یاماها تولید موتورسیکلت ۷۰۰Ténéré را تائید کرد

یاماها تولید موتورسیکلت 700Ténéré را تائید کرد

یاماها تولید موتورسیکلت ۷۰۰Ténéré را تائید کرد

۷۰۰Ténéré یا تینیری با موتور محبوب ۲ سیلندر موازی CP2 با حجم ۶۸۹ سی‌سی به همراه شاسی جدید که برای فرمان پذیری عالی در گل و روی جاده طراحی‌شده به جنگ رقبا خواهد رفت.

یاماها تولید موتورسیکلت 700Ténéré را تائید کرد

انتظار طولانی

پس از یک انتظار طولانی سرانجام یاماها تولید ۷۰۰Ténéré  را تائید کرد. زمان تولید این مدل نیمه دوم سال ۲۰۲۰ میلادی اعلام‌ شده است. مدل‌های مخصوص آمریکا در ژاپن و مدل‌های اروپایی در فرانسه تولید خواهند شد.

شاخ و شانه

پانل‌های بدنه و شیشه جلو به سبک رالی، ۷۰۰Ténéré  را شبیه موتورسیکلت‌های ۴۵۰ سی‌سی یاماها در رالی داکار نشان می‌دهد.

شاسی لوله فولادی و سه‌بعدی جدید دارای فاصله محوری برابر با ۱۵۹۰ میلی‌متر است. سیستم تعلیق شامل دوشاخ وارونه جلو به قطر ۴۳ میلی‌متر و کمک‌فنر قابل تنظیم عقب است که هرکدام به ترتیب ۲۱۰ و ۲۰۰ میلی‌متر قابلیت جابجایی دارند.

یاماها تولید موتورسیکلت 700Ténéré را تائید کرد

حدس قدرت

یاماها توان موتور ۷۰۰Ténéré  را اعلام نکرده اما بررسی توان XSR-700 2018 نشان می‌دهد این موتورسیکلت توانی برابر با ۶۸٫۵ اسب بخار در ۸۹۰۰ دور در دقیقه و ۶۳ نیوتن متر گشتاور در ۶۵۰۰ دور در دقیقه را تولید می‌کند. ضرایب دنده‌های گیربکس نیز قابلیت تطبیق‌پذیری مناسبی با شرایط رانندگی مختلف دارند.

به سفیدی یخ!

۷۰۰Ténéré  تنها بارنگ سفید یخی (Ceramic Ice) ارائه خواهد شد. ۴ چراغ جلوی LED با پیکربندی دوبه‌دو پشت شیشه جلو پنهان‌شده‌اند. رینگ‌های ۲۱ اینچی جلو و ۱۸ اینچی عقب با لاستیک‌های Pirelli Scorpion Rally STR پوشانده شده‌اند که ۷۰۰Ténéré   را گزینه‌ای عالی برای ماجراجویی‌های آفرود می‌کند.

یاماها تولید موتورسیکلت 700Ténéré را تائید کرد

اطلاعات لازم

نمایشگر LCD اطلاعاتی نظیر سرعت لحظه‌ای، مسافت طی شده، موقعیت دنده، مقدار سوخت باقیمانده، مسافت قابل‌دسترسی با سوخته باقی‌مانده و مصرف سوخت لحظه‌ای را در اختیار راکب قرار می‌دهد.
سیستم ABS با قابلیت غیرفعال شدن توسط راکب قدرت خوبی برای توقف به این موتور می‌بخشد.

موتور پرخور

یاماها قادر به پیمایش ۳۵۰ کیلومتر با یک‌بار سوخت‌گیری است. بنابراین Ténéré  در هر ۱۰۰ کیلومتر ۴٫۵ لیتر سوخت مصرف می‌کند. به نظر می‌رسد ۷۰۰Ténéré  عملکرد مناسبی داشته باشد، زیرا MT-07 و XSR-700 با همین موتور عملکرد خوبی از خود نشان داده‌اند.

 

[تعداد: 3   میانگین:  5/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک