هسکوارنا موتورسیکلت FS450 را معرفی کرد

هسکوارنا FS450

هسکوارنا موتورسیکلت FS450 را معرفی کرد

هاسکوارنا برای سال ۲۰۱۹ تغییرات زیادی روی قهرمان مسابقات سوپر کراس خود ایجاد کرده است. این موتورسیکلت بر اساس مدل FC 450 هسکوارنا ساخته‌شده و تمام اجزای آن به‌روزرسانی شده‌اند جز لاستیک‌ها و ترمز جلو.

موتورسیکلت هسکوارنا FS450

نهایت سرعت

پیش‌بینی می‌شود حداکثر سرعت این موتورسیکلت در دنده آخر به حدود ۱۴۵ کیلومتر بر ساعت برسد. دسته کلاچ با فشار کمی کار خود را انجام می‌دهد به همین خاطر سنگین کردن دنده‌ها در هر زمان و به سادگی امکان‌پذیر است. این قابلیت برای عبور از پیچ باحالت دریفت بسیار کارآمد عمل می‌کند.

موتور آب خنک

موتور آب‌خنک با حجم ۴۴۹ سی‌سی در این ویرایش به سر سیلندر جدیدی مجهز شده و باعث کاهش ۵۰۰ گرمی در وزن شده. همچنین سیستم زمان‌بندی متغیر سوپاپ‌ها افزایش ضریب تراکم را سبب می‌شود. هاسکوارنا می‌گوید این موتور ۶۳ اسب بخار توان ایجاد می‌کند.

نگاهی به ترمز

کالیپر ترمز M50 ساخت برمبو به دیسک ۳۱۰ میلی‌متری مواج جلو متصل شده است. ترمز جلو قدرت زیادی دارد، البته چنانچه مهندسان این شرکت از دسته ترمز انواع خیابانی روی این مدل استفاده می‌کردند، عکس‌العمل‌ تهاجمی‌اش تا حدودی کمتر می‌شد و هیجان سواری با آن کاهش می‌یافت.

موتورسیکلت هسکوارنا FS450

دفع ضربات

نشیمنگاه موتورسیکلت پایین‌تر از نوع موتوکراس آن است. سیستم تعلیق FS 450 به حسگرهای تشخیص مقدار ضربات مجهز شده. رینگ‌های ۲۱ و ۱۹ اینچی نیز جای خود را به رینگ‌های ۱۶٫۵ و ۱۷ اینچی آلپینا داده‌اند. دامنه حرکتی سیستم تعلیق این موتورسیکلت ۲۵ میلی‌متر از نوع کراس خود کمتر است.

تفاوت محسوس

با تغییر در تنظیمات کمک‌فنر تفاوت محسوسی در نحوه پاسخگویی به ناهمواری‌های مسیر ایجاد می‌شود. کمک‌فنرهای بادی این موتورسیکلت در جاده‌های خاکی کارایی خود را از دست می‌دهند اما روی سطح آسفالت عملکردی عالی از خود نشان خواهند داد. همچنین سرعت حرکت کمک‌فنرها به دلیل افزایش ضریب جذب انرژی کمتر از نوع مورداستفاده در موتوکراس است.

فشردگی دوشاخ

مقدار فشردگی دوشاخ بادی جلو با استفاده از یک پمپ که با دوشاخ یکپارچه است، بدون نیاز به ابزار خاصی قابلیت تنظیم دارد. درواقع هردو کمک فنر جلو وعقب با فشردن چند دکمه تنظیم می‌شوند.

موتورسیکلت هسکوارنا FS450

۱۰۳ کیلو

FS 450 103 کیلوگرمی اجازه تردد در خیابان‌ها را ندارد و قیمت‌اش رقمی در حدود ۱۰۷۹۹ دلار است.

با وبلاگ رگلاژ از اخبار صنعت موتورسیکلت عقب نمانید!

[تعداد: 6   میانگین:  4.3/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک