل‌های بعد باید در آن حیات اجتماعی رو به رشدی داشته باشد، وظیفه‌ی عمومی تلقی می‌گردد. از این‌ رو فعالیت‌های اقتصادی و غیر آن که با آلودگی محیط زیست یا تخریب غیر‌قابل جبران آن ملازمه پیدا کند، ممنوع است.

 

صفحه قبل (دفترچه راهنما پراید) فهرست (دفترچه راهنما پراید) صفحه بعد(معرفی خودرو پراید و تجهیزات)

 

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک