موتورسیکلت Nera E-Bike، مسافری از آینده

موتورسیکلت NERA E-BIKE

موتورسیکلت Nera E-Bike، مسافری از آینده

Nera E-Bike یک موتورسیکلت تولید شده با استفاده از چاپگر سه بعدی است که بیگ رپ ساخته و پرداخته شده.

موتورسیکلت NERA E-BIKE

سورپرایز سه بعدی

زمانی که چاپگرهای سه‌بعدی معرفی شدند کمتر کسی فکر می‌کرد بتوان با استفاده از این ابزار حجمی چون یک خودرو یا موتورسیکلت را به اصطلاح پرینت گرفت و از آن استفاده کرد.

بسیاری معتقد بودند چاپگرهای سه بعدی از آن دسته فناوری‌هایی هستند که زودتر از آنچه تصور می‌شود از میدان به در شده و با تکنولوژی کامل‌تر دیگری جایگزین می‌شوند. اما حقیقت این است که هرگز چنین نشد!

موتورسیکلت NERA E-BIKE

با قدرت به پیش

پرینتر سه بعدی همچنان با قدرت به پیش می‌رانند و هر چند روز یکبار خبری از پیشرفت‌های این ابزار بر صدر اخبار خبرگزاری‌های عمومی و علمی دنیا می‌نشیند. درست مثل همین موتورسیکلت برقی خارق‌العاده‌ای که در تصویر می‌بینید. Nera E-Bike، که مسافری است از آینده نه‌چندان دور!

شرکت‌های خودروسازی زیادی در جهان به دنبال استفاده از فناوری تولید قطعات به روش چاپ سه‌بعدی به‌عنوان یکی از گزینه‌های تولید انبوه  هستند. شاید هم دیگر نیازی به تاسیسات عریض و طویل تولید خودرو و موتورسیکلت نباشد به راحتی بتوان این محصول را در خانه تولید کرد، کسی چه می‌داند؟

موتورسیکلت NERA E-BIKE

آینده در آینه

Nera E-Bike  یک موتورسیکلت تمام الکتریکی است که سعی دارد تصویری از آینده نزدیک را برای جهانیان ترسیم کند. شرکت سازنده آن نیز که پیشرو در صنعت چاپ سه‌بعدی در مقیاس انبوه محسوب می‌شود نمونه اولیه Nera E-Bike را به صورت کامل و در قالبی کاملا قابل استفاده ساخته است.

موتورسیکلت NERA E-BIKE

نگاه بیگ رپ

Nera E-Bike محصولی است که نشان می‌دهد بیگ رپ قصد دارد آینده چاپگرهای سه بعدی را به چه سمت و سویی هدایت کند. پروژه Nera توسط گروه نوآوری در خانه (in house innovation division) شرکت بیگ رپ با هدایت Marco Mattia Cristofori  و Maximilian Sedlek به سرانجام رسیده است.

موتورسیکلت NERA E-BIKE

مشخصات نوآورانه

Nera E-Bike  از نوآوری‌های جذاب و در دسترسی چون لاستیک‌های بدون هوا، تجهیزات الکترونیکی پنهان در بدنه و فرمان بدون دوشاخ بهره می‌برد و رینگ‌های سبک و  انتهای انعطاف‌پذیر با عملکردی جایگزین کمک‌فنر از دیگر مشخصه‌های آن هستند. بد نیست بدانید که تنها بخش تجهیزات الکترونیکی Nera به‌صورت سه‌بعدی چاپ‌ نشده و هوشمندانه درون بدنه این ارابه دوچرخ جایگذاری شده است.

لاستیک‌های بدون باد مدرن، قابلیت‌های حرکتی و حسگرهای داخلی همه توسط آزمایشگاه NOWlab طراحی شده و به مرحله چاپ رسیده است.

[تعداد: 4   میانگین:  5/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من را از طریق ایمیل از پاسخ به دیدگاهم باخبر کن! بدون ارائه دیدگاه هم می‌توانید از دیدگاه های جدید در این مطلب باخبر شوید. اشتراک